search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old July 2nd, 2014, 08:49 PM   #22281
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15944

I nijak im do infrastruktury drogowej. No chyba, że ktoś uszkodzi bariery energochłonne, lub inne elementy drogi w wyniku wypadku

los77 liked this post
Luki_SL no está en línea  

Sponsored Links
Old July 3rd, 2014, 09:27 AM   #22282
eurol
Registered User

eurol's Avatar

Likes (Received): 35

Wypadek z poniedziałku w tym miejscu powstaje przy większym deszczu rozlewisko jak na 19 km na nowym odcinku są 3 takie miejsca pisałem już o tym kilka postów wcześniej.
eurol no está en línea  
Old July 3rd, 2014, 10:02 AM   #22283
noncek
Nalanolinowana lina

noncek's Avatar

Likes (Received): 1796

..... ,,,,,,

Masz tu kilka kropek i przecinków. Mogą ci się przydać, kiedy będziesz pisał kolejne posty.

Megass, smar, wawrzula, SK87XXS, igorlan and 12 others liked this post
noncek no está en línea  
Old July 3rd, 2014, 10:46 AM   #22284
Nexus
✰✰✰✰✰

Nexus's Avatar

Likes (Received): 692

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
I nijak im do infrastruktury drogowej. No chyba, że ktoś uszkodzi bariery energochłonne, lub inne elementy drogi w wyniku wypadku
ochronne
bariery umieszczone wzdłuż drogi nie pochłaniają energii tylko naprowadzają pojazd z powrotem na drogę.

Luki_SL liked this post
Nexus no está en línea  
Old July 3rd, 2014, 11:10 AM   #22285
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by eurol View Post
Wypadek z poniedziałku w tym miejscu powstaje przy większym deszczu rozlewisko jak na 19 km na nowym odcinku są 3 takie miejsca pisałem już o tym kilka postów wcześniej.
Faktycznie, bodajże na 32 km jest jakiś problem z odprowadzaniem nadmiaru wody z jezdni i jeszcze gdzieś dalej.
Quote:
Originally Posted by Nexus View Post
ochronne
bariery umieszczone wzdłuż drogi nie pochłaniają energii tylko naprowadzają pojazd z powrotem na drogę.
Mea culpa, masz rację, jednak stosowane są obie nazwy

Last edited by Luki_SL; July 3rd, 2014 at 11:28 AM.
Luki_SL no está en línea  
Old July 3rd, 2014, 11:25 AM   #22286
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nexus View Post
ochronne
W projektach stosuje się powszechnie określenie bariery energochłonnej, a konstrukcja bariery stalowej zgodnej z normami PN-EN-1317-1 i PN-EN-1317-2 ma za zadanie m.in. pochłaniać energię uderzenia, więc nie widzę błędu.

los77 liked this post
toonczyk no está en línea  
Old July 9th, 2014, 12:52 PM   #22287
czepek
Registered User

Likes (Received): 3

Witam forumowiczów!
To mój pierwszy wpis na tym forum, więc na początek ze dwa zdania w celu przedstawienia się. Nazywam się Tomek. Pochodzę z okolic Lublińca. Drogami interesuję się o tyle o ile. Z grubsza jednak ogarniam kiedy i gdzie budują się główne drogi na Śląsku.

Swego czasu jechałem rowerem po nieotwartym odcinku A4(obwodnica Gliwic). W pewnym momencie zdjęła mnie ochrona, ale resztę odcinka przeszedłem za płotem. Byłem też na otwarciu tej drogi. Drastycznie zmniejszył się wtedy ruch TIRów w Glwiicach, w których mieszkałem.

I właśnie o ruch TIRów bym chciał spytać. Swego czasu(22 maj) Phioorce opublikował w tym wątku informację o badaniach ruchu na A1. Być może robił to ponownie po otwarciu mostu w Mszanie?!?

Na otwarcie A1 czekałem z niecierpliwością bo liczyłem na drastyczny spadek ilości ciężkiego transportu na DK1. Mieszkam ok. 1km od tej drogi i przy niekorzystnej pogodzie bardzo słychać samochody. Miałem nadzieję, że większość ruchu pójdzie na A1. Mam wrażenie, że ruch minimalnie się zmniejszył, ale jakoś rewolucji nie było.

Zdaję sobie sprawę, że na rewolucję przyjdzie mi poczekać do otwarcia S1 z Bielska-Białej do Mysłowic. Zastanawia mnie jednak czy czasem nie jest tak, że kierowcy dalej wolą jechać DK1 i cały tranzyt nadal kieruje się na Cieszyn. Kiedyś po skończeniu całej A1 chyba nikt nie wpadnie, by jechać środkiem Katowic na południe Europy, ale może teraz się nie opłaca odbijać w Siewierzu lub Podwarpiu na A1 i dalej czeskimi drogami?!?! A może ktoś robił badania np. w Pszczynie i ruch się zmniejszył, tylko jest to nieodczuwalne. Ja mam wrażenie, że TIRy na tureckich czy chorwackich blachach jak jeździły A1 tak dalej jadą.

michalzbrzezin, los77, SK87XXS liked this post
czepek no está en línea  
Old July 9th, 2014, 07:05 PM   #22288
SK87XXS
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by czepek View Post
I właśnie o ruch TIRów bym chciał spytać. Swego czasu(22 maj) Phioorce opublikował w tym wątku informację o badaniach ruchu na A1. Być może robił to ponownie po otwarciu mostu w Mszanie?!?

Na otwarcie A1 czekałem z niecierpliwością bo liczyłem na drastyczny spadek ilości ciężkiego transportu na DK1. Mieszkam ok. 1km od tej drogi i przy niekorzystnej pogodzie bardzo słychać samochody. Miałem nadzieję, że większość ruchu pójdzie na A1. Mam wrażenie, że ruch minimalnie się zmniejszył, ale jakoś rewolucji nie było.

Zastanawia mnie jednak czy czasem nie jest tak, że kierowcy dalej wolą jechać DK1 i cały tranzyt nadal kieruje się na Cieszyn. Kiedyś po skończeniu całej A1 chyba nikt nie wpadnie, by jechać środkiem Katowic na południe Europy, ale może teraz się nie opłaca odbijać w Siewierzu lub Podwarpiu na A1 i dalej czeskimi drogami?!?! A może ktoś robił badania np. w Pszczynie i ruch się zmniejszył, tylko jest to nieodczuwalne. Ja mam wrażenie, że TIRy na tureckich czy chorwackich blachach jak jeździły A1 tak dalej jadą.
Nie wiem gdzie mieszkasz i który odc. DK 1 obserwujesz, ale ja codziennie po ok. 17tej jadę z Francuskiej, dalej jakieś 500 m po A4, przez węzeł Murckowska, Giszowiec, Murcki i dalej. Na tej "trasie" najbardziej zapchany jest oczywiście "węzeł" Giszowiec. Ale... Obserwuję ruch na tym "węźle" uważniej od otwarcia mostu w Mszanie i stwierdzam, ze jest lepiej, ciężarówek jest mniej, ruch się zmniejszył, może nie drastycznie, ale też nie minimalnie, "ściana" TIRow blokujących pasy stała się "ścianą" ze sporymi wyrwami. Do badań i wyników mi daleko, ale mi jeździ się lepiej i subiektywnie stwierdzam,że ruch jest mniejszy (jeszcze przed wakacjami, bo teraz jest zupełnie dobrze).
SK87XXS no está en línea  
Old July 9th, 2014, 10:24 PM   #22289
antrykot
Registered User

Likes (Received): 94

Od jutra zmiana organizacji ruchu na A1 w rejonie węzłów z DTS - ruch przełożony zostanie na jezdnie zbiorcze - zmiana potrwa około 3 miesięcy.

los77, Deadeye Reloaded liked this post
antrykot no está en línea  
Old July 10th, 2014, 10:39 AM   #22290
Uyncior
socjolog transportu

Uyncior's Avatar

Likes (Received): 6

bez sensu, że jezdnie zbiorcze włączając się w A1 mają tylko po 1 pasie
Old July 11th, 2014, 08:23 AM   #22291
czepek
Registered User

Quote:
Originally Posted by SK87XXS View Post
Nie wiem gdzie mieszkasz i który odc. DK 1 obserwujesz, ale ja codziennie po ok. 17tej jadę z Francuskiej, dalej jakieś 500 m po A4, przez węzeł Murckowska, Giszowiec, Murcki i dalej. Na tej "trasie" najbardziej zapchany jest oczywiście "węzeł" Giszowiec. Ale... Obserwuję ruch na tym "węźle" uważniej od otwarcia mostu w Mszanie i stwierdzam, ze jest lepiej, ciężarówek jest mniej, ruch się zmniejszył, może nie drastycznie, ale też nie minimalnie, "ściana" TIRow blokujących pasy stała się "ścianą" ze sporymi wyrwami. Do badań i wyników mi daleko, ale mi jeździ się lepiej i subiektywnie stwierdzam,że ruch jest mniejszy (jeszcze przed wakacjami, bo teraz jest zupełnie dobrze).
W tej chwili mieszkam w Piasku i bardzo często jeżdżę autem na DK1 do Czechowic-Dziedzic, gdzie jest właśnie ten oddalony o 1km od drogi mój nowy dom(w budowie).
Jak go kupowałem to po pierwsze nie zastanowiłem się, że to trochę za blisko od tak głównej drogi(słychać często bardzo mocno). Jak już do mnie dotarło, że jest jak jest, to liczyłem, że ruch się zmniejszy mocno po otwarciu mostu w Mszanie. No i oczywiście mam nadzieję, że w końcu się wezmą za S1. Mam wrażenie, że ruch się zmniejszył. Nie jest to jednak jakaś epokowa zmiana(a tak było w centrum Gliwic). Trafia do mnie, że TIRy do BB czy Żywca jak jechały tak jechać muszą. Ale zauważam TIRy(niektórzy nazywanie tak dużej ciężarówki uważają za wielką zbrodnię na języku, ale skoro tak się przyjęło mówić to będę takiego określenia używał) z "egzotycznych" krajów. Np. Serbia. Wydaje mi się, że jadą tranzytem przez Polskę i w takim układzie wg mnie wygodniej byłoby im wykorzystać całość A1 na Śląsku. Być może są jednak jakieś Czeskie powody, by kierować się na Cieszyn, zamiast na Gorzyczki
?!? A wracając do ruchu samochodowego, to ideałem byłoby aby Phioorce zrobił ponownie badania. Jeśli ruch na A1 się zwiększył to cudów nie ma i na DK1 musiał się zmniejszyć.
czepek no está en línea  
Old July 11th, 2014, 08:54 AM   #22292
Phioorce
Registered User

Phioorce's Avatar

Likes (Received): 4300

Mój ostatni pomiar ruchu wykonany tydzień temu pomiędzy węzłami Pyrzowice-Piekary i Piekary-Bytom nie wykazał wzrostu w stosunku do okresu przed otwarciem MA532. Postaram się opublikować wyniki pomiaru w przyszłym tygodniu.
Phioorce está en línea ahora  
Old July 11th, 2014, 09:36 AM   #22293
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3058

Quote:
Originally Posted by czepek View Post
Ale zauważam TIRy z "egzotycznych" krajów. Np. Serbia. Wydaje mi się, że jadą tranzytem przez Polskę i w takim układzie wg mnie wygodniej byłoby im wykorzystać całość A1 na Śląsku.
Tzw. TIR`y z Serbii niekoniecznie jeżdżą tranzytem przez Polskę. Bardzo często, nasz kraj jest miejscem docelowym. Pracuję w firmie, które eksportuje swoje wyroby m.in. do Serbii i nie raz był załadunek u nas TOR`ów z Serbii, które do nas przywoziły m.in. puszki i słoiki, a z powrotem zabierały produkty od nas. Poza tym w Serbii jest fabryka FIAT`a, k której produkowany jest FIAT 500L i z część części do nich jest wysyłana z Polski, poza tym znam co najmniej kilkadziesiąt firm na Śląsku, które eksportują swoje wyroby do Serbii, więc stąd obecność TIR`ów na serbskich "blachach" na Śląsku
SRC_100 no está en línea  
Old July 11th, 2014, 10:34 AM   #22294
czepek
Registered User

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Tzw. TIR`y z Serbii niekoniecznie jeżdżą tranzytem przez Polskę. Bardzo często, nasz kraj jest miejscem docelowym. Pracuję w firmie, które eksportuje swoje wyroby m.in. do Serbii i nie raz był załadunek u nas TOR`ów z Serbii, które do nas przywoziły m.in. puszki i słoiki, a z powrotem zabierały produkty od nas. Poza tym w Serbii jest fabryka FIAT`a, k której produkowany jest FIAT 500L i z część części do nich jest wysyłana z Polski, poza tym znam co najmniej kilkadziesiąt firm na Śląsku, które eksportują swoje wyroby do Serbii, więc stąd obecność TIR`ów na serbskich "blachach" na Śląsku
Zdaję sobie sprawę, że część ciężarówek z południowej części Europy ma swoje miejsce docelowe na Śląsku. Rozumiem, że z Tychów logiczniej jest jechać na południe DK1. Wydaje mi się jednak, że z każdego miejsca od A4 na północ byłoby sensowniej skierować się na A4, następnie na A1 i dalej przez Czechy. Dochodzą zapewne inne tematy jak Via Toll itd. Ale może jest tak(co już tu pisałem), że sporo kierowców jeszcze nie wie, że tak się da jeździć. Droga przez Tychy, Pszczynę i BB zła nie jest, ale na pewno obecność setek TIRów nie jest zbyt sympatyczna. Dużo bezpieczniej dla wszystkich byłoby gdyby jechali oni A1. Z tego co napisał Phioorce powyżej, wynika że potwierdzają się moje przypuszczenia o tym, że tranzyt płn.-południe nadal kieruje się albo na środek Katowic(DK 86) lub DK1.
czepek no está en línea  
Old July 11th, 2014, 10:59 AM   #22295
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Panowie, ale struktura ruchu na innych trasach niż A1 i dywagowanie co może być gdyby, to nie ten wątek. Już lepiej dyskutować o tym w ogólnym wątku o infrastrukturze drogowej w woj. śląskim
Old July 12th, 2014, 04:53 PM   #22296
antrykot
Registered User

Likes (Received): 94

A jak spisuje się "19 kilometr" po remoncie - padało ostatnio sporo może ktoś akurat podróżował ?!
antrykot no está en línea  
Old July 15th, 2014, 08:03 AM   #22297
eurol
Registered User

eurol's Avatar

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by antrykot View Post
A jak spisuje się "19 kilometr" po remoncie - padało ostatnio sporo może ktoś akurat podróżował ?!
Remont przyniósł efekty jak na razie brak wypadków. Nie zauważyłem też kałuży Natomiast zmiana nachylenia jezdni jest dość duża i jest bardzo wyczuwalna podczas jazdy.
eurol no está en línea  
Old July 15th, 2014, 03:12 PM   #22298
NDSCh
Registered User

Likes (Received): 1463

Quote:
Ruszyła naprawa dróg gminnych zniszczonych podczas budowy A1
15.07.2014
całość: http://www.mszana.ug.gov.pl/aktualno...czas-budowy-a1

michalzbrzezin, Toye, los77 liked this post
NDSCh no está en línea  
Old July 18th, 2014, 02:48 PM   #22299
_Rymciu
...

Likes (Received): 4

Monitoring

Witam dziś widziałem jak montowane były kamery na Moście MA w Mszanej zdążyłem zauważyć na skrajnych latarniach po jednej białej kopułce. Zarówno na Gorzyczyki jak i Gliwice

SRC_100, los77, Luki_SL, hook1990 liked this post
_Rymciu no está en línea  
Old July 18th, 2014, 02:58 PM   #22300
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3404

Ogólnie to jeszcze nie skończyły się tam wszystkie prace, widziałem nawet jakieś koparki jeszcze.

los77, hook1990 liked this post
Angulo no está en línea  

Closed Thread

Tags
śląskie, Żory, a-1, autostrada, autostrada a1, autostrada-a1, bytom, e75, gliwice, jastrzębie-zdrój, jastrzebie, pyrzowice, rybnik, silesia, wodzisław, zabrze

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules