search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 28th, 2005, 04:18 PM   #21
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

uuu dopiero w 2006 pociagna ta droge?? buuuuuuu
Eldorado no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 28th, 2005, 04:29 PM   #22
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 250

Quote:
Originally Posted by gregry
coś mi się wydaje, że na tym skrzyżowaniu ruch bedzie większy niż na rondzie Mogilskim.
A z tego, co widzę, to tamtędy ma jeszcze jeździć linia szybkiego tramwaju, relacji Ruczaj - Piastów. http://gregry.tlen4you.net/nh/c1/4.jpg
Faktycznie jeszcze o tej lini tramwajowej zapomnialem, chociaz niewiadomo czy im sie nie odechce :/
Co do ronda mogilskiego-no mysle ze ruch bedzie porownywalny. Tylko te skrzyzowania maja zupelnie inna specyfike, mogilskie to w glownej mierze ruch lokalny(miedzydzielnicowy) a bora juz dzisiaj oprocz lokalnego ma ruch tranzytowy. Mam nadzieje ze miasto zauwazy w pore te potencjalne zagrozenia.
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2005, 05:51 PM   #23
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Faktycznie jeszcze o tej lini tramwajowej zapomnialem, chociaz niewiadomo czy im sie nie odechce :/
Co do ronda mogilskiego-no mysle ze ruch bedzie porownywalny. Tylko te skrzyzowania maja zupelnie inna specyfike, mogilskie to w glownej mierze ruch lokalny(miedzydzielnicowy) a bora juz dzisiaj oprocz lokalnego ma ruch tranzytowy. Mam nadzieje ze miasto zauwazy w pore te potencjalne zagrozenia.
Próbowałem sobie narysować na kartce rozwiązanie dla tego skrzyżowania. Samoistnie wyszło mi coś na kształt ronda wygiętego w pałąk (jak płaska podkładka sprężynująca), przy czym dwa przeciwległe, zagięte w dół, jego boki wchodzą pod ziemię w kolejne dwa tunele (równoległe i satelitarne względem tunelu głównego relacji stella-wiślicka). Nad tym wszystkim przewieszona jest oczywiście jeszcze estakada o przebiegu Bora-okulickiego.

Wszystko z wykorzystaniem naturalnej, półkowatej/górzystej specyfiki terenu.

ciężko to narysować ołówkiem. Przydałby się jakiś program pozwalający na automatyzację takich procesów jak cieniowanie i trójwymiarowość. Stopień skomplikowania (przy wykorzystaniu tego nietypowego ronda) nie jest tak straszny jak w wersji: bezkolizyjna serpentyna dla każdego podrzędnego skrętu.

Właściwie, to to rondo nazwałbym bezkolizyjną agrafką. bo nie dość że jest wygięte, to jeszcze spłaszczone równolegle do Bora-Okulickiego.

Last edited by gregry; January 28th, 2005 at 05:57 PM.
gregry no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2005, 06:12 PM   #24
Eldorado
BANNED

Przede wszystkim na poczatek powinni zbudowac estakade dzieki ktorej skrecaloby sie ze Stelli na Okulickiego w obie strony bez stania na swiatlach. Zaznaczylem ja na czerwono

Last edited by Eldorado; January 29th, 2005 at 12:07 AM.
Old January 28th, 2005, 06:18 PM   #25
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Przede wszystkim na poczatek powinni zbudowac estakade dzieki ktorej skrecaloby sie ze Stelli na Okulickiego w obie strony bez stania na swiatlach. Zaznaczylem ja na czerwono

krzyżyk

estakada łącząca Stella z zachodnią częścią Okulickiego (ja ją nazywam Bora) czy ze wschodnią?

ale myślę, że to pierwsze (jest to przecież na razie drugi główny ring Krakowa)
Old January 28th, 2005, 06:28 PM   #26
Eldorado
BANNED

teraz powinno dzialac
a to druga wersja, raczej mniej prawdopodobna
(czerwony kolor to estakady)

Last edited by Eldorado; January 28th, 2005 at 11:51 PM.
Old January 28th, 2005, 06:57 PM   #27
grzaniec z galicji
BANNED

Dobre Eldorado juz widze ten gaszcz slupow podtrzymujacych estakady Takie rozwiazanie jakie proponujesz mogloby zdac egz. Wazniejsze ciagi sa odseparowane a obecny uklad zostalby odciazony wlasnie przez podniesienie czesci ruchu na estakady.
Old January 28th, 2005, 09:04 PM   #28
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1798

Mnie zastanawia, czy aby nie za daleko (w nowym projekcie) odbija S7 przed Krakowem na wschód, jakby nie było, to w projekcie studium, wbija się do Kraka, znacznie bliżej środka miasta, wpada na obwodnicę, gdzie ruch jest rozbijany na ten do centrum i na południe, oraz mocno w lewo (jadąc z Wawy) dla tych jadących w stronę Tarnowa...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2005, 11:23 PM   #29
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

A co powiecie na takie rozwiązanie (rondo musiałem wyrzucić, bo uwzględniało ono błędne założenie, że to Wiślicka-Stella jest głównym szlakiem).

Last edited by gregry; January 28th, 2005 at 11:46 PM.
Old January 28th, 2005, 11:57 PM   #30
Eldorado
BANNED

Fajna propozycja tylko nie wiem czy miejsca by starczylo(zarowno jesli chodzi o szerokosc drogi jak i dlugosc estakad - pomiedzy skrzyrzowaniem z wislicka a skrzyzowaniem z andersa jest za maly dystans zeby estakada sie zmiescila mi sie zdaje).
Old January 29th, 2005, 12:02 AM   #31
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Fajna propozycja tylko nie wiem czy miejsca by starczylo(zarowno jesli chodzi o szerokosc drogi jak i dlugosc estakad - pomiedzy skrzyrzowaniem z wislicka a skrzyzowaniem z andersa jest za maly dystans zeby estakada sie zmiescila mi sie zdaje).

miejsca w obecnym kształcie drogi jest mało. Ale wokół są niezagospodarowane hektary

Mam wrażenie że tam zmieściłyby się dwie takie koncepcje jedna obok drugiej
Old January 29th, 2005, 12:12 AM   #32
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1798

myślę że trochę przegiąłeś... ostre tunele, poziom 0 oraz estakada nad estakadą = daje nam 4 poziomowe skrzyżowanie - pięknie podjazd stella sawickiego do bora komorowskiego już jest stromy, a Ty chcesz żeby jeszcze wyjeżdżali z tamtąd na estakadę...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2005, 12:24 AM   #33
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by Balsen
myślę że trochę przegiąłeś... ostre tunele, poziom 0 oraz estakada nad estakadą = daje nam 4 poziomowe skrzyżowanie - pięknie podjazd stella sawickiego do bora komorowskiego już jest stromy, a Ty chcesz żeby jeszcze wyjeżdżali z tamtąd na estakadę...
akurat tych rzeczy bym się nie czepiał

to tylko wina niechlujności rysunku. Tunele muszą być łagodne. A estakada nie przechodzi nad estakadą. One się wzajemnie mijają. Powiem inaczej: żadna estakada nie wychodzi ponad poziom estakady głównej.
Co do stromości. Wiem o tym. Ale jest jeszcze akceptowalna. Zauważ (posadź się teraz w aucie jadąc pod tą górę ), że ta estakada pięłaby się dalej pod tym samym nachyleniem, co całą górka

Też wolałbym narysować to w jakimś specjalistycznym programie, którego efektem końcowym byłaby mapa, po której można by sobie powędrować i popatrzeć pod różnymi kątami. Znasz może taki (wiem, że są ale nie miałem potrzeby - choć bardzo by mi się podobała taka zabawa)?

EDIT:
ale wymyśliłem na to rozwiązanie (dodatkowo do tunelu wrzuciłbym szybki tramwaj (z którym poprzednio nie wiedziałem co zrobić )).

Last edited by gregry; January 29th, 2005 at 01:21 AM.
Old January 29th, 2005, 09:44 AM   #34
grzaniec z galicji
BANNED

@Gregry pomysly niezle, ale jest jeden problem w skrecie w lewo w stella z Andersa badz Okulickiego, tir z naczepa by sie nie zmiescil (nie złamie sie na takim luku)a nalezy sadzic ze jakies jednak do centrum beda jezdzily. Poza tym ciekawe jak z kosztami (co jest tansze tunel czy estakada),wiadomo u nas wybiora rozw. najtansze a nie najkorzystniejsze :/ wiec pewnie ilosc tuneli i estakad zostanie ograniczona do minimum.
Mysle ze skret z okulickiego w stella mozna poprowadzic rownolegle do tunelu jaki zaproponowales w przeciwnym kierunku(na stella po lewej stronie prawej jezdni moglby byc wyjazd) a z andersa moglby schodzic tunel jednopasmowy i laczyc sie z jednopasmowym tunelem z okulickiego(wtedy do skretu w stella prowadzilby jeden tunel dwupasmowy i taki otrzymalibysmy na stella). Wiem kolizja jest ze skretem w lewo z stella w bora ale ten tunel moglby byc pominiety poniewaz mogloby zostac dzisiejsze rozw. (dwa pasy w lewo) z tym ze powinno zostac wydluzone zielone swiatlo (np dwukrotnie). Dzis sie tworza tam korki dlatego ze konieczne jest czekanie na caly cykl zmian swiatel a w rozw. proponowanym glowny ruch poszedlby estakada ( mozna porownac z estakada na opolskiej wszystko jedzie gora i na swiatlach sa tylko busy do jazdy na wprost).Stad tez dwukrotne wydluzenie swiatel nie byloby takie zle.

Last edited by grzaniec z galicji; January 29th, 2005 at 09:59 AM.
Old January 29th, 2005, 10:21 AM   #35
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 156

Quote:
Originally Posted by Balsen
Mnie zastanawia, czy aby nie za daleko (w nowym projekcie) odbija S7 przed Krakowem na wschód, jakby nie było, to w projekcie studium, wbija się do Kraka, znacznie bliżej środka miasta, wpada na obwodnicę, gdzie ruch jest rozbijany na ten do centrum i na południe, oraz mocno w lewo (jadąc z Wawy) dla tych jadących w stronę Tarnowa...
Też tak uwazam. Cała masa pojazdów jadących z centrum Krakowa (np. al.29 listopada) czy z zach dzielnic pojedzie stara droga. sytuacje troche by poprawiła szybka bezkolizyjna obwodnica pn, którą można by szybko i wygodnie dojechać na wschód do tej trasy. Ale przymiarki są tylko do obwodnicy w formie zwykłej, jednojjezdniowej drogi. dla mnie oznacza to tylko jazdę starą trasą.
1Marek1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2005, 01:59 PM   #36
Lmac
Registered User

Lmac's Avatar

Likes (Received): 60

czyli do 2009 zaklada sie wybudowanie wschodniej S7 tylko jako lacznik DK79 (na Sandomierz i najkrotsza na Lublin) z A4?
Lmac no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2005, 02:27 PM   #37
grzaniec z galicji
BANNED

Quote:
Originally Posted by Lmac
czyli do 2009 zaklada sie wybudowanie wschodniej S7 tylko jako lacznik DK79 (na Sandomierz i najkrotsza na Lublin) z A4?
No o ile Cie dobrze zrozumialem to ma byc tak jak mowisz. Od istniejacej juz obwodnicy poludniowej (obecnie chyba jest budowany wezel bronowicki) ma byc poprowadzona trasa do wezla Ch. Botewa(I etap) i jednoczesnie (II etap) budowany bedzie odcinek do ul ptaszyckiego (czyli DK79 na sandomierz). Wiec ostatecznie jadac z Sandomierza bedzie mozna ominac Krakow objezdzajac go od wsch-pld-zach i tam wjezdzajac na A4 do Katowic.
Old January 29th, 2005, 02:34 PM   #38
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
No o ile Cie dobrze zrozumialem to ma byc tak jak mowisz. Od istniejacej juz obwodnicy poludniowej (obecnie chyba jest budowany wezel bronowicki)
Biezanowski chyba I niestety chyba nie jest jeszcze budowany (musza najpierw do niego dotrzec z A4) - z tego co wiem, to maja go zaczac budowac w 2006 roku...

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2005, 04:11 PM   #39
grzaniec z galicji
BANNED

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Biezanowski chyba I niestety chyba nie jest jeszcze budowany (musza najpierw do niego dotrzec z A4) - z tego co wiem, to maja go zaczac budowac w 2006 roku...

pozdr!
yyyyyyy tak oczywiscie ze Biezanowski (zawsze mi sie wala Biezanow z Bronowicami ) - no to mnie zmartwiles myslalem ze prace sa bardziej zaawansowane-mam nadzieje chociaz ze juz im niewiele zostalo do tego wezla. Ciekawe czy cos sie dzieje tam ? Pozdro.
Old January 29th, 2005, 04:35 PM   #40
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
yyyyyyy tak oczywiscie ze Biezanowski (zawsze mi sie wala Biezanow z Bronowicami ) - no to mnie zmartwiles myslalem ze prace sa bardziej zaawansowane-mam nadzieje chociaz ze juz im niewiele zostalo do tego wezla. Ciekawe czy cos sie dzieje tam ? Pozdro.
Hmmm... o ile mi wiadomo, budujac ostatni etap poludniowej autostradowej obwodnicy, i wezla Wielickiego, "pojechano" przy okazji troche dalej, w kierunku wezla Biezanowskiego Od wezla Wielickiego do Biezanowskiego jest niecale 2 km - mysle, ze z 300-400 metrow zostalo juz zrobione w ramach wezla Wielickiego

A co do terminu oddania w.B. to cytujac za GDDKiA w Krakowie:

Budowa S7 trwać będzie w trzech etapach: najpierw powstanie obwodnica Słomnik, potem, równolegle z dokańczaniem obwodnicy, węzeł bieżanowski, a w ostatnim - odcinek z Widomej do Zastowa.

Mysle wiec, ze gdy zaczna budowac w 2006 A4 na Tarnow (oby), to na pierwszy ogien pojdzie wlasnie w.B.

pozdr
Jaracz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, obwodnica, s-7

Thread Tools

Posting Rules