search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 2nd, 2009, 11:21 AM   #121
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Dziś zostały otwarte oferty - lista wnioskodawców tu: http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...-9730000#trjmp
Firmy z Macedonii i Turcji a tak żadnych niespodzianek

Sponsored Links
Old August 2nd, 2009, 11:45 AM   #122
exar
Registered User

Likes (Received): 4

No to mamy za sobą pierwszy etap przetargu ile etapów przetargu jeszcze będzie? i kiedy planowany jest ostateczny termin ogłoszenia wykonawcy ( nie uwzględniając, że któraś z firm może się odwołać)?
Co jeszcze zostało do rozpoczęcia budowy? Decyzja wojewody na realizacje inwestycji drogowej? Wykup gruntów? A może trwa już wykup gruntów pod S5?
exar no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 01:37 PM   #123
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4992

Quote:
Drugi przetarg - na odcinek z Bojanowa do samego Poznania ma być ogłoszony lada moment.
co za bzdury
nawet tam nie ma DŚU
nie ma nawet złożonego wniosku
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 01:39 PM   #124
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6536

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
co za bzdury
nawet tam nie ma DŚU
nie ma nawet złożonego wniosku
na S3 na południe od Gorzowa też ogłoszono przetarg bez dśu, więc wszystko jest możliwe
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 01:45 PM   #125
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

bzdury choćby dlatego, że to są co najmniej trzy kontrakty. Obwodnica Leszna to Radomicko - Kaczkowo, a wyżej jest jeszcze Wronczyn - Radomicko i od węzła z A2 do Wronczyna. I na to wszystko będą osobne DŚU i przetargi.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 01:56 PM   #126
kooba
Registered User

kooba's Avatar

Likes (Received): 4769

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
na S3 na południe od Gorzowa też ogłoszono przetarg bez dśu, więc wszystko jest możliwe
Ale musiały być już złożone wnioski, wszystko przygotowane, tak że tylko oczekiwano na decyzję.

Ogłaszanie przetargu, bez złożonego wniosku o DŚU było by bez sensu.
kooba está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 03:41 PM   #127
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by kooba View Post
Ale musiały być już złożone wnioski, wszystko przygotowane, tak że tylko oczekiwano na decyzję.

Ogłaszanie przetargu, bez złożonego wniosku o DŚU było by bez sensu.
Ale byłby sukces polityczny dotyczący ogłoszonego przetargu. Ogłaszamy 2 stopniowy przetarg i z drugi etapem czekamy do uzyskania ZnRI
Old August 2nd, 2009, 04:19 PM   #128
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16901

Quote:
Originally Posted by exar View Post
No to mamy za sobą pierwszy etap przetargu ile etapów przetargu jeszcze będzie? i kiedy planowany jest ostateczny termin ogłoszenia wykonawcy ( nie uwzględniając, że któraś z firm może się odwołać)?
Co jeszcze zostało do rozpoczęcia budowy? Decyzja wojewody na realizacje inwestycji drogowej? Wykup gruntów? A może trwa już wykup gruntów pod S5?
Pisałem, że zależy, czy wydano zgodę na realizację inwestycji drogowej. Dopiero po tym można zapraszać firmy do składania ofert-40 dni i jesli nie będzie pytań to po tym otwarcie ofert, parę dni na weryfikację i wybór wykonawcy, 10 dni bez protestów, do miesiąca kontrola UZP i umowa. W opmtymistycznym wariancie z 2-3 miesiące i umowa w październiku.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 2nd, 2009, 05:38 PM   #129
exar
Registered User

Na stronie GDDKiA jest informacja dotycząca obwodnicy Bojanowa i Rawicza
- oczekiwanie na wydanie ZnRID 10.2009,
- procedura przetargowa na roboty budowlane 09.2009,
czyli drugi etap przetargu zostanie ogłoszony niezależnie od ZnRID? a może się mylę?
No a jak wygląda sprawa wykupu gruntów pod obwodnice?
Old August 3rd, 2009, 02:16 PM   #130
Imperatica
Imperatica

Imperatica's Avatar

Likes (Received): 0

Bardziej w tym wszystkim zastanawia mnie sytuacja związana z finansowaniem, koszt budowy całej S5 wyceniono na 7 mld zł. Budżet nam się kurczy a na budowie dróg zawsze oszczędzano...
Imperatica no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 02:40 PM   #131
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6536

Może i wyceniono na 7mld, ale patrząc na wyniki przetargów to i za 4 bądź 5 mld się da ją wybudowac.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 02:46 PM   #132
Imperatica
Imperatica

