search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: W jakim stanie są polskie drogi krajowe?
Bardzo dobrym lub dobrym 42 2.61%
Przeważająco w dobrym 596 37.09%
Przeciętnym (w połowie dobrym, w połowie złym) 743 46.24%
Przeważająco w złym 169 10.52%
W złym/fatalnym 57 3.55%
Voters: 1607. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old February 9th, 2011, 03:01 PM   #121
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Likes (Received): 7036

Quote:
Originally Posted by Serodczanin View Post
I znowu tu zajeżdża lamentem. Oczywiście, o fuszerkach jest głośno, ale pewnie i tak znaczna większość dróg dobrze się trzyma, tylko się o tym nie mówi, bo to nie sensacja. Poza tym ja naprawdę widziałem dużo remontów, gdzie była wymieniania podbudowa. Na przykład jedna z ulic w Warszawie, którą zawsze widzę przy wjeździe od Modlińskiej przechodzi tego typu remont.

Nikt tu nie lamentuje, tylko stwierdza fakty Oczywiście, że znaczna większośc dróg się świetnie trzyma, oczywiście że są remonty i to nawet dróg lokalnych, no ale o tym sie nie mówi(albo rzadko mówi) bo to jest przecież oczywista oczywistośc, no a dziury w drogach(zwłaszcza w tych nowych) to już jest sensacja, a sensacje łatwo nagłośnić i rozpowszechnić. Poza tym jeśli chcesz zobaczyć prawdziwy lament to zapraszam na onet.pl. Tam to nawet lamentują jak nie dziur w drogach

Sponsored Links
Old February 9th, 2011, 03:06 PM   #122
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 556

Połowa DK jest dziurawa a ten takie rzeczy wypisuje...
Old February 9th, 2011, 03:06 PM   #123
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Dziurawa to zdaje się jest 20-25% DK
Old February 9th, 2011, 04:18 PM   #124
Serodczanin
BANNED

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by Beck's View Post
Poza tym jeśli chcesz zobaczyć prawdziwy lament to zapraszam na onet.pl. Tam to nawet lamentują jak nie dziur w drogach
No racja
Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post
Połowa DK jest dziurawa a ten takie rzeczy wypisuje...
Nie bardzo...
Wątpię, aby to była prawda.

Poza tym, raczej nie prawdą jest, że nie robią remontów z podbudową, ja nawet sporo widziałem takich remontów, gdzie usuwali asfalt do gołej ziemi, ulice totalnie rozkopane, gdzie nie gdzie tak właśnie jest.
Serodczanin no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 04:29 PM   #125
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Quote:
No racja
Nie bardzo...
Wątpię, aby to była prawda.
To zapewne była ironia z jego strony

Quote:
Poza tym, raczej nie prawdą jest, że nie robią remontów z podbudową, ja nawet sporo widziałem takich remontów, gdzie usuwali asfalt do gołej ziemi, ulice totalnie rozkopane, gdzie nie gdzie tak właśnie jest.
Są takie drogi, których remont polega tylko na wymianie wierzchniej warstwy jak i takie drogi, których remont polega również na wymianie podbudowy. Są drogi z wymienioną podbudową, gdzie pojawiają się dziury, jak i z niewymienioną, które są bez dziur, tak więc nie da się jednoznacznie powiedzieć, co jest przyczyną dziur w nowych drogach.
Old February 9th, 2011, 04:48 PM   #126
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Quote:
I znowu tu zajeżdża lamentem. Oczywiście, o fuszerkach jest głośno, ale pewnie i tak znaczna większość dróg dobrze się trzyma, tylko się o tym nie mówi, bo to nie sensacja. Poza tym ja naprawdę widziałem dużo remontów, gdzie była wymieniania podbudowa. Na przykład jedna z ulic w Warszawie, którą zawsze widzę przy wjeździe od Modlińskiej przechodzi tego typu remont.
Odwroce troche strone.

I znowu tu zajezdza wychwalaniem pod niebiosa nasze drogi.
Rozumiem, ze mowisz o drogach krajowych, wojewodzkich i innych nizszych. Jezeli tak to zapraszam do Podlaskiego, a dokladniej do bylego wojewodztwa Lomzynskiego. Zobaczysz tam takie piekne drogi wojewodzkie, powiatowe, ze bedziesz sie bal wracac na nie jak oczywiscie wczesniej wyjedziesz z nich bez szwanku. Drogi gminne, te ktore byly i sa nadal w wiekszosci finansowane ze struktur unijnych po 3 latach maja juz dziury albo byly robione na 3 metry szerokosci, gdzie ciezko minac sie. Ale co my sie dziwimy jak kazdy wybor wykonawcy to jak najnizsza cena, a co za tym idzie juz chyba nie musze pisac.
Jezeli chodzi o stan naszych DK, to tu odgrywa sprawa regionow-wojewodztw. W jednym jest lepiej, w drugim gorzej, a w trzecim slabiutko.
Ja rozumiem, ze wiekszosc tu z forum ludzi jest z miast i domyslam sie, ze ma obraz wlasnie z tych miejsc, gdzie na co dzien przebywa lub jak jedzie gdzies, to zazwyczaj w miejsca, gdzie chce sobie wypoczac, czyli w jakies wiecej lub mniej znane miejsca, do ktorych sa poprowadzone w miare drogi. Bo przeciez nikt specjalnie nie pojedzie w rejon Lomzy, gdzie nie ma zadnych ofert turystycznych, tylko zeby pojezdzic autem i polukac na drogi.
~Serodczanin mieszka blisko stolicy i sie dziwi, ze ktos pisze o fatalnym stanie drogi w jego regionie Jezeli chcesz dowodow to przy wolnym czasie i jak oczywiscie nie bedzie juz sniegu to zrobie mala foto i wideorelacje z tych drog to sobie poogladasz na wlasne i zobaczymy jak bedziesz pial z zachwytu.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 05:17 PM   #127
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

To, że akurat w byłym Łomżyńskim są dziurawe, zdewastowane drogi wojewódzkie i lokalne to znowu nie oznacza, że wszędzie tak musi być. Są województwa, gdzie większość DW czy dróg niższej rangi jest w stanie złym, a są województwa, gdzie większość jest w stanie bardzo dobrym bądź przeciętnym. Szkoda tylko, że nikt na ten temat nie sporządza szczegółowych raportów tak jak np. GDDKiA na temat krajówek(których większośc póki co ma dobrą nawierzchnię). Wtedy będziemy mieli pełen obraz wszystkich dróg w Polsce, a nie tylko krajówek.
Zresztą zarówno ludzie wychwalający jak i lamentujący oceniają to właśnie na podstawie swojej okolicy. heh równie dobrze ja mógłbym nieźle lamentować, bo mieszkam w Krakowie, gdzie niemal połowa dróg ma złą nawierzchnię, ale wiem że to że akurat w jakimś tam miejscu jest dobrze bądź źle nie oznacza, że wszędzie tak musi być.
Old February 9th, 2011, 05:47 PM   #128
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Ciężko teraz powiedzieć w jakim stanie są DK, wiele dróg ucierpiało a raport majowy GDDKiA będzie mocno nieaktualny.
Old February 9th, 2011, 05:56 PM   #129
michal_OMB
look here -->

michal_OMB's Avatar

Likes (Received): 30

trzeba wziąć też jeden aspekt przy tym kto jak ocenia DK, w jakim regionie się mieszka i po jakich DK się porusza, bo jedna osoba może się poruszać po tych drogach które zostały zniszczone przez zimę a druga po takich które się dobrze trzymają, więc każdą oceną trzeba dokładnie analizować i patrzeć na nią przez różny pryzmat
Old February 9th, 2011, 06:14 PM   #130
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Quote:
To, że akurat w byłym Łomżyńskim są dziurawe, zdewastowane drogi wojewódzkie i lokalne to znowu nie oznacza, że wszędzie tak musi być. Są województwa, gdzie większość DW czy dróg niższej rangi jest w stanie złym, a są województwa, gdzie większość jest w stanie bardzo dobrym bądź przeciętnym.
Alez dokladnie ja o tym napisalem. To, ze w okolicach Warszawy wiekszosc drog nizszej rangi od DK jest w niezlym stanie, nie oznacza, ze gdzie indziej jest tak samo dobrze i na odwrot. Ale to, ze mieszkam w takim miejscu, gdzie codziennie musze jezdzic tymi drogami dla mnie jest najwazniejsze i tu moje oczy sa skierowane najbardziej! Co nie oznacza, ze nigdzie nie jezdze poza moim rejonem i nie widze co sie dzieje gdzie indziej.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 09:30 PM   #131
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post
Ciężko teraz powiedzieć w jakim stanie są DK, wiele dróg ucierpiało a raport majowy GDDKiA będzie mocno nieaktualny.
Ciężko, ciężko, ale stan dróg krajowych obejmie cały rok 2010 czyli zapewne poprawa w stosunku do roku poprzedniego. Z drugiej strony zimy nie obejmie, a jak wiemy co roku mamy zimę i co roku nasze drogi dostają w dupę. Zresztą do maja i tak będzie sporo remontów, dlatego najlepiej zamiast sugerować się tylko raportem, lepiej polegac na naszej mapce.

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
Alez dokladnie ja o tym napisalem. To, ze w okolicach Warszawy wiekszosc drog nizszej rangi od DK jest w niezlym stanie, nie oznacza, ze gdzie indziej jest tak samo dobrze i na odwrot. Ale to, ze mieszkam w takim miejscu, gdzie codziennie musze jezdzic tymi drogami dla mnie jest najwazniejsze i tu moje oczy sa skierowane najbardziej! Co nie oznacza, ze nigdzie nie jezdze poza moim rejonem i nie widze co sie dzieje gdzie indziej.
Nie mówiłem akurat o tym, że nigdzie nie jeździsz, bo domyślam się, że jeździsz Chodziło mi o to, że ocena dróg tak jak Michał napisał może być skrzywiona. Tak jak Serodczanin mieszka w regionie, gdzie niemal wszystkie są dobre i stąd ten jego optymizm, tak ty mieszkasz w regionie, gdzie sporo jest złych i stąd ten twój krytycyzm. Ja akurat mieszkam w Krakowie i widzę, że jednak sporo dróg jest tutaj katastrofalnie katastrofalnych, dopiero jak jadę do rodzinki na na weekend, to poza Krakowem(nawet wojewódzkie) są w dużo lepszym stanie.
Old February 9th, 2011, 10:12 PM   #132
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Aktualizację planuję tak na niedzielę, jak coś się zmieni dam znać.
Old February 10th, 2011, 10:19 AM   #133
Serodczanin
BANNED

Likes (Received): 9

Quote:
Tak jak Serodczanin mieszka w regionie, gdzie niemal wszystkie są dobre i stąd ten jego optymizm
Nieprawda. Akurat DK62 wygląda dość nieciekawie, pełno dziur się w niej porobiło, ale już wcześniej miała uszczerbki. W zimę zawsze to dosyć kiepsko wygląda, ale na wiosnę wszystko wróci do dobrej normy, dlatego jestem optymistą
Serodczanin no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 10:16 PM   #134
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Najgorsze drogi są w Łodzi i Krakowie.

Dziura na pół drogi, uszkodzone zawieszenie, walka o odszkodowanie. To najczęściej zdarza się w Łodzi i Krakowie. We Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku - rzadziej. Zmotoryzowani mieszkańcy tych miast mają jednak inne problemy. Przede wszystkim korki. Ich przyczyną są inwestycje drogowe, które mają poprawić sytuację.

Jednak specjaliści wskazują, że nawet tam, gdzie remonty dróg aż kipią, piętą achillesową są nieefektywne strategie transportowe albo w ogóle ich brak. Jedna z większych w ostatnim czasie inwestycji drogowych w Fot. Archiwum Łodzi, wciąż nieukończona przebudowa ul. Limanowskiego, gdzie trzeba było wycofać tramwaje, bo torowisko i nawierzchnia była w fatalnym stanie, kosztować będzie w sumie 39 mln zł. Ta kwota nie imponuje, kiedy porównamy ją na przykład z jedną z inwestycji, jakie w zeszłym roku przeprowadził Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Tam Przebudowa ulic Christo Botewa i Surzyckiego oraz stworzenie nowej ulicy - Śliwiaka kosztowało ponad 100 mln zł.

Kraków ma dobry drogowy PR i może imponować. W ZIKiT zatrudnionych jest 550 osób, na bieżące utrzymanie dróg dysponował w zeszłym roku kwotą 70 mln, z czego ponad 26 mln przeznaczył na zmagania z zimą. Do legendy przeszła już ilość pługów i solarek, jaką jednostka "wypuszcza w miasto" w razie wielkiego śniegu - ma ich ok. 200. Ta liczba wprawia w osłupienie pracowników podobnych instytucji w pozostałych miastach. - Czy oni wliczają w to także ludzi z łopatami? - pyta Krzysztof Kubicki z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Wrocławski ZDiUM deklaruje, że do dyspozycji ma 35 pługosyparek. Wrocławska instytucja odpowiedzialna za drogi jest nieco mniejsza - zatrudnia ok. 370 osób. Zarządza siecią ok. 704 km dróg. Utrzymuje je w dobrym stanie, ale nie radzi sobie z korkami.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zatrudnia jedynie 210 osób, choć pod opieką ma 820 km dróg. Na ich utrzymanie co roku wydaje 60-80 mln zł. Podobną kwotę przeznacza na inwestycje. Dysponuje 72 pługami. Mieszkańcy wciąż narzekają jednak na korki.

Najbardziej zakorkowane miasta to Warszawa i Wrocław. Najwięcej dziur w jezdniach jest za to w Łodzi i Krakowie. Najwięcej pieniędzy na swoje drogi wydaje Warszawa

Kierowcy rzadko bywają zadowoleni. Na forach internetowych krakowiacy skarżą się przede wszystkim na korki, ale także na zły stan ulic. Według szacunków, ok. 70 proc. krakowskich dróg wymaga remontu. Tymczasem w tegorocznym budżecie zaplanowano jedynie 19 mln zł na ten cel. To wystarczy na wyremontowanie ok. 22 km dróg i to bez wymiany podbudowy jezdni. Dla porównania Wrocław i Gdańsk na remonty przeznaczą ok. 30 mln zł, a Warszawa niemal 90 mln zł. W zeszłym roku krakowski ZIKiT przyjął 1800 zgłoszeń o uszkodzeniu samochodu na skutek wjechania w dziurę w jezdni.

Poznaniacy i wrocławianie też narzekają na dziurawe drogi, ale bardziej na korki. Według raportu firmy Delloite Polska kierowcy pracujący w siedmiu polskich miastach tracili w korkach w 2010 r. w sumie 4,2 mld zł. W tym samym raporcie wyliczono średnie wydatki drogowe na kierowcę. W gronie siedmiu największych miast w Polsce, Łódź jest na trzecim od końca miejscu, wydając w roku średnio jedynie 959 zł na drogi w przeliczeniu na jednego kierowcę. Za nami w rankingu znajduje się jedynie Poznań (668 zł) i Katowice (606 zł). Przed nami są: Gdańsk, Kraków, Wrocław i Warszawa (aż 1799 zł).

W Łodzi jeździ się wolno, ze średnią prędkością 38 km/h. Wolniej tylko we Wrocławiu i Krakowie. Szybsi są kierowcy z Katowic- średnio na liczniku mają 63 km/h i Poznania (44 km/h). Katowice wypadają najlepiej w korkowym raporcie Deloitte'a, Poznań radzi sobie niewiele gorzej. Autorzy raportu przyznają, że duży wpływ na to mają autostrady, które znacznie odciążają ruch w centrum tych miast.

Tegoroczny atak zimy nie oszczędził żadnego z Polskich miast. Wszędzie pojawiły się problemy z przejazdem oraz komunikacją publiczną. Jednak np. w Poznaniu czy Gdańsku usuwa się zalegający śnieg i błoto pośniegowe ze strefy płatnego parkowania, z czym w Łodzi były problemy.

Zarządcy dróg miejskich borykają się z podobnymi problemami. Jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Autorzy raportu wskazują , że lepiej radzą sobie te miasta, które posiadają spójną strategię transportową - nie mają jej tylko Łódź i Gdańsk.

Według specjalistów zarządcy dróg powinni też wymieniać się doświadczeniami. Takie próby podjęła w 2008 roku Komisja Drogownictwa Miejskiego we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast z Krakowa. Ponieważ druga z tych instytucji została zlikwidowana, idea upadła. Jednym z problemów, które środowisko zarządców dróg miejskich powinno przedyskutować jest akt prawny, na podstawie którego działają. Ustawa o drogach publicznych, która obecnie obowiązuje pochodzi z 1985 roku. Wprowadzane zmiany dotyczyły głównie finansów i opłat. Gdyby administracja w porozumieniu z instytucjami zarządzającymi drogami podjęła próbę zmian, udałoby się dostosować ustawę do współczesnych warunków.

http://www.motofakty.pl/artykul/najg..._krakowie.html
Old February 11th, 2011, 12:29 AM   #135
noktoto
Registered User

Likes (Received): 7

S7 Czosnów - Zakroczym stanowczo żółty (obie jezdnie)
dalej DK7 aż do początku obwodnicy Płońska podobnie - żółty (obie jezdnie)
DK50 Wyszogród - Sochaczew (początek obwodnicy) również żółty zamiast zielonego (to i tak dość łaskawa ocena, powoli się koleiny tam tworzą)
noktoto no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2011, 03:11 PM   #136
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 442

Dokładnie - odsyłam do mojej relacji z DK50 sprzed 2 lat. Już wtedy było to widać.
https://picasaweb.google.com/Drogi13...ojecCiechanow#

Tutaj zaś wrzucam naniesioną na mapkę ocenę stanu DK28 od Nowego Sącza do Wadowic (robiona wczoraj w drodze na mapie w skali 1:50 000, więc bardzo dokładna). Odcinek Wadowice - Sucha się trochę różni, ale każdy, kto tamtędy jechał nie powie, że droga na całej tej długości zasługuje na kolor zielony.

Pozdrawiam,
Michalus

Last edited by Michalus; February 11th, 2011 at 03:25 PM.
Michalus no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2011, 06:41 PM   #137
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michalus View Post
Odcinek Wadowice - Sucha się trochę różni, ale każdy, kto tamtędy jechał nie powie, że droga na całej tej długości zasługuje na kolor zielony.

Pozdrawiam,
Michalus
Nie zasługuje. Moim zdaniem tylko fragment wzdłuż zbiornika z nową nawierzchnią może być potraktowany kolorem zielonym. Zresztą wcześniej wrzucałem zdjęcia z tego odcinka.

Po dwóch miesiącach (z grubsza) odwiedziłęm Polskę. Uderzającym jest, jak bardzo pogorszyła się jakość dróg krajowych w rejonie Górnego Sląska i tzw podbeskidzia. Na "jedynce" relacji Tychy-Pszczyna - bardzo dziurawo i nierówno. Dwujezdniowy odcinek Dk44 w rejonie fabryki Fiata - do natychmiastowego remontu (w sumie na krótkim odcinku jakieś roboty są prowadzone). Dalej, do Tychów jest niewiele lepiej. Dk86 Katowice-Tychy - koleiny, dziurki, wyrwy. S1-obwodnica GOPu - kilka odcinków przyzwoitych, kilka dobrych i kilka bardzo słabych. Trudno tu wyodrębnić jakiś dłuższy fragment, któremu by można przyporządkować jakiś kolor.
piotr71 no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2011, 06:51 PM   #138
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Aktualizacja mapy by Bosmanito. Strona pierwsza!

Last edited by Superkot634; February 11th, 2011 at 07:18 PM.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2011, 06:58 PM   #139
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Quote:
Originally Posted by piotr71 View Post
Nie zasługuje. Moim zdaniem tylko fragment wzdłuż zbiornika z nową nawierzchnią może być potraktowany kolorem zielonym. Zresztą wcześniej wrzucałem zdjęcia z tego odcinka.

Po dwóch miesiącach (z grubsza) odwiedziłęm Polskę. Uderzającym jest, jak bardzo pogorszyła się jakość dróg krajowych w rejonie Górnego Sląska i tzw podbeskidzia. Na "jedynce" relacji Tychy-Pszczyna - bardzo dziurawo i nierówno. Dwujezdniowy odcinek Dk44 w rejonie fabryki Fiata - do natychmiastowego remontu (w sumie na krótkim odcinku jakieś roboty są prowadzone). Dalej, do Tychów jest niewiele lepiej. Dk86 Katowice-Tychy - koleiny, dziurki, wyrwy. S1-obwodnica GOPu - kilka odcinków przyzwoitych, kilka dobrych i kilka bardzo słabych. Trudno tu wyodrębnić jakiś dłuższy fragment, któremu by można przyporządkować jakiś kolor.
Jest odczuwalne znaczne pogorszenie i to w całym kraju niestety. Przed zimą DK były dosyć dobre teraz najwyżej są w średnim stanie.
Old February 11th, 2011, 08:58 PM   #140
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 442

Fajnie (chodzi o mapę), tylko, że ktoś nawalił przy ocenie stanu DK75. Ciągle jeżdżę tam i z powrotem tą drogą i jest raczej tak:

Pozdrawiam,
Michalus

Reply

Tags
dziury, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules