SkyscraperCity Forum banner

КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates

7M views 35K replies 469 participants last post by  Srdjan Adamovic 
#1 · (Edited)
U ovom threadu postavljajte fotografije, makete i/ili informacije o novim objektima, objektima u izgradnji, kao i o onim koji su planirani u Kragujevcu.
Vreme je da i Kragujevac dobije razvojni thread, pošto ima šta da pokaže… samo treba malo da se aktiviramo, slikamo, postavljamo itd. :)
Pa… krećemo!


Some Kragujevac projects:

City Tower Planned
Sumadija tower Planned
Plaza Centers - Kragujevac Completed
Nelt apartments - Smallville Completed
Holiday Inn - Kragujevac Planned
Hotel Kragujevac U/C
Knezev arsenal Planned
Global Finance International Limited apartments U/C
NP CO office building Planned
Lazar put apartments U/C
Bubanj lake,Bubanj lake fontain Planned
Fontana square U/C
Radnichki Stadium U/C
Swimming pool Completed
Djokovic tennis center [Canceled]
Mercator shopping center Completed
Prodor Planned
NP CO apartments U/C
AIK banka apartments Planned
Robna kuca "Kragujevcanka" Completed
Merkur shopping center Planned
Planet Tush shopping mall Planned
Delta Park Completed
IDEA shopping center Completed

















 
See less See more
10
#622 ·
Što se tiče ukidanja gradskih opština, iako je samo data inicijativa, skoro je izvesno da će posle javnih rasprava biti sprovedena u delo jer je podržava koalicija Zajedno za Kragujevac, koalicija Za naš grad (bivši PSS), DSS, SPS i Nova Srbija, što znači većina u gradskom parlamentu, eto tako najveći borci u Srbiji za decentralizaciju sprovode decentralizaciju na svojoj teritoriji ukidanjem gradskih opština, verovatno će neko iz Skupštine Grada Kragujevca bolje znati šta je potrebno ljudima u Stragarima ili okolnim selima nego odbornici skupštine gradske opštine Stragari, prema tome iz centra Kragujevca će se odlučivati koliko bi trebalo novca dati (vratiti) poreskim obveznicima sa područja, već izvesno, ukinutih opština. Drugi očigledan narod je politički nikome u skupštini grada nije u cilju rušenje idile na gradskom nivou i dolaženje u eventualne sukobe sa nekim opštinskim skupštinama koje bi možda imale drugačije vladajuće većine nego ona koja bi bila sastavljena na gradskom nivou, evo rezultata parlamentarnih izbora 2007. godine po gradskim opštinama: Aerodrom DSS-NS 27,57%, SRS 27,14%, DS 20,46%, G17+ 8,37%, SPS 6,26%; Pivara SRS 31,17%, DSS-NS 20,87%, DS 17,05%, G17+ 7,43%, SPS 5,62%; Stanovo SRS 38,50%, DSS-NS 22,79%, DS 15,63%, G17+ 5,99%, SPS 5,77%; Stari Grad DS 26,80%, DSS-NS 22,60%, SRS 18,3%, G17+ 8,11%, LDP 7,84%, SPS 6,3% i Stragari DSS-NS 36,45%, SRS 18,76%, DS 17,17%, SPS 8,95%, SPO 6,42%, G17+ 5,61%. Na predsedničkim izborima 2008. u prvom krugu svuda je pobedio Nikolić osim u opštini Stari Grad. Još da su prihvaćeni rezultati referenduma u opštini Rekovac o pripajanju Gradu Kragujevcu imali bi grad od Topole do Trstenika, bez i jedne gradske opštine i bez ikakve decentralizacije-divota. KAKVI SMO PREMA SEBI SAMIMA, TAKVA JE I REPUBLIKA PREMA NAMA!!!
 
#623 · (Edited)
Pre svega dobrodošlica novom članu Varque, nadam se da ćeš aktivno učestvovati na ovom forumu :cheers:

Za onu ideju da se u sred sportsko-rekreativnog komleksa grade socijalni stanovi stvarno nemam komentar! Zapravo imam - VAN SVAKE PAMETI!!!
Ko je pomenuo socijalne stanove. Ja sam mišljenja da ako su već rešili da se nešto gradi na toj lokaciji, a ne bi trebalo ništa graditi a sigurno ne seći stabla drveća i uništavati park koji mnogo znači deci, onda je grad tu trebalo da gradi eksluzivne stanove za one koji te stanove mogu debelo da plate. Što se tiče ovoga što si napisao da nema smisla da se grade stanovi u sred sportskog kompleksa, sa dve strane te parcele se već nalaze stambene zgrade a sa gornje samo imamo gradske bazene tako da to što si napisao nema logike. Imalo bi logike da sam rekao da se stanovi grade na mestu pomoćnih terena stadiona Čika Dača. Ja sam samo hteo da kažem da nisam zadovoljan izbranom lokacijom jer će u krugu od nekoliko stotina metara biti tri hale za sportove, a gde će se pronaći mesto za prilaz tim objektima i za parking a da ostane prostora između objekata.

Što se tiče ukidanje opština koje su do sada postojale samo na papiru lokalna vlast se rukovodi aktuelnim zakonom o gradovima i opštinama koji im ostavlja tu mogućnost. Pre svega kako oni kažu to se radi iz ekonomskih razloga mada mislim da je iza svega strah da ne izgube vlast imajući u vidu rezultate izbora koje je Varque postavio. Ja sam protiv odluke o ukidanju opština jer ako želimo da se izvrši decentralizacija u republici moramo početi od svog grada.
 
#624 ·
Kragujevčani, šta to čitam u novinama, ukinuli vam gradske opštine!?!?!?
Mislis na ovo?
Bez obzira na moje misljenje o ovim medijima, skidam im kapu za naslov :)
Opstine su ipak postojale samo na nekom papiru u skupstini grada. :eek:hno:

....Još da su prihvaćeni rezultati referenduma u opštini Rekovac o pripajanju Gradu Kragujevcu ...
Kakav referendum? Kada je to bilo?
 
#627 ·
je l se ima neke slike kako ce izgledati merkator?
 
#628 ·
je l se ima neke slike kako ce izgledati merkator?
ne... nemam nikakav render... znam samo da se odustalo od prvobitnog projekta (mada ne znam ni kako je on izgledao :))... povrsina Merkatora je sa 20 000 povecana na 30 000m2.
I mene zanima kako ce izgledati...
 
#629 ·
naleteo sam na ovo na netu... da li neko zna nesto vise o ovome!?
Radi se o projektu kompanije YU KAPITAL. Pise da u KGu trenutno imaju 3 projekta, ali imaju samo shturi opis jednog.
Projekat se zove - Project Y. WTF!!!??? :)

Projekat Y

Površina lokacije
75.563 m2

Opis
Na zemljištu se nalaze zgrade koje zahvataju površinu od 20.957 m2. Oko cele parcele postoji vodovodni i kanalizacioni prsten. Lokacija ima instaliranu el. energiju 2.000 kw sa trafo stanicom, plinsku stanicu kapaciteta 700 m3/h, kao i 50 telefonskih priključaka.
Na ovom linku mozete videti i dve zanimljive slike...
Pomocu njih sam saznao gde ce se graditi Obi, Tempo i Tush 1! :)
'Ajde... nije me mrzelo da je uploudujem... :)



A tek, sta li je ovo "Project X"!? :)
 
#630 ·
A... evo ga opis jos jednog projekta...
Sta mislite? kako se ovaj zove!? Project Z! :lol:

Površina lokacije
12.500 m2

Opis
Zemljište se nalazi na glavnom ulazu/izlazu iz Kragujevca sa desne strane auto puta posmatrano u pravcu Beograda. Parcela se pruža dužinom od 100 m neposredno uz auto-put. To je veoma atraktivna izlazna lokacija. Parcela je pravilnog oblika, naslanja se direktno na auto-put i nalazi se na udaljenosti od 1300 m od najznačajnije raskrsnice u regionu (jedan krak vodi u pravcu Čačka i Kraljeva dok drugi krak vodi direktno auto-putem ka Beogradu). Ta raskrsnica je samo 900 m udaljena od centra grada. U okruženju su se pozicionirale velike trgovinske kuće poput METRO cash and carry, TEMPO, OBI, TUŠ a tu je locirano i novo Kragujevačko sajmište što dovoljno govori o značaju i atraktivnosti ove lokacije.
Građevinska zona
Komercijalna zona (moguće je graditi benzinsku stanicu, poslovni objekat, skladište i sl.)
Koeficijent izgrađenosti zemljišta: definisano urbanističkim uslovima
Koeficijent zauzetosti parcele: definisano urbanističkim uslovima
 
#632 ·
Kragujevac postaje sportska metropola
Đoković podigao cenu nekretnina
Autor: Nebojša Radišić | 05.02.2008 - 06:05
Đoković podigao cenu nekretnina

KRAGUJEVAC - Srpski teniski as Novak Đoković će, kako je najavljeno u Skupštini grada, najkasnije do polovine februara doći u Kragujevac i potpisati ugovor o osnivanju mešovite firme koja će u centru Šumadije graditi kompleks teniskih terena i prve teniske akademije u ovom delu jugoistočne Evrope. Već sada kvadratni metar stanova u zgradama koje se graniče sa budućim kompleksom, postao je znatno skuplji. Kako saznajemo u agencijama koje se bave prometom nekretnina, stanovi u naselju Vašarište i u blizini Mašinskog fakulteta skuplji su za 20, a očekuje se skok cena za čitavih 40 odsto. Do sada su se prodavali za 800 evra po kvadratu.

Investicija teniskog kompleksa vredeće više od 20 miliona evra, a porodica Đoković je već izabrala plac na atraktivnoj lokaciji u centru grada od 3,2 hektara gde će uložiti novac.
Prema rečima Nebojše Vasiljevića, glavnog gradskog stručnjaka za resurse, Kragujevac je uspeo da pronađe model da za tri sastanka dogovori posao sa firmom „Femili sport“ čiji je vlasnik porodica Novaka Đokovića.
- U zajedničkom preduzeću grad će imati pet odsto vlasništva za svoj ulog preko zemljišta. Mi ćemo potpuno urediti parcelu, prilagoditi je generalnom urbanističkom planu, i besplatno dovesti sve komunalne priključke - vodu, struju i kanalizaciju. Na mestu gde je sada rukometno igralište u Velikom parku gradiće se teniska dvorana sa gledalištem od oko 2.000 mesta, koja će odgovarati standardima za održavanje ATP turnira. Na mestu sadašnje bokserske sale biće hotel sa 50 apartmana za smeštaj polaznika akademije, a u šumi u kojoj je danas karting-staza biće izgrađeno 14 otvorenih teniskih terena - kaže Nebojša Vasiljević.
Gradnja celog kompleksa može da se očekuje početkom maja ove godine, a projektante će obezbediti porodica Đoković. Gradski čelnici planiraju da će sve biti završeno do kraja 2009. godine.
Kolika je stvarna dobit za grad Kragujevac još uvek niko ne može tačno da proceni, ali je ona bez sumnje ogromna. Ne samo zato što će mladi talentovani teniseri iz celog sveta dolaziti u Kragujevac da se usavršavaju, već i zato što će se tu održavati i međunarodni turniri. Imidž grada, koji promoviše Novak Đoković, biće podignut na viši nivo, a računa se da će on biti i najbolji mamac za nove investitore.
- Celo okruženje buduće teniske akademije vezano je za sport - tu su otvoreni bazeni, i gradimo novi bazen za neplivače za 450.000 evra. Do proleća sledeće godine biće završeni i novi zatvoreni bazeni, u koje grad ulaže četiri miliona evra. U parku je i nova sportska hala vredna 1,1 milion evra. Ukupna ulaganja u sport u Kragujevcu će 2008. godine dostići 30 miliona evra.
Ne treba zaboraviti ni Šumarice, jedinstven park u Srbiji, koji se nalazi u samom gradu. Njegova površina je impozantna, ima 470 hektara i jezero, i iskoristićemo ih za dopunu sportskih sadržaja i trim staze - kaže Nebojša Vasiljević.
blic.co.yu
 
#633 ·
Sta je ovo? Svi shoping centri na istoj lokaciji?? Malo neverovatno... I koliko je to projekata izaslo...
Da... i sto je najgor, Tush 2 se nalazi na samo 2.5km od Tusha 1!? Tempo i Obi posluju zajedno... mozda ce biti odvojeni objekti, ali zajednicki nastupaju (ako sam se dobro izrazio). Metro je vec tu...
Mada, nisu svi hiper-marketi tako blizu! Plaza i SuperNova su na totalno drugom delu grada u odnosu na ove gore... Ne znam gde ce biti Merkur?

Nisam razumeo ovo "I koliko je to projekata izaslo..."!? :cheers:

P.S.- Ima li neko informaciju sta nam otvara Miskovic u bivsoj zgradi C-marketa u Glavnoj?
 
#634 ·
Sve lokacije koje se nalaze uzduž autoputa su prodate(ostao je jedan plac ispod zgrade sajma uz skoro urađen put kroz industrijsku zonu). Ovaj YU KAPITAL je izgleda kupio par lokacija od grada da bi ih kasnije prodao po višestruko većoj ceni a to mi se ne sviđa jer sada može da ucenjuje potecijalne investitore a zemljište je dobio od grada za smešnu sumu kako bi tu izgradio firme koje će zaposliti ljude(lokalna samouprava koristi sledeću logiku:što više potencijalnih radnih mesta manja je cena koju grad traži za zemljište).

Nisam siguran na koju parcelu se odnosi projekat Y ali ovih dana je podignuta konstrukcija hale sa desne strane autoputa pre skretanja za kvantašku pijacu. Možda je to počatak realizacije?!

Inače na ovoj slici gde su OBI i TEMPO DELTA je kupila mislim 5 hektara i kako je najavljeno radovi treba da počnu na proleće, videćemo šta će od toga biti pošto zemljište moguće da ima problema sa podzemnim vodama(deo parcele je vidno potonuo).

Mislim da se ranije pominjalo da će u zgradi C Marketa biti tržno-poslovni centar(na spratu će biti poslovne prostorije), nisam siguran videćemo uskoro :)
 
#635 ·
Sve lokacije koje se nalaze uzduž autoputa su prodate(ostao je jedan plac ispod zgrade sajma uz skoro urađen put kroz industrijsku zonu). Ovaj YU KAPITAL je izgleda kupio par lokacija od grada da bi ih kasnije prodao po višestruko većoj ceni a to mi se ne sviđa jer sada može da ucenjuje potecijalne investitore a zemljište je dobio od grada za smešnu sumu kako bi tu izgradio firme koje će zaposliti ljude(lokalna samouprava koristi sledeću logiku:što više potencijalnih radnih mesta manja je cena koju grad traži za zemljište).

Nisam siguran na koju parcelu se odnosi projekat Y ali ovih dana je podignuta konstrukcija hale sa desne strane autoputa pre skretanja za kvantašku pijacu. Možda je to počatak realizacije?!

Inače na ovoj slici gde su OBI i TEMPO DELTA je kupila mislim 5 hektara i kako je najavljeno radovi treba da počnu na proleće, videćemo šta će od toga biti pošto zemljište moguće da ima problema sa podzemnim vodama(deo parcele je vidno potonuo).

Mislim da se ranije pominjalo da će u zgradi C Marketa biti tržno-poslovni centar(na spratu će biti poslovne prostorije), nisam siguran videćemo uskoro :)
Mislim da gresis za YU kapital... grad to nikada ne bi uradio. Zemljiste se prodaje uvek za konkretne projekte. Mozda YU kapital oprema infrastrukturno, te parcele!?
Tempo je odavno trebalo da pocne da se gradi... sigurno je problem u podzemnim vodama.

Naravno... znam da ce biti trzno-poslovni centar, ali sam mislio da li mozda neko ima konkretnije informacije... koje prodavnice konkretno se otvaraju... koji brendovi stizu?
Nazalost... novi vlasnik TP Srbije je vlasnik i lokala preko puta C-marketa... tamo gde se nalazi knjizara "Svetlost". Zasto nazalost? Knjizara se zatvara, objekat se renovira i postaje butik ili parfimerija.

Tvoj zadatak je da slikas tu konstrukciju na projektu Y! :)
Jel' je to pored TPV Sumadije!?
 
#636 · (Edited)
Što se tiče ovih projekata X,Y i Z nadam se da će da se uskoro krene u realizaciju :)

Evo jedne vesti iz 2005. godine, sad vidim da je ova konstrukcija možda druga faza razvoja kompanije :cheers:
Fabrika za proizvodnju i promet auto-delova
Kragujevac - U Kragujevcu je krajem sedmice potpisan ugovor o zakupu četiri hektara građevinskog zemljišta, na kojem će zajedničko preduzeće koje su osnovale kompanija T. P. V. iz Novog Mesta i firma AGRO Šumadija iz Žirovnice izgraditi proizvodno-komercijalni objekat za proizvodnju i promet auto-delova. Ugovor o zakupu zemljišta u kragujevačkoj Industrijskoj zoni potpisan je između kragujevačke gradske uprave i firme T. P. V. Šumadija, koja će gradnju svog objekta u Kragujevcu početi najkasnije tokom narednog meseca, a planirano je da sa radom počne u aprilu 2006. godine.
U ovaj projekat u prvoj fazi biće investirano oko tri miliona evra. Planirano je da se u drugu fazu razvoja kompanije T. P. V. Šumadija uloži još najmanje tri miliona evra. U prvoj fazi rada u T. P. V. Šumadija biće zaposleno više od 100 radnika. Planirano je da Šumadija na proleće naredne godine započne proizvodnju zaptivača za auto-industriju a uskoro će svoju delatnost proširiti proizvodnjom (i prometom) i drugih auto-delova, kao što su sedišta, mehanizmi i komponente, otpresci od lima... Oko 85 odsto proizvodnje T. P. V. Šumadija biće namenjeno inostranim tržištima, pre svega zemljama Evropske unije.
Ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom u Vladi Srbije Milan Parivodić, koji je prisustvovao potpisivanju ugovora, ocenio je da bi primer Kragujevca, kada je ustupanje građevinskog zemljišta preduzetnicima u pitanju, trebalo da slede i druge opštine.
Predsednik kompanije T. P. V. iz Novog Mesta Vladimir Bahč izrazio je očekivanje da će u Zastavinoj Fabrici automobila oživeti proizvodnja. "T. P. V. želi da se veže za proizvodnju automobila u Kragujevcu", rekao je predsednik kompanije iz Novog Mesta i podsetio da ova slovenačka firma sarađuje sa Renoom, BMW, Simosom, Bošom i drugim svetskim auto-kompanijama i proizvođačima auto-delova.
A evo i jedne novije vesti vezane za istu kompaniju.

Na četiri hektara zemljišta, koja su iznajmljena na 99. godina, u kragujevačkoj industrijskoj zoni nikla je nova fabrika za proizvodnju delove i komponenti za Reno, BMV, Boš, Cimos i druge renomirane svetske proizvođače automobila.


U prvu fazi izgradnje uloženo je tri miliona evra, a partneri iz Novog Mesta i Kragujevca planiraju da u drugi fazu ulože još toliko.

Trenutno 70 zaposlenih radi u iznajmljenim halama Zastava kamiona, do kraja godine, kada se presele u nove hale, biće zaposleno 130 radnika. U drugoj fazi TPV Šumadija će ukupno imati 300 zaposlenih.
Prema rečima vlasnika Agrošumadije i suvlasnika nove firme Čedomira Stevanovića Obrt TPV-a iz Novog Mesta prošle godine iznosio je oko 150 miliona, a ove će biti oko 200 miliona evra.

„U firmi u Novom Mestu trenutno radi 930 radnika i oni žele da se skoncentrišu na proizvodnju koja je vezana za „Reno“ i koja nije logistički prihvatljiva da se obavlja na drugom mestu. Proizvodnja za izvoz van Slovenije biće postepeno premeštena u Kragujevac”, kaže Stevanović, dodajući da su mu Slovenci ponudili da kupi neku od njihovih fabrika, ali i da je sa partnerom iz Novog mesta došao do zaključka da je zajednička firma isplativije rešenje za obe strane.

Krenuli prvi kontingenti
Prema Stevanovićevim rečima nije sve urađeno kako je planirano, jer je lokalna samouprava kasnila sa obezbeđenjem energenata za novu fabriku.
„Pre nego što smo pokrenuli proizvodnju jedan broj radnika bio je na obuci u Sloveniji. Sada proizvodimo zaptivke za automobilske motore, koji se izvoze u 22 zemlje sveta. Prve isporuke su krenule, a najveći kupci su nemačke automobilske kompanije, kao i švedski Volvo”, objašnjava Stevanović, čija firma u novom preduzeću ima 51 odsto kapitala.
Menadžment nove firme čine nekadašnji kadrovi Zastave, a proizvodne radnike je obezbedila Nacionalna služba za zapošljavanje.

Inače, Agrošumadija se bavi prodajom poljoprivredne opreme i tehnike i van granica Srbije. Među poslovnim partnerima firme iz Žirovnice pored Italijana su i slovenačka preduzeća, sa kojima je uspostavljena uspešna saradnja. Upravo iz te saradnje, prema njegovim rečima, proizašli su i kontakti sa kompanijom koja je nekada radila u sastavu Revoza.
Prema Stevanovićevim saznanjima u Novom Mestu gotovo da više nema nezaposlenih, a u Sloveniji ovog trenutka radi oko 300.000 ljudi, uglavnom iz zemalja Evropske unije, Bosne i Hrvatske.

Na ledini isplativije
„Za nas je značajno da naši radnici odlaze u Novo Mesto, na obuku ili prekvalifikaciju, a cilj je da te radnike vratimo u Kragujevac. Pregovarali smo i o specijalizaciji, da naši ljudi rade u Sloveniji otprilike dve godine, ali za to ima još vremena. Očekujem da ćemo vrlo brzo imati potrebu za povećanjem broja ljudi. Imamo obavezu na osnovu protokola sa gradom, da zaposlimo 240 radnika u narednih pet godina, ali sam uveren da će biti posla za više radnika”, kaže Stevanović, dodajući da njemu nije cilj da samo izmesti njihovu fabriku ovde i proizvodi automobile, nego da u proizvodnju delova i komponenti za svetski renomirane kupce uključi još neke firme ne samo iz Kragujevca, nego i cele Srbije.

Inače, planirano je da se 85 odsto ukupne proizvodnje izveze na strana tržišta, pretežno u zemlje Evropske unije. Obim proizvodnje u prvoj godini biće u vrednosti četiri miliona evra.
Agrošumadija, sa desetak zaposlenih, ostvarila je 2005. godine obrt od 2,2 miliona, a prošle je on premašio miliona evra.

„Zastupamo veliki broj firmi iz Slovenije i Italije i iz te saradnje sa slovenačkim firmama, a posebno Cimosom iz Kopra, došlo je do poslovnih kontakata sa poslovodstvom TPV-a iz Novog Mesta. U ovom momentu fabrika nema problema sa tržištem” Čedomir Stevanović.
Predsednik TPV-a Vladimir Bahč, prilikom potpisivanja sporazuma o izgradnji zajedničke fabrike, rekao je da su oni tražili da uđu u Kragujevac, uzmu neku od praznih hala u najam i krenu sa proizvodnjom, ali da su posle pregovora sa vlasnikom Agrošumadije zaključili da je najbrže i najpovoljnije da sa tom firmom napraviće zajedničko preduzeće, zakupe zemljište i naprave potpuno novu fabriku
 
#638 ·
Jeste li i dalje sigurni da je za vaš grad dobro sto Đokovic gradi taj kompleks?Sada ce sve manji broj mladih Kragujevčana moci da kupi stan zbog povecanja cijena nekretnina!A ovo je tek pocetak,vidjecete.Uzmite za primjer NS
Al ti je logika. Pa najbolje je onda mladima na selima gde kuće mogu da kupe za par hiljada evra. Nemoj verovati baš sve i nemoj biti tako negativan.

U međuvremenu je u tom delu grada prodan jedan, dva ili najverovatnije nijedan stan. Cena je samo cena ako prodavac nađe kupca. I ko tu može da kaže da je skočila cena? Glupost je isto nazvati tipa koji prodaje nekretnine i pitati ga da li će porasti cene. ("Naravno će porasti. Ovaj, već su počele da rastu, 20%, biće i više. I nikad više neće da padaju. Zato kupite kuću što pre. Imam evo baš nešto interesantno ... Novinar? Kakav novinar? Mrš bitango!" :))

Evo lepše jednostavne verzije: Raditi će mnogo Kragujevčana na Noletovom kompleksu i zaraditi pare. Doći će ljudi u Kragujevac sa nešto para i dati pare Kragujevčanima, za po koji stan, ili plac ili barem bananu za pauze između gemova. Tako će Kragujevčani postati bogatiji. Više će da kupuju u marketima. Zato će vlasnici marketa zaposliti još kojeg Kragujevčana i davati mu pare. I jedan Kragujevčančić koji sada ima pet godina i divi se Noletu će za 15 godina da osvoji Australian Open i da donese još malo para u Kragujevac.
 
#639 ·
Znas,tenis je jako skup sport tako da bas i nije za siroke narodne mase.I,ko ce od toga imati zaradu?Novak,onaj koji vec ima dovoljno novca i ocigledno smisla za biznis!A i Srbija nije Florida pa da se sav teniski svijet sjati tamo.Sa trenutnom politickom krizom bice jako gusto.Da me ne shvatite pogresno,meni je KG izuzetno drag i da je pravde danas bi bio jako razvijen grad.Samo se ne slazem sa poklanjanjem drzavne imovine pod devizom nekih Vecih interesa?!No,vrijeme ce najbolje pokazati
 
#640 ·
Izgradnja teniskog centra ce mozda uticati na cenu stanova dvadesetak okolnih zgrada, nista vise od toga.

A mladi Kragujevcani nek kupe stan u Koloniji ili Stanovu gde su cene jos uvek niske (barem dok se ne izgradi Plaza i sta je vec sve predvidjeno) ;)

@Johnny Bas mi se svidja ova zgrada u ulici Tanaska Rajica, sto vole da kazu na ovom forumu - "ne vristi" , a i spratnost je ispostovana. Ove rendere si slikao sa panoa ispred gradilista? Jel se vidi na nekoj slici ko je arhitekta/projektni biro koji stoji iza ovog dizajna?
 
Top