search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old June 20th, 2013, 07:13 PM   #19181
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

Likes (Received): 1765

31.

32. Skarpy prezentują się nieźle choć nie tak dobrze jak te na WD. Mamy i takie odcinki.

33.

34. Drogi lokalne/serwisowe powstałe razem z autostradą są prawie gotowe. Choć nadal wymagają niewielkich poprawek i sprzątania oraz zdjęcia zakazów wjazdu.

35.

Cdn ...

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 07:41 PM.
TRWARSZAWA está en línea ahora  

Sponsored Links
Old June 20th, 2013, 07:14 PM   #19182
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

36.

37.

38.

39.

40.

Cdn ...

sumas, Toye liked this post
Old June 20th, 2013, 07:26 PM   #19183
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

Dalsza część relacji (chyba przesasdziłem z ilością zdjęć, jeśli tak to przepraszam)

41.

42. Zasadzone bluszcze.

43.

44.

45.

Cdn ...

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 07:33 PM.
Old June 20th, 2013, 07:28 PM   #19184
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

46.

47.

48.

49.

50. W relacji RobertaC pojawia się podobny przepust. Tu nie jest to konstrukcja docelowa, powstała na potrzeby budowy(drogi budowlano serwisowej). Zostanie rozebrana po zakończeniu budowy. W miejscu fotografowanym przez Roberta może być tak samo.

Cdn ...

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 07:34 PM.
Old June 20th, 2013, 07:29 PM   #19185
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

51.

52.

53.

54. Droga lokalna wybudowana wraz z autostradą nie będzie miała kontynuacji przez tymczasowy "mostek"

55. 4 przejścia dla zwierząt na przestrzeni 400 metrów.

Cdn ...

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 08:18 PM.
Old June 20th, 2013, 07:30 PM   #19186
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

56.

57.

58.

59.

60. Niby góra humusu, ale pomidorów na tej ziemi byście nie wyhodowali. Bardzo słaba gleba.

Cdn ...

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 07:35 PM.
Old June 20th, 2013, 07:31 PM   #19187
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

61.

62.

63.

64.

65. O 14,10 kolega poinformował mnie o dzwonie w pobliżu węzła Pruszków. Zrobiłem fotorelację, wypiłem kawę u Pani Joli w Miedwiednicach. Po 3 godzinach i tak utknąłem w korku. Pozdrawiam nasze służby. W szczególności Policję.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Last edited by TRWARSZAWA; June 20th, 2013 at 07:36 PM.
Old June 20th, 2013, 08:20 PM   #19188
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 3238

Quote:
Originally Posted by TRWARSZAWA View Post
Dalsza część relacji (chyba przesasdziłem z ilością zdjęć, jeśli tak to przepraszam)
...
Ależ nie, świetnie się je ogląda.
Tym bardziej, że mass media alarmują, że trzeba zamknąć ten odcinek, a zapewne musiałeś mnóstwo czasu poświęcić na ich wykonanie
i to w takim upale, dzięki serdeczne
sumas no está en línea  
Old June 20th, 2013, 08:39 PM   #19189
Warsaw spectator
concrete jungle

Warsaw spectator's Avatar

Likes (Received): 207

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Więc jakim cudem na odcinku 2x2 jest "20 tysięcy pojazdów na dzień"? Uważam, że powinno się rozważyć rozbudowę do 2x3 już w następnej perspektywie (2014-20).
Ja uważam, że trzeba zrobić/przeanalizować pomiary, wykonać analizę i zobaczyć na ile opłaty przyduszą urban sprawl..
Warsaw spectator no está en línea  
Old June 20th, 2013, 09:03 PM   #19190
mkuldane
autoBAHNED

mkuldane's Avatar

Likes (Received): 1747

Quote:
O 14,10 kolega poinformował mnie o dzwonie w pobliżu węzła Pruszków. Zrobiłem fotorelację, wypiłem kawę u Pani Joli w Miedwiednicach. Po 3 godzinach i tak utknąłem w korku. Pozdrawiam nasze służby. W szczególności Policję.
Ja dziś jak wracałem z Wawy do Grodzia ok. 14, to na chwilę zamknęli ruch w kierunku Poznania ( czyli w moim ) bo akurat startował śmigłowiec LPR. Tuż po tym nas puścili i równocześnie puścili po jednym pasie ( awaryjnym ) ruch w stronę Warszawy. Korek sięgał do PPO Pruszków ( 3 km ). Moi pracownicy wracali około 18 i podobno korek ( mimo "puszczonego" ruchu ) był już do MOP Brwinów.

A co do zdjęć TRWarszawa ( za które oczywiście dziękujemy ) - niestety w dwóch aspektach musze przyznać rację RobertowiC: siatki naciągnięte strasznie niechlujnie a płazianek prawie nie ma. Harpetolodzy mogą rwać włoski z łbów.
Old June 20th, 2013, 09:46 PM   #19191
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

Quote:
Originally Posted by mkuldane View Post
T

A co do zdjęć TRWarszawa ( za które oczywiście dziękujemy ) - niestety w dwóch aspektach musze przyznać rację RobertowiC: siatki naciągnięte strasznie niechlujnie a płazianek prawie nie ma. Harpetolodzy mogą rwać włoski z łbów.
Te siatki zostały rzeczywiście niechlujnie założone już w zeszłym roku . Teraz je poprawiono, choć wygląd nadal pozostawia wiele do życzenia (ale jednak spełniają swa powinność).

Co do płazianek, będę bronił wykonawcy. Zauważ iż wyraźnie są zgodne z projektem. Czy powinno być inaczej? Tego nie wiem. Może ktoś z herpetologów się wypowie?

Edit:
Oczywiście MOP Baranów południe.Zdjęcie z pasa autostrady.

Last edited by TRWARSZAWA; June 21st, 2013 at 02:55 PM.
Old June 21st, 2013, 01:59 PM   #19192
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7836

Gdyby prace dotyczyły tylko MOP i dróg serwisowych, to już byłoby zniesione ograniczenie do 100 km/h na tym odcinku.
A nie jest.

Sprawa wygląda tak, że siatka grodząca nie jest wciąż szczelna (powinna być naciągnieta i wkopana w ziemię, a słupki proste), płazianki są może na 1/3 odcinka C i w wielu miejscach połozone niechlujnie, a prace trwają też przy kilku przepustach i przejściach dla zwierząt, a na pozostałych nie ma odpowiedniego zagospodarowania, czy wręcz na jednym z przejśc duzych wciąż jest skład rzeczy niepotrzebnych (czyli śmieci)- stąd wiele przejśc nie jest drożnych. Istnieje wciaz duże ryzyko spotkania dzikich zwierząt na jezdni. Stąd ograniczenie do 100 km/h, czyli jak dwujezdniowych dróg GP, które nie muszą mieć ogrodzenia.
Czemu wiele słupków pod ogrodzenie stoi krzywo? Bo betonowano je na przełomie listopada i grudnia, w okresie, gdy takich prac robić sie nie powinno.

Warto też zauwazyć, że WINB w zezwoleniu na puszczenie ruchu na zasadach przejezdności okreslił 15 października 2012 jako termin zakończenia wszystkich prac. Czyli wedle prawa miał obowiazek (z urzędu) wszcząc swoje postepowanie, czy droga spełnia zapisy art 76 Poś, już w listopadzie 2012. Odcinek C nie spełnia tergo artykułu nawet dziś, a w listopadzie 2012 nie miał ani metra siatki grodzącej.
Ale oczywiście droga nie zostanie zamknieta (i dobrze). Tylko byłoby wskazane, by wszyscy jadacy odcinkiem C zdawali sobie sprawę, że to jeszcze nie jest autostrada i jechanie z prędkościa 140 km/h lub większa stanowi o wiele większe zagrozenie, niż na innych odcinkach. Ja bym węcz zalecał, by zwłaszcza wnocy i nad ranem zdjąc noge z gazu i nie przekraczać 80 km/h.

Last edited by Robert_C; June 21st, 2013 at 02:09 PM.
Robert_C no está en línea  
Old June 21st, 2013, 02:58 PM   #19193
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 2759

Quote:
Ale oczywiście droga nie zostanie zamknieta (i dobrze). Tylko byłoby wskazane, by wszyscy jadacy odcinkiem C zdawali sobie sprawę, że to jeszcze nie jest autostrada i jechanie z prędkościa 140 km/h lub większa stanowi o wiele większe zagrozenie, niż na innych odcinkach. Ja bym węcz zalecał, by zwłaszcza wnocy i nad ranem zdjąc noge z gazu i nie przekraczać 80 km/h.
Coś wydaje mi się, że kolega przesadza. Równie dobrze 90% czeskich autostrad to też nie autostrady, bo nie mają jakiegokolwiek ogrodzenia.
Angulo está en línea ahora  
Old June 21st, 2013, 03:09 PM   #19194
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
płazianki są może na 1/3 odcinka C i w wielu miejscach połozone niechlujnie, a prace trwają też przy kilku przepustach i przejściach dla zwierząt,
Na odcinku przeze mnie sfotografowanym (poczatek kontraktu - węzeł Wiskitki) płazianki wydają się być już ułożone w docelowej formie. Są wkopane. Czasami wymagają poprawek ale nic nie wskazuje iż miało by ich być więcej. Sądzisz ze jest ich za mało?

Wyraźnie widać iż projektant przewidział je w okolicach przejść dla zwierząt oraz przepustach. Dobrze to widać na zdjęciu 36,37,64 czy 57.

Quote:
Bo betonowano je na przełomie listopada i grudnia,
Te słupki nie sa wbetonowane
Old June 21st, 2013, 04:40 PM   #19195
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Quote:
Originally Posted by Angulo View Post
Coś wydaje mi się, że kolega przesadza. Równie dobrze 90% czeskich autostrad to też nie autostrady, bo nie mają jakiegokolwiek ogrodzenia.
Rzecz nie w tym, czy ogrodzenie jest, czy nie, ale w tym jakie urządzenia ooś wpisano do decyzji śroidowiskowej i czy ich altualny stan odpowiada temu, co jest w decyzji.

Quote:
Na odcinku przeze mnie sfotografowanym (poczatek kontraktu - węzeł Wiskitki) płazianki wydają się być już ułożone w docelowej formie. Są wkopane. Czasami wymagają poprawek ale nic nie wskazuje iż miało by ich być więcej. Sądzisz ze jest ich za mało?
Na sąsiednich odcinkach płazianki sa na całej długości.
Na odcinku C tylko w okolicach przepustów.
Old June 21st, 2013, 04:48 PM   #19196
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Ze strony GDDKiA z dnia 19 czerwca
Dokończenia wymagają jedynie prace poza ogrodzeniem autostrady. Są to miejsca obsługi podróżnych( MOP), pasy technologiczne oraz zagospodarowanie terenu – na placu budowy składowane są duże ilości materiałów, przede wszystkim hałdy humusu.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12579/...dzie-zamknieta

Info z dzisiaj (21 czerwca)
Autostrada A2 w kierunku Warszawy jest zablokowana w miejscowości Miedniewice w pow. żyrardowskim po wypadku, do którego doszło tam w piątek około południa. Tir z naczepą potrącił pracownika firmy wykonującej roboty drogowe.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...l#TRLokWarsTxt

---

Dlaczego ten człowiek nie był poza ogrodzeniem lub na MOP, skoro tylko tam konieczne sa jakieś prace wykończeniowe?
Old June 21st, 2013, 08:42 PM   #19197
Kayu
Kierowca

Likes (Received): 236

Ciekawe tez, dlaczego nie uruchomiono przejazdu awaryjnego, zeby samochody puscic ruch w obie strony jedna jezdnia - ponizej zdjecie z tvnwarszawa.pl
Chyba kilkugodzinna blokada ruchu jest wystarczajacym do tego powodem.

Kayu no está en línea  
Old June 24th, 2013, 12:44 PM   #19198
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Tylko byłoby wskazane, by wszyscy jadacy odcinkiem C zdawali sobie sprawę, że to jeszcze nie jest autostrada i jechanie z prędkościa 140 km/h lub większa stanowi o wiele większe zagrozenie, niż na innych odcinkach. Ja bym węcz zalecał, by zwłaszcza wnocy i nad ranem zdjąc noge z gazu i nie przekraczać 80 km/h.
Ja się właśnie ostatnio zastanawiałem, czy nie wystarczyłoby wprowadzenie ograniczenia w nocy.

Quote:
Originally Posted by Kayu View Post
Ciekawe tez, dlaczego nie uruchomiono przejazdu awaryjnego, zeby samochody puscic ruch w obie strony jedna jezdnia - ponizej zdjecie z tvnwarszawa.pl
Chyba kilkugodzinna blokada ruchu jest wystarczajacym do tego powodem.
Samo zorganizowanie ruchu na jednej jezdni w taki sposób, żeby odbywał się bezpiecznie, trwałoby kilka godzin.

Można by oczywiście puścić ruch na żywioł, ale jak uczy historia wątku o A4 pod Tarnowem, ten żywioł, przy znacznie mniejszym ruchu, spowodował kilka wypadków.

--------

Inna sprawa: To zielsko ma ktoś zamiar skosić, czy to taka naturalna osłona przeciwoślepieniowa? Jeżeli to drugie, to polecam Barszcz Sosnowskiego, rośnie do 3 metrów i ładniej się prezentuje.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Last edited by pmaciej7; June 24th, 2013 at 12:49 PM.
pmaciej7 no está en línea  
Old June 24th, 2013, 01:31 PM   #19199
Le52ek
WF - SCI - KR

Le52ek's Avatar

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Ja się właśnie ostatnio zastanawiałem, czy nie wystarczyłoby wprowadzenie ograniczenia w nocy.
Nie spotkałem się nigdy w Polsce z ograniczeniem tego typu. Zastanawiam się, czy przepisy umożliwiają taki znak ?
Old June 24th, 2013, 02:28 PM   #19200
wiciakyelonky
Registered User

wiciakyelonky's Avatar

Likes (Received): 338

Czy można pod znakiem ograniczenia zamcować tabliczkę obowiązuje od godziny np. 19:00 do godziny 6:00? Ograniczenie wypada poza godzinami szczytu więc tragedii by nie było...teoretycznie.

Praktycznie to, kto odczyta co jest napisane na takiej tabliczce jadąc 100 km/h?

Jedynie co to na tablicach informacyjnych elektronicznych nad jezdnią można wyświetlać taki komunikat z ograniczem prędkości. Zaletą jest to, że można wyświetlać napisy w obcych językach, czego na tabliczce zrobić się nie da.
wiciakyelonky no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, stryków, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules