search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old June 9th, 2017, 11:25 AM   #2341
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 6122

Zaraz, likwidują wiadukt nad DK18 na stałe w tym miejscu?

Sponsored Links
Old June 9th, 2017, 11:59 AM   #2342
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 2467

Rozbierają ustrój nośny tego i kilku innych obiektów w pobliżu m.in. mostu nad Czerną. Ciekaw jestem czemu tylko ustrój nośny, przecież w przypadku przebudowy jezdni południowej prawdopodobnie i tak wyburzą całkowicie wszystkie stare obiekty z podporami włącznie, no chyba, że podpory zamierzają jednak jakoś wykorzystać??

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea  
Old June 9th, 2017, 12:21 PM   #2343
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14682

Quote:
Originally Posted by dkzg View Post
Zaraz, likwidują wiadukt nad DK18 na stałe w tym miejscu?
To nie jest wiadukt nad DK18, tylko w ciągu południowej nitki

Quote:
Originally Posted by kysiek666 View Post
Ciekaw jestem czemu tylko ustrój nośny,
Bo pewnie rozbiórka całości kosztuje więcej, a trzeba oszczędzać...
Kemo no está en línea  
Old June 9th, 2017, 05:14 PM   #2344
Jerzyk1969
Eljot_Wroclove

Jerzyk1969's Avatar

Likes (Received): 2

Szanowni Forumowicze, mam wrażenie że nieco odjechaliśmy od tematu autostrady A18
Zaproponowałem w swoim poprzednim poście, żeby zmienić koncepcję autostrady na drogę ekspresową. Temat wcale nie jest nowy - znalazłem w necie mapkę z okolic roku 2000 na której obecna A18 jest oznakowana A12:

Idąc dalej pozwoliłem sobie na własnej produkcji mapkę koncepcyjną trasy S12 - napiszcie co o tym sądzicie:

- mój proponowany przebieg jest na zielono, na czerwono obecny plan trasy S12/DK12.
I wcale nie jest moim zamiarem zamykanie wątku A18 - tylko i wyłącznie chciałby w końcu pojechać tym odcinkiem bez stukających płyt południowej nitki.
Jeżdżę tą trasą 2-3 razy w roku i bardzo mi zależy żeby w końcu doczekała się pomyślnego zakończenia przebudowy / remontu i dorównania do parametrów nitki północnej. Czego sobie i Wam wszystkim życzę
Jerzyk1969 no está en línea  
Old June 9th, 2017, 05:32 PM   #2345
cc1
Registered User

Likes (Received): 1909

Parę lat temu, chyba nawet w tym wątku, była dyskusja o połączeniu okolic wezła Krzyżowa (A18 x A4) z obecną DK12 gdzieś koło Przemkowa. Konkluzja była: nie da się, bo park krajobrazowy, dolina Bobru, a gdyby chcieć to obejść od wschodu, to trafia się na kopalnie KGHM. Zatem odpuściłbym w tym wątku.
Możesz gdzie indziej, gdy skłonisz moderatorów do założenia wątku koncepcyjno-marzycielskiego o S12 albo odkopiesz wątek o nazwie bodajże: "Drogi - nasze projekty".
cc1 no está en línea  
Old June 9th, 2017, 05:41 PM   #2346
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 524

Zawsze pozostaje jeszcze temat Drogi [Hydepark]
elot360 está en línea ahora  
Old June 9th, 2017, 07:24 PM   #2347
Kordiasz
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by Jerzyk1969 View Post
Idąc dalej pozwoliłem sobie na własnej produkcji mapkę koncepcyjną trasy S12 - napiszcie co o tym sądzicie:

- mój proponowany przebieg jest na zielono, na czerwono obecny plan trasy S12/DK12.
I wcale nie jest moim zamiarem zamykanie wątku A18 - tylko i wyłącznie chciałby w końcu pojechać tym odcinkiem bez stukających płyt południowej nitki.
Jeżdżę tą trasą 2-3 razy w roku i bardzo mi zależy żeby w końcu doczekała się pomyślnego zakończenia przebudowy / remontu i dorównania do parametrów nitki północnej. Czego sobie i Wam wszystkim życzę
Patrząc na Twój przebieg, na odcinku od Leszna do Piotrkowa jest to droga równoległa do A2 oddalona od niej o jakieś 60 km. Nie sądzę, żeby na tym etapie było nas stać.
Kordiasz no está en línea  
Old June 10th, 2017, 12:14 PM   #2348
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Jednakże połączenie S3 z S5 w formie ekspresówki między Głogowem a Lesznem by się przydało.

juniorpublic liked this post
dkzg no está en línea  
Old June 10th, 2017, 06:57 PM   #2349
RafalWawa
Registered User

Likes (Received): 163

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Oszczędności wynikałby z różnicy: remont w istniejącym przekroju vs. kompletna budowa nowej południowej jezdni, z całą papierologią praktycznie od zera, zapewne od DŚU, budową pezetów, całkowitą przebudową południowych łącznic, poszerzeniem pasa drogowego. A remont to remont. Procedura nieco prostsza. Odtwarzamy starą drogę i tyle, nie silimy się na autostradę. Jakoś to zadziałało na A4, można się zżymać na brak pasa awaryjnego, ale droga jest od lat.
Powtarzam, pomysł z remontem zamiast budowy to tylko desperacka próba ocalenia przekroju 2x2. Bo jeżeli się południową nitkę zamknie (co właściwie etapami powoli zachodzi, w miarę wykonywania ekspertyz poszczególnych obiektów), to na kilkadziesiąt lat mamy temat z głowy - zawsze znajdą się pilniejsze drogi.

Co do przekroju 1x2 jestem dziś sceptyczny, po obserwacjach, jak tam ludzie jeżdżą. Droga jest prosta i monotonna, zachęca do szybkiej jazdy. Ludzie w tym miejscu mają za sobą wiele godzin za kółkiem i niekoniecznie będą jechać uważnie, a raczej deptać na gaz, bo chcieliby być wcześniej w domu. To nie jest droga, jakich pełno w kraju, że co chwila łuk, wioska czy jakieś inne miejsce, które przerywa monotonię. Obawiam się, że będą tam makabryczne czołówki.
Jakie oszczędności?

Koszt "porządków" na tej drodze tak by zrobić z niej normalną A to zdaje się ok 1Md zł - już taka kwota w skali budżetu państwa nie jest czymś wielkim ( a zwłaszcza uwzględniając fakt że w znaczyny stopniu może być dofinansowana z UE). A umożliwia docelowo pobór opłat na niej..
Wszelkie prowizorki to jaki może być koszt.. 0.5 do 0.7 mld ? a możliwosci poboru opłat brak.. .

Oszczedności w tym przypadku to IMHO pitolenie księgowego ( czy polityka) któremu się tabelki w excelu nie zgadzają.. - tutaj problemem jest wola by tą drogę zrobić, a nie kasa ( której znacną część możnaby odzyskać z UE). A skoro północną jezdnię zrobiono w standardzie A - to jaki sens byłoby robić południową w standardzie S ? ( róznica w kosztach byłaby zapewne jeszcze mniejsza niż pokazana powyżej )
RafalWawa no está en línea  
Old June 10th, 2017, 07:23 PM   #2350
Scania500
Registered User

Likes (Received): 540

https://www.facebook.com/KierowcaTyr...97115339758413

kflis, Madox, noncek liked this post
Scania500 no está en línea  
Old June 12th, 2017, 09:52 PM   #2351
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Likes (Received): 84

Do tego dochodzi problem z wydatkowaniem w ramach programu ISPA budowy północnej jezdni autostrady oraz dokumentacji na południową jezdnię autostrady. Jak widać Unia już zapłaciła za AUTOSTRADĘ i zmienić tego nie możemy, chyba że narażamy się na karę i zwrot za nienależyte wydane pieniądze.
Xofik no está en línea  
Old June 13th, 2017, 05:59 AM   #2352
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Zrobimy po polsku Nitka północna jako A, a południowa jako S
Old June 13th, 2017, 02:48 PM   #2353
maniekb
Registered User

Likes (Received): 337

Quote:
Originally Posted by dkzg View Post
Zrobimy po polsku Nitka północna jako A, a południowa jako S
S jak schody.

elot360 liked this post
maniekb no está en línea  
Old June 13th, 2017, 04:53 PM   #2354
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14053

Widzę, że A18 przechodzi w S12. Więc jeśli nie ma o czym rozmawiać w pierwotnej kwestii, to robimy przerwę...

SRC_100, kooba liked this post
Luki_SL no está en línea  

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, lubuskie

Thread Tools

Posting Rules