Imperatica's Avatar

To prawda, ale nie sądzę aby jakikolwiek polityk wyraził zgodę na przekazanie tak dużej kwoty na budowę tylko jednego odcinka. Pomijając zupełnie rozbicie w czasie budowę poszczególnych odcinków. Aktualnie mówi się, że w tym roku na budowę dróg GDDKIA ma zamiar łącznie wydać około 20 mld zł, 5 mld to prawie 1/4 całej kwoty
Imperatica no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 02:57 PM   #133
tombaks
^__^

tombaks's Avatar

Likes (Received): 135

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2326

Do końca roku ogłoszą przecież jeszcze przetargi na Wronczyn-Radomicko i Radomicko-Kaczkowo(63,3 km). Razem z obwodnicą Rawicza i Bojanowa tj. mniej niż połowa trasy.
Old August 3rd, 2009, 02:58 PM   #134
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 325

Hmmm... czy ja dobrze widzę?? Wśród wnioskodawców nie ma Strabagu?? Tak więc nie wszyscy wielcy stają w szranki...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 07:57 PM   #135
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 84

W sumie to nieważne ile wyniesie budowa S5 - ważne by ja jak najszybciej wybudowano. Jeśli kierowcy i firmy będą się zdecydowanie szybciej przemieszczać to wszyscy na tym zarobią i droga się szybciej zwróci.
Jak sobie przypomnę jak z 2 lata temu jechałem do Koszalina właśnie dk5 Wrocław - Poznań to mam nadzieję, że tak za 3 max 4 lata pojadę sobie "normalną" drogą S 2x2
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 10:37 PM   #136
exar
Registered User

Nie do końca się zgodzę. Dobrze żeby droga powstała jak najszybciej, ale nie kosztem jakości i problemów w przyszłości. Tak jak chyba A4 gdzie w niecałe 2 lata po oddaniu odcinka już był remont (jeśli się mylę to proszę mnie sprostować). Bo co z tego że będą 2 pasy jak co rusz będzie remont albo łatanie dziur. Szkoda że szybko nie doczekamy się przeniesienia tranzytu tirami na tory. Rozwiązało by to problem nadmiernego ruchu, spowalnia ruchu przez tiry, kierowcy jadąc przez Polskę zamiast siedzieć za kółkiem odpoczywają, nie ma problemu z dziennym limitem czasu jazdy, poza tym często koleją czas podróży byłby mniejszy. Z tego co wiem w Austrii i Szwajcarii kierowcy tirów są z tego zadowoleni, szkoda tylko że w Polsce nie podejmuje się tego tematu
Old August 3rd, 2009, 10:56 PM   #137
thiago2
Registered User

thiago2's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by exar View Post
Nie do końca się zgodzę. Dobrze żeby droga powstała jak najszybciej, ale nie kosztem jakości i problemów w przyszłości. Tak jak chyba A4 gdzie w niecałe 2 lata po oddaniu odcinka już był remont (jeśli się mylę to proszę mnie sprostować). Bo co z tego że będą 2 pasy jak co rusz będzie remont albo łatanie dziur. Szkoda że szybko nie doczekamy się przeniesienia tranzytu tirami na tory. Rozwiązało by to problem nadmiernego ruchu, spowalnia ruchu przez tiry, kierowcy jadąc przez Polskę zamiast siedzieć za kółkiem odpoczywają, nie ma problemu z dziennym limitem czasu jazdy, poza tym często koleją czas podróży byłby mniejszy. Z tego co wiem w Austrii i Szwajcarii kierowcy tirów są z tego zadowoleni, szkoda tylko że w Polsce nie podejmuje się tego tematu
Yyyy... nie mam pytań. Skąd takie wnioski?! Nawet jak droga 2x2 ma się rozlatywać po 2 latach to i tak będzie lepiej niż teraz na drodze 1x2, gdzie nie da się bezpiecznie wyprzedzać. Ludzie ryzykują i potem jest pełno krzyżyków... Nie chce oglądać więcej trupów z tej przyczyny. 2x2 będzie o wiele bezpieczniejsze. Wielu ludzi będzie zawdzięczało temu życie.
Old August 3rd, 2009, 11:37 PM   #138
Wawrzyniec Pruski
Registered User

Pełno trupów i krzyżyków jest przede wszystkim dlatego, że ludzie ryzykują,
a nie dlatego, że droga jest o przekroju 1 x 2 ...
Old August 3rd, 2009, 11:45 PM   #139
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

I może starczy już, jest oddzielny wątek o BRD.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2009, 11:49 PM   #140
exar
Registered User

yyyy to ja nie mam pytań. Napisałem że musi powstać i to jak najszybciej, ale wolałbym poczekać powiedzmy 3 miesiące dłużej na porządną drogę niż odrazu mieć prowizorkę, która tylko z nazwy i ilości pasów będzie się nazywać ekspresową, poza tym co z tego że będze 2x2 jak co rzusz będę remonty jak na A4 i w użyciu będą tylko 2 pasy?
Popieram post wyżej nawet i 3 pasy w jednym kierunku nie pomogą na głupotę kierowców Chociaż droga ekspresowa daje mniejsze możliwości do wykazania się tą głupotą :p

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s5, leszno, poznań, s-5, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules