search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 9th, 2007, 02:11 PM   #41
pimys
Registered User

pimys's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Droga ekspresowa S1 łącząca Mysłowice z Bielskiem-Białą będzie odciążeniem ruchu dla obecnej drogi łączącej Katowice – Tychy i Bielsko-Białą i alternatywnym połączeniem ruchu tranzytowego w kierunku przejścia granicznego w Cieszynie
tak, tak. już widzę jak kierowcy jadący z kato do tychów lub odwrotnie naginaja przez myslowice
pimys no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 9th, 2007, 02:20 PM   #42
grekoo
nieśląski częstochowianin

Likes (Received): 12

Ale tu nie chodzi o ruch lokalny.
grekoo no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2007, 01:29 PM   #43
pimys
Registered User

pimys's Avatar

Quote:
Originally Posted by grekoo View Post
Ale tu nie chodzi o ruch lokalny.
katowice-tychy to nie trasa lokalna?
pimys no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2007, 04:48 PM   #44
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 478

no ale w czym problem. Katowiczanie, tyszanie se pojadą na południe obecną drogą albo i nie a reszta mam nadzieję że S1 lub A1. I do tego dąży większość miast przynajmniej cywilizowanych
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2007, 01:06 PM   #45
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Ja (Katowiczanin) na pewno bo Bielska lub dalej będę jeździł nową S1 - szybciej i bezpieczniej. Tylko, że odcinek A4 Murckowska-Brzęczkowice może w niedalekiej przyszłości stać się wąskim gardłem. Razem z budową S1 powinien zostać przerobiony na 2x3.
Old February 13th, 2007, 01:22 PM   #46
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4483

ciekawe w jakim przekroju bedzie budowana S1
mam nadzieje, że w 2x3, bo 2x2 bylaby zakorkowana i przeladowana (wystarczy popatrzec na dzisiejsza DK1 jaki panuje na niej ruch)
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2007, 09:05 AM   #47
marcks
Registered User

witam

a czy moze ktoś ma mape przebiegu S1 z piecioma wariantami ?? konkretnie przebieg przez gmine miedźna
marcks no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2007, 02:38 PM   #48
P_r_z_e-m_o
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by marcks View Post
witam

a czy moze ktoś ma mape przebiegu S1 z piecioma wariantami ?? konkretnie przebieg przez gmine miedźna
ZTCW to S1 ma lecieć po drugiej stronie Wisły bliżej Brzeszcz, ale też chętnie bym zobaczył jakieś palny.
Old February 15th, 2007, 04:04 PM   #49
marcks
Registered User

Quote:
Originally Posted by P_r_z_e-m_o View Post
ZTCW to S1 ma lecieć po drugiej stronie Wisły bliżej Brzeszcz, ale też chętnie bym zobaczył jakieś palny.
no nie wiadomo bo tam w strone brzeszcz zrobili obszar ekologiczny czy coś i istnieje 5 wariantów tej drogi

z strony http://www.um.bierun.pl/index_aktual...?nius=newsa227
sa tam tez mapki ale nic na nich nie widac

5 lutego w budynku Centrum Inicjatyw Gospodarczych, odbyło się czwarte już spotkanie, mające na celu przedstawienie i omówienie zagadnień związanych z budową drogi ekspresowej S1 – od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku-Białej mającej przebiegać także przez tereny Bierunia.
Na spotkaniu oprócz władz gmin powiatu bieruńsko-lendzińskiego i miast zainteresowanych, takich jak Oświęcim, Brzeszcze, Miedźna, Wilamowice, Bestwina, Bielsko-Biała, Mysłowice, obecni byli także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcy projektu „TEBODIN”, Wicewojewoda Śląski Wiesław Maśka a także parlamentarzyści: posłanka: Pani Beata Szydło oraz posłowie: Stanisław Rydzoń, Janusz Chwierut, Alojzy Lysko i Józef Berger. Sprawami organizacyjnymi zajęła się Naczelnik Wydziału Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami UM w Bieruniu Pani Krystyna Trzońska. Tak szerokie grono obecnych, wynikało z ogromnego znaczenia, jakie ma droga S1 dla naszego regionu i całego kraju. Droga ta będzie miała także bezpośredni wpływ na życie społeczności Bierunia, gdyż równolegle z realizacją drogi S1, będzie możliwa budowa obwodnicy odciążającej ruch w Bieruniu, głównie na ul. Warszawskiej.
Pan Krzysztof Raj, szef katowickiego oddziału GDDKiA, przedstawił plan, według którego dokumentacja pod budowę drogi S1, wraz z uregulowaniem problemów własnościowych terenów przebiegu drogi będzie gotowa około 2011-2012 roku. Na chwilę obecną istnieje pięć wariantów tras, którymi może przebiegać droga. Wariantowość wynika z przepisów prawa nakazujących przedstawienie kilku propozycji trasy. Pierwsze dwa nawiązują do koncepcji z 1996 roku. Kolejne trzy uwzględniają uwarunkowania środowiskowe wynikające przede wszystkim z położenia obszaru „Natura 2000” czyli tereny stawów w Brzeszczach. (szczegółowy obraz wariantów przedstawiony na poniższej mapie)
Na spotkaniu przedstawiono także uwarunkowania ruchowe. Z przeprowadzonych pomiarów wynika, że budowa drogi S1 jest konieczna, gdyż obciążenia ruchu drogowego w tych okolicach jest bardzo wysokie. Przepustowość dróg zbliża się do granic możliwości i w najbliższych latach czeka nas „paraliż drogowy”.
Głównym celem spotkania było przeprowadzenie dyskusji z udziałem zaproszonych gości i ustalenie wstępnego planu działań, dlatego Wicewojewoda Śląski proponował, aby dyskusja skierowana była na wybór dwóch najdogodniejszych wariantów. Dyskusja była bardzo rzeczowa i przebiegała płynnie. Największe obawy budził wariant piąty, który przebiega przez gminy: Bojszowy, Miedźna czy Bestwina. Uniemożliwiłby on realizację niektórych inwestycji, takich jak np. Park Techniki Lotniczej w Bestwinie. Najczęściej proponowane warianty to 4 oraz 1 i 2 i najprawdopodobniej któryś z nich zostanie realizowany. W przypadku Bierunia w grę wchodzą warianty 1 i 2 które różnią się od siebie nieznacznie oraz 5, który na wysokości Górki Bijasowickiej odbija na Kopań i zmierza w kierunku Bojszów i Miedźnej. Wariant 5 jednak od dawna opiniowany był negatywnie
Old February 15th, 2007, 04:40 PM   #50
dominobb
Registered User

Jeszcze jest druga mapka:

Old February 15th, 2007, 06:45 PM   #51
marcks
Registered User

mapki są tylko mało czytelne, przydały by sie jakies wieksze
Old February 16th, 2007, 12:03 PM   #52
dominobb
Registered User

Oto te mapki w pełnym wymiarze:

Old February 16th, 2007, 12:53 PM   #53
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

dzięx za mapki
Old February 16th, 2007, 03:37 PM   #54
P_r_z_e-m_o
Registered User

Również dziękuję za mapki teraz się już trochę rozjaśniło.
Podoba mi się Wariant IV, ale przypuszczam, że nie będzie on realizowany, bo przebiega za blisko Obozu w Brzezince
Wariant II nie przejdzie bo jw. i przebiega w pobliżu stawów w Brzeszczach (Obszar Natura 200).
Pewnie skończy się na Wariancie V.
Choć wydaje mi się że najciekawszy byłby Wariant II ale z Węzłem Oświęcim umieszczonym bliżej Soły (węzeł na samym dole pierwszej mapki), a potem przebieg zaznaczony kolorem filetowym i dalej jak dla Wariantu II.
Z tym, ze wg mnie trzeba by zaplanować dodatkowo węzeł pomiędzy Brzeszczami i Pocieszynem oraz zrobić połączenie z drogą Brzeszcze-Pszczyna i drugi w Dankowicach, a nie w pobliżu MOP-u (Węzeł Stara Wieś).
Nie wiem też dlaczego są są dwa MOP-y na odcinku Brzeszcze - BB, ale chyba chodzi o to, że powstanie jeden i podano jego dwie ewentualne lokalizacje?
I taka jeszcze dygresja:
Wariant BI warto by przedłużyć do dwupasmówki wokół Fiata, a ja samą "pociągnąć" do Węzła Nw. Bieruń. Miejsca jest tam dość na drugi pas.

No i ta obwodnica Oświęcimia, modzio
Old February 16th, 2007, 04:12 PM   #55
dominobb
Registered User

a czy obwodnica oświęcimia będzie czteropasmowa, czy dwupasmowa?
Old February 16th, 2007, 05:48 PM   #56
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15421

Chyba to drugie.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2007, 06:01 PM   #57
P_r_z_e-m_o
Registered User

Też myślę, że dwupasmowa, ale tak na prawdę to powinna być 2x2
Old February 16th, 2007, 11:55 PM   #58
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

S1 jest bardzo potrzebna. We wrześniu przejeżdżałem przez Bieruń i był tam spory ruch

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2007, 08:38 AM   #59
marcks
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
S1 jest bardzo potrzebna. We wrześniu przejeżdżałem przez Bieruń i był tam spory ruch
ja tam czesto jezdze i wiem że natężenie ruchu jest tam spore !! a co sie tam dzialo jak remontowali droge to niema co mowic, korki i długi postój.

no to czekamy kiedy uchwala ostateczna wersje i zaczna cos budowac
Old March 1st, 2007, 10:48 PM   #60
damiantychy
Registered User

Mam pytanie odnośnie istniejącej drogi ekspresowej s1 Tychy-D.Górnicza.O ile wiem to droga ekspresowa to droga bezkolizyjna na którą można wjechać i zjechac tylko w miejscu do tego wyznaczonym tj.węzeł lub bezkolizyny wjazd.Jadąc od srtony Tychów w kierunku Dąbrowy na wysokości Jaworzna zauważyłem skręt w lewo(jednopoziomowy) przecinający drogę prowadząca z przeciwnego kierunku tj.z Dąbrowy do Tychów.Barierki oddzielające jezdnie zostały zdemontowane, wylano jakiś prowizoryczny dodatkowy pas do skręcania w lewo.Czy może mi to ktoś wytłumaczyć bo dla mnie jest to tak jakbym na autostradzie skręcając w lewo przecinał pasy ruchu prowadzące w przeciwnym kierunku.Dla mnie to jest totalny bezsens.
damiantychy no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, bielsko, bielsko-biała, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules