daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура

Изградња, привреда и инфраструктура Пројекти и вести са градилишта, привредни развој и нискоградња / Projects and construction updates, economy and infrastructure development
Путеви Изградња путева / Road infrastructure Железница Железнички саобраћај / Rail transport Ваздухопловство Ваздушни саобраћај / Aviation Јавни превоз Public transport Водни саобраћај Water transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 27th, 2014, 06:28 PM   #30101
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 801

Hrvati su bas blesavi. Citava bivsa Juga je isla na Kvarner pripremati se, a oni prave u Sveticama. Pranje para, samo to je.
pop1982 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old October 27th, 2014, 07:23 PM   #30102
_Angel_
Registered User

_Angel_'s Avatar

Likes (Received): 123

Pored ovog na Sveticama u Hrvatskoj bi trebala niknuti jos cetiri takva centra. Rekose da ce praviti pet regionalnih centara, a valjda je taj u Zagrebu prvi na redu. Tako ce imati centre po cijeloj drzavi. Samo ne znam koliko ce bit iskoristivi. U kombinaciji s atletikom imalo bi se koristi od tog. Jos kad bi neki klub to koristio. Doduse, ovaj u Zagrebu ne treba nikome. To se radi tik uz Maksimir, a Dinamo ima odlicnu infrastrukturu sto se treninga tice.
_Angel_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2014, 07:46 PM   #30103
Obilic1389
Obilic1389

Obilic1389's Avatar

Likes (Received): 46

Pomalo zaboravljeni stadion u Zrenjaninu,i ostali objekti okolo:

http://sportskiobjekti.com/?page_id=113
Obilic1389 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2014, 11:11 PM   #30104
pois0n
Registered User

Likes (Received): 32

Sve mora da bude pod konac! Oh, wait...

NELSON HAHA liked this post
pois0n no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2014, 07:58 PM   #30105
Veliki mozgonja
Registered User

Veliki mozgonja's Avatar

Likes (Received): 128

Ne znam da li je bilo ranije, ali sjajan video novog stadiona AEK-a koji je valjda u izgradnji trenutno.
Odlična prezentacija.

http://youtu.be/h5WROims-k4
Veliki mozgonja no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2014, 10:38 PM   #30106
makimax
ravangrad forever

makimax's Avatar

Није још... .
makimax no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:53 AM   #30107
Džoni
N.D.

Džoni's Avatar

Likes (Received): 5

Da li može neko od vas upućenijih u infrastrukturu, da mi kaže, kolika bi od prilike bila cena ovakve tribine (50m-60m dužine)? Čisto procena, ne treba mi ništa više.
http://www.dodaj.rs/f/1Z/Eq/4SvoP7MD/s6308600.jpg
http://www.dodaj.rs/f/r/YJ/49nzRySZ/s6308604.jpg
http://www.dodaj.rs/f/34/yz/1Qfqnuhd/s6308610.jpg
Inače, ovo je tribina iz naših nižih liga, ali ne znam od kog kluba.

Last edited by Džoni; Yesterday at 12:04 PM.
Džoni no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:31 PM   #30108
RainbowSix
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by _Angel_ View Post
Pored ovog na Sveticama u Hrvatskoj bi trebala niknuti jos cetiri takva centra. Rekose da ce praviti pet regionalnih centara, a valjda je taj u Zagrebu prvi na redu. Tako ce imati centre po cijeloj drzavi. Samo ne znam koliko ce bit iskoristivi. U kombinaciji s atletikom imalo bi se koristi od tog. Jos kad bi neki klub to koristio. Doduse, ovaj u Zagrebu ne treba nikome. To se radi tik uz Maksimir, a Dinamo ima odlicnu infrastrukturu sto se treninga tice.
Nemojte me pogrešno shvatiti, al mene ta priča o pet fudbalskih trening centara po Hrvatskoj neodoljivo podsjeća na njihovo neprijatno iskustvo svojevremeno s onim arenama/dvoranama za rukometno prvenstvo svijeta... Sve je u početku bilo super zamišljeno, a poslije su se samo nagomilavali problemi zbog neiskorištenosti i nemogućnosti finansiranja održavanja tolikog broja dobrih ali skupih sportskih objekata iste namjene.
Ma badava praviti i objekat s zlatnim lukovima alo poslije prvog takmičenja on dalje zjapi prazan i neodržavan.

Nadam se da u komšiluku ovaj put znaju šta rade!
RainbowSix no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:34 PM   #30109
RainbowSix
Registered User

Quote:
Originally Posted by pois0n View Post
Ma još malo pa sa sredine Severa nišaniš u gol!
Old Yesterday, 05:35 PM   #30110
_Angel_
Registered User

_Angel_'s Avatar

Likes (Received): 123

Quote:
Originally Posted by RainbowSix View Post
Nemojte me pogrešno shvatiti, al mene ta priča o pet fudbalskih trening centara po Hrvatskoj neodoljivo podsjeća na njihovo neprijatno iskustvo svojevremeno s onim arenama/dvoranama za rukometno prvenstvo svijeta... Sve je u početku bilo super zamišljeno, a poslije su se samo nagomilavali problemi zbog neiskorištenosti i nemogućnosti finansiranja održavanja tolikog broja dobrih ali skupih sportskih objekata iste namjene.
Ma badava praviti i objekat s zlatnim lukovima alo poslije prvog takmičenja on dalje zjapi prazan i neodržavan.

Nadam se da u komšiluku ovaj put znaju šta rade!

Pa ja to isto mislim. Zato i navodim da bi bilo ekstra to kombinirati s atletikom, jer u svakom gradu imas jako puno kreativaca i bit ce neke koristi, a kad bi neki nogometni klub koristio to bi bio pun pogodak, al sumnjam da ce ikome dati, jer ako naprave centar u Vinkovcima onda ce se pobuniti ovi u Osijeku zasto i oni nisu dobili i tako diljem Hrvatske.

Imas primjer u Zenici gdje je UEFA napravili nacionalni trening kamp uz stavku u ugovoru po kojoj nogometni klubovi ne mogu da koriste taj kamp. Tako u njemu boravi samo reprezentacija i to je to. Po meni obicna glupost. Nije pravedno da samo jedan klub ili jedan grad dobije takav objekat na koristenje, ali ako se ne koristi on propada.

Hrvatskoj je ogroman minus zato sto nisu napravili samo jedan kamp u Velikoj. Vjerojatno svi znaju kakav je stadion Kamen Ingrada, ne moram postavljati slike. Ogroman je prostor i prelijep stadion od 8000 mjesta. Bilo bi im dovoljno da obnove cini mi se dva pomocna terena i da dodaju jos 1-2, ovisno od potrebe. I da mozda tu sagrade jos jednu pomocnu zgradu za teretanu i te gluposti, bio bi savrsen centar. Jos da obnove taj klub i da se to koristi, a ne da propadne jedan od najprespektivnijih sportskih objekata u drzavi. I to je na kraju krajeva selo, mirno mjesto, nebi im nitko smetao, a oni prave trening kamp reprezentacije u centru Zagreba.
_Angel_ no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:28 PM   #30111
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 3339

Quote:
Originally Posted by Dzonito View Post
Cudan smo mi narod. Pre par godina kada su se gradili Begluk, i nedavno Cair, pricali smo kako je sjajno resenje bilo da se ti stadioni namene atleticarima, i da se na posebnoj lokaciji izgrade novi cisto fudbalski stadioni.
Sada, kada je KS konacno odradio istu stvar, ni to ne valja.
Sve pohvale za ovaj projekat. Nedostaje samo krov na ovoj tribini, i dobija se odlican stadioncic.
Да ли је могуће да је ово написано?! Чудан си ти и они који ти лајковали ово писаније.

Па управо оно што се гради у Крушевцу смо ми овде годинама заговарали. Дакле чисто фудбалски стадион пристојног капацитета на једном месту и мањи атлетски на неком другом. Крушевац је први град у Србији који је одрадио то а што је иначе стандард у сваком селу у Европи.
Old Yesterday, 07:44 PM   #30112
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 801

Quote:
Originally Posted by delija90 View Post
Да ли је могуће да је ово написано?! Чудан си ти и они који ти лајковали ово писаније.

Па управо оно што се гради у Крушевцу смо ми овде годинама заговарали. Дакле чисто фудбалски стадион пристојног капацитета на једном месту и мањи атлетски на неком другом. Крушевац је први град у Србији који је одрадио то а што је иначе стандард у сваком селу у Европи.
Pa o tome čovjek i priča, pročitaj prijašnje postove, pa ćeš vidjeti, zašto je tako napisao. Neko je spomenuo, da bi bilo bolje umjesto ovog atl. stadiona u KŠ napraviti krov na fudbalskom stadionu. Bilo bi bolje, ali za 16 puta godišnje posjete stadionu.

Dzonito liked this post
pop1982 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:42 AM   #30113
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Likes (Received): 2514

Quote:
Originally Posted by pois0n View Post
Подстакнут приложеном сликом данас сам мало истражио о чему се ради, јер знам да је терен обележен ласерски, па се сада само подебљава, префарбава линија. Иако на слици делује другачије, гол-линија је права, а крива је конструкција гола. Горњи десни угао и доњи леви нису у линији. Читав гол делује расклиматано, вероватно зато што се већ 2-3 сезоне редовно тренира 2 пута недељно (плус утакмице) на главном терену и то баш на овом северном голу, па је мало попустио од силног ударања и малтретирања.
NELSON HAHA no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 10:04 AM   #30114
RainbowSix
Registered User

Quote:
Originally Posted by NELSON HAHA View Post
Подстакнут приложеном сликом данас сам мало истражио о чему се ради, јер знам да је терен обележен ласерски, па се сада само подебљава, префарбава линија. Иако на слици делује другачије, гол-линија је права, а крива је конструкција гола. Горњи десни угао и доњи леви нису у линији. Читав гол делује расклиматано, вероватно зато што се већ 2-3 сезоне редовно тренира 2 пута недељно (плус утакмице) на главном терену и то баш на овом северном голу, па је мало попустио од силног ударања и малтретирања.
Jasno je ko dan da je sjeban gol a ne kornerlinija!
Šta reći... Bora Kostić, Siniša Mihajlović i ostala njima slična bratija tokom ranijeg perioda.

Reply

Tags
Србија, Црна Гора, arenas, estadios, serbia, srbija, srpska, stadiums

Thread Tools

Posting Rules