search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 16th, 2017, 09:51 PM   #1521
piterwroc
Registered User

Likes (Received): 85

Byłem dzisiaj na Rakietowej i ostatnio się tam nabudowało dróg tylko dziwnych.
Droga ProLogis z Granicznej do Rakietowej została przedłużona o jakieś 400 m i ta jeszcze wygląda "normalnie". Jest z niej wjazd w stronę działki "powojskowej" na której powstaje duża hala przemysłowa. Zapewne przedłużono prologisowy łącznik aby był dojazd do nowej inwestycji.
I dalej zaczynają się rzeczy dziwne.
Od strony Rakietowej na przedłużeniu tej drogi "prologisowej" ktoś zbudował coś 2 razy węższego i położonego metr niżej o standardzie raczej marnej osiedlówki z asfaltu.
Nie jest to w żaden sposób połączone ze sobą i kompletnie nie wygląda jak by miało być łączone.
Po drugiej stronie na przedłużeniu tej dziwnej wąskiej ścieżki jest następna droga biegnąca w stronę Żwirki ale kończąca się placykiem manewrowym przy potoku który jest między Żwirki a Rakietową.
Te drogi nie są jeszcze ukończone - asfalt jest na 10m, reszta to tłuczeń.
Wzdłuż tych dróg biegnie coś co wygląda na kanalizację lub burzówkę.
Na obydwu drogach stoją znaki "Strefa Ruchu" zarówno w stronę Żwirki jak i w stronę Granicznej.

Ma ktoś wiedzę co tam powstaje? Bo to kompletnie nie wygląda na łącznika a raczej na usilne zagospodarowywanie działek będących na trasie łącznika.
Tak jak by ktoś wybudował sobie dojazdówki i miał zamiar tam coś budować.
piterwroc no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 16th, 2017, 10:13 PM   #1522
preslav
BANNED

Likes (Received): 480

Quote:
Originally Posted by artek_wro View Post

a teraz wyobraź sobie, że w 2023 roku zacznie się przebudowa A4, oczywiście z permanentnym korkiem, czego doświadczamy przy remontach opolskiego odcinka... jak ci się wydaje, którędy te samochody z A4 pojadą?
Zasadniczo każdą możliwą alternatywą jednak ci jadący na Zachód nie mają zbytnio wyboru oprócz DK94.
preslav no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 10:37 PM   #1523
garym
Registered User

garym's Avatar

Likes (Received): 408

Quote:
Originally Posted by piterwroc View Post
A w jakim studium jest wersja taka jak na twoim rysunku?
W studium które udało mi się znaleźć na stronach UM Wrocław opisanego jako aktualne jest wersja z nieistniejącym wiaduktem nad lub pod A8 "przylegająca" do PKP Energetyka przy Kunickiego. Nidzie nie udało mi się znaleźć wersji idącej właściwie śladem bocznicy wojskowej na lotnisko.
wersja na bocznicy to nie jest mój pomysł, tylko innego forumowicza. ja go tylko naniosłem na mapę by pokazać jego wady

Quote:
Originally Posted by garym View Post
Obecnie wygląda on tak - naniosłem proponowany przez ciebie przebieg drogi
Przecina planowane tereny zielone i odcina MW od planowanych terenów rekreacyjnych - US.

MW jest tak upakowany zabudową mieszkaniową, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na tereny rekreacyjne.
Takich "bajorek" jak nazwałeś jest we Wrocławiu jak na lekarstwo i byłoby wielką głupotą odcinać dostęp do nich.
Sam fakt, że obwiniony jest właścicielem pojazdu, który został zaparkowany na chodniku w ten sposób, że nie pozostawiono wymaganego minimum 1,5m przejścia dla pieszych nie stanowi sam przez się podstawy do przyjęcia, iż tym samym zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez obwinionego wykroczenia z art. 97 kw.

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
garym no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 10:48 AM   #1524
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Likes (Received): 796

Quote:
Originally Posted by preslav View Post
Zasadniczo każdą możliwą alternatywą jednak ci jadący na Zachód nie mają zbytnio wyboru oprócz DK94.
część ruchu na AOW, część na OŚ, ul. klecińską i strzegomską, a potem wszystko razem na graniczną i to nieszczęsne, za małe rondo przy węźle AOW. fajnie będzie...
artek_wro está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 11:08 AM   #1525
piterwroc
Registered User

Ok garym nie twój pomysł więc przestaję pisać, że twój.

Wracając do OI - wczoraj rowerkiem zwiedziłem okolice Rakietowej i rzeczywiście - wojskowa bocznica kolejowa jest tam rozbierana. Nie ma już bocznicy na odcinku od Rakietowej do rowu biegnącego 200m na południe od Rakietowej. Szansa na likwidację tej bocznicy zaczyna być realna. Choć może trochę szkoda, bo tory w mieście zawsze lepiej wykorzystać niż likwidować. Zawsze się zastanawiałem dlaczego nie prĆ³bowano tej bocznicy wykorzystać do połączenia kolejowego terminali. 3,5 km toru po terenie lotniska i po drodze stary terminal i nowy terminal. Ale bocznicy nie ma więc temat do kubła.
Ale z punktu widzenia OI - mamy najprawdopodobniej cały szeroki wiadukt pod A8 do dyspozycji.
Mi osobiście koncepcja poprowadzenia OI tym wiaduktem to jedyne realne i racjonalne kosztowo rozwiązanie. Dwa dodatkowe zakręty uspokoją ruch, bo w końcu OI to nie będzie autostrada tylko zapewne droga na której podobnie jak na Granicznej będziemy jechali 50-60 km/h.
Jedynym droższym elementem tej koncepcji jest wiadukt nad torami kolejowymi linii na Wałbrzych.

Kuba.wro, Jazzek liked this post
Old July 17th, 2017, 11:35 AM   #1526
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5259

Quote:

Ale Wojsko już raz odmówiło likwidacji bocznicy gdy powstawała AOW. Skąd więc przypuszczenie, że nie odmówią ponownie.I wojska nikt nie przekona.
Jak będą chcieli zachować bocznicę to zachowają. Prywatnego można wywłaszczyć, wojska raczej nie jak się uprą że to strategicznie ważne dla obronności.
Z SIWZ, wrzucałem.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 11:55 AM   #1527
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16840

Quote:
Nie ma już bocznicy na odcinku od Rakietowej do rowu biegnącego 200m na południe od Rakietowej. Szansa na likwidację tej bocznicy zaczyna być realna. Choć może trochę szkoda, bo tory w mieście zawsze lepiej wykorzystać niż likwidować.
Pisałem niedawno, że przy działce przy Granicznej już zdemontowali(tylko nie wiem czy AMW sprzedała czy jeszcze nie i chcę uprzątnąc by podwyższyć cenę działki), więc pewnie podobny los czeka dalszy odcinek.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 03:41 PM   #1528
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 9241

Quote:
Originally Posted by garym View Post
nie licząc się ze zdaniem okolicznych mieszkańców
Powołujesz się na jakieś konsultacje, badania opinii czy wyrażasz własne zdanie w liczbie mnogiej?

Quote:
a teraz wyobraź sobie, że w 2023 roku zacznie się przebudowa A4, oczywiście z permanentnym korkiem, czego doświadczamy przy remontach opolskiego odcinka... jak ci się wydaje, którędy te samochody z A4 pojadą?
No właśnie, którędy? Albo pojadą po dziś istniejących drogach, albo ruch rozłoży się jeszcze na nowowybudowane. OI na wypasie nie powstanie, więc pytanie jest czy lepiej mieć alternatywę o zmniejszonych parametrach, czy nie mieć drogi w ogóle.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW Kanada - architektura współczesna
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 04:51 PM   #1529
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
No właśnie, którędy? Albo pojadą po dziś istniejących drogach, albo ruch rozłoży się jeszcze na nowowybudowane. OI na wypasie nie powstanie, więc pytanie jest czy lepiej mieć alternatywę o zmniejszonych parametrach, czy nie mieć drogi w ogóle.
alternatywa która się zatka z powodu małej przepustowości, to żadna alternatywa. zobacz, co się dzieje na zachodzie miasta w tej chwili - dwa wypadki, zablokowana A4 i zablokowana AOW. od paru godzin klecińska stoi, graniczna stoi, mińska stoi, avicenny stoi, mokronoska stoi, nawet kąty wrocławskie są zapchane...
moim zdanie, takie bezmyślne połączenie mokronoskiej z graniczną otworzy jedynie wrota na gagarina czy na rakietową, a to spowoduje jedynie rozlanie się znacznie większej ilości samochodów po muchoborze wielkim, niż w tej chwili. pewne rzeczy trzeba robić z głową, dobrze przemyśleć konsekwencje, na dziś i na rok 2023+.
Old July 17th, 2017, 06:17 PM   #1530
przmslw
Registered User

Likes (Received): 0

Zmiany w planie - Rakietowa

Czy orientujecie się może jakie zmiany zostaną dokonane w planie miejscowym okolic Rakietowej:
http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.as...=XXVIII/573/16
przmslw no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 06:46 PM   #1531
preslav
BANNED

Quote:
alternatywa która się zatka z powodu małej przepustowości, to żadna alternatywa. zobacz, co się dzieje na zachodzie miasta w tej chwili - dwa wypadki, zablokowana A4 i zablokowana AOW. od paru godzin klecińska stoi, graniczna stoi, mińska stoi, avicenny stoi, mokronoska stoi, nawet kąty wrocławskie są zapchane...
moim zdanie, takie bezmyślne połączenie mokronoskiej z graniczną otworzy jedynie wrota na gagarina czy na rakietową, a to spowoduje jedynie rozlanie się znacznie większej ilości samochodów po muchoborze wielkim, niż w tej chwili. pewne rzeczy trzeba robić z głową, dobrze przemyśleć konsekwencje, na dziś i na rok 2023+.
No dobrze więc ciekaw jestem jakie rozwiązanie drogowe w tamtej okolicy uznasz za optymalne.

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Pisałem niedawno, że przy działce przy Granicznej już zdemontowali(tylko nie wiem czy AMW sprzedała czy jeszcze nie i chcę uprzątnąc by podwyższyć cenę działki), więc pewnie podobny los czeka dalszy odcinek.
Nie ma się co czarować ale wykorzystanie tej bocznicy jako kolei na lotnisko to już sfera marzeń. Gdyby odpowiednio wcześnie opracowano jakiś plan to można było by pozostawić odpowiednią rezerwę terenu ale dziś to już po ptokach jeżeli chodzi o dojechanie z tej strony.
Old July 17th, 2017, 07:22 PM   #1532
piterwroc
Registered User

Quote:
Niezależnie od tego co i jak zbudujesz w szczególności w poprzek A8 to i tak wszystko będzie stało gdy zablokowana zostanie A8 i A4.
A gdy stanie A8 i A4 stało będzie pół miasta. Jeśli OI będzie szersza to samochody staną po prostu na szerszej OI.
OI jest planowana docelowo jako 2x2 czy to mało? Na początek lepiej żeby zbudowali 1x2 niż nic.
Prawda jest taka, że w mieście nie da się wybudować wystarczającej ilości dróg na każdą okazję - bo wtedy nie było by miejsca dla ludzi. Pytanie po co wtedy miasto jak nie będzie tam miejsca do mieszkania?
Tworzenie coraz szerszych i coraz prostszych dróg to droga do donikąd - niestety.
Old July 17th, 2017, 07:55 PM   #1533
preslav
BANNED

Quote:
Prawda jest taka, że w mieście nie da się wybudować wystarczającej ilości dróg na każdą okazję - bo wtedy nie było by miejsca dla ludzi. Pytanie po co wtedy miasto jak nie będzie tam miejsca do mieszkania?
Tworzenie coraz szerszych i coraz prostszych dróg to droga do donikąd - niestety.
W przypadku takich dróg jak OI (oraz wielu innych proponowanych nazwijmy to obwodnic) otwarcie owej drogi powinno iść w parze z degradacją starych ciągów.
Old July 17th, 2017, 08:38 PM   #1534
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
Co Ty właściwie chcesz napisać? Że bez takiej drogi układ komunikacyjny jest bardziej drożny niż z drogą w przekroju 2x1? Bo nie ma dyskusji 2x2 czy 2x1, tylko pomiędzy nic a 2x1.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

Old July 17th, 2017, 08:50 PM   #1535
artek_wro
Neet. Or not.

artek_wro's Avatar

Quote:
No dobrze więc ciekaw jestem jakie rozwiązanie drogowe w tamtej okolicy uznasz za optymalne.
wiele jest możliwości, o jednej z nich, pisałem uprzednio.
i nie wiem jakie rozwiązanie jest optymalne, ale na pewno nie jest to skundlona OI w formacie drogi zbiorczej czy nawet lokalnej.

Quote:
Niezależnie od tego co i jak zbudujesz w szczególności w poprzek A8 to i tak wszystko będzie stało gdy zablokowana zostanie A8 i A4.
A gdy stanie A8 i A4 stało będzie pół miasta. Jeśli OI będzie szersza to samochody staną po prostu na szerszej OI.
oczywiście, że wszystko będzie stało - pytanie, gdzie najbardziej? czy tak jak teraz, z zablokowaną połową miasta? czy może da się korek przynajmniej w części przerzucić poza obszar zabudowy?
dzisiaj autobus z JP2 na nowy dwór jechał ponad godzinę. tak, wiem, za parę lat będzie tramwaj, ale tylko do nowego dworu, nie dalej.

może dmucham na zimne, ale za kilka lat może być u nas mały armageddon. warto by było i to wziąć pod uwagę - sytuacje krytyczne i awaryjne. i nie wymyślać nic na siłę - byle co, byle by było. jak dla mnie to taki syndrom ulicy gagarina, tymczasowe rozwiązanie na najbliższych kilkanaście lat. upierdliwe dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy tam mieszkają. a przecież można było wtedy, niewiele wyższym kosztem pociągnąć ŻiW nie do gagarina, a do rakietowej... i wiele obecnych problemów zwyczajnie by zniknęło.
Old July 17th, 2017, 09:56 PM   #1536
lukaszww
Registered User

Likes (Received): 21

A czy coś wiadomo co z drogą, która miał wybudować deweloper ze Smolca? Chodzi o połączenie Rakietowa - Żwirki i Wigury częściowo po drodze serwisowej wzdłuż AOW.
lukaszww no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2017, 10:45 PM   #1537
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16840

Oferty w przetargu
Budimex najtańszy 3,9 mln przy kosztorysie 5,1 mln

http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi...informacja.pdf
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 12:21 AM   #1538
preslav
BANNED

A jaki był rozrzut cen?
Old July 20th, 2017, 08:45 AM   #1539
krawcowa
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Byłem dzisiaj na Rakietowej i ostatnio się tam nabudowało dróg tylko dziwnych.
Droga ProLogis z Granicznej do Rakietowej została przedłużona o jakieś 400 m i ta jeszcze wygląda "normalnie". Jest z niej wjazd w stronę działki "powojskowej" na której powstaje duża hala przemysłowa. Zapewne przedłużono prologisowy łącznik aby był dojazd do nowej inwestycji.
I dalej zaczynają się rzeczy dziwne.
Od strony Rakietowej na przedłużeniu tej drogi "prologisowej" ktoś zbudował coś 2 razy węższego i położonego metr niżej o standardzie raczej marnej osiedlówki z asfaltu.
Nie jest to w żaden sposób połączone ze sobą i kompletnie nie wygląda jak by miało być łączone.
Po drugiej stronie na przedłużeniu tej dziwnej wąskiej ścieżki jest następna droga biegnąca w stronę Żwirki ale kończąca się placykiem manewrowym przy potoku który jest między Żwirki a Rakietową.
Te drogi nie są jeszcze ukończone - asfalt jest na 10m, reszta to tłuczeń.
Wzdłuż tych dróg biegnie coś co wygląda na kanalizację lub burzówkę.
Na obydwu drogach stoją znaki "Strefa Ruchu" zarówno w stronę Żwirki jak i w stronę Granicznej.

Ma ktoś wiedzę co tam powstaje? Bo to kompletnie nie wygląda na łącznika a raczej na usilne zagospodarowywanie działek będących na trasie łącznika.
Tak jak by ktoś wybudował sobie dojazdówki i miał zamiar tam coś budować.
Od Rakietowej w kierunku Prologisa powstanie ~200 mb nowej drogi, wzdłuż tej gruntówki zakończonej placem manewrowym. Kanalizacja deszczowa wzdłuż tej drogi została wykonana we wcześniejszym etapie. Nowe ~200 Osi Inkubacji zostanie połączone z ul. Rakietową w formie ronda. Do tego Rakietowa zostanie przebudowana na ok 250 mb. Tak wynika z SIWZ przetargu który wygrał Budimex. Roboty mają być ukończone do czerwca przyszłego roku, ale nadal to będzie droga z nikąd do nikąd w moim odczuciu, szkoda że nie pociągnięto jej dalej na południe.
krawcowa no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 01:16 PM   #1540
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
A jaki był rozrzut cen?
Przecież jest w załączonym pdfie. Od 3,85mln do 7,35mln.

Reply

Tags
dk94, droga ekspresowa, wrocław

Thread Tools

Posting Rules