SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Mokotów i Służewiec - infrastruktura drogowa

2M views 8K replies 498 participants last post by  Kynieksc 
#1 ·
Dziś w godzinach porannych wybrałem się na spacer w okolice słynnej warszawskiej inwestycji - przebudowy skrzyżowania ul. Marynarskiej i Wołoskiej. Oto co tam zobaczyłem:


Przed Wyścigami wita nas piękna tablica w kolorze żółtym


Piękna pogoda. Korek jak sam skur...syn


W stronę ul. Puławskiej


Porządek jak przystało na porządną firmę


Praca wre!


Nowy krawężnik a już spie....lony


Prawdziwa pustynia


Co tam Panie dziś w polityce?


Piękny słup


Ten znak budowlańcy wzięli sobie głęboko do serca. Faktycznie nikogo tam nie ma.


Ten pan z lewej podąża za aktualnymi trendami w modzie. W końcu czasu dużo a po drugiej stronie ulicy sporo sklepów z modnymi ciuchami.


Spotkanie fachowców na pasach. W ręku margaryna, w zębach papierosik.
Fachowcy kursują z jednej strony ulicy na drugą. W ciągu 10 min. naliczyłem chyba ze 30 osób spacerujących w ten sposób


MPRD - sprawca bałaganu


Stoi i jeszcze się nie zawaliło. Należy chyba premie wypłacić


Na Marynarskiej pod asfaltem ukazała się kostka. Ciekawe czy ją zaleją nowym asfaltem czy też zrobią porządnie fundament.
 
See less See more
15
#3,441 ·
Uchwała została podjęta w kwietniu, bo w marcu tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o drogach publicznych. Zobowiązuje ona zarządców dróg do podpisania porozumienia w takich sytuacjach, jaką mamy obecnie na Marynarskiej (przekazanie zarządu drogi). Rada Warszawy podjęła więc stosowną uchwałę, po czym przygotowaliśmy porozumienie i przekazaliśmy je do GDDKiA.
 
#3,444 ·
W ciągu Postępu nad Marynarską.
 
#3,446 ·
Przyjęto taką technologię budowy wiaduktu, która w niewielkim stopniu wpłynie na ruch. Najpierw ustawione będą podpory, a nich położone zostaną prefabrykaty. Pozwoli to w zależności od potrzeby budować dowolny fragment wiaduktu, niekoniecznie po kolei. Na razie nie potrafię jeszcze powiedzieć, kiedy zacznie się budowa. Jest to uzależnione od tego, kiedy GDDKiA przekaże nam teren przy węźle (wtedy zmieniony zostanie też harmonogram). Prawdopodobnie nastąpi to w niedługim czasie. Ale budowa wiaduktu jest nieskomplikowana i potrwa tylko 3-4 miesiące.
Dziękuję Pani za informację. Ciekawiło mnie jak to będzie realizowane, bo można sobie wyobrazić sporo różnych metod, a każda ma inny wpływ na przebudowywaną okolicę (i czas prac).
Pracuję w okolicy od 10 lat - te ciągłe budowy/przebudowy Marynarskiej i okolic (jak sięgam pamiecią) są dość uciążliwe.
Trzeba natomiast przyznać, że przebudowa Wołoskiej znacząco poprawiła dojazd od strony Centrum; liczę że z Marynarską i przyległościami będzie w końcu podobnie.
Do pełni szczęscia brakuje mi dojazdu w godzinach szczytu od węzła z S79 do ulicy Suwak w czasie krótszym niż 0,5h :)
No właśnie - przypomniało mi się - co z ulicą Przytorową (chyba?) pod wiaduktem, o której niegdyś było głośno, że połączy Suwak z Cybernetyki?

Pozdrawiam
Diog
 
#3,447 ·
I ten wiadukt jest budowany na działce przynależnej do S79? Pół kilometra dalej?
Oczywiście, że nie. Ale na Marynarskiej – o czym wielokrotnie pisałam – jest mnóstwo sieci, w tym strategiczny ciepłociąg. Przebiega on wzdłuż Marynarskiej, zarówno przez działki miejskie jak i państwowe (GDDKiA). Jeżeli do zakończenia jego budowy zabraknie chociażby 1 m, ba! nawet 10 cm, to nie nastąpi przełączenie ze starego na nowy. Inaczej rzecz ujmując, Służewiec (i nie tylko) może być ogrzewany albo przez stary, albo przez nowy ciepłociąg. Ale stary koliduje z budową wiaduktu w Postępu, a nowego nie można na razie zakończyć i uruchomić, bo nie można wejść na działki GDDKiA.
 
#3,449 ·
Tak jak napisałam parę postów wcześniej, nowy harmonogram zostanie przyjęty po przekazaniu przez GDDKiA działek w rejonie węzła Marynarska. Jest to w tej chwili kluczowa sprawa.
 
  • Like
Reactions: Zet1 and wojtor
#3,452 ·
Prywatne firmy ze Służewca
połączą Suwak z Cybernetyki

Prywatny inwestor - w porozumieniu z miastem - wybuduje ulicę łączącą Cybernetyki i Suwak. To inwestycja, która pozwoli usprawnić przejazd w tej obciążonej i tak dzielnicy biurowej.

Projekt budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych i miejsc parkingowych. Ulica będzie prowadziła od Cybernetyki, wzdłuż torów kolejowych, pod wiaduktem Marynarskiej i dalej do ulicy Suwak.

"Usprawni komunikację"

Inwestycja jest w całości finansowana przez firmy deweloperskie działające na terenie Służewca Przemysłowego. Planowane połączenie ma ułatwić życie kierowcom.
- Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa - twierdzi Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy.

Prywatna firma odpowiada za budowę i pozyskanie partnerów, którzy chcą wesprzeć inwestycję finansowo. Koszt szacowany jest na 5,5 mln złotych.

Rozpoczęcie prac i wybór wykonawcy nastąpią po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Jak informują przedstawiciele dzielnicy, ulica ma być gotowa na przełomie tego i przyszłego roku. - Kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie - powiedział Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,prywatne-firmy-ze-sluzewca-polacza-suwak-z-cybernetyki,233263.html
 
Top