search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 1st, 2009, 11:18 AM   #21
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5266

Quote:
Originally Posted by p159 View Post
Jaaasne, bo A2 to przez Piłę idzie.
A do jakiego innego organizatora Euro dojedziesz A2? Do Wawy?

Żeby nie było, chciałem tylko pokazać bezsens politycznej akcji zabiorom.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 1st, 2009, 12:18 PM   #22
epigon
Registered User

epigon's Avatar

Likes (Received): 293

Nie znoszę takich artykułów... "Do EURO2012 nie powstanie cośtam" W całości w 2012 S5 nie powstanie, ale kilkadziesiąt % drogi będzie gotowe a reszta będzie w budowie, ale oczywiście o tym nikt nie napisze. Czytając taki artykuł, każda osoba która nie zna się budowie dróg , pomyśli że do EURO nie powstanie NIC, co jest kompletną bzdurą.
epigon no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2009, 12:35 PM   #23
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16894

Quote:
Originally Posted by epigon View Post
Nie znoszę takich artykułów... "Do EURO2012 nie powstanie cośtam" W całości w 2012 S5 nie powstanie, ale kilkadziesiąt % drogi będzie gotowe a reszta będzie w budowie, ale oczywiście o tym nikt nie napisze. Czytając taki artykuł, każda osoba która nie zna się budowie dróg , pomyśli że do EURO nie powstanie NIC, co jest kompletną bzdurą.
Pisałem to: bo dla mediów zła wiadomość to dobra wiadomość, a dobra że ilesdziesiąt km wybudują a reszta będzie w zaawansowana w budowie to zła bo brak sensacji itd. Poczekajmy z rok jak widoczne będą budowy, bo póki co była niewidoczna papierkologia czy przetargi.Wówczas te same media będą marudziły że wskutek budowy dróg tiry z asfaltem rozjeżdżają małe wioski,są objazdy, utrudnienia itd.

Nawet jakby w grudniu 2012 powstała S5 od Wrocławia do Bydgoszczy to super wynik, bo 2 lata temu w to bym wogóle nie uwierzył...
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2009, 04:36 PM   #24
ethernal
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by rborowik View Post
Zgoda, ale w Pl autostrady (jak na razie) dzielimy na:
- płatne
- nie trzymające w pełni parametrów.
Osobiście wolę bezpłatne S. Już przeżyję te 25 cm mniejsze pasy ruchu i częstsze węzły. A budowane obecnie u nas dwujezdniowe S na tzw. zachodzie miałyby status autostrady.
Wydaje mi się że "eSki" prędzej czy później będą i tak płatne, ale w ramach kompromisu proponuję S5 od razu o przekroju 2x3
Przynajmniej na odcinku Poznań Wrocław...
ethernal no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2009, 04:51 PM   #25
exar
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by sunsethorn View Post
No i tu juz nie wypada kwestionować słów artykułu. Na odcinku wielkopolskim - pierwszy przejazd kolejowy w Zamysłowie - trasa na Zieloną Górę. Drugi przejazd przez tory w Kościanie - ale to tylko lokalna linia do cukrowni. Trzeci przejazd, który wszyscy pamiętamy - to przejazd przez linię kolejową P-ń / Wroc , koło wsi Lipno i Klonowiec. Ten to dopiero daje się we znaki. W Rawiczu też przejeżdża się przez tory , ale ta linia nie jest za bardzo ekploatowana.
Dokładnie nie kojarzę przejazdów kolejowych na odcinku dolnośląskim , ale pewnie i tam są jakieś. Trudno mówić żeby ta trasa była komfortowa ,ba często jest nieprzejezdna nawet ,takie korki.
W Rawiczu to przez ostatni rok nie widziałem, aby w miejscu gdzie tory przecinają DK5 jechał jakikolwiek pociąg, a na odcinku dolnoślaskim nie ma żadnego przejazdu kolejowego.

Quote:
Originally Posted by mkarta View Post
"z dodatkowym pasem ruchu" ??
Może ktoś wyjaśnić, o co tu chodzi?

Trzeci pas naprzemienny alternatywny do wyprzedzania?
Z tego co czytałem w różnych źródłach sądzę, że chodzi im o dodatkowy pas przy wjazdach na wzniesienia tak jak jest to zrobione na obwodnicy trzebnickiej.

Quote:
Originally Posted by ethernal View Post
Wydaje mi się że "eSki" prędzej czy później będą i tak płatne, ale w ramach kompromisu proponuję S5 od razu o przekroju 2x3
Było by pięknie 2x3 ale to tylko życzenie, bo i tak nie będzie na to pieniędzy, pozostaje tylko nadzieja, że na przewidzianym dzisiaj dodatkowych dodatkowym terenie pod ewentualna drogę pojawia się szybko dodatkowe pasy i w końcu bedzię 2x3. Póki co trzeba się cieszyć ze powstanie 2x2.
exar no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2009, 05:29 PM   #26
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1231

Droga nr 5 - nie zdążą przed Euro
http://www.radiomerkury.pl/druk.php?art=32963

Krajowa droga nr 5 Poznań-Wrocław będzie trasą ekspresową, ale drogowcy nie zdążą z dokończeniem budowy przed Euro 2012. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakłada, że wykona prawie cały wielkopolski odcinek tej trasy.

Początkowo zakładaliśmy, że cała droga S5 będzie gotowa jeszcze przed Euro 2012 - wyjaśnia Rzecznik GDDKiA Andrzej Maciejewski.

Ekspresówką będzie można dojechać od Poznania prawie do Rawicza, ostatni odcinek - od Rawicza do Wrocławia - będzie prawdopodobnie gotowy pod koniec 2012, bowiem na planowanej trasie odkryto siedliska ptaków. Zgodnie z unijnymi przepisami "Natura 2000" - konieczne są takie zmiany, by siedliska ominąć. To z kolei znacznie wydłuża proces projektowania trasy S5.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2009, 10:20 AM   #27
marty145
BANNED

Likes (Received): 238

Quote:
Originally Posted by ethernal View Post
Drogi S nie będą płatne.
marty145 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2009, 12:00 PM   #28
p159
Registered User

p159's Avatar

Quote:
Originally Posted by exar View Post
W Rawiczu to przez ostatni rok nie widziałem, aby w miejscu gdzie tory przecinają DK5 jechał jakikolwiek pociąg
Pociągi towarowe z Rawicza do Miejskiej Górki kursują średnio 1-2x w tygodniu.
p159 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2009, 12:23 PM   #29
CodeLukas
Wratislavia

Likes (Received): 45

Nie wiem czy było:

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa drogi ekspresowej S-5 Poznań-Wrocław odcinek: obwodnica Bojanowa i Rawicza".

Wpisał Administrator
Piątek, 27 Marzec 2009 10:58

CodeLukas no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2009, 12:40 PM   #30
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 325

Quote:
Originally Posted by sunsethorn View Post

Droga nr 5 - nie zdążą przed Euro
http://www.radiomerkury.pl/druk.php?art=32963

Krajowa droga nr 5 Poznań-Wrocław będzie trasą ekspresową, ale drogowcy nie zdążą z dokończeniem budowy przed Euro 2012. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakłada, że wykona prawie cały wielkopolski odcinek tej trasy.

Początkowo zakładaliśmy, że cała droga S5 będzie gotowa jeszcze przed Euro 2012 - wyjaśnia Rzecznik GDDKiA Andrzej Maciejewski.

Ekspresówką będzie można dojechać od Poznania prawie do Rawicza, ostatni odcinek - od Rawicza do Wrocławia - będzie prawdopodobnie gotowy pod koniec 2012, bowiem na planowanej trasie odkryto siedliska ptaków. Zgodnie z unijnymi przepisami "Natura 2000" - konieczne są takie zmiany, by siedliska ominąć. To z kolei znacznie wydłuża proces projektowania trasy S5.
Jakie Ptaki?? Gdzie...?? No i po drugie będzie można pojechać z Poznania, 7km za Rawicz do Korzeńska, a nie prawie do Rawicza... o czym mówi decyzja powyżej...!!
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2009, 08:56 PM   #31
exar
Registered User

Na stronie GDDKiA ciekawą i cieszącą mnie informację (chyba nie tylko mnie) dotyczącą S5 (odcinek będący obwodnicą Rawicza i Bojanowa)
DŚU (woj.wielkopolskie) zatwierdzone 17.02.2009r
DŚU (woj.dolnośląskie) zatwierdzone 20.03.2009r
a obecnie w opracowaniu PB i projekt podziału. Planowany termin zakończenia etapu 06.2009r. Czyli zostanie zakończenie tego etapu po nim przetarg na budowę no i ruszy w końcu budowa.
Czy przetarg na budowę nie może zostać ogłoszony równolegle z trwaniem opracowania PB?
exar no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2009, 09:02 PM   #32
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Na stronie GDDKiA ciekawą i cieszącą mnie informację (chyba nie tylko mnie) dotyczącą S5 (odcinek będący obwodnicą Rawicza i Bojanowa)
DŚU (woj.wielkopolskie) zatwierdzone 17.02.2009r
DŚU (woj.dolnośląskie) zatwierdzone 20.03.2009r
a obecnie w opracowaniu PB i projekt podziału. Planowany termin zakończenia etapu 06.2009r. Czyli zostanie zakończenie tego etapu po nim przetarg na budowę no i ruszy w końcu budowa.
Czy przetarg na budowę nie może zostać ogłoszony równolegle z trwaniem opracowania PB?
Zapewne będzie przetarg ogłoszony i pojawi się on przed 06.2009
Old April 8th, 2009, 02:43 PM   #33
rborowik
Drogowy Marzyciel

Quote:
...obecnie w opracowaniu PB i projekt podziału. Planowany termin zakończenia ...
Czy ktoś mógłby przybliżyć pojęcie projekt podziału? Ba ja to rozumiem, że chodzi o podzielenie tego odcinka na dwa postępowania przetargowe.
rborowik no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2009, 02:59 PM   #34
bender82
Registered User

bender82's Avatar

Chodzi o projekt podziału nieruchomości inaczej mówiąc działek. Ponieważ jest to nowa droga ustala się nowe linie rozgraniczające drogi krajowej a więc działki które ta droga przecina muszą uledz podziałowi gdyż cześć z nich wraz z wydaniem decyzji o realizacji inwestycji drogowej ( decyzja lokalizacyjna i Pozwolenie na budowę) która znajduje sie w liniach rozgraniczających przejdzie automatycznie na rzecz skarbu państwa
bender82 no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2009, 11:58 AM   #35
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5266

Proszę, dyskutujmy tu merytorycznie, a nie o poziomie (a raczej braku) dziennikarstwa drogowo-politycznego.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2009, 08:23 PM   #36
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
... Na Euro 2012 nie oglądają się drogowcy. Marek Napierała szef poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapewnia, że nawet w przypadku odebrania Poznaniowi mistrzostw, drogi w Wielkopolsce i tak będą budowane: - Już teraz mamy cztery pewniaki. Zachodnią i wschodnią obwodnice Poznania, bo ogłosiliśmy przetargi. Do tego dochodzi drugi etap obwodnicy Ostrowa w ciągu S11, bo budowa pierwszego trwa i obwodnice Bojanowa i Rawicza w ciągu S5, na które właśnie otrzymałem potwierdzenie finansowania z Ministerstwa Finansów.

A co z pozostałymi odcinkami S5 - do Wrocławia i od Gniezna w stronę Bydgoszczy? - Są na liście projektów rezerwowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. I są już na tyle przygotowane, że jesteśmy w stanie wybudować je do Euro 2012 r. Myślę, że to się będzie liczyło przy przyznawaniu pieniędzy - uważa Napierała.
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...ementuje_.html
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2009, 10:53 PM   #37
mmareckiwropl
kierowca bombowca :)

mmareckiwropl's Avatar

Quote:
Originally Posted by p159 View Post
Jaaasne, bo A2 to przez Piłę idzie.

Ale do Strykowa a gdzie do Wawy??
mmareckiwropl no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2009, 02:41 PM   #38
poznaniak101
Registered User

Likes (Received): 23

witam

witam, od dawna czytam forum, a teraz nadszedł czas na pierwszy post,
otóż mam rodzine w okolicy Kościana i dowiedziałem się nie dawno że zaczęły się intenstywne wykupy gruntów pod S5 w tamtym rejonie.
poznaniak101 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2009, 10:39 PM   #39
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Wielkopolska 2010: wielki drogowy plac budowy

Lech Bojarski
2009-04-29, ostatnia aktualizacja 2009-04-29 20:22

(...)
Pod koniec tego roku GDDKiA chce mieć maszyny na budowie jeszcze jednego odcinka S5: Kaczkowo - Korzeńsko. To ok. 30 km dwujezdniowej trasy, która łukiem ominie Rawicz i Bojanowo.

W kolejce czekają też następne odcinki ważnej dla organizacji Euro 2012 drogi ekspresowej S5. Mimo że wrocławski oddział GDDKiA raczej nie zdąży do ME z budową swojego odcinka tej trasy, to poznańscy drogowcy nie zamierzają się poddać. Przez nasze województwo przebiega łącznie aż 167 km S5. - I ciągle możemy je do Euro wybudować - zapewnia dyrektor Napierała. - Kończymy scalać raporty środowiskowe dla trzech odcinków S5 na południe: Głuchowo - Wronczyn, Wronczyn - Radomicko i Radomicko - Kaczkowo z obwodnicą Leszna. W maju chcemy wybrać ostateczny wariant przebiegu. Jeśli w przyszłym roku uda się wejść na budowę, to do maja 2012 trasa może powstać - dodaje. Podobny scenariusz dyrekcja zakłada dla odcinka S5 z Gniezna do Mielna, na granicy woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

całość: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,360...ac_budowy.html
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2009, 11:45 PM   #40
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 511

Śmiałe plany.

Jeżeli zepną poślady i choć połowa S5 w Wlkp powstanie przed euro to będe bardzo zadowolony. Najlepiej odcinki Mileno - Poznań, Południowy ZOP i obwodnice Leszna i Rawicza w jednym ciągu.
Picek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s5, leszno, poznań, s-5, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules