search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 2nd, 2013, 08:50 PM   #19301
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

Likes (Received): 1766

30.

31.

32.

Cdn ...

Geronter liked this post

Last edited by TRWARSZAWA; October 2nd, 2013 at 08:58 PM.
TRWARSZAWA está en línea ahora  

Sponsored Links
Old October 2nd, 2013, 08:57 PM   #19302
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

35.

36.

37.

38.

Cdn ...

Daniel749, Geronter liked this post
Old October 2nd, 2013, 08:59 PM   #19303
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

39.

40.

41.

42.

43.

Cdn ...

Geronter liked this post
Old October 2nd, 2013, 09:00 PM   #19304
TRWARSZAWA
Registered User

TRWARSZAWA's Avatar

44. To poprawki na najeździe na rondo węzla Wiskitki od Wiskitek właśnie.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

sumas, kflis, Daniel749, DonKristoffo, bacique and 6 others liked this post
Old October 12th, 2013, 04:37 PM   #19305
MarekŻurawski
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by MarekŻurawski View Post
Napiszę co zaobserwowałem w ciągu ostatnich kilku dni. Na odcinku E, na jezdni południowej, przed łukiem w lewo przed rozjazdem na S2 i S8 podczas obfitych opadów deszczu dochodzi do częstych kolizji. Pomijając kwestie techniki jazdy, bezpiecznej prędkości itd, chciałbym wykluczyć też błąd w projekcie. Czy możliwe że odwodnienie w tym miejscu nie radzi sobie z dużą ilością wody? Dlaczego dopiero rok po otwarciu jest taka kumulacja kolizji w tym miejscu ? Poniżej filmik z 01.09.2013 kiedy to miała miejsce seria takich kolizji...

Quote:
Originally Posted by polishbastard View Post
Dokładnie w tym samym miejscu, rok wstecz widziałem jak auto jadące za mną wpada w poślizg, tańczy, a następnie uderza w bariery. Nie wykonywało manewru wyprzedzania. Po prostu jechało, jakieś 110-120 km/h. Wtedy również padało. Więc niewykluczone, że coś jest na rzeczy.

Naświetliłem ten problem we wrześniu GDDKiA, dwa dni temu dostałem odpowiedź, że po przeanalizowaniu przesłanych materiałów przyjrzą się problemowi: "...sprawa została przekazana do Nadzoru Inwestorskiego, w celu weryfikacji rozwiązań projketowych i wykonanych robót. Jeżeli w wyniku prowadzonej analizy potwierdzi się iż odwodnienie jest niewłaściwe, zostaną podjęte stosowne działania naprawcze."

sumas, micro-jr liked this post
MarekŻurawski no está en línea  
Old October 15th, 2013, 08:21 PM   #19306
JanKo50
Registered User

Likes (Received): 40

Drodzy SKYSCRAPERCITOWCY!!! GDDKiA powinna Wam nadać HONOROWY INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO DRÓG KRAJOWYCH i AUTOSTRAD, bo to dzięki Wam nasze drogi będą o parę ładnych lat dłużej nam służyć. Wy swoim bezinteresownym zaangażowaniem wytykacie błędy i fuszerki wykonawców i pokazujecie jakie błędy są robione. Nawet można było zauważyć MŚCIWOŚĆ wykonawcy odcinka D, który nie przepuścił MATRIXA w czasie pięknej akcji KRATA BROWCA DLA FAHOWCA. Przepraszam ale muszę to napisać, to będzie mi lżej, BYŁO TO WIELKIE HAMSTWO Z JEGO STRONY. Dla mnie to Wy jesteście prawdziwymi INSPEKTORAMI NADZORU i FOTOREPORTERAMI!!!

MarekŻurawski, maison1 liked this post
JanKo50 no está en línea  
Old October 24th, 2013, 10:02 PM   #19307
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7842

No to w ramach społecznej inspekcji kilka moich strzałów z 19 października 2013 (rok po oficjalnym terminie zakończenia budowy) z odcinka C.
Budowa wciąż trwa.

