search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 26th, 2006, 09:20 AM   #81
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
qqqq widzę, że ty masz jakieś związki z GDDKiA, może więc jakaś "insiderska" informacja o A4 Kraków - Szarów. Wszyscy się gubią w domysłach.
Rozumiem i podzielam zainteresowanie, ale litości - dlaczego w tym (o S6!!) wątku?

Sponsored Links
Old November 27th, 2006, 11:33 AM   #82
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 390

Quote:
Originally Posted by qqqq View Post
Niektórzy są nawet na nim obecni czynnie, ale mimo, że podawali wiadomości "insiderskie" nie zostali zidentyfikowani
To jest przecież wyczuwalne, tylko po co ich zaczepiać? Jak ktoś sam nie chce się ujawniać (co widać po sposobie pisania) to nie trzeba tego za niego robić. Skutek może być tylko taki, że przestanie pisać. Także apeluję o więcej umiaru i nie zalewanie takich gości pytaniami a kiedy będzie zrobiona A4 a kiedy A549. :-)

Last edited by bartosz_berlinka; November 27th, 2006 at 11:34 AM. Reason: literówki
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 05:26 PM   #83
Polak
Registered User

do skasowania

Last edited by Polak; November 28th, 2006 at 05:44 PM.
Polak no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 01:20 AM   #84
qb
Registered User

[S6] Szczecin - Trójmiasto

"Kurier Szczeciński": Obwodnica Nowogradu

Obwodnica Nowogardu nie będzie drogą jednojezdniową, tak jak planowano na początku. Od razu zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa. Budowa ma ruszyć w 2008 roku.

Będzie dwujezdniowa droga ekspresowa.

Zachodniopomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie po analizie kosztów podjął decyzje o budowie drogi ekspresowej. Pierwotnie planowano budowę jednej nitki. Dwujezdniowa droga ekspresowa miała powstać dopiero po uzyskaniu dostepu do funduszy.

-Okazało się, że budowa od razu dwóch jezdni będzie droższa zaledwie o 20-30 proc. od jednojezdniowej drogi - powiedział gazecie Kazimierz Matecki, z-ca dyrektora GDDKiA w Szczecnie.

Wysokie koszty w momencie podzielenia inwestycji na dwa etapy spowodowane są tym , że część infrastruktury już na pierwszym etapie musiałaby być przygotowywana pod drogę dwujezdniową.
Old December 2nd, 2006, 01:24 AM   #85
qb
Registered User

Od siebie dodam, ze czesto jezdze trasa DK6 Szczecin - Koszalin i Nowogard po Karlinie to punkt w ktorym zdecydowanie obwodnica ma racje bytu!

Jesli macie jakies materialy - przebieg, przyblizony chociaz, albo info jak to ma leciec wkelpcie tutaj.

Pzdr
Old December 2nd, 2006, 02:09 AM   #86
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1423

Quote:
Originally Posted by qb View Post
Od siebie dodam, ze czesto jezdze trasa DK6 Szczecin - Koszalin i Nowogard po Karlinie to punkt w ktorym zdecydowanie obwodnica ma racje bytu!
Skoro często jeździsz to może jakaś fotorelacja. Z DK6 nie ma na forum żadnej

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 11:42 AM   #87
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2357

na tej trasie przejazd przez Koszalin zabiera najwięcej czasu (jeżdże od Trójmiasta). Praktycznie od skrzyźania w mieście, gdzie dochodzi kierunek z Poznania aż do wylotu (okolicy tzw. Pomorskiej Giełdy) dużo czasu się traci, denerwujące i dla tranzytowców i dla miejscowych.
Czy tam jest coś planowane bo nigdzie się nie doczytałem.
Wie ktoś z Was?

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 12:54 PM   #88
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Mowisz-masz

http://www.nowogard.pl/admin/uppics/3-Obwodnica.jpg

Quote:
Minęły wakacje i tym samym ruch na ulicach trochę się zmniejszył. Warto zatem przypomnieć co z nowogardzką obwodnicą. Działania dotyczące budowy obwodnicy rozpoczęły się już w 1992 r. kiedy to Radni I kadencji podjęli uchwałę zatwierdzającą koncepcję przebiegu trasy pod budowę obwodnicy tzw. „północnej”. Przystąpiono do prac projektowych, które trwały aż 10 lat. W wyniku tych prac zrobiono wszelkie badania, które pozwoliły na opracowanie koncepcji programowo przestrzennej, w ramach której wytyczono dwa warianty obwodnicy. W 2003 roku burmistrz Nowogardu pozytywnie zaopiniował wariant nr I (trasę północną).
W początkowym przebiegu trasy, planowana obwodnica w obu wariantach prowadzona miała być w tym samym korytarzu. W rejonie miejscowości Olchowo, łagodnym łukiem w kierunku północnym, trasa odsuwa się od terenów istniejącej zabudowy mieszkaniowej.
Koncepcja przewiduje poprowadzenie obwodnicy w większej odległości, w stosunku do dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 6. Tereny najbliższej zabudowy mieszkalnej w Olchowie znajdować się będą w odległości kilkudziesięciu metrów od krawędzi jezdni (30 -80m). Węzeł „Olchowo” umożliwiać będzie połączenie obwodnicy z aktualną trasą drogi krajowej Nr 6. Dalej trasa obwodnicy za miejscowością Olchowo skręca na północ, omijając jezioro Nowogardzkie od strony zachodniej i przecinając pas lasów usytuowany po stronie północno - zachodniej jeziora Nowogardzkiego w jego najwęższym miejscu.
Trasę planowanego przebiegu obwodnicy do miejscowości Karsk, poprowadzono przez tereny pól, łąk i pastwisk, równolegle do skraju terenów leśnych. W rejonie miejscowości Karsk - Warnkowo zaplanowano węzeł komunikacyjny „Warnkowo” z drogą wojewódzką nr 106. Odległość drogi od najbliższej zabudowy mieszkaniowej wynosić będzie ok. 100 –120m. Dalej trasa obwodnicy poprowadzona jest na północ, przecina skraj zewnętrznej strefy ochronnej ujęcia wody i łagodnym łukiem w rejonie miejscowości Otręby skręca w kierunku zachodnim. Tereny zabudowy mieszkaniowej znajdować się będą w tym rejonie w odległości 100-150 m od projektowanej trasy obwodnicy. Obwodnica włączy się w dotychczasowy przebieg drogi krajowej nr 6 na wysokości miejscowości Wojcieszyn (węzeł „Wojcieszyn”).
W marcu br., na spotkaniu starostwa powiatowego wraz z przedstawicieli samorządów gmin powiatu goleniowskiego została uzgodniona trasa dwupasmowej drogi szybkiego ruchu, (do której włączona zostanie nowogardzka obwodnica), przebiegającej przez nasz powiat i łączącej Szczecin i Gdańsk.
A wszystko to ze strony: http://www.nowogard.pl/index.php?act...id=3&menunazw=

Nie ma za co
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2006, 02:14 PM   #89
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

Świetnie , że rusza z budową .... za dwa lata . Ehhh dobre i to . Latem nie da się przejechać przez Nowogard ale i przez pobliskie Płoty ( w tym roku dwa razy stałem ) . Zawsze się zastanawiałem jak "puszczą" obowdnicę , a tu po prostu wokół jeziora .... i bez protestów ? Trzeba przyznać , że sporawa jest !

Ciesze się , że coraz częściej decydencji dochodzą do wnioski , żeby budowac drogę ekspresową od razu jako dwujezdniową , a nie jakieś dziwolągi jednojezdniowe - koszt jak napisano tylko 20-30 % wyższy .
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2006, 08:43 PM   #90
qb
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
Skoro często jeździsz to może jakaś fotorelacja. Z DK6 nie ma na forum żadnej

Obiecuje, jak bede jechal na swieta zrobie fotorelacje.
Old December 10th, 2006, 08:48 PM   #91
qb
Registered User

Quote:
Originally Posted by harthausen View Post
na tej trasie przejazd przez Koszalin zabiera najwięcej czasu (jeżdże od Trójmiasta). Praktycznie od skrzyźania w mieście, gdzie dochodzi kierunek z Poznania aż do wylotu (okolicy tzw. Pomorskiej Giełdy) dużo czasu się traci, denerwujące i dla tranzytowców i dla miejscowych.
Czy tam jest coś planowane bo nigdzie się nie doczytałem.
Wie ktoś z Was?
Ja bym powiedzial, ze jedak troche dluzej sie jedzie przez Slupsk
Nie wiem na ile znasz Koszalin, ale alternatywnie mozesz tez jechac przez miasto - nie skrecajac w lewo tylko jadac prosto Szczecinska, potem przechodzi w Zwyciestwa i przy ratuszu skrecasz w Mlynska dojezdasz potem do przelotowki.

Co do obwodnicy Koszalina to zupelnie nie wiem czemu skupiono sie na zbudowaniu obwodnicy srodmiejskiej, ktora wg mnie nic nie wnosi - zamiast zrobic chociaz czesc obwodnicy miasta w ciagu S6.

Z tego co wiem ze slyszenia obwodnica byla planowana za komuny jeszcze i miala leciec jako polnocne obejscie.

Jak cos sie weicej dowiem to doklepie jakies info.
Old December 26th, 2006, 08:16 PM   #92
Fiolet
Registered User

Quote:
Originally Posted by kogito19 View Post
Wedlug mnie bez sensu. Przeciez Dk-6 ma byc kiedys S-6 wiec nalezalo zrobic obwodnice w standardzie S a nie takie cos niby bezkolizyjny wezel ale brak pobocza nie mowiac o dobudowie drugiej jezdni.
Wreszcie miałem okazję przejechać się tą obwodnicą - dla mnie to chyba jedna z większych porażek. Najbardziej to ze względu na lokalizację - nie dosyć, że nie omija wąskiego Warszkowa to sama obwodnica jest wąska i do tego obwodnica kończy się właściwie w terenie zabudowanym Sławna (od strony Szczecina) mogli ją pociągnąć aż za stację elektroenergetyczną albo jeszcze dalej - teraz to obwodnica rozdziela zachodnią część miasta od reszty. Do tego te ekrany.
Fiolet no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2007, 12:12 PM   #93
bartosz_berlinka

Ta informacja powinna być też tu. W wątku http://www.skyscrapercity.com/showth...=410027&page=2 info (tekst z "GW") z 2 stycznia o wiadukcie nad DK6 na obejściu Goleniowa i drugim wiadukcie nad S6 (vel S3). A wcześniej o tym trochę dyskutowano. I wsio.
Old January 3rd, 2007, 01:52 PM   #94
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
(...) drugim wiadukcie nad S6 (vel S3).
Malunia dygresja ...drugi wiadukt powstał nad S3 (vel dk6):

S6 rozpocznie się kawałek dalej - na północ od Goleniowa.
Old January 3rd, 2007, 03:09 PM   #95
bartosz_berlinka

Możesz tak z odrobiną złośliwości napisać i wkleić tablicę. Ja wiem, że w oficjalnej numeracji GDDKiA ten odcinek ma symbol S3. Co nie zmienia faktu, że historycznie to DK3 jest tu gościem (a nie DK6). I, że są (a przynajmniej były) takie tablice, gdzie znak eski jest tak samo przy DK6 jak i przy DK3. I, że tak samo jest w wielu atlasach. A dopiero zabawnie będzie jak przekwalifikują berlinkę z Kijewa do Rzęśnicy na A6. Wtedy jadąc z Berlina do Gdańska zaliczy się A6, S3 i S6 (czy jeszcze DK6, ale mniejsza z tym). Albo jadący z Gorzowa z S3 wjedzie na A6, aby potem nagle wjechać znów na S3.
Idąc dalej w absurd można powiedzieć, że w pierwszym przypadku jadący do Gdańska po S3 powinien nie jechać szybciej niż 100 km/h bo przecież w swoim mniemaniu jedzie po DK6. W drugim przypadku jadący do Świnoujścia (z Gorzowa) po wjechaniu na A6 nie powinien jechać szybciej niż 110 km/h (bo S3) a mmoże 100 km/h (bo DK3).
Czy nie lepiej stworzyć jakiś jasny, specjalny, szczególny, opis podwójnej, wspólnej numeracji dla odcinków na których dwie trasy się zbiegają? Przecież, oprócz zamieszania kierowcy w odnajdywaniu kierunków, ma to znaczenie chociażby takie, że na takich odcinkach może (w wypadku S3/S6 akurat nie musi bo Szczecin obok) się zagęszczać ruch.
Old January 4th, 2007, 11:06 AM   #96
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

Ale dla kierowcy wyznacznikiem tego, że dany odcinek jest autostradą jest odpowiedni znak drogowy. Sama numeracja nie oznacza ile mozna tam jechać. Co nie znaczy, że te oznaczenia nie wprowadzaja zamieszania.
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2007, 11:48 AM   #97
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by Hubix View Post
Ale dla kierowcy wyznacznikiem tego, że dany odcinek jest autostradą jest odpowiedni znak drogowy. Sama numeracja nie oznacza ile mozna tam jechać.
Przecież to tylko była taka moja kpina na poziomie absurdu.

Quote:
Originally Posted by Hubix View Post
Co nie znaczy, że te oznaczenia nie wprowadzaja zamieszania.
Oczywiście. Weźmy stan przed remontem. Jadę sobie A6 z Berlina i nagle ni stąd , ni z owąd po minięciu węzła jestem na S3 chodź kierunek mam dobry, w ogóle nic się nie zmieniło, a droga tak samo wygląda. No dobrze, że to nie autostrada tylko eska, to może być. W końcu sam widziałem taki sposób kończenia autostrad na zachodzie (A=>S=>DK). Ponadto może to wynikać z warunków technicznych drogi (teraz sobie filozofuję AK ogólnie, nie konkretnie o berlince). Ale dlaczego nagle zmienił się numer drogi? Dla mnie jest oczywiste, że jestem na S6 do której „doczepiła” się z braku innej drogi DK3 (i zrobiła się S3). Jak popatrzeć na mapę to zarówno DK3 jak i teraz S3 (czy potem A3) najlepiej jakby (patrząc od południa) w ogóle nie wchodziły w berlinkę tylko przecinały ją w Rzęśnicy. Wtedy mógłby powstać tam taki KREUZ (choć na dzień dzisiejszy to A6 nagle by się stawała DW142, a może S142, hehe), a droga Świnoujście - Czechy byłaby krótsza (zwłaszcza w przypadku DK3) i nie kumulowałaby ruchu (po powstaniu S3/A3).
Old January 4th, 2007, 03:01 PM   #98
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

To nie jest do końca tak, jak piszesz
Jadąc sobie A6 z Berlina po minięciu węzła Kijewo nadal jesteś na "szóstce" w kier. Gdańska (a zarazem i na "trójce", która się tutaj dołączyła, w kier. Świnoujścia) droga zaś zmienia klasę z "autostrady" na "drogę ekspresową" - o tym (o nrze drogi) mówią m.in. te tablice, które pokazałem wcześniej - nie widzę żadnego zamieszania: "szóstka" nigdzie nagle nie znika...
Jedziesz sobie dalej, mijasz Goleniów i masz kolejne tablice: S3 prosto w kier. Świnoujścia, "szóstka" w prawo w kier. Gdańska - wszystko jasne; przynajmniej dla mnie

OT: Ciekawe dokąd dalej na południe miałaby biec owa "A3" po przecięciu "berlinki" w Rzęśnicy?
Old January 4th, 2007, 03:05 PM   #99
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka
Przecież to tylko była taka moja kpina na poziomie absurdu.
Ok, nie załapałem

Quote:
Oczywiście. Weźmy stan przed remontem. Jadę sobie A6 z Berlina i nagle ni stąd , ni z owąd po minięciu węzła jestem na S3 chodź kierunek mam dobry, w ogóle nic się nie zmieniło, a droga tak samo wygląda. No dobrze, że to nie autostrada tylko eska, to może być. W końcu sam widziałem taki sposób kończenia autostrad na zachodzie (A=>S=>DK). Ponadto może to wynikać z warunków technicznych drogi (teraz sobie filozofuję AK ogólnie, nie konkretnie o berlince). Ale dlaczego nagle zmienił się numer drogi? Dla mnie jest oczywiste, że jestem na S6 do której „doczepiła” się z braku innej drogi DK3 (i zrobiła się S3).
No cóż, widziałem już podwójną numerację w stylu dwóch tabliczek jedna pod drugą S4 i 6 (DK6) <-- numery dróg przypadkowe bo nie pamiętam, które to były drogi. Ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie skoro numer (oznaczenie) drogi ma także informować o jej parametrach.

Oczywiście na tym odcinku, zakładając że autostrada zostanie podciągnięta do Rzęśnicy, powinno wyć oznaczenie A3/A6, a potem do Goleniowa S3/S6.

Quote:
Jak popatrzeć na mapę to zarówno DK3 jak i teraz S3 (czy potem A3) najlepiej jakby (patrząc od południa) w ogóle nie wchodziły w berlinkę tylko przecinały ją w Rzęśnicy. Wtedy mógłby powstać tam taki KREUZ (choć na dzień dzisiejszy to A6 nagle by się stawała DW142, a może S142, hehe), a droga Świnoujście - Czechy byłaby krótsza (zwłaszcza w przypadku DK3) i nie kumulowałaby ruchu (po powstaniu S3/A3).
Też tak uważam, "trójka" mogłaby biec zupełnie po wschodniej stronie Szczecina, przy Płoni, potem prosto w górę na północ i do Rzęśnicy. W ten sposób przejazd byłby krótszy, szczególnie tranzytowy. Oczywiście należałoby zrobic porządne skrzyżowanie z S10, bo tu także powstałby węzeł komunikacyjny (np. ruch z S10 nad morze oraz wjazd do Szczecina).

Odcinek A6 wspólny z S3(A3) będzie waskim gardłem - tu też się całkowicie zgadzam. Szczególnie odcinek od węzła Klucz do węzła Podjuchy (czyli od krzyzówki A6 i S3 oraz A6/S3 i ul. A. Poznańskiej).

Dziwi mnie to, że nie można było połączyćtych dwóch węzłów w jeden, wtedy ul. A. Poznańska byłaby przedłużeniem S3 jako wjazd do miasta. Odpada jeden węzeł i odpada to wąskie gardło, bo według obecnych planów jadąc S3 do Szczecina trzeba będzie wjechać najpierw na A6 i tu się skumuluje na tym krótkim odcinku cały ruch - tranzytowy na A6, tranzytowy na S3, ruch lokalny na obwodnicy, ruch na A6 do/ze Szczecina i ruch na S3 do/ze Szczecina. A te odcinek wcale nie będzie bardziej przepustowy - czyli dwa pasy A6 i dwa pasy S3 łączą się w dwa pasy A6/S3(A3). W tym przypadku uważam, że ten odcinek powinienn być trzypasmowy. Jednak u nas w kraju zauważyłem, że bardzo lubią wąskie gardła.

Co do DW142... To powinno się ją zamienić na DK20.
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2007, 03:09 PM   #100
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by szn View Post
To nie jest do końca tak, jak piszesz Jadąc sobie A6 z Berlina po minięciu węzła Kijewo nadal jesteś na "szóstce" w kier. Gdańska
Tłumaczysz mi jakbym nie wiedział. Ale właśnie z tego co piszesz wynika to o co mi chodzi. Czyli A6 zamienia się w S6, która jest jednocześnie S3. Więc trzeba pisać S6/S3 albo S3/S6 ale nie tylko S3!

OT: Ciekawe dokąd dalej na południe miałaby biec owa "A3" po przecięciu "berlinki" w Rzęśnicy?[/QUOTE]

Przeciąż DK3/DK10 (zjazd na Szczecin) i dalej wejść w korytarz taki jaki jest zaplanowany.

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdynia, kołobrzeg, koszalin, pomorskie, pomorze, słupsk, s-6, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules