search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 27th, 2005, 09:20 PM   #41
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by fredru$
OK, przyjdzie nowy rzad, to skoryguje i ten plan
Jak wybiorą nowy parlament - pierwsze co zrobi - powoła Komisję Śledczą ds. GTC i wtedy A1 pójdzie do piachu.
Hetman no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 1st, 2005, 02:08 PM   #42
MAG
Keep it simple

MAG's Avatar

Konkretne rabanie...

Moi Drodzy,

W ramach ciekawostki, przedstawiam ponizsze zdjecie zrobione przez mojego brata 21.1.2005 w okolicach Godzieszowa na Dolnym Slasku:

Intryguja mnie nastepujace pytania:
1. Czy to dowod wycinki drzew pod przyszla A4 w tym regionie kraju?
2. Na czyje zlecenie jest to robione, bo nie jest mi wiadome aby wyloniono kontrahenta na budowe tego odcinka?
3. Czy sa jeszcze inne miejsca na Dolnym Slasku gdzie mozna zobaczyc przyklady takiego, ...errr..., konkretnego rabania?

Prosze o jakis komentarz od osob z Dolnego Slaska. Gdybysmy dostali konkretne wiadomosci to bedzie okazja aby w lutym wyslac mojego brata w miejsca roboty aby zdokumentowac postepy w pracy. Na stronie www.autostrady.com jest jeszcze kilka innych zdjec z okolicy Godzieszowa. Podaje link dla zainteresowanych:

http://www.autostrady.com/a4/gallery...allery_002.htm

lub posrednio ze strony nawigacyjnej portalu. Prosze odswierzyc swoja przegladarke jezeli czesto odwiedzacie www.autostrady.com.

Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na komentarze i sugestie - MAG.

@Glicek - wyslalem Ci maila na prywatne konto tego forum. Prosze o kontakt.
MAG no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2005, 03:08 PM   #43
erni
WROCLAW

Likes (Received): 0

No jest to wycinka pod odcinek A4 Krzywa-Zgorzelec.
Old February 1st, 2005, 07:31 PM   #44
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by MAG
Moi Drodzy,

W ramach ciekawostki, przedstawiam ponizsze zdjecie zrobione przez mojego brata 21.1.2005 w okolicach Godzieszowa na Dolnym Slasku:

2. Na czyje zlecenie jest to robione, bo nie jest mi wiadome aby wyloniono kontrahenta na budowe tego odcinka?
Lasy Państwowe gospodarując swoimi zasobami w pewnym sensie same decydują co wycinać i kiedy i nie potrzeba do tego wyłonienia kontrahenta pod budowę autostrady. Sądze, że wybór miejsca na wycinkę jest nieprzypadkowy.
Hetman no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 11:52 AM   #45
BamX
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Hetman
Lasy Państwowe gospodarując swoimi zasobami w pewnym sensie same decydują co wycinać i kiedy i nie potrzeba do tego wyłonienia kontrahenta pod budowę autostrady. Sądze, że wybór miejsca na wycinkę jest nieprzypadkowy.
To chyba nie do końca tak: Aby ogłosić przetarg na budowę GDDKiA musi być właścicielem gruntu, więc las nie należy raczej do LP. No ale wycinka nie musi być częścią projektu budowlanego, można na nią ogłosić odrębny przetarg.
BamX no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 12:18 PM   #46
Jaracz
Registered User

Ale bedzie sie zajebiscie jechalo wsrod takiego lasu - lubie takie klimaty - mila odmiana po "niezmierzonych jak okiem siegnac rowninach" miedzy Wroclawiem, a Krzywa, hehe Trzeba bedzie jednak od razu wybudowac siatke odgradzajaca autostrade (a nie czekac jak to w przypadku A4 Wroclaw-Krzywa na koncesjonariusza), no i pobudowac nieco wiecej przejsc dla zwierzat.. Nie patrzylem dokladnie na mape, przez ile km autostrada z Jedrzychowic do Krzywej bedzie przebiegac przez las, ale sadzac po krajobrazach DK4, ktora idzie podobnym sladem, to jednak przez spora czesc..

pozdr
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 12:57 PM   #47
WotaN
in omnia paratus

WotaN's Avatar

Likes (Received): 135

Majac takie dane moge zaproponowac przebieg A4 od Krzyzowej do Zgorzelca. Sorry troche mi sie skala nie trafila bo to dwie kartki w atlasie, ale cos widac. jak myslicie, czy to prawdopodobne?

Old February 2nd, 2005, 01:11 PM   #48
wonsbelfer
Registered User

Likes (Received): 432

Z jednej strony się cholernie cieszę, że powstawać zaczyna ta droga, ale jednak lasu mi żal.... To są kilkudziesięcioletnie sosny. Nawet Waszych Rodziców jeszcze na świecie nie było, kiedy ten las sadzono. Warto pamiętać o skali czasowej w jakiej "działa" przyroda i jak łatwo coś w Niej popsuć. Dlatego popieram Jaracza - od razu ogrodzić (bo zasrają , zaśmiecą okolicę w "try miga" ) i budować przejścia dla zwierzaków.
A lasy sadzić - gdzie się da i jak najwięcej.
wonsbelfer no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 03:08 PM   #49
ox1
Registered User

To A-3 i A-8 też będą budowane jeśli są proponowane?
ox1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 05:09 PM   #50
Andrzej4001
.........................

Likes (Received): 2

Nie, zostały wycofdane z programu budowy autostrad. Ale być może za 100lat powstaną w zaznaczonym przebiegu
Andrzej4001 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 05:16 PM   #51
ox1
Registered User

Kurwa, trzeba byc nieźle jebniętym zeby wycofac wazne autostrady (A3,A8) z programu budowy.

Last edited by ox1; February 4th, 2005 at 03:23 PM.
ox1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2005, 05:28 PM   #52
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by wonsbelfer
Z jednej strony się cholernie cieszę, że powstawać zaczyna ta droga, ale jednak lasu mi żal.... To są kilkudziesięcioletnie sosny. Nawet Waszych Rodziców jeszcze na świecie nie było, kiedy ten las sadzono. Warto pamiętać o skali czasowej w jakiej "działa" przyroda i jak łatwo coś w Niej popsuć. Dlatego popieram Jaracza - od razu ogrodzić (bo zasrają , zaśmiecą okolicę w "try miga" ) i budować przejścia dla zwierzaków.
A lasy sadzić - gdzie się da i jak najwięcej.
No mi tez troche zal, z tym ze nie wiem jak to jest w przypadku budowy autostrad (bo tu dziala specustawa), ale np. jak w Krakowie przebudowuja teraz Rondo Mogilskie, na ktorym i wokol ktorego byla masa drzew, ktore musza zostac wyciete (notabene wycinka wlasnie trwa w najlepsze), to albo za kazde wyciete drzewo wykonawcy/zlecajacy musza posadzic tez jedno nowe (gdzie indziej oczywiscie), albo placic horrendalne odszkodowania..

Nie wiem tylko wlasnie jak to jest, gdy dziala specustawa, ktora m.in.wlasnie miala ulatwic wycinke drzew..

P.S. z ogrodzeniem chodzilo mi raczej wlasnie o to, by zwierzeta nie wbiegaly na jezdnie, nie powodowaly wypadkow i nie ginely masowo pod kolami.. Bo w sumie teoretycznie nie wolno sie na autostradzie zatrzymywac (pomijajac oczywiscie przypadki awarii) - wiec nie ma chyba az takiego ryzyka zasmiecenia lasu przez ludzi

pozdr!
Old February 3rd, 2005, 09:37 AM   #53
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1845

Quote:
Originally Posted by Jaracz
No mi tez troche zal, z tym ze nie wiem jak to jest w przypadku budowy autostrad (bo tu dziala specustawa), ale np. jak w Krakowie przebudowuja teraz Rondo Mogilskie, na ktorym i wokol ktorego byla masa drzew, ktore musza zostac wyciete (notabene wycinka wlasnie trwa w najlepsze), to albo za kazde wyciete drzewo wykonawcy/zlecajacy musza posadzic tez jedno nowe (gdzie indziej oczywiscie), albo placic horrendalne odszkodowania..
pozdr!
Ciekawe...
Przy budowie DTS w niektorych miejscach specjalna maszyna przesadzala calkiem pokazne drzewa z lini przebiegu DTS. Ale u nas na Slasku kazde drzewo jest pod szczegolna ochrona I bardzo dobrze
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2005, 09:10 PM   #54
Jaracz
Registered User

Apropos PPO, o ktorych byla dyskusja w innym wątku..

Zobaczcie co znalazlem.. Niestety chyba spelnia sie najgorsze koszmary o platnej obwodnicy Wroclawia..

Nieeee, ja w to nie moge uwierzyc.. chyba mnie oczy myla?!?!
Old May 10th, 2005, 11:35 PM   #55
Mareko
Highway Fan

Likes (Received): 0

Niestety oczy Cie nie myla. Jak byk stoi ze w projekcie sa ujete PPO. Ale to jest bez najmniejszego sensu? Jak obwodniac moze byc platna? Przeciez to tak jakby jej nie bylo - wiadomo ze lwia czesc ruchu bedzie walila bezplatnymi drogami czyli przez miasto ... Czy wladze Wroclawia na to moga pozwolic?
Mareko no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2005, 11:45 PM   #56
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 2567

moim zdaniem władze po wybudowaniu tej płatnej obwodnicy powinny zakazac przejazdu tranzytu przez miasto lub pobierac opłaty wyzsze od tych na obwodnicy.
Opłaty na obwodnicy? to takie Polskie
Jednak najwazniejsze zeby ta obwodnica wogóle była najpierw.
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 12:56 AM   #57
strzelec
CAMPIONS 2006

Likes (Received): 3

Skoro juz ma byc platna to niech to bedzie jakas umiarkowana kwota, zeby tranzytowcom bardziej sie oplacalo rzucic te pare groszy i jechac obwodnica niz sie pchac przez miasto
Old May 11th, 2005, 02:51 AM   #58
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Nie jestem zwolennikiem platnych drog. Ale za granica zdarza sie, ze w pewnych miastach placi sie za przejazd niektorymi mostami, czy tunelami.
Gdyby cena za przejazd cala obwodnica wynosila, np. 1 zl za auto osobowe i 2 zl za ciezarowke to mysle, ze nikt z tego powodu by nie rezygnowal z jazdy obwodnica, a zarobione pieniadze mozna by bylo przeznaczyc na dalsze inwestycje, czy tez na utrzymanie tej drogi.
Problemem bylaby tylko sprawna organizacja "bramek", zeby nie okazalo sie, ze dluzej stoimy niz jedziemy.
Jeszcze raz powtarzam, ze nie jestem zwolennikiem platnej A8, wiec nie krytykujcie mnie bardzo. Chcialem tylko dac przyklad, o co moze chodzic autorowi pomyslu z platna A8.
No i jeszcze jedno mozliwe rozwiazanie, oczywiscie hipotetyczne.
Byc moze ktos zaplanowal na obu koncach obwodnicy PPO, ale na razie bylby to tylko pusty plac. W dalekiej przyszlosci, gdyby wybudowano A8 w strone Warszawy, albo granicy, na wowczas powstalych "bramkach" placilyby osoby jadace z tamtych kierunkow, a przejazd sama obwodnica bylby bezplatny.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 09:56 AM   #59
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by DJP
Byc moze ktos zaplanowal na obu koncach obwodnicy PPO, ale na razie bylby to tylko pusty plac. W dalekiej przyszlosci, gdyby wybudowano A8 w strone Warszawy, albo granicy, na wowczas powstalych "bramkach" placilyby osoby jadace z tamtych kierunkow, a przejazd sama obwodnica bylby bezplatny.
OK, ale wtedy ten PPO kolo A4 bylby w bezsensownym miejscu

pozdr!
Old May 11th, 2005, 06:46 PM   #60
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1291

Pozatym wszystkie wezly (Lotnisko, Legnicka, Zmigrodzka i jeszcze jeden) sa tak zaprojektowane zeby postawic na nich bramki (tak jak na A4 Wr - Kat i nowe odcinki A2 w budowie). W sumie niech wybuduja wg projektu, a ewentualnie bedzie o tym glosnio w mediach przed otwarciem i moze zrezygnuja z pobierania oplat, tak jak to bylo w Gliwicach.
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, drogi, drogi lokalne, drogi powiatowe, inwestycje

Thread Tools

Posting Rules