Wiele bram otwartych. I to na odcinkach, gdzie nie widziałem, by cokolwiek się tam działo (w sensie prac budowlanych). Tak więc jeśli chcecie na odcinku C docisnąć, to nie radzę. Zwłaszcza w okresie zmierzch - świt.

Poza tym szczelnością siatek grodzących, w przeciwieństwie do TRWARSZAWA, wcale bym się nie zachwycał.

Na wielu odcinkach trwa wciąż budowa odwodnienia. Wiele dróg serwisowych jeszcze też nie powstało (ta zapewne będzie kontynuowana)

Prawdziwa zmora - otwarte studzienki. Bo to niewykonalne, by je przykryć. Jeśli nie docelową pokrywą, to deskami. Czemu takie studzienki są niebezpieczne? Wystarczy zajrzeć co w nie wpadło.

Bramka

Jescze jedna bramka. Podanie lokalizacji nie ma sensu, bo podobnie schodzących się bramek jest masa.

Napełnienie tego przepustu i wyraźne ślady po wodzie sugerują poważne problemy z odwodnieniem. Zdjęcie z 19 października.Kiedy przed tą datą był jakiś większy deszcz? Ja nie pamiętam

TRWARSZAWA nie zauważył, że na wieluset metrach trwa montaż całkiem nowego ogrodzenia. To stare, o ile wiem, było stawiane w grudniu ub. roku gdy był mróz, stąd słupki się pokrzywiły, bo beton źle związał. Teraz stawiają nowe ogrodzenie. Nie wiem na jakim odcinku siatka będzie wymieniona. Być może na całym. A w zasadzie na całym odcinku C ogrodzenie dotychczasowe było takie, że tylko nadawało się do wymiany.

Tu też widzimy nowe słupki na dole skarpy. Stara siatka idzie tuż przy ekranach na górze skarpy. Widzimy jak stara siatka umożliwiała ewentualną ewakuację z korony drogi...
Nowa siatka będzie też lepiej naprowadzać zwierzęta na przepusty i przejścia

A tu jedno z takich przejść. Chciałbym dorwać tego co to projektował, bo zrobienie w osi przejścia barier przy drodze serwisowej to zwykłe niechlujstwo.

Skład materiałów. Ochroniarz powiedział mi, że w ciągu tygodnia to zniknie, a teren zostanie wyrównany i obsiany trawką. Jakoś w to nie wierzę.

Ogólnie nie wygląda źle. Widać, że idzie ku końcowi, a szanse na to, że BaK wszystko skończy zanim przyjdą mrozy, oceniam nawet na 60%.
W wielu miejscach trzeba jeszcze wstawić brakujące ekrany dźwiękochłonne.
Mam nadzieję, że nowe siatki grodzące będą wreszcie szczelne i równe.
I zamykajcie te bramki oraz zasłaniajcie studzienki, do jasnej cholery!!!
W sierpniu w jednej z takich studzienek naliczyłem z 50 kumaków i ropuch paskówek. Dla nich to śmiertelna pułapka. Na zwiedzanie odcinka C zawsze jeżdżę z siateczką na kijku, by w razie czego móc wyłowić płazy z tych studzienek.

Last edited by Robert_C; October 24th, 2013 at 10:15 PM.
Robert_C no está en línea  
Old October 26th, 2013, 04:23 AM   #19308
G0KU
Registered User

Likes (Received): 3332

Quote:
A tu jedno z takich przejść. Chciałbym dorwać tego co to projektował, bo zrobienie w osi przejścia barier przy drodze serwisowej to zwykłe niechlujstwo.
Ale to przejście chyba jest dla tak małych zwierzątek że i bez problemu zmieszczą się w tej barierce?
G0KU está en línea ahora  
Old October 26th, 2013, 10:34 AM   #19309
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14251

Quote:
Komisja Europejska zamknęła postępowanie skargowe

Wyjaśnienia przekazane przez stronę Polską do Komisji Europejskiej wraz z wnioskiem o zamknięcie postępowania w sprawie domniemanego naruszenia przepisów unijnych w dziedzinie zamówień publicznych zakończyły się pomyślnie dla GDDKiA. Postępowanie KE , dotycząca rzekomo nieuprawnionego zastosowania przez nas trybu (tzw. z wolnej ręki) w postępowaniach na wybór wykonawców odcinków A i C autostrady A2 zostało tym samym zamknięte co oznacza, że GDDKiA, jako zamawiający działała zgodnie z prawem i z należytą starannością.

W październiku ub.r. w związku tzw. wezwaniem do usunięcia uchybienia wystosowanym przez KE w przedmiotowej sprawie, Urząd Zamówień Publicznych przekazał informacje, w których przedstawił szczegółowe i przekonujące wyjaśnienie. Argumentowano m.in., że zastosowany przez zamawiającego tryb wyboru wykonawców odcinków A i C Autostrady A2 był wyjątkowy, a procedura konsultacji technicznych zastosowana do wyboru wykonawcy zapewniła zachowanie podstawowej zasady w udzielaniu zamówień publicznych tj. zasady równego traktowania i uczciwej konkurencji. Wyjaśniono Komisji Europejskiej również to, że konsultacje techniczne zapewniły wyłonienie nowego wykonawcy w sposób jawny, transparentny i sprawny W przedmiotowym postępowaniu opublikowane zostało także ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex-ante.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/13276/...wanie-skargowe

IgorSel, wojtor, micro-jr liked this post
mlodyy1985 no está en línea  
Old October 27th, 2013, 10:00 PM   #19310
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Quote:
Originally Posted by G0KU View Post
Ale to przejście chyba jest dla tak małych zwierzątek że i bez problemu zmieszczą się w tej barierce?
Akurat to przejście jakie sfotografowałem nie ma większego znaczenia, gdyż jest tuż (jakieś 50 m) obok przejścia dla zwierząt dużych, w postaci dwuprzęsłowego wiaduktu autostrady idącego dodatkowo nag jedną z Pisi.
Jednak jeśli już robi się przepust z zamysłem przejścia dla zwierząt, nie powinno w jego osi nic się znajdować, co w jakiś sposób może zwierzaki odstraszać lub utrudniać im przemieszczanie się. Barierki są elementem niepożądanym.
Może należy to zobrazować alegorycznie. Krawęznik wysoki na 10 cm w osi przejścia dla pieszych nie stanowi problemu dla większości z nas. Ba - nawet go nie zauważamy. Do czasu. Aż się zestarzejemy albo z jakichś powodów znajdziemy się na wózku. Wtedy krawężnik stanie się przeszkodą nie do przebycia.
https://www.facebook.com/KulawaWarszawa?fref=ts
Old October 27th, 2013, 10:46 PM   #19311
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 21796

Może bardziej dobitny przykład - krawężnik na drodze. Wyjątkowo wredna rzecz w sytuacji, gdy jest wyniesiony ponad poziom asfaltu w zauważalny sposób.
Old October 27th, 2013, 10:59 PM   #19312
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Aczkolwiek warto to podkreślić, że na A2 Łódź-Warszawa ilość przejść dla zwierząt jest odpowiednia, a w stosunku do A2 obwodnicy Mińska Mazowieckiego, wręcz powalająca.
Drażnią jednak takie drobiazgi jak barierki na drodze serwisowej w osi przepustu lub suche przepusty dla płazów (płazy chetnie korzystają tylko z przepustów wilgotnych).

Kurczę, trzymam kciuki, by przed zimą udało się na odcinku C wymienić siatki grodzące i dokładnie wszystko uszczelnić. Niech ta budowa się już skończy.
Old October 27th, 2013, 11:57 PM   #19313
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
No to w ramach społecznej inspekcji kilka moich strzałów z 19 października 2013 (rok po oficjalnym terminie zakończenia budowy) z odcinka C.
Daję za tego posta lajka, ale wcale nie za to, co widzę na zdjęciach, bo to ani trochę mi się nie podoba, tylko za pracowitość.
pmaciej7 no está en línea  
Old October 28th, 2013, 06:42 PM   #19314
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14179

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post

Jest jakieś sensowne uzasadnienie układu ekran - siatka - druga siatka? Nawet jeśli jedna z nich jest tymczasowa, to wciąż o jedną siatkę za dużo.
Kemo está en línea ahora  
Old October 28th, 2013, 10:40 PM   #19315
krzy_ko
Registered User

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Daję za tego posta lajka, ale wcale nie za to, co widzę na zdjęciach, bo to ani trochę mi się nie podoba, tylko za pracowitość.
To jest pewna kwestia. Też często daję lajki za relację, a za postępy robót chciałbym dać antylajka. Mamy na forum takie mechanizmy?
krzy_ko no está en línea  
Old October 29th, 2013, 02:51 PM   #19316
wiciakyelonky
Registered User

wiciakyelonky's Avatar

Likes (Received): 354

Wczoraj zobaczyłem kątem oka jakieś blaszane ogrodzenie na MOP Brwinów w kierunku Warszawy - czyżby budowali stację paliw czy jakaś naprawa?
wiciakyelonky no está en línea  
Old October 29th, 2013, 08:21 PM   #19317
polishbastard
Registered User

Likes (Received): 88

budują stację paliw. W obu kierunkach. Po obu stronach będzie to Lotos. I dobrze, bo dzięki temu wynieśli się stamtąd domorośli 'rajdowcy' i miłośnicy palenia gumy...
Natomiast w sobotę, na północnym MOPie toaleta była nieczynna z przyczyn technicznych.

wiciakyelonky liked this post
polishbastard no está en línea  
Old October 30th, 2013, 09:31 AM   #19318
mkuldane
autoBAHNED

mkuldane's Avatar

Likes (Received): 1759

w zeszłą sobotę też. Zwróć też uwagę, że "z przyczyn technicznych" przywieźli i ustawili na stałe kilka toi-toiek.

A tak na marginesie. Może nie jestem autostradożercą, ale na kilkunastu ( dziesięciu ) MOPach już byłem. Tak idiotycznej organizacji ruchu dla osobówek jak w Brwinowie to jeszcze nigdzie nie widziałem.
Old October 30th, 2013, 10:28 AM   #19319
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4152

Szczegóły?
MichalJ no está en línea  
Old October 30th, 2013, 07:19 PM   #19320
mkuldane
autoBAHNED

mkuldane's Avatar

Likes (Received): 1759

Zdjęcie z marca, ale od tego czasu nic się nie zmieniło. To jest MOP na nitce na zachód. Patrzę w kierunku Warszawy, czyli "pod prąd", a kibelek mam za plecami. "Na horyzoncie" zdjęcia wjeżdżasz z A2 i następnie jedziesz "główną" drogą między parkingami dla TIRów ( które jak widać stoją "naskos" ) i autobusów parkujących wzdłuż drogi. Jak miniesz toalety, objeżdżasz je dookoła i wjeżdżasz w drogę równoległą do tej, którą przyjechałeś, ale idącą w kierunku, z którego przyjechałeś. Tu możesz zaparkować osobówkę. Po zakończeniu "czynności", wracasz tą drogą "pod prąd" praktycznie aż do miejsca, w którym wjechałeś na MOP z A2. Znów zawracasz i jedziesz po raz drugi "główną" drogą między parkingami ciężarowymi.
A wystarczyło, żeby droga, którą widać na zdjęciu, miała kierunek ruchu taki sam jak "główna" i jak A2.

Closed Thread

Tags
łódź, a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, stryków, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules