search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 17th, 2005, 01:21 AM   #101
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Rzuciłem teraz okiem na wyniki pomiarów ruchu z 2000 roku. Na A18 były natężenia rzędu 3200 P/d. Przy obserwowalnym wzroście ruchu 7% rocznie można szybko wyliczyć prognozę na 2005: 3200 x (1,07)^5 = 4500 P/d. To nie są duże wartości jak na drogę jednojezdniową, a co dopiero na autostradę. Myślę więc, że warunki bezpieczeństwa ruchu nie są złe. Tak czy siak A18 autostradą bym nie nazwał...
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 17th, 2005, 11:57 AM   #102
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 250

Haha Yasioo7 czulem cos ze z ta Warszawa w lokalizacji pod avatarem jest nie tak
Aha pozdr dla 5 roku WIL od 5 roku Energetyki PK

@Jaracz dzieki za zblizenie tego mi brakowalo
Zdjecie ktore pokazaliscie z A18 napawa mnie groza! Jedno slowo wystarczy -GŁUPOTA!!!

Co do obw, jak bedzie sie z S7 zjezdzalo w okulickiego? Rozumiem ze przez to niby rondo co tam widac, troche to skomplikowane bedzie - dlatego zastanawiam sie czy nie prosciej zrobic cos takiego:

wyprzedze Wasza odp - pewnie chodzi o grunty :/

Last edited by grzaniec z galicji; February 17th, 2005 at 04:45 PM.
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 02:22 PM   #103
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1209

Jaracz!!!!!

Mam do ciebie prosbe! Czy moglbys zrobic jeszcze kilka takich fotek z tej mapy, w tej jakosci, nowyc inwestycji wkraku, w szczegolnosci nowych lini tramwajowych?? Ta mapka jest ZARABISTA, ale z niej nie mozna duzo wyczytac!! Mam nadzieje ze nie bedzie to dla ciebie problemem Dzieki z gory!!
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 04:36 PM   #104
VVacek
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by Curz
Jaracz!!!!!

Mam do ciebie prosbe! Czy moglbys zrobic jeszcze kilka takich fotek z tej mapy, w tej jakosci, nowyc inwestycji wkraku, w szczegolnosci nowych lini tramwajowych?? Ta mapka jest ZARABISTA, ale z niej nie mozna duzo wyczytac!! Mam nadzieje ze nie bedzie to dla ciebie problemem Dzieki z gory!!
Dzieki Jaraczowi mam mape a dzieki kumplowi po Dłuuuuuuuuuuuugich staraniach porzadny skan całej mapy. Jezeli kogoś interesuje to moglbym gdzies to wrzucic (plik jpg ~30 MB (200 dpi) no chyba że ktoś chce tifa
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 04:43 PM   #105
grzaniec z galicji
BANNED

@VVacek kuszaca propozycja i z checia z niej skorzystam (wersja elektroniczna mnie interesuje) ale poki co z czasem u mnie kiepsko - pozwolisz ze sie odezwe do Ciebie jak zrobi sie nieco luzniej w moim kalendarzu.
Old February 17th, 2005, 04:53 PM   #106
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by VVacek
Dzieki Jaraczowi mam mape a dzieki kumplowi po Dłuuuuuuuuuuuugich staraniach porzadny skan całej mapy. Jezeli kogoś interesuje to moglbym gdzies to wrzucic (plik jpg ~30 MB (200 dpi) no chyba że ktoś chce tifa
Super! Jak masz gdzie wrzucic to sie nie zastanawiaj, hehe
Ja porobie dla Curza kilka pogladowych fotek zaraz, bo wlasnie mi sie naladowala bateria Ale ogolnie skan calej mapy by sie bardzo przydal

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 06:12 PM   #107
Jaracz
Registered User

@Curz: Zrobilem takie male zestawienie, tak jak chciales glownie nastawiajac sie na linie tramwajowe

Bedzie kilka fotek, na jednych widac lepiej to, na innych tamto, dlatego czasem pewne elementy moga sie powtarzac - m.in. po to, by lepiej zorientowac sie co jest wzgledem czego jak polozone

Zrobie tez specjalnie "legende", zeby mozna sie bylo polapac

No to lecimy:

W lewym gornym rogu Rondo Mogilskie, Krakowski Szybki Tramwaj i Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Lubicz (przebudowa pasa tramwajowo-autobusowego) i nowy Dworzec PKS. Tam gdzie "7" w czerwonym kolku - II etap Krakowskiego Szybkiego Tramwaju N-S.

To co wczesniej + 8. Linia Tramwajowa odc. Kamienna-al.Slowackiego-pl.Inwalidow + 6. Linia Tramwajowa "polnocna" - petla Rakowicka-Pradnik Czerwony-Mistrzejowice

Poludniowy Krakow - 5. Linia Tramwajowa do III Kampusu UJ (z przebudowa Trasy Skotnickiej)

Obok planowanego tunelu od Armii Krajowej do Ksiecia Jozefa jest 9. Linia Tramwajowa odc. Salwator - Trasa Zwierzyniecka. Notabene w lewym gornym rogu jest projekt przebudowy ronda Ofiar Katynia (o ktorym wczesniej pisalismy) na wielopoziomowe..

pozdr!
Old February 17th, 2005, 06:48 PM   #108
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1209

Jaracz, wielkie dzieki!! Ale na tej mapie brakuje wielu roznych koncepcji:
- rozgalezienie SKT na kurdwanowie
- tramwaj na azory i jeszcze polnocne osiedla za krowodrza
- tramwaj na ul. Lipskiej
- trzecia nitka do NH po terenach bylego lotniska
- byly jeszcze jakies koncepcje lini od salwatora do zwierzynca i potem chyba jeszcze dociagniecie do lini na bronowice, a z tej lini na bronowice tez nitka na azory (naprawde takie koncepcje byly)
- w sumie to tak z mojej strony, to powinni tramwaj wzdloz trzech wieszczow dociagnac az do r. Grunwaldzkiego, wtedy tramwaje do centrum nie musialy by sie pchac przez Starowislna i Stradomska

ehh, kiedys sie naczytalem komunikacyjnego forum Krakowa na GW
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 08:16 PM   #109
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1800

No no jestem pod wrażeniem - zwłaszcza inwestycje drogowe, choć mam kilka zastrzeżeń, przede wszystkim powinni więcej myśleć o zbiorowej komunikacji...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 09:11 PM   #110
arturranto
...

Likes (Received): 0

Quote:
- w sumie to tak z mojej strony, to powinni tramwaj wzdloz trzech wieszczow dociagnac az do r. Grunwaldzkiego, wtedy tramwaje do centrum nie musialy by sie pchac przez Starowislna i Stradomska

Podtrzymując ten ton pozwole sobie zaproponowac wpakowanie jezdni Alei Trzech Wieszczy, tudzież tramwaju wdłuż nich w tunele Jakże pieknie wyglądałyby budynki typu BJ, ZSM, AGH, Muzeum Narodowe bez sznura samochodów... Tylko drzewka, alejki, ławeczki, spacerujący ludzie... No i dałoby się tam swobodnie oddychać.
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 12:07 AM   #111
grzaniec z galicji
BANNED

Jaracz o to chodzilo
Na pierwszym zdjeciu - czy konieczne jest rozdzielanie nr 7 i 17 ? (dwa wiadukty to dwa razy poniesione koszty-zastanawiajace) no chyba ze o czyms nie wiem
Ehhh niektore inwestycje drogowe ciezko sobie dzisiaj wyobrazic.

A co do transportu zbiorowego - no na pewno chcialoby sie miec siec KST z prawdziwego zdazenia :/ Moze kiedys sie doczekamy
Old February 18th, 2005, 01:14 AM   #112
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1800

Ciekawe czy kst będzie miał przystanek nad dworcem w płaszowie, z bezpośrednim zejściem na perony...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 01:42 AM   #113
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Na pierwszym zdjeciu - czy konieczne jest rozdzielanie nr 7 i 17 ? (dwa wiadukty to dwa razy poniesione koszty-zastanawiajace) no chyba ze o czyms nie wiem
Hmmm.... 7 to trasa Szybkiego Tramwaju Wielicka-most Kotlarski-Rondo Grzegorzeckie, a 17 to Trasa Nowopłaszowska: Wielicka-Lipska - mysle, ze na krotkim odcinku przed ul. Lipska trzeba bedzie prawdopodobnie oba te projekty zsynchronizowac, ale nie wydaje mi sie, zeby trzeba je bylo laczyc w calosci

pozdr!
Old February 18th, 2005, 09:12 AM   #114
grzaniec z galicji
BANNED

Tzn ja wiem co to za projekty ale chodzi o to rozdzielenie - nie wiem czym ono jest podyktowane, a wydaje mi sie to conajmniej dziwne skoro beda budowac szeroka ulice Nowoplaszowska az do wielickiej to czy tam nie zmiescilby sie od razu tramwaj ?
Old February 18th, 2005, 09:48 AM   #115
VVacek
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Tzn ja wiem co to za projekty ale chodzi o to rozdzielenie - nie wiem czym ono jest podyktowane, a wydaje mi sie to conajmniej dziwne skoro beda budowac szeroka ulice Nowoplaszowska az do wielickiej to czy tam nie zmiescilby sie od razu tramwaj ?
Ale dzieki temu tramwaj bedzie przebiegał blisko dworca PKP Płaszów a to chyba ma znaczenie
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 10:30 AM   #116
grzaniec z galicji
BANNED

VVacek - to jest argument! Nie zwrocilem uwagi na wszechobecna kolej
Old February 18th, 2005, 05:13 PM   #117
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
w sumie to tak z mojej strony, to powinni tramwaj wzdloz trzech wieszczow dociagnac az do r. Grunwaldzkiego, wtedy tramwaje do centrum nie musialy by sie pchac przez Starowislna i Stradomska
Był taki projekt i chyba nadal jest aktualny. W pierwszym etapie tramwaj do pl. Inwalidów, w drugim do Ronda Grunwaldzkiego. Ja osobiście dorzuciłbym jeszcze 3 etap - tramwaj aż do Ronda Matecznego, a nawet wzdłuż Kamieńskiego i Turowicza na Kurdwanów. Jest na to miejsce i w ciągu al. 3 Wieszczów, na Konopnickiej oraz na obu rondach. Nad PKP Bonarka estakada jak na linii tramwajowej Hlubocepy - Barrandov w Pradze. Jedynym problemem jak zwykle jest kasa.
@ arturranto - chciałem o tym pisać magisterkę. Temat świetny, bardzo nośny ostatnimi czasy. Jest tylko kilka problemów - w al. 3 Wieszczów jest ogromny ciepłociąg, który skutecznie wszystko utrudnia. Poza tym chowanie całości w tunel pociągnie za sobą ogromne koszty. Najlepiej (i najtaniej) tunele w oklicach Kleparza, pl. Inwalidów i Cracovii.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 05:37 PM   #118
grzaniec z galicji
BANNED

"... Poza tym chowanie całości w tunel pociągnie za sobą ogromne koszty. Najlepiej (i najtaniej) tunele w oklicach Kleparza, pl. Inwalidów i Cracovii."

No budowa takich tuneli chyba skuteczniej zakorkowalaby miasto niz bedzie to z rondem mogilskim No i nie chcialbym widziec co dzialoby sie na 1 obwodnicy - sodoma i gomora
Ale jak pomysle o korzysciach plynacych z wybudowania takiej trójcy...ehhh
Old March 22nd, 2005, 12:49 PM   #119
grzaniec z galicji
BANNED

Nowa trasa warszawska

Wtorek, 22 marca 2005r. Gazeta Krakowska

O tydzień wydłużyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czas składania ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji pierwszego etapu wschodniej obwodnicy. Propozycje można nadsyłać do 29 marca. Początkowy, 7-kilometrowy odcinek między Bieżanowem a Igołomską ma być wybudowany do końca 2009 r. Cała obwodnica - do końca roku 2012.
Otwarcie przetargowych ofert zaplanowano wczoraj. Termin przesunięto, ponieważ wciąż napływają zapytania od zainteresowanych firm.
Co mamy?
Do tej pory Kraków otoczony został już obwodnicą autostradową od zachodu (wybudowaną w latach 90.) i od południa (zrealizowaną w roku 2003). Tworzą one ciąg od węzła w Modlniczce do ul. Wielickiej.
Punktem wyjścia do budowy obejścia wschodniego będzie przedłużenie południowej obwodnicy do Beżanowa, planowane w ramach autostrady Kraków - Tarnów.
- Węzeł Bieżanów powinien być gotowy w roku 2008 - usłyszeliśmy w GDDKiA. - Wtedy właśnie ruszy od niego budowa pierwszego etapu wschodniej obwodnicy.
Ominie też Słomniki
Nowa arteria, przebiegająca wschodnimi rubieżami Krakowa, będzie wykorzystywać rezerwę w planie zagospodarowania przestrzennego zapisaną jako Trasa Nowohucka. Z Bieżanowa pobiegnie przez osiedla Przewóz i Rybitwy. Potem - przez nowy most na Wiśle do skrzyżowania ulic Igołomskiej i Ptaszyckiego, a następnie rejon ulicy Okulickiego, do Zastowa i wreszcie, już poza granicami Krakowa ? terenami gmin Michałowice i Luborzyca - do węzła na krajowej "siódemce" w Widomej i dalej do Szczepanowic.
- W ten sposób okrążamy też Słomniki ? podkreśla Zbigniew Rapciak, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA. Długość całej trasy wyniesie 38,4 km. W granicach Krakowa znajdzie się 15 km.
Za ile?
Koszty budowy drogi S7 po wschodniej stronie Krakowa, nazywanej ?nową trasą warszawską? oszacowano wstępnie na 1,2 mld złotych, przy czym w tej kwocie znajdują się zarówno koszty samej budowy, jak i koszty przygotowawcze: wykupy gruntów (bez odcinka miejskiego, gdyż za te wykupy płaci prezydent Krakowa), opracowanie dokumentacji i nadzór.
- Całość powinna być gotowa do końca 2012 roku - mówi Magdalena Chacaga z GDDKiA. - Zważywszy na rozmach inwestycji, to okres bardzo krótki.
Do pełnego połączenia pierścienia obwodnicy pozostanie wtedy jeszcze wybudowanie północnej obwodnicy, czyli O tydzień wydłużyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czas składania ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji pierwszego etapu wschodniej obwodnicy. Propozycje można nadsyłać do 29 marca. Początkowy, 7-kilometrowy odcinek między Bieżanowem a Igołomską ma być wybudowany do końca 2009 r. Cała obwodnica - do końca roku 2012.
Otwarcie przetargowych ofert zaplanowano wczoraj. Termin przesunięto, ponieważ wciąż napływają zapytania od zainteresowanych firm.
Co mamy?
Do tej pory Kraków otoczony został już obwodnicą autostradową od zachodu (wybudowaną w latach 90.) i od południa (zrealizowaną w roku 2003). Tworzą one ciąg od węzła w Modlniczce do ul. Wielickiej.
Punktem wyjścia do budowy obejścia wschodniego będzie przedłużenie południowej obwodnicy do Beżanowa, planowane w ramach autostrady Kraków - Tarnów.
- Węzeł Bieżanów powinien być gotowy w roku 2008 - usłyszeliśmy w GDDKiA. - Wtedy właśnie ruszy od niego budowa pierwszego etapu wschodniej obwodnicy.
Ominie też Słomniki
Nowa arteria, przebiegająca wschodnimi rubieżami Krakowa, będzie wykorzystywać rezerwę w planie zagospodarowania przestrzennego zapisaną jako Trasa Nowohucka. Z Bieżanowa pobiegnie przez osiedla Przewóz i Rybitwy. Potem - przez nowy most na Wiśle do skrzyżowania ulic Igołomskiej i Ptaszyckiego, a następnie rejon ulicy Okulickiego, do Zastowa i wreszcie, już poza granicami Krakowa - terenami gmin Michałowice i Luborzyca - do węzła na krajowej "siódemce" w Widomej i dalej do Szczepanowic.
-W ten sposób okrążamy też Słomniki - podkreśla Zbigniew Rapciak, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA. Długość całej trasy wyniesie 38,4 km. W granicach Krakowa znajdzie się 15 km.
Za ile?
Koszty budowy drogi S7 po wschodniej stronie Krakowa, nazywanej "nową trasą warszawską" oszacowano wstępnie na 1,2 mld złotych, przy czym w tej kwocie znajdują się zarówno koszty samej budowy, jak i koszty przygotowawcze: wykupy gruntów (bez odcinka miejskiego, gdyż za te wykupy płaci prezydent Krakowa), opracowanie dokumentacji i nadzór.
- Całość powinna być gotowa do końca 2012 roku - mówi Magdalena Chacaga z GDDKiA. - Zważywszy na rozmach inwestycji, to okres bardzo krótki.
Do pełnego połączenia pierścienia obwodnicy pozostanie wtedy jeszcze wybudowanie północnej obwodnicy, czyli połączenie węzłów w Modlniczce i Zastowie.

ps. No mam nadzieje ze Guris sobie ten przetarg odpusci....
Old March 24th, 2005, 09:12 AM   #120
grzaniec z galicji
BANNED

a teraz nieco o północnej obwodnicy:
Szerokim łukiem przez ekskluzywne sypialnie

Czwartek, 24 marca 2005r.

Po wybudowaniu wschodniego obejścia, kolejnym krokiem zmierzającym do otoczenia Krakowa kompletnym ringiem będzie przedłużenie obwodnicy północnej z Modlniczki do drogi krajowej nr 94 Kraków-Olkusz. Już w kwietniu Komisja Opiniowania Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie ma wydać opinię na temat koncepcji przebiegu tej trasy. Docelowo obwodnica ma być wydłużona aż do węzła w Zastowie, gdzie połączy się z trasą wschodnią.-Werdykt KOP będzie punktem wyjścia do opracowania projektu budowlanego, który ma być gotowy w pier wszej połowie 2006 roku * mówi Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.-W połowie 2006 roku zostanie ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy robót. Prace budowlano-montażowe mają się rozpocząć w drugiej połowie tego samego roku.

Szerokim łukiem
Trasa projektowanej drogi klasy GP (głównej przyspieszonej) przebiega od węzła Radzikowskiego szerokim łukiem w kierunku północno-wschodnim. W początkowej części wytyczono ją równolegle do drogi lokalnej Modlniczka * Rząska. Później jednak ma przeciąć tę trasę i biec w kierunku wschodnim -aż do do drogi krajowej Kraków * Olkusz, z którą połączy się ok. 400 m na północ od centrum handlowego Nico.
Najpierw węzeł
Pierwszym etapem inwestycji będzie dokończenie węzła Radzikowskiego, czyli budowa trzech łącznic: Kraków * Zabierzów (poprowadzona estakadą), Balice * Zabierzów i Modlnica * Zabierzów. W ramach inwestycji powstanie też droga o długości 2,4 km z Modlniczki do Modlnicy, dwupoziomowy węzeł w Modlnicy oraz nowa, poszerzona droga "olkuska" na odcinku ok. 1,5 km. Koszt inwestycji szacuje się wstępnie na ok. 100 mln złotych.
Mniejsza rezerwa
Dalsze przedłużenie północnego obejścia będzie miało niższe parametry techniczne. Otrzyma prawdopodobnie status drogi głównej, by zwiększyć dostępność do niej ruchu lokalnego.-Nie będzie to także droga krajowa-zaznacza Magdalena Chacaga.-Taka bowiem zostanie poprowadzona po wschodniej stronie miasta. To, jakiej kategorii droga tam powstanie, zależy od ustaleń samorządów. Zmiana planów (początkowo tędy miała przebiegać droga ekspresowa S7) wynika z tego, że miejscowości, przez które droga będzie przechodzić bardzo się rozbudowały, stały się ekskluzywnymi sypialniami Krakowa i nikt z mieszkańców nie chce, by przebiegała tamtędy droga szybkiego ruchu. Obniżenie kategorii pozwoli zarazem na zwolnienie rezerwy z pasa szerokości 300 m do najwyżej 90 m, co pozwoli ludziom na korzystanie z posiadanych przez nich gruntów.

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, obwodnica, s-7

Thread Tools

Posting Rules