daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 21st, 2004, 10:55 PM   #1
Janusz
Registered User

Janusz's Avatar

Likes (Received): 0

Fotki Białegostoku

Chcialbym troche przyblizyc Wam miasto w ktorym mieszkam , bo niestety chyba wiekszosc z Was jeszcze w nim nie bylo. Dlatego zamieszczam tu troche zdjec srodmiescia Białegostoku, nie sa to oczywiscie zadne profesjonalne fotografie, ale staralem sie :

http://community.webshots.com/album/165780789aNHHCR
Wznoszę mą pochodnię
oświetlając im Złote Wrota
Janusz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 22nd, 2004, 12:01 AM   #2
Sitol447
WN

Sitol447's Avatar

SUPER FOTKI!! Białystok przedtem zawsze był dla mnie takim tajemniczym miastem niedaleko granicy. Z tego co widziałem na fotkach to Białystok jest dużo ciekawszy od Opola, Radomia czy Kielc.
Sitol447 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2004, 07:59 PM   #3
Tymon reloaded
honorary member

Dzieki Janusz za te zdjecia. Niestety, Bialystok jest biednym, zacofanym miastem. Same centrum Bialegostoku nie przypomina 'duzego miasta' w europejskim tego slowa znaczeniu. Jest male i raczej nieatrakcyjne, w kwestii jakosci architektury i urbanistyki popelniono wowczas zbyt wielu w skutkach fatalnych bledow. Legionowa, Mickiewicza, Swietego Rocha czy Kard. S. Wyszynskiego to przyklady kiczu nad kiczami. Dzieki Bogu jest jeszcze ul. Kilinskiego i niektore fragmenty Warszawskiej. Obecny Bialystok nie ma juz zbyt wiele do zaoferowania, jest piekny Palac Branickich i sa Dojlidy i nic poza tym. Ubocznym skutkiem tej sytuacji sa czasy zaborow, przede wszystkim II wojna swiatowa (w wyniku dzialan wojennych miasto zostalo zniszczone w 75 %), komuna i ogromny wplyw czarnych oszolomow w ostatnich latach. Przez ostatnie 15 lat skorumpowane wladze doprowadzily niemal do upadku Bialegostoku. Jednak pewne rzeczy nigdy nie przestana mnie zadziwiac, specyficzny klimat tego miasta oraz bialostockie ladies.

Pzdr
Old July 23rd, 2004, 09:44 PM   #4
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 1

Dzięki Janusz za fotki i ciekawe komentarze . Owszem , że trochę racji ma Tymon ( jakby nie patrzeć białystoczanin z urodzenia ) , ale też bym nie przesadzał aż w tak negatwynych opiniach !
Ja myśle , że Białystok czeka jeszcze na swoje "odkrycie" przez wielu ludzi , biznes czy od strony turystycznej !
Janusz wykonał niewielką role marketingową , może kilkadziesiąt (set ) osób , które czyta to forum spojrzy na Białego z trochę innej strony i bardziej życzliwym okiem , obalając mity o tym mieście .
Oczywiście Tymon może wygłaszać takie opinie porównując B. do reszty Polski czy Niemiec , ale trzeba pamiętać o położeniu i specyficznej kulturze tego miasta.

Muszę przyznać , że w Białym w latach 98-2000 bywałem ( zawodowo ) dosyć często ( kikanaście razy na pewno ) , ale od tamtego czasu nie miałem okazji , a szkoda !
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2004, 10:29 PM   #5
Misiek
Call me grizzly ;)

Likes (Received): 21

Ja nie byłem nigdy w Białymstoku, a na tych fotkach prezentuje się bardzo przyzwoicie
Misiek está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 23rd, 2004, 10:37 PM   #6
Janusz
Registered User

Janusz's Avatar

Dzieki za mile komentarze Nie ukrywam ze staralem sie pokazac Białystok z tej lepszej strony. Kazdy kto chociaz z pol godziny pospacerowal po srodmiesciu Białego wie ze jest tam takze mnostwo zaniedbanych, brudnych miejsc, ktore.... no nie ukrywajmy czekaja na inwestorow
Tymon na pewno masz sporo racji, to prawda ze wladze Białego od jakiegos czasu niewiele robia aby zmienic oblicze tego miasta, ale ja jestem optymista i zgadzam sie z tym co powiedzial Cudak, ze Białystok dostanie jeszcze swoja Szanse, przez duze S i mam nadzieje ze nastapi to juz wkrotce
Wznoszę mą pochodnię
oświetlając im Złote Wrota
Janusz no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2004, 12:54 AM   #7
Tymon reloaded
honorary member

Patrzac na ten dzisiejszy Bialystok, nie widze jak narazie powodu do radosci. Potencjal tkwi w tym miescie, jednak w zaden sposob nie zostal wykorzystany. Mnie to szczerze mowiac bardzo przeszkadza, a bardzo zle swiadczy o tych gnojach rzadzacych Bialymstokiem. Nie moze byc tak, ze dzieli nas tak ogromna przepasc od czolowki polskich miast. Inwestowac w mlodziez - tu sila drzemie. A Bialystok jest wlasnie miastem mlodych ludzi.

Pzdr
Old July 24th, 2004, 06:20 AM   #8
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Tylko, ze oszolomy swoje, czyli inwestuja z czarna mafia w kosciolki, a mlodzi uciekaja. Taka prawda, no ale jak komus zalezy tylko na tym, zeby wybudowac parking przed nowa swiatynia to ja nie mam pytan. Co odkrywania bialegostoku, to wielu juz chcialo inewstowac, tylko kretynom z rady miasta zawsze cos musialo przeszkadzac, bo jak wiadomo najwyzsza wartoscia w tym miescie sa bazary i koscioly. Bialystok prezentuje stan rozwoju mniej wiecej taki, jak reszta miast gdzies w 1993/1994 roku. Nie ma co ukrywac, bo to zapuszczony skansen, ktory jest do tego ciemnogrodem.
J_J no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2004, 06:44 AM   #9
intervention
planning inaction

Likes (Received): 168

Miasto nie brzydkie, choc nowa zabudowa podkresla fakt ze wiekszosc nowoczesnej architektury polskiej jest przecietna.
intervention no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 05:43 PM   #10
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 2

[Białystok] z dachów

zdobyłem to, zdobyłem tamto zwyczaj się ma teraz mawiać, ale tu tak powiedzieć nie można; zenit xp w dłoń (niestety najsłabsze szkło - helios 44), ale to i tak duży awans jak dla mnie, 3 klisze x 42 zdjęcia, dlatego tylko część poskanowałem - thanks to Aki, niestety efekty nie prezentują tego co widać na żywo, bo i sprzęt nie taki i ręka nie ta; w każdym razie chyba po raz pierwszy coś takiego prezentowane z mojej mieściny; indżoj

po wdrapaniu się na dach 10-piętrowego bloczku takie oto widoki się ukazują

uniwersytet i biblioteka na wykończeniu

pałac branickich i urząd miasta w tle

ulica legionowa

plac uniwersytecki w głębi

a to już dach kolejnego bloku, tym razem 12 piętrowy;

tepsa, komenda, zus, miastoprojekt

uniwersytet od tyłu

trochę bloków, w tle rządkiem akademiki politechniki białostockiej

jeszcze raz legionowa

z biurowca "błękitnego"

z bloku na "wysokim stoczku"

z tarasu widokowego na tpsa

pare fot z ziemi, w trakcie specerku między "tarasami"

z tepsy jeszcze raz

ślady po dawnym getcie

na szczęście korki rowerów nie obejmują
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 05:54 PM   #11
Wujek Dobra Rada
Unperson

Quote:
Originally Posted by MAR_tm
niestety efekty nie prezentują tego co widać na żywo, bo sprzęt nie taki
Mitomanie, nowa moda to zrzucanie swoich porażek na sprzęt.

Quote:
Originally Posted by "MAR_tm
http://img259.echo.cx/img259/7321/a65oq.jpg
A Centralu nie mieli przypadkiem odnawiać?
Wujek Dobra Rada no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 07:14 PM   #12
Gaysir
Gaysir

Calkiem nowoczesny ten Bialystok wow...
Old June 16th, 2005, 07:40 PM   #13
blue_warsaw
Registered User

blue_warsaw's Avatar

Heh, po jakosci zdjec mozna by powiedziec ze to lata 70. zeszlego wieku
blue_warsaw no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 07:58 PM   #14
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Mam takie same skojarzenia. Co do nowoczesnosci..hmmm ja bym powiedzial, ze to siermiezny grod.
J_J no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 08:02 PM   #15
Wujek Dobra Rada
Unperson

Quote:
Originally Posted by jay_jay
bym powiedzial, ze to siermiezny grod.
Więc miast mówić, idź podziwiaj swój Śląsk, Katowice czy inne Czechowice-Dziedzice, skoro na podstawie żałosnej jakości zdjęć fotografa Z Łaski Bożej wydalasz z siebie podobne odkrycia. A kysz, boś ignorant.
Old June 16th, 2005, 08:40 PM   #16
arturranto
...

Zdjęcia prezentują to co powinny - fragmenty panoramy miasta. Nie sa artystyczne, bo takie przecież być nie miały. Więc nie wiem, czego się czepiacie. Zwłaszcza Ciocia.

A komentując treść zdjęc: kilka ładnych budynków, ale całość sprawia wrażenie lekkiego chaosu - szare bloki wciśnięte w dziwne miejsca (np. okolice uniwersytetu).
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 08:48 PM   #17
Wujek Dobra Rada
Unperson

Quote:
Originally Posted by arturranto
całość sprawia wrażenie lekkiego chaosu - szare bloki wciśnięte w dziwne miejsca (np. okolice uniwersytetu).
Taaaa, bo nawet w Warszawie ABSOLUTNIE NIE MA podobnych bzdetów, np. bloków wciśniętych między kilka wieżowców. Ach.
Old June 16th, 2005, 08:58 PM   #18
arturranto
...

Są w wielu miastach, niestety. A na powyższych zdjęciach są elementem wręcz dominującym. Ale po części wynika to z tego, że zdjęcia robione były z dachów właśnie talkich budynków, więc i i ch okolica pełna była podobnych. Na dalszym planie widać właściwsze elementy.
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2005, 09:02 PM   #19
Wujek Dobra Rada
Unperson

Quote:
Originally Posted by arturranto
Ale wynika to z tego, że zdjęcia robione były z dachów właśnie talkich budynków
No więc do widzenia. Zajmij się lepiej słupkami Galerii Krakowskiej.
Old June 16th, 2005, 09:59 PM   #20
raul
Ave Silesia

raul's Avatar

Likes (Received): 59

jak dla mnie to miasto wygląda na bardzo monotonne...
raul no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok

Thread Tools

Posting Rules