search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 29th, 2017, 08:35 AM   #2481
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1184

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Akurat przelot MD-83 to nie lada gratka dla fanów lotnictwa. W Polsce kiedyś (ostatnio) pojawił się tylko na czarterach.
A zeszłym roku był raz na zastępstwie na locie do Rzymu z Bydgoszczy.

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=10392
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 14th, 2017, 08:32 PM   #2482
Gopher
Registered User

Gopher's Avatar

Likes (Received): 748

Lutowe obłożenie - Luton- 87,5%, Stansted- 84,9%. Liczba pasażerów za luty 6371.

kuba-gda liked this post
Gopher no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 11:22 AM   #2483
kowal1981
InYourFaceBitches

kowal1981's Avatar

Likes (Received): 1329

a we WRO wciąż tęsknią za SZY. Ciekawe czy jest jakaś szansa na powrót tego połączenia.

A czy jest szansa na jakieś nowe trasy krajowe?

Quote:
W tym sezonie dostaniemy od Ryanaira trasę do Gdańska i już widzmy, jak duże jest zainteresowanie tymi lotami. Innych planów na razie nie ma – straciliśmy trasy SprintAir do Radomia i Szyman. I szczerze mówiąc, trochę szkoda nam lotów na Mazury i chętnie widzielibyśmy je z powrotem. Samoloty na tej trasie latały prawie pełne i myślę, że w perspektywie czasu loty na tej trasie mogłyby być nawet wykonywane większą maszyną
Old April 19th, 2017, 09:09 PM   #2484
kuba-gda
Registered User

Likes (Received): 1354

Olsztyn: prawie 20tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2017
2016
Styczeń - 367
Luty - 720
Marzec - 844
2017
Styczeń – 6518
Luty – 6342
Marzec – 6853
Łącznie w I kwartale 2017 lotnisko SZY obsłużyło 19713 pasażerów
Ponad 1020% wzrostu za cały kwartał.

pasazer.com

tomekchr83, blackwater1981 liked this post
kuba-gda no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2017, 11:21 PM   #2485
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

DEL

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

Last edited by los77; April 20th, 2017 at 10:01 AM.
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2017, 09:01 AM   #2486
R.A.B.
Registered User

Likes (Received): 19

Rok temu o tej porze były tylko loty do wrocławia czy krakowa samolotami mającymi maks 33 miejsc.
Teraz lata londyn , wizzair i ryanair wiec tutaj ciężko nie przebić wyniku z poprzedniego roku.
R.A.B. no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2017, 10:44 AM   #2487
olekorlo
Registered User

Likes (Received): 1580

Quote:
Originally Posted by R.A.B. View Post
Rok temu o tej porze były tylko loty do wrocławia czy krakowa samolotami mającymi maks 33 miejsc.
Teraz lata londyn , wizzair i ryanair wiec tutaj ciężko nie przebić wyniku z poprzedniego roku.
choc pytanie ktore loty sa bardziej korzystne dla regionu jest juz zasadne
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2017, 04:46 PM   #2488
blackwater1981
blackwater1981

Likes (Received): 1126

Wrocław mógłby wrócić. Najbardziej sensowny kierunek dla lotniska w Szymanach jeśli chodzi o loty krajowe. Zresztą Kraków też mógłby wrócić.
blackwater1981 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2017, 05:15 PM   #2489
kowal1981
InYourFaceBitches

kowal1981's Avatar

Likes (Received): 1329

Quote:
Originally Posted by blackwater1981 View Post
Wrocław mogłby wrocić. Najbardziej sensowny kierunek dla lotniska w Szymanach jeśli chodzi o loty krajowe. Zresztą Krakow też mogłby wrocić.
Zgaduję, że Wrocław był popularny dlatego, że cieżko się dostać z/do Olsztyna. Sprawdziłem na szybko to nie znalazłem żadnego bezposredniego połączenia Wroclaw-Olsztyn, dojazd samochodem to minimum 6,5h(bez odpoczynku) tyle samo pociągiem(z przesiadką). Krk, niby samochodem tyle samo ale za to sporo bezpośrednich połączeń i nawet w 5,5h można się wyrobić.
Old April 20th, 2017, 06:41 PM   #2490
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 13552

Tylko, że teraz ani WRO ani SZY nie palą się do dopłacania do malutkich samolotów. Skoro już dopłacać to dużo lepszy efekt da 1mln wydany tanim liniom.

BTW:
Quote:
Prawdopodobnie jeszcze na początku czerwca rozpoczną się prace przy rozbudowie płyty postojowej na lotnisku Olsztyn-Mazury.

Dzięki inwestycji lotnisko wzbogaci się o jedno nowe stanowisko postojowe. Prace potrwają do połowy października.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to najmłodszy port lotniczy w kraju. Uruchomiony zaledwie 16 miesięcy temu już teraz musi się jednak rozbudować. Powodem jest wciąż rosnący ruch.

Obecnie na lotnisku obsługiwane są połączenia do Londynu, obsługiwane przez linie lotnicze Wizz Air i Ryanair. Tylko te dwie trasy wystarczają, by lotnisko było kolejne rekordy w liczbie obsługiwanych pasażerów. 12 kwietnia padł dobowy rekord i w ciągu jednego dnia z lotniska skorzystało 700 osób. W całym 2016 roku było ich tu 47 tys. W tym roku, jak zapowiada kierownictwo lotniska, obsłużonych zostanie co najmniej 96 tys. podróżnych. W pierwszym kwartale było ich tu już 20 tys.

Rosnące statystyki lotniska przekładają się jednak na konieczność rozbudowy infrastruktury. Posiadająca obecnie trzy stanowiska płyta postojowa okazuje się bowiem niewystarczająca. Tym bardziej, że jedno z tych stanowisk musi być wolne, ze względu na fakt, iż przeznaczone jest do odladzania samolotów. Leszek Krawczyk, prezes olsztyńskiego lotniska w rozmowie z lokalnym oddziałem „Gazety Wyborczej” tłumaczy, że pozostałe stanowiska coraz częściej zajęte są równocześnie przez samoloty typu Airbus A320 czy boeing 737, przez co kłopotem staje się przyjmowanie ruchu czarterowego, którego na lotnisku jest coraz więcej. Wystarczy wspomnieć ruch generowany przez pracowników fabryki Michelin czy przez samoloty wojskowe, odwiedzające Szymany w związku z transportem żołnierzy NATO na Mazury.

Konieczność rozbudowy podyktowana jest również praktyką Wizz Aira i Ryanaira, którzy – by uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów – manewrują na płycie, korzystając z własnych silników, przez co potrzebują znacznie więcej miejsca niż maszyny korzystające po wylądowaniu z pojazdu do holowania.

Przy okazji budowy dodatkowego miejsca postojowego powstaną również dodatkowe maszty oświetleniowe, poszerzona zostanie droga dojazdowa oraz wyprofilowane łuki na trasie kołowania samolotów.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wi...owe-58209.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2017, 06:48 PM   #2491
olekorlo
Registered User

A czym jest ten 'lepszy efekt' niby? I dla kogo lepszy?
Old April 20th, 2017, 06:51 PM   #2492
mlodyy1985
Registered User

Lepszy z punktu widzenia portu/zwiększonego ruchu by spełnić wymogi zapisane we wniosku o dotację. Za 1 mln wydany Sprintowi dostaną X paxów, dając taką samą kwotę FR.W6 dostaną kilkukrotność X. Nie zmienia to faktu,czego szkoda, że nie ma połączenia hubowego bo to byłaby wielka wartość dodana dla regionu.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Old April 20th, 2017, 08:50 PM   #2493
olekorlo
Registered User

Ale poza spełnieniem wymogu nic to nie daje - połączenia do WRO czy KRK dawały przynajmniej troche turystów, a Londyn to po prostu dopłacanie do emigrantów - dla regionu absurd

scomin, kowal1981, euro_exemplum, gorys1 liked this post
Old April 21st, 2017, 06:37 PM   #2494
ccols
Registered User

Likes (Received): 60

Quote:
Originally Posted by kowal1981 View Post
Sprawdziłem na szybko to nie znalazłem żadnego bezposredniego połączenia Wroclaw-Olsztyn
Jest jedno TLK, gwoli ścisłości.
ccols no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2017, 09:23 PM   #2495
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5182

Quote:
Originally Posted by olekorlo View Post
Ale poza spełnieniem wymogu nic to nie daje - połączenia do WRO czy KRK dawały przynajmniej troche turystów, a Londyn to po prostu dopłacanie do emigrantów - dla regionu absurd
z Londynu turysci nie przybywaja? zreszta nawet sami emigranci zostawia znacznie wiecej kasy w regionie gdy przylatuje ich kilkaset osob tygodniowo niz ci rzekomi turysci z Wroclawia w liczbie kilkludziesieciu tygodniowo...

Kasz liked this post
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2017, 09:49 PM   #2496
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by arafat11 View Post
z Londynu turysci nie przybywaja? zreszta nawet sami emigranci zostawia znacznie wiecej kasy w regionie gdy przylatuje ich kilkaset osob tygodniowo niz ci rzekomi turysci z Wroclawia w liczbie kilkludziesieciu tygodniowo...
Masz jakąś wiedzę popartą badaniami na ten temat? Pytam, ponieważ twój post nie różni się niczym od postów potwo-ora, którego tak namiętnym jesteś adwersarzem. Zauważ, iż w połączeniu do WRO i z WRO nie tyle chodzi o Mazury co o Wrocław jako taki właśnie. Nie wszyscy z WM wyjechali za pracą do Londynu. Sam Wrocław jest bowiem ośrodkiem dynamicznego wzrostu chłonącym jak gąbka wszelkiej maści specjalistów, zwłaszcza z branży IT i dla wielu z nich jest o wiele ciekawszą perspektywą niż zmywak w Londynie. Dla tych ludzi połączenie do WRO w układzie piątek-poniedziałek było super alternatywą wobec pociągu czy samochodu. A dla Wrocławian skolei o wiele ciekawszą opcją był weekendowy wypad na Mazury samolotem niż pociągiem czy samochodem... Sam mam swoje interesy w Olsztynie i samolot byłby dla mnie pierwszym wyborem środka podróży z Wrocławia, gdybym taki wybór miał, a niestety nie mam...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2017, 10:49 PM   #2497
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5182

ale co chcesz udowodnic? rozumiem,ze dla Ciebie czy jakiejs grupy osob samolot za 100-200zl to fajna opcja,ale czy te kilkadziesiat osob takich jak Ty w tygodniu zostawia wiecej kasy w WM niz kilkuset emigrantow z Londynu? emigranci korzystaja z wypozyczalni aut, kantorow, restauracji, sklepow itp itd no i jest ich kilka-kilkanascie razy wiecej niz bylo pasazerow Sprint Aira...
poza tym czesc ludzi podrozuje do Londynu rowniez w interesach, mysle,ze wiecej niz do Wroclawia...
zadnych badan nie mam, podobnie jak Ty....
Old April 22nd, 2017, 10:43 AM   #2498
olekorlo
Registered User

Quote:
Originally Posted by arafat11 View Post
czyli lotnisko ulatwiajace zycie emigrantom? to tak dla wyjasnienia: po pierwsze wydaja oni srednio prawie 3 razy mniej niz turysci, po drugie I tak by przyjechali tylko wtedy wybiorą WMI lub GDN. Plus nie skorzystaja z bazy hotelowej,transportu, w mniejszym stopniu gastronomia...
Akurat wplywem portow lotniczych na region I badaniami tego sie zajmowałem I take dane są, zreszta publicznie dostepne (gorzej z podzialem na narodowosci - tu juz nie publiczne) - dla LON (wszystkie lotniska) w niektorych miastach w PL Polacy na pokladzie stanowią ok 90% (plus nie Polacy nie oznacza turysci, a np rodzina ktora z ww tez korzysta w niewielkim stopniu).

Nie ukrywajmy - loty do Londynu daje jedynie liczby do pokazania w statystykach I...tylko tyle. Region dopłaca FR I W6 zeby emigrantow wozic na wyspy - niezly absurd

Erni79 liked this post
Old April 22nd, 2017, 10:55 AM   #2499
mlodyy1985
Registered User

Ale tak zaczynała większość lotnisk. Z czasem jednak będą pojawiać się kolejne trasy w tym niewykluczone, że i biznesowe. Zaraz dowiem się, że jak będzie np. do Hiszpanii czy Włoch to "też źle bo Polacy jadą tam na wakacje i zostawiają tam kasę". No część tak, ale coraz więcej południowców przyjeżdża do nas.

O tym, że regularnie przylatują bizjety to nie ma się co rozpisywać no i może kiedyś wróci regularna linia z połączeniem hubowym wspierając rozwój regionu. Teraz port potrzebuje "taniego ruchu" by spełnić wymogi. Patrząc na rozwój bliżej mu do początków LUZ niż RDO czy losów IEG. EOT- nie ma sensu dalej dyskutować , jest informacja w nagłówku.
Old April 22nd, 2017, 10:58 AM   #2500
Packie
Registered User

Packie's Avatar

Likes (Received): 352

Myślę że należy odróżnić typowych Januszy z Grażynami którzy na Mazury wzięliby zrobione w domu kanapki, kiełbasę i kawusię do termosu, od ludzi którzy chcą korzystać z usług na miejscu. A tych pierwszych jest coraz mniej. Więc Kraków i Wrocław jak najbardziej mogłyby wrócić, ale przecież to nie jest "albo rybki, albo akwarium", niech Londyn czy inne Dortmundy też sobie latają.

youreq liked this post
Packie no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
olsztyn, port lotniczy, warmińsko - mazurskie, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules