search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 21st, 2007, 02:17 PM   #121
pietreck
Registered User

Likes (Received): 22

Pewnie że tak. Ale wiesz jak to jest - niektórzy po prostu MUSZĄ prostestować. Żeby nie wiem co..

:/
pietreck no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 22nd, 2007, 01:23 PM   #122
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 734

No ja też nie rozumiem. W porównaniu do Wawy to ruch jest niewielki - wg GPR2005 jeździ tam ok. 10 - 12 tys. samochodów na dobę, w Warszawie ul. Puławska ponad 50 tys./dobę, a nikt by nie narzekał na przebudowę, bo rano i wieczór korki... :/
jozeck no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 01:38 AM   #123
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 112

to ja dodam kilka fotek z powrotu z zakopca:

najpierw cos, co wydaje mi sie obwodnica Jedrzejowa, ale jak zajrzalem do watku o takiej nazwie, to zwatpilem (zupelnie nie znam tych rejonow):

a teraz S7 zwana obwodnica Kielc, ale jak sie po niej w koncu przejechalem (do tej pory unikalem jak ognia tej trasy do Krakowa, jak sie okazalo slusznie ;-) to zupelnie nie rozumiem dlaczego (chyba ze Kielce sa takie wielkie....)

droga w sumie calkiem ok, tylko ten brak drugiego pasa

ogolnie cala DK7 od Krakowa do Kielc pelna takich dziwolągow w postaci 1x2 zaczynajacych sie dziwnymi malunkami na jezdni i konczacych sie znienacka w polowie podjazdu, albo tuz przed szczytem wzniesienia

jak widac rezerewa pod drugi pas jest, ale jeszcze bardziej niz drugiego pasa brakuje OGRODZENIA!!!

i hardcore'owy koniec Ski (jak rozumiem do przebudowy lada dzien)

mistrzostwo swiata!!

jak napisalem w tych regionach nie jestem mocny - nie wiem nawet kiedy ta trasa powstala i zostala doprowadzona do obecnego stanu (bo odczuwalny klimat PRLu kontrastuje z jakoscia nawierzchni)?? a moze sie myle??

Pozdrawiam
lkmiec no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 03:44 AM   #124
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Ta trasa została oddana do użytku w połowie lat 80-tych.
Ale asfalt jest współczesny
glicek no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 09:56 AM   #125
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 401

Swietnie zrobione zdjecia.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 12:36 PM   #126
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:

W tych sfotografowanych miejscach na wiosne a moze wczesniej powinny sie pojawic maszyny budowlane czy tak? Czy nadal jest aktualny luty jako termin podpisania umowy na budowe wezla Kielce polnoc?
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 12:52 PM   #127
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Po fotkach widze jedno obw. Jędrzejowa - jest szybciej S-ką niz obw. Kielc - chodzi mi o przekrój drogi
Old January 23rd, 2007, 02:19 PM   #128
qbas
Registered User

qbas's Avatar

Likes (Received): 27

Ale w Jędrzejowie jest skrzyżowanie kolizyjne albo półkolizyjne. (nie wiem jakie jest nazewnictwo)
qbas no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 03:55 PM   #129
pietreck
Registered User

Likes (Received): 22

ogolnie cala DK7 od Krakowa do Kielc pelna takich dziwolągow w postaci 1x2 zaczynajacych sie dziwnymi malunkami na jezdni i konczacych sie znienacka w polowie podjazdu, albo tuz przed szczytem wzniesienia

Nie no, uważam że przesadzasz. Akurat między Krakowem a Kielcami jest tak jak powinno być, czyli dodatkowe pasy do wyprzedzania na wzniesieniach. Znakomicie ułątwiają jazdę. I z tego co widziałem niedawno, przemalowują tak "siódemkę" prawie do samego Krakowa [zmieniają nieco dawny układ pasów - zamiast pojawiającego się z prawej strony "pasa do jazdy powolnej", na który mało kto zjeżdżał, teraz główne strumienie ruchu puszczane są bliżej prawej krawędzi jezdni, a dodatkowo na środku pojawiają się właśnie pasy do wyprzedzania]

Jeśli dla Ciebie kończyły się one "znienacka", to musiałeś tam gnać dobrze ponad 150 km/h

pzdr
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:03 PM   #130
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14647

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Po fotkach widze jedno obw. Jędrzejowa - jest szybciej S-ką niz obw. Kielc - chodzi mi o przekrój drogi
To jest taka mała zmyłka, ona jest dwujezdniowa tylko w obrębie węzła Jędrzejów północ( jakieś 1,5km), reszta drogi jest jednojezdniowa...

Quote:
Originally Posted by qbas View Post
Ale w Jędrzejowie jest skrzyżowanie kolizyjne albo półkolizyjne. (nie wiem jakie jest nazewnictwo)
To skrzyżowanie jest na węźle z DK78, taka typowa nasza polska prowizorka(do czasu zbudowania drugiej jezdni)

Last edited by Luki_SL; January 23rd, 2007 at 04:14 PM.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:11 PM   #131
mac_s
BANNED

Likes (Received): 2

OK
pozdro
maciek

Last edited by mac_s; January 23rd, 2007 at 04:18 PM.
mac_s no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:16 PM   #132
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Już poprawione, co za problem To jest forum drogowe, a nie kółko miłośników poprawnej polszczyzny Każdemu zdarzają się błędy...
Old January 23rd, 2007, 04:19 PM   #133
mac_s
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Już poprawione, co za problem To jest forum drogowe, a nie kółko miłośników poprawnej polszczyzny Każdemu zdarzają się błędy...
OK.
pozdro
maciek
mac_s no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:27 PM   #134
lkmiec
Registered User

Quote:
Originally Posted by pietreck View Post

Nie no, uważam że przesadzasz. Akurat między Krakowem a Kielcami jest tak jak powinno być, czyli dodatkowe pasy do wyprzedzania na wzniesieniach. Znakomicie ułątwiają jazdę. I z tego co widziałem niedawno, przemalowują tak "siódemkę" prawie do samego Krakowa [zmieniają nieco dawny układ pasów - zamiast pojawiającego się z prawej strony "pasa do jazdy powolnej", na który mało kto zjeżdżał, teraz główne strumienie ruchu puszczane są bliżej prawej krawędzi jezdni, a dodatkowo na środku pojawiają się właśnie pasy do wyprzedzania]

Jeśli dla Ciebie kończyły się one "znienacka", to musiałeś tam gnać dobrze ponad 150 km/h

pzdr
no, moze nie 150 km/h... moj wozik tyle pod gorke nie pojedzie ;-)

a co do mojej uwagi - chodzi mi o dwie rzeczy:

1) nagminne konczenie sie pasa do jazdy wolnej (a w tym przypadku do jazdy szybkiej, co oczywiscie samo w sobie jest ok) jeszcze przed szczytem wzniesienia lub dokladnie na szczycie - nie rozumiem logiki tego rozwiazania

moim zdaniem pas powinien konczyc sie ewidentnie na płaskim, tam gdzie wyprzedzany tir moze sie juz zaczac rozpedzac

2) no i totalne idiotyzmy w stylu:

I___II___i___I
I___II___i___I
I___IIXX_i___I
I___IIXXX___I
I___IIX___I
I___II___I
I___II___I
I___II___I

czyli najpierw musisz zjechac za tirem na prawy pas, zeby ominac nie-wiadomo-po-co-zrobione "zakratkowanie" jezdni?!?

naprawde cos takiego tam jest!! ;-)

I to sa te dziwolągi...

Pozdrawiam
Old January 23rd, 2007, 04:42 PM   #135
semi-dry
Registered User

1) na 4, na obwodnicy Bochni w jednym miejscu taki pas do wyprzedzania kończy się na zjeździe ze wzniesienia. Nie chcę nawet myśleć co się tam będzie działo jak już skończą remont i znikną ograniczenia
2) wydaje mi się, że taki układ ma właśnie skierować (zmusić) tira do trzymania się prawj strony.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:50 PM   #136
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

Takie rozwiązanie jest na DK7 za Książem Wielkim w kierunku Krakowa

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 04:58 PM   #137
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 17

Mi ta obwodnica Kielc wyglada na adekwatna, do ruchu tam panujacego. Zas nawierzchnia na niej jest nawet calkiem nie zla (jak sie dowiaduje - niedawno polozona), ale skoro ta obwodnica budowana byla w latach 80-ych, to problemem moze byc nosnosc, bo trudno przypuszczac aby w tamtym czasie budowano drogi o nosnosci 11,5 t/os
Übersetzung / translation:
Schlesien wuchs hier immer in Macht und Kraft, mit dem ihm treuen Breslau.
Polen war nicht immer da, bleibt aber schon für immer.
fredru$ no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2007, 05:08 PM   #138
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by fredru$ View Post
Mi ta obwodnica Kielc wyglada na adekwatna, do ruchu tam panujacego. Zas nawierzchnia na niej jest nawet calkiem nie zla (jak sie dowiaduje - niedawno polozona), ale skoro ta obwodnica budowana byla w latach 80-ych, to problemem moze byc nosnosc, bo trudno przypuszczac aby w tamtym czasie budowano drogi o nosnosci 11,5 t/os
Nawierzchnia w czasie kładzenia nowego asfaltu została dostosowana do nacisku 11,5t/oś ,kiedyś gdzieś było info na ten temat,ogólnie jest gładka jak stół
Old January 23rd, 2007, 05:43 PM   #139
lkmiec
Registered User

Quote:
Originally Posted by semi-dry View Post

1) na 4, na obwodnicy Bochni w jednym miejscu taki pas do wyprzedzania kończy się na zjeździe ze wzniesienia. Nie chcę nawet myśleć co się tam będzie działo jak już skończą remont i znikną ograniczenia
2) wydaje mi się, że taki układ ma właśnie skierować (zmusić) tira do trzymania się prawj strony.
1) a co sie ma dziac? ludzie beda spokojnie wyprzedzac TIRy

a ci co tego nie robia spokojnie, tylko cisna na maksa (do samego konca pasa dla wolniejszych) beda to robic bezpieczniej - i zeby nie bylo watpliwosci, teraz tez to robią, ale pas konczy im sie dokladnie na granicy widocznosci, a TIR, za ktorego musza sie schowac jedzie baardzo wolno (tuz przed szczytem wzniesienia) --> duzo wieksza wypadkogennosc moim zdaniem

2) aaaaha, phhphph, a to ci pomysl mieli nasi drogowcy

Pozdrawiam
Old January 23rd, 2007, 05:55 PM   #140
semi-dry
Registered User

przy nowym znakowaniu nie ma już pasa dla wolniejszych tylko pas prawy i pas dla wyprzedzających. Na końcu tego pasa jest taka sama pasiasta wysepka jak na początku, za którą kończy się pas dla wyprzedzających jadących z naprzeciwka.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świętokrzyskie, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kielce, kraków, małopolskie, s-7

Thread Tools

Posting Rules