search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old October 24th, 2013, 11:41 PM   #20341
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

O, coś w temacie. Autor artykułu chyba co niektórych zaskoczy. Swojego czasu niezbyt popularny na forum ale widać światełko w tunelu

I trochę inne ujęcie.

Quote:

Most w Mszanie budują nad potokiem czy rozlewiskiem?

(...)

"Przygotowując projekt tego mostu, zamierzano dać śmiałe architektoniczne świadectwo na nowo pewnej siebie Polski. Wąwóz, nad którym rozpięto most, nie jest szeroki ani specjalnie głęboki. A strumień na jego dnie ma tylko około czterech metrów szerokości, jak długość małego auta rodzinnego".

Być może taki widok ujrzeli dziennikarze agencji Reuters w czasie wizyty na moście w Mszanie. Tyle tylko, że nie sprawdzili, jak wyglądają niektóre rzeczki na górskich terenach w Polsce po intensywnych deszczach.

Dostaliśmy z GDDKiA zdjęcia z czerwca tego roku, które pokazują, jak wyglądała dolina pod mostem w Mszanie po tegorocznych ulewach. Drogowa Dyrekcja podkreśla, że było to po okresie "zwykłej wiosny", a nie po powodzi, jak w 1997 r. czy 2010 r

(...)

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...#ixzz2ig3EgoWG

Sponsored Links
Old October 25th, 2013, 12:50 AM   #20342
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24797

Przydałoby się pokazać również to, jak wyglądała A1 na odcinku Polimeksu-Mostostalu 3,5 roku temu (w czasie ostatniej wielkiej powodzi). Miejscami woda w całości przykryła sprzęt. Sprawcą tego była rzeczka niewiele szersza od Kolejówki.
Old October 25th, 2013, 01:07 AM   #20343
kris86
Registered User

Likes (Received): 38

Mnie bawi tylko to, że wszyscy są albo za mostem albo za nasypem. Argumentem nasypowców jest głównie koszt. Praktycznie nikt nie wspomina, że można było zrobić prostszy i tańszy most...
Ten wątek jest dosyć ciekawy. Kiedy wszystko idzie zgodnie z planem cisza, kiedy nic się nie dzieje jest największy rumor nie wnoszący nic do temau.

Ktoś wie jak wygląda sprawa dewiatorów? Jest jakiś konkretny lub przybliżony czas dostawy? Wiele czasu do końca roku nie zostało.
kris86 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 01:27 AM   #20344
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 17398

Quote:
Originally Posted by kris86 View Post
Mnie bawi tylko to, że wszyscy są albo za mostem albo za nasypem. Argumentem nasypowców jest głównie koszt. Praktycznie nikt nie wspomina, że można było zrobić prostszy i tańszy most...
Ten wątek jest dosyć ciekawy. Kiedy wszystko idzie zgodnie z planem cisza, kiedy nic się nie dzieje jest największy rumor nie wnoszący nic do temau.
Nie oczekujmy logicznej i rzeczowej dyskusji w temacie tak goracym jak nasz pechowy odcinek A1
Kolejowka potrafi przeorac zdrowy rozsadek jak wodospad.
geogregor está en línea ahora  
Old October 25th, 2013, 07:56 AM   #20345
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

A co widzisz nie logicznego lub nie rozsądnego w ostatnich postach? Może to, że są nie zgodne z Twoim punktem widzenia. Wówczas faktycznie to co napisałeś powyżej ma sens.

Quote:
Originally Posted by kris86 View Post
A mnie bawi jak ktoś do tego całego bałaganu, który jest dokłada jeszcze co by można jeszcze zrobić a czego nie można. Żeby było prościej.

Myślę, że wszyscy są za skończeniem tej farsy a nie za mostem czy czymkolwiek innym. A najszybsza drogą do tego wydaje się skończenie tego co już stoi a nie rozważanie co by było gdyby...coś jakby co by tu jeszcze spieprzyć.

EDIT

Quote:
Originally Posted by wheart View Post
Zawsze można było podstawę nasypu wzmocnić i urządzić suchy zbiornik retencyjny z drogą po koronie zapory - przyjemne z pożytecznym
Zapewne wszystko można było. A byłeś kiedyś pod tym mostem czy chociaż w pobliżu? Nasypy by musialy mieć po kilkadziesiąt metrów wysokości. Czy byłoby tam miejsce na zbornik nie wiem. A jak by to zmieniło zależności wodne w okolicy pewnie trudno przewidzeć. Poza tym decyzja środowiskowa o ile kojarzę nie zezwalała na nasyp.

Last edited by Gęsior; October 25th, 2013 at 08:25 AM.
Gęsior no está en línea  
Old October 25th, 2013, 08:38 AM   #20346
kubazie88
traveler

kubazie88's Avatar

Likes (Received): 2688

Taaa właśnie przed chwilą RMF popisał się w faktach ekonomicznych powołując się Reuters:

Quote:
Polska źle wydaje UE fundusze. Zamiast mostu, mógł powstać nasyp. Budowa mostu przeciąga się już od kilku lat.
Ktoś pytał o dewiatory. Z tego co wiem już są dawno skończone. Nie wiem tylko jak logistycznie, bo były wykonywane w okolicach Łodzi.

Gęsior liked this post
kubazie88 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 09:17 AM   #20347
inter10
Registered User

Likes (Received): 408

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Teoria o wyższości nasypu nad mostem chyba właśnie się "rypła":

Jednak ta rzeczka potrafi zaskoczyć.

(via Twitter GDDKiA)
Zawsze powtarzam, że powiat wodzisławski ma swój charakterystyczny klimat i krajobraz. Można go określić co najmniej jako teren pagórkowaty (choć zdarzają się głosy porównujące go do górskiego!). Charakterystyczne są tutaj dużo większe wiatry niż np. w Katowicach, Gliwicach a nawet w pobliskim ale położonym w dolinie Raciborzu! Sąsiedztwo Bramy Morawskiej i rzeki Odry robi swoje, a różnice w wyskości (ponad 100 metrów) swoje. Pofałdowany teren sprzyja jak widać powyżej gwałtowym wezbraniom niewielkich rzeczek (a raczej potoków) płynących w wąskich (wąwozy) lub szerokich dolinach. Kiedyś starano wrzucać się klimat i pogodę tutaj do jednego worka z Katowicami a to bardziej klimat bardziej przypominający np. Bielsko z tą różnicą że u bliskieogo wylotu Bramy Morawskiej.
Wystarczy poszukać, wypowiedzi osób które do miasta przyjechały i pogoda czy też krajobraz ich zaskoczył...

Nie wiem czy większość z Was zdaje sobie sprawę ile ziemi zostało przerzucone prze Alpine żeby A1 szła swoim śladem. Tylko w okolicy MOP Mszana zniwelowano kilka wąwozów. Gdzieś może mam zdjęcia jak to wcześniej wyglądało, choć dziś nawet miejscowym trudno czasem połapać się w terenie...
inter10 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 09:45 AM   #20348
basic
Registered User

Likes (Received): 217

Quote:
Originally Posted by kubazie88 View Post
Ktoś pytał o dewiatory. Z tego co wiem już są dawno skończone. Nie wiem tylko jak logistycznie, bo były wykonywane w okolicach Łodzi.
Z tego, co ja wiem, produkcja idzie marnie. Dewiatory są produkowane w Piotrkowie Tryb.
Nie sądzę też, by jakikolwiek zamontowano (Gdaka na pewno odtrabilaby kolejny "sukces").
basic no está en línea  
Old October 25th, 2013, 02:19 PM   #20349
szymon189
Registered User

Likes (Received): 42

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace na moście w Mszanie realizowane są zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w tym roku planowane są tutaj pierwsze próby obciążeniowe.

http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-7153.html
szymon189 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 02:54 PM   #20350
rafi22
Registered User

Likes (Received): 30

[QUOTE=wheart;108241896] Intercor był też podwykonawcą Alpine, trzeba by było pogrzebać w archiwach, kiedy były jakieś silniejsze opady.

Intercor nie był podwykonawcą Alpine, nie opowiadaj głupot.
rafi22 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 03:07 PM   #20351
wheart
Registered User

Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by rafi22 View Post
Quote:
Intercor był też podwykonawcą Alpine, trzeba by było pogrzebać w archiwach, kiedy były jakieś silniejsze opady.

Intercor nie był podwykonawcą Alpine, nie opowiadaj głupot.
O ile się nie mylę, kilka (dziesiąt?) stron temu była mowa (bodaj w oświadczeniu GDDKiA) o tym, że "pod Alpine" nad planem naprawczym pracował Intrercor i m. in. dlatego z wolnej ręki dostał zlecenia na dokończenie planu naprawczego (a potem wygrał przetarg na dokończenie całości robót na tym odcinku A1).

W niuanse typu zatrudniła Alpine, płaciła GDDKiA się nie zagłębiam, ale było zaznaczone, że w chwili wywalenia Alpine z budowy, Intercor już tam był.
wheart no está en línea  
Old October 25th, 2013, 03:53 PM   #20352
rafi22
Registered User

Likes (Received): 30

Quote:
O ile się nie mylę, kilka (dziesiąt?) stron temu była mowa (bodaj w oświadczeniu GDDKiA) o tym, że "pod Alpine" nad planem naprawczym pracował Intrercor i m. in. dlatego z wolnej ręki dostał zlecenia na dokończenie planu naprawczego (a potem wygrał przetarg na dokończenie całości robót na tym odcinku A1).

W niuanse typu zatrudniła Alpine, płaciła GDDKiA się nie zagłębiam, ale było zaznaczone, że w chwili wywalenia Alpine z budowy, Intercor już tam był.
Intercor nie dostał prac, tylko wygrał dwa przetargi, bo inne firmy bały się wystartować w przetargu.
rafi22 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 04:58 PM   #20353
kubazie88
traveler

kubazie88's Avatar

Likes (Received): 2688

Quote:
Originally Posted by basic View Post
Z tego, co ja wiem, produkcja idzie marnie. Dewiatory są produkowane w Piotrkowie Tryb.
Nie sądzę też, by jakikolwiek zamontowano (Gdaka na pewno odtrabilaby kolejny "sukces").
Nie wiem ile w Piotrkowie, ale podwykonawca z Bełchatowa podwykonawcy z Piotrkowa miał wykonać 50 TON i są już dawno skończone.
kubazie88 no está en línea  
Old October 25th, 2013, 06:04 PM   #20354
gslaby
Registered User

gslaby's Avatar

Likes (Received): 203

Tymczasem na wiadukcie w ciągu ul. Na łuku droga łącząca Gliwice (Żerniki) z Zabrzem (Maciejów) tworzy się uskok/garb (zapada się jezdnia) w miejscu gdzie zaznaczyłem.

Mapa: http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
Uploaded with ImageShack.us
gslaby no está en línea  
Old October 25th, 2013, 06:51 PM   #20355
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16427

Czyli zaczyna osiadać nasyp wraz z jezdnią w stosunku do wybudowanego wiaduktu... ciekawe kiedy zaczną robić się konkretne "schody"...
Old October 25th, 2013, 06:58 PM   #20356
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Luki wraz z nasypem osiada również przyczółek wiaduktu, skoro garb jest również na wiadukcie

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea  
Old October 26th, 2013, 11:26 AM   #20357
koolduct
In limbo

koolduct's Avatar

Likes (Received): 1951

Kublik idzie z odsieczą.
gazeta.pl: Reuters przejechał się po drogach
koolduct no está en línea  
Old October 26th, 2013, 11:57 AM   #20358
arct
Inżynier Beton

arct's Avatar

Likes (Received): 2022

[Trochę OT] Wiecie co? Mnie się wydaje że na ten artykuł musi Sikorski zareagować. Bo to jest po prostu skandal. Przecież to śmierdzi Alpine na odległość Ziemi do Słońca.

Last edited by arct; October 26th, 2013 at 12:11 PM.
arct no está en línea  
Old October 26th, 2013, 12:01 PM   #20359
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2453

Podpłaceni sprzedawczyki. Ciekawe co pani dagmara jeszcze robi za pieniądze.
Kuba.wro no está en línea  
Old October 26th, 2013, 12:20 PM   #20360
1wroclaw
BANNED

Likes (Received): 36

Tam gdzie spore pieniądze, stracone, tam często spory smród.

Przysłowie głosi, że najbardziej drze gębę złodziej, czy jakoś tak...
;-)
1wroclaw no está en línea  

Closed Thread

Tags
śląskie, Żory, a-1, autostrada, autostrada a1, autostrada-a1, bytom, e75, gliwice, jastrzębie-zdrój, jastrzebie, pyrzowice, rybnik, silesia, wodzisław, zabrze

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules