search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 9th, 2007, 09:48 AM   #41
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5005

Quote:
3. Drogowy mod do trzymania tego "za ryj" (z powyższych wypowiedzi nasuwa się user Patryjota, a także paru innych).

albo druga opcja - podobnie jak Marpa - user obeznany z tematem, ktory podaje gotowe poprawki.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 9th, 2007, 09:58 AM   #42
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

jak najbardziej, zresztą Patryjota jest w tej dziedzinie bardzo aktywny i połowę postów robi w Skargach i Wnioskach :joke:

Jeszcze jedno: wielu drogowców z niewielkim stażem na forum nawet nie wie, że jest możliwość wystąpienia z jakimś tam wnioskiem.
W tym miejscu o tym przypominam
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 10:24 AM   #43
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by smar View Post
jak najbardziej, zresztą Patryjota jest w tej dziedzinie bardzo aktywny i połowę postów robi w Skargach i Wnioskach :joke:

Jeszcze jedno: wielu drogowców z niewielkim stażem na forum nawet nie wie, że jest możliwość wystąpienia z jakimś tam wnioskiem.
W tym miejscu o tym przypominam
No patrzcie moda chca ze mnie zrobic
Bardziej potrzebny jest admin , a jednego z obecnych modow bym wyznaczyl do 100% walki w drogowym - z obecnych to 625 lub OralB ktorzy najwiecej tu sie udzialaja . Takie moje zdanie na ten temat
Old July 9th, 2007, 10:34 AM   #44
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 383

Quote:
Originally Posted by jarekles View Post
a widziales podzial w "INWESTYCJE W POLSCE"?
gdyby tutaj zachowac taki sam i dodac ogolnopolski byloby super.
Choc samo madre nazywanie watkow juz bardzo by pomoglo w utrzymaniu tu porzadku.
W dziale ogólnopolskim oczywiście wątki także zza granicy, ale to chyba oczywiste. Ja uważam, że lepiej się czyta kiedy wszystko jest pogrupowane tematycznie według konkretnych budów (np. Trasa WZ), czy etapów (A1 Gdańsk - Grudziądz) niż jak się tworzy jakieś mega wątki typu "Inwestycje w Trójmieście" i "Autostrada A1" i tam miałoby być wszystko związane z tymi zagadnieniami. A więc skoro dzielimy, a przecież dzielimy bo to wygodne, to żeby było jeszcze wygodniej dodanie podziału REGIONALNEGO DLA TEMATÓW REGIONALNYCH jest jak najbardziej uzasadnione, oczywiste i po prostu konieczne.

A Patryota to niech lepiej dalej siedzi w "Radzie Nadzorczej" (i kontroluje wszystko) bo jakby dostał władzę to chyba byśmy się pozabijali.
Old July 9th, 2007, 10:40 AM   #45
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
W dziale ogólnopolskim oczywiście wątki także zza granicy, ale to chyba oczywiste. Ja uważam, że lepiej się czyta kiedy wszystko jest pogrupowane tematycznie według konkretnych budów (np. Trasa WZ), czy etapów (A1 Gdańsk - Grudziądz) niż jak się tworzy jakieś mega wątki typu "Inwestycje w Trójmieście" i "Autostrada A1" i tam miałoby być wszystko związane z tymi zagadnieniami. A więc skoro dzielimy, a przecież dzielimy bo to wygodne, to żeby było jeszcze wygodniej dodanie podziału REGIONALNEGO DLA TEMATÓW REGIONALNYCH jest jak najbardziej uzasadnione, oczywiste i po prostu konieczne.

A Patryota to niech lepiej dalej siedzi w "Radzie Nadzorczej" (i kontroluje wszystko) bo jakby dostał władzę to chyba byśmy się pozabijali.
Tylko co okreslamy jako kryterium co do regionow ,a co do ogolnego - bo jest wiele inwestycji wcale nei na DK a sa one ogromne -np. DTS czy Trasa Siekierkowska ?? - moim zdanie w ogiolnym watki gdzie inwestycje sa powyzej pewnej wartosci

Oj Bartosz - widze dales mnie do rady nadzorczej - hyhyhyhyhyhy

Last edited by Patryjota; July 9th, 2007 at 10:54 AM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 11:15 AM   #46
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 383

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
np. DTS czy Trasa Siekierkowska ?? - moim zdanie w ogiolnym watki gdzie inwestycje sa powyzej pewnej wartosci
A moim zdaniem w regionach, bo to inwestycje regionalne albo nawet tylko lokalne i jak kogoś interesują z nie swojego regionu to przecież sobie tam zajrzy.

Coś tu mówiliście o wątkach rowerowych. Chyba nie komu nie przyszło do łowy uznać za wątek rowerowy "Poll: Drogi rowerowe razem z szosami czy osobno?"?
Old July 9th, 2007, 02:10 PM   #47
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
A moim zdaniem w regionach, bo to inwestycje regionalne albo nawet tylko lokalne i jak kogoś interesują z nie swojego regionu to przecież sobie tam zajrzy.
Czy to nie jest wtedy utrudnienie ??? Czy nie lepiej duze inwestycje jak w/w utrzymac w dziale ogolnym ??
Old July 9th, 2007, 03:35 PM   #48
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

no i mamy przykład foto-relacji -czytaj założony oddzielny watek
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=496497 - a mogło to byc np. w wątku lubelskim ogólnym - Takie porządkowanie też by się przydało
Old July 9th, 2007, 06:04 PM   #49
[BÉTON!BRUT!]
ONION IN THE SHELL

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 103552

Zgadzam sie ze fotorelacje powinny byc razem z watkami dotyczacymi drog. To samo mosty na drogach powinny byc razem z dana droga vide most w grudziadziu na A1, czy w ciagu AOW. Watek pt. Infra na EURO powinna byc razem z budowa drog do 2013.

Nie uwazam ze tworzenie mega-watkow byloby dobrym pomyslem. Dzienny przyrost postow w stylu "OOOOOO! Ty idioto!" nie pozwala na znalezienie wlasciwych informacji. Po wrzuceniu kontrowersyjnych dyskusji w stylu tych o przebiegu s-8, sensownosci s-19 czy s-3 do watkow zbiorczych spowoduje totalny chaos. Poza tym generalnie laczenie watkow powoduje chaos.

Generalnie nieduzo zmian jest potrzebnych, ktore moze zmniejsza balagan. Uwazam ze kazda droga rangi co najmniej krajowej powinna miec wlasny watek plus oddzielne dla budowy esek i autostrad na wyznaczonych odcinkach. Kazde duze miasto watek dot. inwestycji/remontow lokalnych plus watek dot. obwodnic - nie jest w koncu tak ze naraz buduje sie 10 obwodnic w danym miescie tylko jedna na odicnku tszy km a potem 10 lat ciszy i "znowu". Duze inwestycje w stylu DTS, Trasy Kwiatkowskiego czy TSiekierkoweskiej powinny miec wlasne watki.

Ale, przede wszystkim to powinien byc czesciej aktualizowany Spis tresci i wszyscy powinni czesciej z niego korzystac.
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 06:43 PM   #50
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Moje 3 grosze:
1. Watki powinny byc laczone przez adminow wg. zasady uznaniowej, gdzie glowna przeslanka bylby zdrowy rozsadek.
Przyklady:
Jeden watek dla calej Warszawy jest zly, bo jednak zbyt duzo tam sie dzieje, 35 watkow to znowu za duzo.
Moze mozna zrobic 3 albo 4.
Generalnie jestem za laczeniem wiekszosci watkow dotyczacych jednego miasta, chyba, ze inwestycja jest na prawde super wazna/ciekawa.
Przyklad Krakowa: Rondo Mogilskie moze (nie mam 100% przekonania) powinno miec osobny watek, ale remont 29 Aleji juz nie.
2. Uwazam, ze watki, do ktorych dawno nie bylo merytorycznych postow (powiedzmy 3 miesiace) powinny byc usuwane, albo najistotniejsze fragmenty przenoszone do pokrewnych tematow.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 06:48 PM   #51
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by DJP View Post
Moje 3 grosze:
1. Watki powinny byc laczone przez adminow wg. zasady uznaniowej, gdzie glowna przeslanka bylby zdrowy rozsadek.
Przyklady:
Jeden watek dla calej Warszawy jest zly, bo jednak zbyt duzo tam sie dzieje, 35 watkow to znowu za duzo.
Generalnie jestem za laczeniem wiekszosci watkow dotyczacych jednego miasta, chyba, ze inwestycja jest na prawde super wazna/ciekawa.
Przyklad Krakowa: Rondo Mogilskie moze (nie mam 100% przekonania) powinno miec osobny watek, ale remont 29 Aleji juz nie.
2. Uwazam, ze watki, do ktorych dawno nie bylo merytorycznych postow (powiedzmy 3 miesiace) powinny byc usuwane, albo najistotniejsze fragmenty przenoszone do pokrewnych tematow.
1. Dlatego uważam że kryterium decydującym czy ma być oddzilny wątek ma być rozmiar inwestycji(czytaj ile kosztuje)
2. Ciekawe -ale w kilku przypadkach może nie być wykonalne - gdzie ma być wrzucony wątek np. Obw. Ślesina DK 25 ??? chyba że do ogólnego wątku drogowego o Koninie
Old July 9th, 2007, 06:50 PM   #52
malyniak
Registered User

malyniak's Avatar

Likes (Received): 620

Quote:
Po co usuwane??? Co to za forum, gdzie nie można przeszukiwać archiwalnych treści.
malyniak no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 06:57 PM   #53
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by malyniak View Post
Po co usuwane??? Co to za forum, gdzie nie można przeszukiwać archiwalnych treści.
Przyklad: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=133135
Wydaje mi sie, ze watki tego typu nie musza byc archiwizowane przez 3 lata.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 08:33 PM   #54
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Przyklad: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=133135
Wydaje mi sie, ze watki tego typu nie musza byc archiwizowane przez 3 lata.
Takie coś to do autobus w warszawie połączyć
Old July 9th, 2007, 08:49 PM   #55
malyniak
Registered User

malyniak's Avatar

Powinien być jeden wątek o komunikacji miejskiej w Warszawie (o ile w ogóle jest sens dyskutowania tu o warszawskiej komunikacji - jest przecież wawkom) gdzie to mogłoby zostać włączone. Takie wątki powinny być likwidowane/włączane do innych w trakcie bieżącej moderacji, a nie na zasadzie, że wywalamy wszystko, co starsze niż x miesięcy. Muszę stwierdzić, że Twoja propozycja mocno mnie zdziwiła, bo nie widziałem jeszcze forum, które chciałoby pozbywać się swojego archiwum. To normalne, że wątki umierają, bo przecież kończą się inwestycje itd., ale zawsze ktoś może chcieć do tego wrócić. Popatrz na usenet - tam archiwum to prawdziwa skarbnica informacji.
Old July 9th, 2007, 08:58 PM   #56
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

w/w wątek który podał DJP ma 3 wpisy ?? taki wątek chcesz archiwizować ?? Tak stare watki muszą być archiwizowane - ale nie takie jak ten wyżej .

Martwe wątki po 2 latach i tak sa kasowane
Old July 9th, 2007, 09:14 PM   #57
malyniak
Registered User

malyniak's Avatar

Quote:
w/w wątek który podał DJP ma 3 wpisy ?? taki wątek chcesz archiwizować ?? Tak stare watki muszą być archiwizowane - ale nie takie jak ten wyżej.
Tamten wątek jest bez sensu (jak lokata ), ale przecież napisałem co powinno z nim się stać:
Quote:
Powinien być jeden wątek o komunikacji miejskiej w Warszawie (o ile w ogóle jest sens dyskutowania tu o warszawskiej komunikacji - jest przecież wawkom) gdzie to mogłoby zostać włączone. Takie wątki powinny być likwidowane/włączane do innych w trakcie bieżącej moderacji
Quote:
Originally Posted by Patryjota
Martwe wątki po 2 latach i tak sa kasowane
Wiem i boleje nad tym.
Old July 9th, 2007, 10:32 PM   #58
Byrt_krk
OoOoo

Likes (Received): 88

Quote:
Moje 3 grosze:
Przyklady:
Popieram - na poczatek nalezy zrobic porzadek w oparciu o zdrowy rozsadek - czyli polaczyc podobne watki dotyczace mniejszych lub podobnych inwestycji. Nie ma sensu utrzymywanie kilkunastu watkow dla jednego miasta, ktore dotycza przebudowy infrastruktury o malym znaczeniu. Jedynie duze inwestycje jak Rondo Mogilskie w Krakowie, czy plac Grunwaldzki w Wroclawiu moga miec swoje watki.
Po zrobieniu porzadkow moze okazac sie, ze inne glebsze zmiany nie beda konieczne. A jak dalej bedzie zle to wtedy mozna myslec nad dalsza reforma.

Quote:
1. Dlatego uważam że kryterium decydującym czy ma być oddzilny wątek ma być rozmiar inwestycji(czytaj ile kosztuje)
2. Ciekawe -ale w kilku przypadkach może nie być wykonalne - gdzie ma być wrzucony wątek np. Obw. Ślesina DK 25 ??? chyba że do ogólnego wątku drogowego o Koninie
Kryterium inwestycji powinien byc jej rozmiar przy czym nie mierzony kosztem ale zdrowym rozsadkiem
Byrt_krk no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2007, 10:36 PM   #59
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Byrt_krk View Post

Kryterium inwestycji powinien byc jej rozmiar przy czym nie mierzony kosztem ale zdrowym rozsadkiem
Zdrowy rozsądek - czyli co mod ma decydować - i tak jedna inwestycja ma oddzielny wątek a inna nie ?? - i będą pretensje ludzi z forum - nie lepiej ustalmy co ma decydować - cały czas proponuje KASA
Old July 9th, 2007, 11:59 PM   #60
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Quote:
...

ZDECYDOWANE TAK regionom w infrastrukturze.
Zdecydowanie tak czytaniu ze zrozumieniem.
nsolak no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules