search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 28th, 2014, 11:01 PM   #2961
SilverFletcher
Registered User

Likes (Received): 61

Trochę bez sensu nagrywanie "skali ruchu" w sezonowych godzinach. W ten sposób to dla większości dróg w Polsce można znaleźć sezonowe okresy/godziny/dni w których będzie korek lub bardzo duży ruch. A2/S2 na wschód od Warszawy jest oczywiście potrzebna, ale nawoływanie do niej poprzez pokazywanie ruchu wyjazdowego na początku weekendu lub wjazdowego na końcu weekendu chyba nie jest wystarczającym argumentem.
SilverFletcher no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 28th, 2014, 11:32 PM   #2962
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7927

Każda droga ma swoje godziny szczytu.
DK2 na wschód od Warszawy w kierunku Warszawy ma codziennie w dni powszednie rano i w niedzielny wieczór. W kierunku Siedlec w dni powszednie po południu, a w piątki do późnego wieczora.
Stan jaki pokazuję to w zasadzie codzienność, może poza sobotami, aczkolwiek w sobotnie przedpołudnie też się stoi przy wyjeżdżaniu z Warszawy.

Tak więc to co na filmie, to nie jest stan wyjątkowy występujący raz na tydzień, ale codzienność.
Stan wyjątkowy występujący w niedzielne letnie wieczory to nieprzerwany korek pomiędzy Zakrętem a obw. MM. Bez żadnych odcinków przerwy.

Oczywiste jest jednak, że w niedzielne poranki i przedpołudnia ruch jest płynny (jak wszędzie).
Po nakręceniu filmu wracałem DK2 i jechałem już godzinę. 15 km w godzinę. To chyba o czymś świadczy. Nie liczę już nawet korków na Trakcie Brzeskim, bo po 19:15 ten nie za długi odcinek w Wesołej przejechałem w ponad 25 minut. W sumie pomiędzy obw. MM, a domem (około 40 km) przejazd zajął mi prawie 2 h.

FragMaster, Naper77 liked this post

Last edited by Robert_C; September 29th, 2014 at 12:48 AM.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2014, 10:15 PM   #2963
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post

Stan wyjątkowy występujący w niedzielne letnie wieczory to nieprzerwany korek pomiędzy Zakrętem a obw. MM. Bez żadnych odcinków przerwy.
Jako mieszkaniec tych okolic muszę niestety Roberta poprawić.
Otóż niedzielny korek często zaczyna się 500 m przez zjazdem z AOMM i trwa bez przerwy do Kajki.
W piątki korek zaczyna sie na Trasie Siekierkowskiej i bez przerwy trwa aż do AOMM.

Robert_C liked this post
ZygJe no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2014, 12:03 PM   #2964
Simon13
Registered User

Likes (Received): 8

Jako osoba dość niezorientowana w temacie, z ciekawością obejrzałem filmiki.

Natomiast moje wnioski po nich: odcinek S2-AOMM jest konieczny, jak najszybciej. Odcinek Siedlce-AOMM może poczekać przynajmniej 7 lat.
Simon13 no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2014, 01:08 PM   #2965
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 535

Przejedź się w niedzielę około 19-20 odcinkiem Siedlce-AOMM to może zweryfikujesz swoje wnioski A skąd wziąłeś liczbę 7 lat? Problem w tym, że nawet jeśli jakimś cudem, ktoś teraz zdecydowałby o budowie A2 do Siedlec, to trzeba około pół roku na przetarg na KP+PB, 2 lata na ich wykonanie, rok na przetarg na budowę, 3 lata na budowę, czyli w najbardziej optymistycznym przypadku ten odcinek byłby gotowy za 6,5 roku. Będzie gdzieś pół roku obsuwy i wg Twoich wniosków już powinien być przetarg na KP+PB
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2014, 08:53 PM   #2966
kamilex675
Registered User

kamilex675's Avatar

Likes (Received): 51

Ja mam trochę nietypowe i być może wg niektórych głupie pytanie, nie bardzo wiem, gdzie o to zapytać, więc może tu. Poniekąd moje pytanie może się wiązać w przyszłości z tematem S2 od Lubelskiej do Mińska.
Jak w praktyce rozwiązuje się problem różnic szerokości pasów ruchu przy łączeniu dróg klasy A i S (chodzi mi np. o S8 i A8 albo w przyszłości S2 i A2)? Oglądałem przejazd S8 i A8 i jakoś nie zauważyłem zwężeń itp... W Polsce niewiele jest takich miejsc...
kamilex675 no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2014, 08:58 PM   #2967
Tomczyna
pravý frajer

Tomczyna's Avatar

Likes (Received): 7936

Wystarczy, że droga biegnie po łuku poziomym i nie dasz rady zauważyć przejścia z 3,75 m. na 3,5 m.
"Turbomoderniści nie mogą zdzierżyć konkurencji płynącej ze strony starej architektury bo przy niej w całej okazałości wychodzi małość ich własnej twórczości. A to, że najbardziej badziewny zamek czy kamienica są obiektywnie estetyczniejsze od najwybitniejszych dzieł modernizmu i 98% ludzi je sobie bardziej ceni doprowadza ich do szewskiej pasji" by Kanio
Tomczyna no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2014, 09:13 PM   #2968
Strada56
Registered User

Strada56's Avatar

Likes (Received): 810

Quote:
Originally Posted by kamilex675 View Post
Ja mam trochę nietypowe i być może wg niektórych głupie pytanie, nie bardzo wiem, gdzie o to zapytać, więc może tu. Poniekąd moje pytanie może się wiązać w przyszłości z tematem S2 od Lubelskiej do Mińska.
Jak w praktyce rozwiązuje się problem różnic szerokości pasów ruchu przy łączeniu dróg klasy A i S (chodzi mi np. o S8 i A8 albo w przyszłości S2 i A2)? Oglądałem przejazd S8 i A8 i jakoś nie zauważyłem zwężeń itp... W Polsce niewiele jest takich miejsc...
Tu masz przejście A2>S2, S-ka tez może mieć autostradową szerokość pasów, przejście na węższe pasy odbywa się później np. przy dodawaniu pasów przed węzłami.
Old October 6th, 2014, 11:30 PM   #2969
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2945

Quote:
Oglądałem przejazd S8 i A8 i jakoś nie zauważyłem zwężeń itp...
Nie zauważyłeś bo A8 (AOW) ma pasy po 3,5m każdy więc tyle samo co S8. Jedynie awaryjny jest 0,5 szerszy (3m - 2,5m).
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2014, 10:26 AM   #2970
Noxid
SSC moje hobby!

Noxid's Avatar

Likes (Received): 306

Quote:
W Polsce niewiele jest takich miejsc...
Tak jest też jak się kończy A1 w Rusocinie, tyle że tam przed przejściem w S6 jest jeszcze PPO.
Old October 8th, 2014, 03:54 PM   #2971
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Fragment artykułu odnośnie do zmiany A2 na S2:
Quote:
Wątpliwość polega na tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już ogłosiła w tej sprawie postępowanie na dokumentację projektową i przetargową. A zrobiła to na podstawie decyzji środowiskowej dla autostrady. Problem w tym, czy da się zmienić kategorię drogi. GDDKiA uważa, że jeśli zmniejszamy klasę drogi, to nie musimy ubiegać się o nową decyzję środowiskową. – Jeśli taka będzie decyzja resortu, będziemy dopasowywać dokumentację – deklaruje rzecznik Dyrekcji Jan Krynicki.

Wczoraj resort przyznał oficjalnie, że mogą być problemy. – Ewentualne zmiany wymagają szczegółowej analizy. Mogą też wymagać poprawek w przygotowywanej dokumentacji technicznej i środowiskowej – twierdzi Ministerstwo Infrastruktury. Powodzenie inwestycji zależy od tego, czy ktoś zaskarży dokonane zmiany. – Decydujące będzie to, co orzeknie sąd administracyjny, jeśli zostanie zaskarżone pozwolenie budowlane wydane na trasę ekspresową na podstawie decyzji środowiskowej na autostradę – ocenia Robert Chwiałkowski ze stowarzyszenia Siskom.
http://forsal.pl/artykuly/827424,eks...ransportu.html
Old October 10th, 2014, 06:42 PM   #2972
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 536

Zaktualizowano stronę kontraktu http://a2-lubelska-minsk.pl/?zaawansowanie-prac,20

FragMaster liked this post
damianmmm no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2014, 06:50 PM   #2973
jaroslaw_
Registered User

jaroslaw_'s Avatar

Likes (Received): 351

Przedstawiciele Mostów Katowice spotykają się w terenie z przedstawicielami gminnych spółek wodnych w celu analizy możliwości zagospodarowania wody z A2 w istniejącym systemie melioracji.

FragMaster liked this post
jaroslaw_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2014, 04:17 PM   #2974
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Terminy spotkań informacyjnych:

Quote:
W dniu 27 października 2014 r. (poniedziałek) godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne ws. budowy autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego etap I od węzła „Lubelska” (bez węzła) w km 489+403 do km ok. 491+100 z udziałem inwestora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Warszawa. Miejsce spotkania:

Urząd Gminy Wiązowna
ul. Lubelska 59

Terminy spotkań informacyjnych ze społeczeństwem z udziałem Inwestora: GDDKiA o/Warszawa
Gmina Wiązowna
Etap I ( od km 489+403 do km 491+100) – 27.10.2014 godz. 17:00 Urząd Gminy Wiązowna, ul. Lubelska 59
Etap II (od km 491+100 do km 495+000 z węzłem Konik) – 08.12.2014 r. godz. 17:00 Urząd Gminy Wiązowna, ul. Lubelska 59

Gmina Halinów
Etap II (od km 491+100 do km 495+000 z węzłem Konik) – 11.12.2014 r.
Etap III (od km 495+000 do km 504+000) – 22.01.2015 r.

Gmina Dębe Wielkie
Etap III (od km 495+000 do km 504+000) – 23.01.2015 r.
Oprócz tego, że jak widać cały czas trwają prace nad KP dla A2, to jeszcze GDDKiA teraz mówi o A2, a nie S2:
Quote:
Dyrektor powiedział też portalowi "RynekInfrastruktury", że GDDKiA szykuje dokumentację na budowę trzech odcinków autostrady A2 od Węzła Lubelska do Mińska Mazowieckiego. – W rekordowym tempie udało się nam uzyskać decyzje środowiskowe. Te odcinki też mają być budowane na zasadzie projektuj i buduj - mówi Lendner.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wi...oku-45670.html

Może się wycofali z pomysłu zmiany A na S.
Old October 15th, 2014, 04:25 PM   #2975
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15826

Co to za jakiś dziwny podział na etapy?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2014, 04:27 PM   #2976
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Quote:
W rekordowym tempie udało się nam uzyskać decyzje środowiskowe.
???

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Co to za jakiś dziwny podział na etapy?
15 km drogi klasy A to odcinek za długi, by zaprojektować go na jeden etap.
Old October 15th, 2014, 04:52 PM   #2977
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 29435

Twoje "zdziwienie" tyczy się tego "rekordowego terminu" czy też istnienia owych decyzji?

Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2014, 11:57 PM   #2978
Piorek_
Registered User

Likes (Received): 1

Coś tu się kupy nie trzyma.
Pomijając ekspresowe tempo uzyskania DŚ, to klasa [w odniesieniu do ostatnich rewelacyjnych informacji], a tym bardziej informacje o etapowaniu są mocno podejrzane.
Może ktoś zapyta oficjalnie warszawski oddział GDDKiA o co kaman ?
Piorek_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2014, 12:59 AM   #2979
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
Twoje "zdziwienie" tyczy się tego "rekordowego terminu" czy też istnienia owych decyzji?
1. Cały kontekst.
Lender mówi to tak, jakby wzięli się za dokumentacje rok temu, i właśnie w rekorodwym tempie uzyskali decyzje środowiskowe.

2. Liczba mnoga.
Decyzja jest jedna.

3. Czy szybko?
Cała procedura z wykonaniem dokumentacji i uzyskanie decyzji środowiskowej to był okres około 4 lat, a z wydaniem decyzji RDOŚ ani się nie spieszył, ani nie był poganiany. Zresztą RDOŚ wymusił nawet aneks do raportu.
Nie pamiętam kiedy złożono wniosek o wydanie decyzji, ale raport główny datowana jest na maj 2010, 11 lipca 2010 RDOŚ napisał do GDDKiA pismo z prośbą o uzupełnienie dokumentacji, w której powołuje się na wniosek o decyzję złożony w lutym 2009. Aneks datowany jest na wrzesień 2010. Decyzja środowiskowa wydana w grudniu 2011. Jeśli wniosek o decyzję złozono w lutym 2009, a decyzję wydano w grudniu 2011, to mówienie o rekordowym tempie uzyskania decyzji środowiskowej jest mijaniem się z prawdą.

Reasumując, albo ja czegoś nie kapuję, albo Lender nie wie o czym mówi.
Zresztą wcześniej w artykule mówi o uzyskaniu decyzji środowiskowej na wylotówkę S7 na Gdańsk jeszcze w listopadzie br. O ile mi wiadomo, to jeszcze nie złożono wniosku i nie skończono dokumentacji.
Old October 16th, 2014, 09:32 AM   #2980
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Quote:
Originally Posted by Piorek_ View Post
Coś tu się kupy nie trzyma.
Pomijając ekspresowe tempo uzyskania DŚ, to klasa [w odniesieniu do ostatnich rewelacyjnych informacji], a tym bardziej informacje o etapowaniu są mocno podejrzane.
Może ktoś zapyta oficjalnie warszawski oddział GDDKiA o co kaman ?
Co do klasy to trzeba czekać na jakieś info z MIR, bo to oni decydują. A etapowanie jest już wiadome od dawna. Tak sobie po prostu podzielili dokumentację, ale wszystkie etapy mają być budowane jednocześnie.

Reply

Tags
a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, siedlce, warszawa

Thread Tools

Posting Rules