search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 7th, 2016, 03:34 PM   #21
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6334

Kto kogo zmusza do wchodzenia na skarpę i spadania z niej? Z tego co wiadomo to nie prowadzi tam żaden chodnik...
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 7th, 2016, 04:26 PM   #22
dociekliwy
Registered User

Likes (Received): 64

Jak będziemy podchodzić do tematu e ten sposób to lepiej się nie ośmieszać.
Ludzika ,dzieciarnia łazi gdzi to jest możliwe i niemożliwe,to tak jak z parkowaniem ??????
dociekliwy no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2016, 04:50 PM   #23
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1128

@dociekliwy: W związku z tym każdą istniejącą skarpę na świecie należy zabezpieczyć?
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2016, 05:15 PM   #24
dociekliwy
Registered User

Pisałem nie o skarpie tylko o zabezpieczeniu muru oporowego pionowego zrobionego z larsenów a to inny temat niż skarpa
Old September 7th, 2016, 05:33 PM   #25
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 4990

Mam nadzieję, że cytat z PW zakończy tę jałową dyskusję:
Quote:
3.4.2 Projektowany przekrój poprzeczny obiektu

Zaprojektowano mur oporowy o grubości konstrukcyjnej 80cm wykończonego warstwą torkretu o grubości od 5-10cm.
Quote:
4.1 Opis ogólny

[...] Poszczególne segmenty ściany szczelinowej zwieńczono żelbetowym oczepem, którego wysokość dopasowano do ukształtowania terenu. Powierzchnię zewnętrzną muru wykończono torkretem. Na oczepie zainstalowano balustradę chroniącą przed upadkiem.
Quote:
4.4.3 Urządzenia bezpieczeństwa ruchu

Przewiduje się instalację balustrady o wysokości 1.10m

dociekliwy liked this post
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2016, 05:43 PM   #26
dociekliwy
Registered User

@AndyB66
Dziękuję za wyczerpujące informacje
Old September 7th, 2016, 05:49 PM   #27
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Nie ma za co. Udostępniałem już kiedyś wybrane fragmenty PB/PW tej inwestycji - gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o info na priva.
Old September 7th, 2016, 07:47 PM   #28
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1326

Czy przy okazji tego kontraktu cała ul. Sikorskiego będzie wyremontowana, czy tylko przytaczany odcinek do ul. Jagiellońskiej? Przydałoby się! A może remont Sikorskiego będzie zrobiony w tym samym czasie tylko przy innym projekcie?
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2016, 08:03 PM   #29
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Nawet nie do Jagiellońskiej - zakres robót, obejmujących Al. Sikorskiego, kończy się mniej więcej na wysokości południowej krawędzi wyspy na parkingu przed budynkiem TEZET-u - czyli na linii "brązowych" drogowskazów "turystycznych": o tu.

SIMSI liked this post
Old September 8th, 2016, 12:53 AM   #30
otocinclus
Registered User

Likes (Received): 38

Quote:
Originally Posted by AndyB66 View Post
Elementy muru po przeciwnych stronach nasypu są łączone taśmami GeoStrap, zasypywanymi kolejnymi warstwami gruntu
Dzięki za szczegółowe informacje, poczytałem i poprzeglądałem przedstawione materiały . Tak przypuszczałem, kiedy widziałem na zdjęciach te taśmy przymocowane do paneli i nawet miałem o to zapytać. Ale myślałem że się tym wygłupię i dlatego zapytałem ogólnie . Wydawało mi się to zbyt nieprawdopodobne.

Ot, technologia
otocinclus no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2016, 07:20 AM   #31
zysio
Registered User

Likes (Received): 152

Quote:
Originally Posted by dociekliwy View Post
Pisałem nie o skarpie tylko o zabezpieczeniu muru oporowego pionowego zrobionego z larsenów a to inny temat niż skarpa
Teren budowy jest? Jest. Tablice informacyjne o terenie budowy są? Są. Jeśli ktoś tam wlezie i sobie zrobi krzywdę - to na własne ryzyko. Naród jest dziwny, ostatnio przy okazji któregoś remontu w Warszawie matki z wózkami potrafiły przechodzić między maszynami do frezowania nawierzchni, a wywrotką, pod taśmą. Nie idiociejmy jak Amerykanie, że trzeba na kubkach pisać, że gorąca kawa jest naprawdę gorąca i można się sparzyć.

skimble, zoltar99, Strzala liked this post
zysio no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2016, 11:48 AM   #32
dociekliwy
Registered User

@zysio
Temat zakończył i wszystko wytłumaczył kolega AndyB66
Teraz jest budowa to niech sobie budują łażą,spadają,skręcają karki to mnie nie obchodzi.Obchodziło mnie jak to będzie po ukończeniu budowy i tu dostałem wyczerpującą odpowiedz a brać jakiś post nie czytając całości to dla mnie bicie piany nie w temacie
Old September 8th, 2016, 12:10 PM   #33
michal13
Registered User

michal13's Avatar

Likes (Received): 87

Quote:
Elementy muru po przeciwnych stronach nasypu są łączone taśmami GeoStrap, zasypywanymi kolejnymi warstwami gruntu (...)
Dodam jedynie, że ta ziemia ostatecznie nie trzyma się na tych bloczkach tylko na taśmach. W uproszczeniu bloczki są po to aby ziemia po bokach nie uciekała. Cała konstrukcja trzyma się pod własnym ciężarem. Można w domu zrobić eksperyment. Wziąć siatkę na komary, trochę ziemi i doniczkę. Wsypać ziemię do doniczki tak aby co 1cm mieć warstwę siatki. Po "wysypaniu" można śmiało na takiej konstrukcji stanąć i ona się nie rozsypie. Bez siatki nie byłoby to możliwe. Gdzieś był film na YT opisujący całe zjawisko w bardzo prosty sposób. Poszukam wieczorem i jak znajdę to podeślę.
michal13 no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2016, 12:48 PM   #34
kudlaty1983
Rowerowy

kudlaty1983's Avatar

Likes (Received): 300

Zdjęcia z wiaduktu Sikorskiego/Ducha/Solidarności/Północna 02.09.2016:

http://www.lublin112.pl/wkrotce-rusz...nizacji-ruchu/ (fot. UM Lublin)

Tazor, AndyB66, CzeRo, LeszekLBN, Ju-ram51 and 9 others liked this post
kudlaty1983 no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2016, 06:23 PM   #35
michal13
Registered User

michal13's Avatar

Quote:
Originally Posted by otocinclus View Post
Witam. Przyglądam się budowie nasypu w ciągu Solidarności i zastanawiam się w jaki sposób mur oporowy zbudowany z tych stosunkowo niewielkich płyt jest w stanie utrzymać napór ogromnej masy ziemi z nasypu.

Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie w sposób kompetentny odpowiedzieć na moje podyktowane ciekawością pytanie:

W jaki sposób łączone są płyty muru oporowego, oraz jakie elementy dają mu tak dużą wytrzymałość?
Znalazłem ten film o zbrojeniu gruntu -

gelob liked this post

Last edited by khan_tengri; April 23rd, 2017 at 06:09 PM. Reason: yt
Old September 8th, 2016, 10:00 PM   #36
otocinclus
Registered User

Likes (Received): 38

Quote:
Elementy muru po przeciwnych stronach nasypu są łączone taśmami GeoStrap, zasypywanymi kolejnymi warstwami gruntu - szczegóły konstrukcji masz tu:
Quote:
Originally Posted by michal13 View Post
Znalazłem ten film o zbrojeniu gruntu - youtube.com/watch?v=0olpSN6_TCc
Quote:
Originally Posted by voltek12 View Post
Świetne. Na zdjęciach wygląda jakby te pasy były zakotwione do ziemi, a nie połączone z przeciwległymi płytami
Ucieszyłem się na pierwsze wyjaśnienia, a tu coraz więcej niewiadomych się pojawia.

-wg filmu najlepszy efekt stabilizacji daje siatka
-wg certyfikacji podlinkowanych przez AndyB66 wydaje się, że panele powinny być połączone ze sobą tymi taśmami
-wg zdjęć nie ma ani siatki, ani połączenia paneli.

Wygląda na to że taśmy kończą się w ok 1/3 szerokości nasypu. Czy gęsto rozmieszczone taśmy pełnią rolę siatki na tyle wytrzymałej, że nie jest ona potrzebna na całej szerokości nasypu?
otocinclus no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2016, 02:31 AM   #37
michal13
Registered User

michal13's Avatar

Quote:
Originally Posted by otocinclus View Post
Ucieszyłem się na pierwsze wyjaśnienia, a tu coraz więcej niewiadomych się pojawia.

-wg filmu najlepszy efekt stabilizacji daje siatka
-wg certyfikacji podlinkowanych przez AndyB66 wydaje się, że panele powinny być połączone ze sobą tymi taśmami
-wg zdjęć nie ma ani siatki, ani połączenia paneli.

Wygląda na to że taśmy kończą się w ok 1/3 szerokości nasypu. Czy gęsto rozmieszczone taśmy pełnią rolę siatki na tyle wytrzymałej, że nie jest ona potrzebna na całej szerokości nasypu?
1. Te pasy mają odpowiedni kształt, który na pewno poprawia ich skuteczność. Nie wiem też czy używanie siatki nie byłoby marnotrawstwem pieniędzy. Na filmie koleś opuszcza samochód na mały bloczek ziemi. W realiach drogowych obciążenia tej skali nie będą miały nigdy miejsca. Pewnie musiałby się ktoś od tych pasów odezwać i poopowiadać o ich magiczności ;-).
2. Szukałem, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat w tych dokumentach.
3. Panele nie są łączone z tymi po drugiej stronie. Te pasy i tak zadziałają. Czasem przecież robi się ścianę tylko z jednej strony. Tu przykład: terre-armee.ro/uploads/Image/05052009(005).jpg (wybaczcie takie linki ale wciąż nie mam 10 postów). Wydaje mi się, że przy takiej szerokości estakady nie ma sensu zbroić gruntu na środku. Zabezpieczą jedynie boki. Widać to na tym zdjęciu, gdzie ziemia na środku jest już*usypana: lublin112.pl/wp-content/gallery/sikprzebud/2016-09-02_14.46.52klOWfqWibGpC785HlXs.jpg Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

AndyB66 liked this post
Old September 9th, 2016, 08:41 AM   #38
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

No i wszystko jasne. Zawsze wydawało mi się, że geostrapy łączą panele ze sobą. Teraz wiem więcej - człowiek się uczy całe życie.
Old September 9th, 2016, 08:41 AM   #39
pawel.skoczylas
Registered User

Likes (Received): 30

Czy ktoś wie jak będzie zorganizowana organizacja ruchu dla jadących od strony zamku w kierunku Monte Cassino? Czy będzie możliwość przejazdu estakadą i zjechanie w zjazd kierujący na rondo "pniaka"? Czy będzie wystarczająco dużo miejsca, tak aby TIRy mogły bez problemu przeciąć 2 pasy prowadzące do W-wy?

Jeśli nie, to estakady będą używane jedynie w relacji zamek-warszawa. Po wybudowaniu obwodnicy w tej relacji spory ruch jest jedynie w piątki od Warszawy i w niedziele do Warszawy.
pawel.skoczylas no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2016, 08:46 AM   #40
Frozerek
Registered User

Frozerek's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by michal13 View Post
1. Te pasy mają odpowiedni kształt, który na pewno poprawia ich skuteczność. Nie wiem też czy używanie siatki nie byłoby marnotrawstwem pieniędzy. Na filmie koleś opuszcza samochód na mały bloczek ziemi. W realiach drogowych obciążenia tej skali nie będą miały nigdy miejsca. Pewnie musiałby się ktoś od tych pasów odezwać i poopowiadać o ich magiczności ;-).
2. Szukałem, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat w tych dokumentach.
3. Panele nie są łączone z tymi po drugiej stronie. Te pasy i tak zadziałają. Czasem przecież robi się ścianę tylko z jednej strony. Tu przykład: terre-armee.ro/uploads/Image/05052009(005).jpg (wybaczcie takie linki ale wciąż nie mam 10 postów). Wydaje mi się, że przy takiej szerokości estakady nie ma sensu zbroić gruntu na środku. Zabezpieczą jedynie boki. Widać to na tym zdjęciu, gdzie ziemia na środku jest już*usypana: lublin112.pl/wp-content/gallery/sikprzebud/2016-09-02_14.46.52klOWfqWibGpC785HlXs.jpg Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
Hej,
1. Pasy zastosowane tutaj to produkt Geostrap 5 z perforacją - są to pasy z włókien poliestrowych w powłoce polietylenu, nie muszą byc na całą szerokość nasypu ponieważ przenoszą obciążenie pionowe gruntu którym są zasypane na siłę ściskającą elementy muru. - Szczegóły systemu i dokładny opis i taśm i bloczków znajduje się w dostępnej w internecie aprobacie - AT/2006-03/1039/1 z IBDiM.

2. Sama estakada będzie chyba dodatkowo zazbrojona przez siatki z prętów GFRP (tak jak droga nad palami), chodzi o to aby obciążenia z konstrukcji drogi równomiernie przenieść na nasyp i taka będzie rola tej siatki.
Frozerek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, lublin

Thread Tools

Posting Rules