search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 13th, 2017, 11:58 PM   #14101
demoos
Registered User

Likes (Received): 6047

Ciekawe gdzie sie podziala kostka, ktora jest tu

foto z 13 pazdziernika

Zaraz wrzuce z kamery

demoos no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 14th, 2017, 07:58 PM   #14102
modus66
Registered User

Likes (Received): 396

Jeśli kostkę ktoś zakosił wylać asfalt (bo i tak się nie znajdzie) ale pod samą posesję bo widać na DDR kupę błota.
modus66 no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2017, 02:20 AM   #14103
demoos
Registered User

Po fakcie mozna cos zrobic. Ukradli to ukradli, nic nie zrobisz.

Ale juz poszlo "w swiat", ze jakis...dramat...czekam na meterial w jafPeeL, ze miasto dalo tyłka
Old November 16th, 2017, 09:26 PM   #14104
luka080
Registered User

Likes (Received): 337

Quote:
Originally Posted by LoozaQ View Post
Najpierw należy rozróżniać właz do studni od wpustu ściekowego. Już sama konstrukcja sugeruje do czego służą. Przez właz ma mieć możliwość przejść człowiek, przez wpust raczej nie ma takiej potrzeby. Zabezpieczenie włazu w sposób jak na zdjęciu jest niemożliwe. Jedyną możliwością jest przeróbka całej infrastruktury więc kasa, kasa i jeszcze raz kasa
Gdzieś pomyliłem właz z wpustem? Czy skąd ten zarzut?
Dlaczego takie zabezpieczenie nie jest możliwe? Włazy metalowe zabezpiecza się śrubami, śrubami-kluczami, więc nie rozumiem czemu nie może zakrywać tego demontowalna blacha?
Quote:
Originally Posted by LoozaQ View Post
Ponadto jakakolwiek ingerencja w już istniejącą infrastrukturę, choćby w minimalnym stopniu, generuje masę papierologii, zgód z projektem włącznie... a co za tym idzie kosztów. Chcesz przesunąć tą studnię o 1m w tą czy w tamtą to musisz przebudować całą sieć. Do tego dochodzi cała infra w ziemi, kolizje, itd. No i pytanie po co zmieniać coś co nie wymaga remontu/wymiany?? Jeszcze by się inwestycja nie skończyła a już by były zarzuty o niegospodarność.
Ul. Grabańka (Ciężkowice). Przed kanalizacją była w stanie tak fatalnym jak ul. Dąb przed remontem. Przy kanalizacji została przeorana całkowicie, a na koniec na całej szerokości wylano nowy asfalt. Teraz jest już kilkanaście dziur po awariach wodociągu, niektóre łaty mają już piętra, a MPWiK przymierza się do wymiany wodociągów w kilku miejscach miasta i Grabańka prawdopodobnie się zakwalifikuje.
I teraz, co było lepiej?
1. Zlecić wykonawcy kanalizacji "dorzucenie" do wykopu kolejnej rury, tym razem z wodą?
2. Zakończyć inwestycję kanalizacji, wylać asfalt, a teraz go znowu zrywać, kopać wodociąg i znowu odtwarzać nawierzchnię?
Ja wiem, że tu dużą role odgrywa papierologia, bo projekty, dofinansowania, przetargi itp., ale jakby to była moja inwestycja to bym wyciągnął ostatnie zaskórniaki, bo ostatecznie wyszłoby taniej, niż kopać znowu za kilka lat.
Nie znam się na tych procedurach, ale wiem, że wykonawca kanalizacji lał asfalt tam gdzie nie musiał. Podobno miasto położyło dodatkową kasę, żeby za jednym zamachem poprawić główne drogi w Ciężkowicach - to się chwali.

I wracając do kwestii zarzutów o niegospodarność - lepiej zrobić raz, a porządnie i na lata, czy robić dwa razy to samo, ale na raty?

Quote:
Originally Posted by demoos View Post
Po fakcie mozna cos zrobic. Ukradli to ukradli, nic nie zrobisz.

Ale juz poszlo "w swiat", ze jakis...dramat...czekam na meterial w jafPeeL, ze miasto dalo tyłka
Serio?
Złodziej przyszedł, wyzbierał całą kostkę (w tym dociętą), zabrał docięte obrzeża, a dziurę zasypał ziemią? Gdyby faktycznie chciał ukraść, to by poszedł i zabrał z palety, a jakby brał z podjazdu, to w dziurze byłoby widać żółtą podbudowę z dolomitu.
To wygląda na celową rozbiórkę, pytanie czy przed oddaniem odcinka przez wykonawcę, czy po, przez kogo został wjazd rozebrany, no i dlaczego?
Może jaworznopeel coś o tym napisze.

kash18 liked this post
luka080 no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 12:56 AM   #14105
demoos
Registered User

Quote:
Originally Posted by luka080 View Post
Serio?
Złodziej przyszedł, wyzbierał całą kostkę (w tym dociętą), zabrał docięte obrzeża, a dziurę zasypał ziemią? Gdyby faktycznie chciał ukraść, to by poszedł i zabrał z palety, a jakby brał z podjazdu, to w dziurze byłoby widać żółtą podbudowę z dolomitu.
To wygląda na celową rozbiórkę, pytanie czy przed oddaniem odcinka przez wykonawcę, czy po, przez kogo został wjazd rozebrany, no i dlaczego?
Wez moze zerknij na posty, bo to nie ja napisalem o zajumaniu tylko modus. Ja sie tylko do tego odnioslem.

Ja wrzucilem zdjecia, ze byla, w odpowiedzi do Twojego wpisu, ze zabraklo. Nie pisalem nic, ze ukradli, rozebrali, ukradlo ufo. Nie wiem co sie z nia stalo.
Old November 17th, 2017, 10:52 AM   #14106
modus66
Registered User

Likes (Received): 396

Quote:
Originally Posted by luka080 View Post

Serio?
Ale na zdjęciu widać że obrzeża wzdłuż DDR i jezdni są. Podsypka też może jest tylko pod botem i ziemią. Z tego co widać kostka znikła po skończeniu inwestycji bo na foto jezdnia jest już wymalowana na zdjęciu Demoosa gdzie kostka jest jeszcze, nie. Po mojemu jeśli tego nie zrobił MZDiM lub jeśli nie są wykonywane poprawki do inwestycji to kostka chyba wyparowała.
modus66 no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 11:23 AM   #14107
demoos
Registered User

Po skonczeniu budowy tez byla, ale nie mam nagrania zeby dac stopklatke

Reply

Tags
śląskie, dk79, drogi, drogi miejskie, inwestycje, jaworzno, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules