search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 12th, 2017, 11:08 PM   #10201
Rysse
Registered User

Rysse's Avatar

Likes (Received): 2629

Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Quote:
Ogłoszenie nr 92736 - 2017 z dnia 2017-06-05 r.
Wrocław: Rozbudowa i przebudowa ulic na osiedlu Lipa Piotrowska we Wrocławiu: 1.Rozbudowa ul.Cynamonowej na odcinku od ul.Pełczyńskiej do ul.Tymiankowej oraz przebudowa ul.Cynamonowej na odcinku od ul.Tymiankowej do ul.Waniliowej 2.Przebudowa ul.Waniliowej na odcinku od ul.Cynamonowej do ul.Kminkowej i ul.Kminkowej na odcinku od ul.Waniliowej do posesji nr 66 3.Budowa pętli autobusowej zlokalizowanej na działce nr 16 AM-5 obręb Widawa we Wrocławiu

ZAMAWIAJĄCY: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, krajowy numer identyfikacyjny 15014200000, Wrocław

Całkowita wartość zamówienia
Wartość bez VAT3106597.86 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex Sp. z o.o., Warszawa

Cena wybranej oferty/wartość umowy 3115566,40 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl

Sponsored Links
Old June 13th, 2017, 11:29 PM   #10202
Rysse
Registered User

Rysse's Avatar

Likes (Received): 2629

Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Quote:
Ogłoszenie nr 94897 - 2017 z dnia 2017-06-09 r.
Wrocław: Budowa drogi kL-7, kZ-1, kZ-3 wraz z infrastrukturą techniczną w obszarze Zachodniego Śródmieścia Przemysłowego ograniczonego ul.Rychtalską, ul.Zakładową, ul.Trzebnicką i linią kolejową relacji Wrocław-Warszawa w zakresie etapu IB

ZAMAWIAJĄCY: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Wrocław

Całkowita wartość zamówienia
Wartość bez VAT4448048.58 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Przedsiębiorstwo Drogowe DROBUD Sp. z o.o. - lider konsorcjum, Wrocław
Elektrotim S.A. - partner konsorcjum, Wrocław

Cena wybranej oferty/wartość umowy 5699797.79 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl

olmsted liked this post
Rysse está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 04:26 PM   #10203
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1207

W te wakacje miał się rozpocząć remont mostów Pomorskich. Ktoś coś wie o dacie startu tego remontu?
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 04:30 PM   #10204
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 15268

Nie. Remont najwcześniej w 2019 , do tego czasu może uporają się z przełożeniem rury ciepłowniczej(ogłosili niedawno przetarg).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 08:35 PM   #10205
czaro13
Registered User

Likes (Received): 11879

Quote:
Białołęcka z nowym asfaltem
W długi weekend pracowaliśmy także na Białołęce. Remontowaliśmy nawierzchnię jezdni ulicy Białołęckiej.
za ZDM: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/bialo...nowym-asfaltem

Szkoda tylko, że na trochę ślepym, najmniej uczęszczanym fragmencie. Z niecierpliwością czekamy na pozostałą część, dużo bardziej uczęszczaną, a będącą w fatalnym stanie.
czaro13 no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2017, 11:14 AM   #10206
coolik
Registered User

Likes (Received): 3

Most Żernicki

Tak tylko informacyjnie - geodeci mierzą okolice mostu Żernickiego i powstawiali trochę "żółtych kołków".
coolik no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2017, 02:51 PM   #10207
mlodyy1985
Registered User

Quote:
Ważna droga dla Stabłowic i nowy dojazd do szpitala. Będzie też autobus

Ponad półtorakilometrowa droga połączyła dwie ślepe do tej pory ulice: Fieldorfa oraz Wojanowską. Mieszkańcy Stabłowic będą mogli przejechać nową drogą w kierunku Maślic, a pacjenci dojeżdżający do szpitala im. Marciniaka otrzymują alternatywą trasę dojazdu (do tej do szpitala można było dojechać tylko i wyłącznie od ul. Kosmonautów).

Z jednej strony ślepa ulica kończąca się tuż za szpitalem im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa. Z drugiej strony kolejna ślepa ulica pod oknami mieszkańców TBS-ów na Stabłowicach. Dwa lata trwało projektowanie i budowa półtorakilometrowego odcinka drogi, który połączyłby dwie ślepe uliczki i ułatwiłby życie zarówno mieszkańcom TBS-ów jak i pacjentom szpitala. Nowe rondo, chodnik i droga dla rowerów - Ulica Fieldorfa została przedłużona o ok. 700 metrów. Jest to droga betonowa. Powstał również chodnik oraz dwukierunkowa droga rowerowa. Ulicę Wojanowską przedłużyliśmy o 800 metrów. Jest to droga asfaltowa z chodnikiem i dwukierunkową drogą rowerową - wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji i dodaje, że zarówno chodnik jak i droga rowerowa znajdują się po stronie wschodniej na ul.Fieldorfa oraz północnej na ul. Wojanowskiej. Między Wojanowską a Fieldorfa wybudowano rondo. Wzdłuż ulicy Wojanowskiej nasadzono również drzewa

Na 700-metrowym odcinku Fieldorfa nie ma przejścia dla pieszych, jednak już na przedłużonej Wojanowskiej "po zebrze" przejdziemy aż w pięciu miejscach - w tym dwóch przy rondzie. Podczas remontu zrobiono też dojazdy do bocznych dróg takich jak Arachidowa, Piotrowska i Stoszowska. Autobus na nowej Wojanowskiej Przy Wojanowskiej wybudowano także nowe przystanki. Oznacza to, że również i te, które od dwóch lat stoją puste przy szpitalu zapełnią się w końcu pasażerami MPK. - Wraz z oddaniem do ruchu połączenia drogowego ulicy Wojanowskiej z ulicą Fieldorfa planowane jest w najbliższym czasie uruchomienie komunikacji autobusowej na tym odcinku drogi - informuje nas Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu i dodaje, że nową Wojanowską pojedzie autobus linii 102. Szczegółów dotyczących rozkładów jazdy tej linii urząd jeszcze podać nie chce.

Cała inwestycji łącznie z projektem kosztowała 14,6 mln zł brutto. Jak podkreśla Szempliński budowa i projektowanie trwało prawie dwa lata, zaś najbardziej czasochłonnych etapem budowy były prace związane z odwodnieniem. Połączenie Wojanowskiej z Fieldorfa umożliwi mieszkańcom Stabłowic dojazd do Maślic dalej ul. Pilczycką np. do Kozanowa. Zaś pacjenci szpitala zyskają alternatywny wyjazd z placówki medycznej (który do tej pory odbywa się jednie przez Kosmonautów).
http://www.gazetawroclawska.pl/komun...obus,12265903/
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Old July 13th, 2017, 06:26 PM   #10208
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2247

Jest możliwość dociągnięcia do Głównej?
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2017, 06:43 PM   #10209
mlodyy1985
Registered User

Nie wiem co mówi MPZP(czy jest) i co na to mieszkańcy Uciechowskiej czy Góreckiej. Drogę za 15 mln zbudowali(gdzie kierowcy i tak będą stać w korkach) ale tramwaju, który mocno by pomógł w okolicy nie (sami wyceniali na zaledwie 30 baniek).

625 liked this post
Old July 14th, 2017, 12:46 PM   #10210
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 1262

I tak z osiedlowej ulicy Wojanowskiej zrobi się obwodnica...

625 liked this post
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2017, 02:41 PM   #10211
mlodyy1985
Registered User

Quote:
W grudniu tego roku mieszkańcy osiedli deweloperskich na Krzykach będą mogli korzystać z asfaltowej drogi na ulicy Skarbowców.

Obecnie tylko jej część ma nawierzchnię z prawdziwego zdarzenia, spory kawałek to gruntowa droga, w wielu miejscach wyboista. A właśnie ona prowadzi do powstających w tej okolicy nowych osiedli. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na budowę ulicy od ul. Róży Wiatrów do ul. Szarugi. Na 400-metrowym odcinku położony zostanie asfalt, droga będzie miała sześć metrów szerokości.

Po obu jej stronach zaplanowano także chodniki (o szerokości 2 i 3 m) i zatoki postojowe wyłożone betonową kostką. Powstanie także kanalizacja deszczowa, zainstalowane będą nowe latarnie. Przy skrzyżowaniu ulic Skarbowców i Mglistej zbudowane zostanie małe rondo z jezdnią szeroką na 5 metrów.

O inwestycję ubiegają się cztery firmy, oferty wszystkich mieszczą się w budżecie zaplanowanym przez gminę, oszacowanym na 4,18 mln zł. Najtańszą propozycję złożył warszawski Budimex, który chce wykonać prace za 3 mln zł. Teraz oferty będą sprawdzone przez urzędników pod względem zgodności z przepisami. Inwestycja powinna być gotowa pod koniec roku.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...BoxLokWrocLink

alsen strasse 67 liked this post
Old July 17th, 2017, 12:39 PM   #10212
Krzych-Prezydent
Krzych-Prezydent

Likes (Received): 626

ul. Dyrekcyjna - 16 lipca 2017 rok

greg_n, olmsted liked this post
Krzych-Prezydent no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, inwestycje drogowe, mosty, remont, wrocław