search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 23rd, 2010, 11:30 AM   #61
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Likes (Received): 367

Quote:
Originally Posted by Mruczek View Post
A to, że jaśniepańska brać inżynierska nie lubi łazić do Konserwatorki Zabytków za uzgodnieniami, bo oni wiedzą lepiej, co jest zabytkiem, a co nie jest, no to druga sprawa.
To jest uproszczenie i to bardzo krzywdzące.

Równie dobrze napisać można, że Jaśnie Pani Konserwator wie lepiej, co jest potrzebne pasażerom (i np. możliwość nieskrępowanego codziennego podziwiania pseudozabytkowego Zamku Królewskiego ważniejsza jest od niemoknięcia na przystanku), jakie powinno być przeznaczenie terenów komunikacyjnych a także ma w poważaniu decyzje prezydenta miasta. Co ciekawe, taka "twarda" jest tylko w odniesieniu do inwestycji komunalnych, bo wyburzenia zabytkowej parowozowni nieopodal Dw. Wileńskiego nie powstrzymała. A do tego boi się przeczytać negatywnej opinii w biuletynach branżowych. I co, sympatycznie, prawda?
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.

Last edited by Glonojad; May 23rd, 2010 at 11:42 AM.
Glonojad no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 23rd, 2010, 12:33 PM   #62
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5053

Quote:
Originally Posted by pszuto View Post
Czy podczas planowania mostu Świętokrzyskiego, lub później, była brana pod uwagę opcja przedłużenia Zajęczej do Bartoszewicza?
http://www.skyscrapercity.com/showpo...95&postcount=5
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2010, 02:33 PM   #63
pszuto
PeSZek

pszuto's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
thx!
pszuto no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2010, 01:45 PM   #64
janex_wwa
qwerty

janex_wwa's Avatar

Likes (Received): 22996

Mamy juz pewność, że w tym roku budowa nie wystartuje:

Młyn wciąż pod ochroną
olap 30-08-2010, ostatnia aktualizacja 30-08-2010 21:08

Ministerstwo Kultury odrzuciło skargę ratusza na decyzję wojewódzkiej konserwator o wpisie zabudowań młynu Michla przy ul. Objazdowej 1 do rejestru zabytków.

Przez fragment działki, na której znajduje się XIX-wieczny spichlerz, ma przebiegać praski odcinek trasy Świętokrzyskiej. By go zbudować, władze dzielnicy chciały zburzyć dwa budynki z młyńskiego kompleksu.

Z decyzji ministra zadowolony jest Tomasz Peszke ze stowarzyszenia mieszkańców Michałowa. To właśnie na wniosek tej organizacji wojewódzka konserwator wpisała obiekt do rejestru zabytków. – Władze Pragi-Północ muszą zmienić projekt budowy trasy, tak by omijał on zabudowania młyna – cieszy się Peszke.

Mieszkańcy w starym spichlerzu chcą urządzić centrum kultury.
Życie Warszawy
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/...d_ochrona.html
janex_wwa no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2010, 01:53 PM   #65
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Droga będzie miała opóźnienie i będzie dużo droższa a znając życie centrum kultury i tak nie powstanie - duży sukces panie Peszke...
Old August 31st, 2010, 02:03 PM   #66
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 530

A ja zachęcam do poszukania w sieci całego uzasadnienia...
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2010, 03:26 PM   #67
niecierpliwy
Registered User

Likes (Received): 1

Piękny zabytek z antenami 2G/3G na dachu.
niecierpliwy no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2010, 06:21 PM   #68
janex_wwa
qwerty

janex_wwa's Avatar

Likes (Received): 22996

Quote:
Originally Posted by Jakub Warszauer View Post
A ja zachęcam do poszukania w sieci całego uzasadnienia...
Można przeczytać tutaj:
https://docs.google.com/leaf?id=0Bw_...t&num=50&pli=1

Czyli teoretycznie droga mogłaby nadal przechodzić przez teren wokół spichlerza, pod warunkiem że omijałaby obiekty chronione i wydałby na to zgodę konserwator? Jednak jak rozumiem, wg projektu droga kolidowała z tymi obiektami, więc to było głównym powodem zaskarżenia przez miasto decyzji o wpisie do rejestru? Ale tak czy siak, czeka nas kilkumiesięczne opóźnienie.
janex_wwa no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2010, 10:45 PM   #69
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

No proszę, a więc jednak są sposoby na specustawę (inne, niż zaskarżanie DoŚU).

Szczerze mówiąc uważam, że zasięg "rażenia" widzimisizmu konserwatorskiego jest zbyt wielki. Trudno chyba o przykład bardziej subiektywnej interpretacji przepisów, niż "ocena wpływu na walory widokowe".

Pomijam fakt, że na część czynności konserwatorskich brakuje ustawowej ścieżki odwoławczej.
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.
Old August 31st, 2010, 10:53 PM   #70
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 113

Panie "jak rozumiem była konserwator", w świecie wolnym od propagandy płynącej z mediów, była znana z niedorzecznych i ewidentnie posiadających "drugie dno" decyzji... na przykład mój znajomy, który planował nadbudowę kamienicy, dostał polecenie wprowadzenia zmian do projektu, które były sprzeczne z prawem budowlanym!!

Miejmy nadzieję, że jak ucichnie histeria, wszystkim wyjdzie to na dobre

Pzdr
lkmiec no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2010, 01:49 AM   #71
Mruczek
Warrior of Excel

Mruczek's Avatar

Likes (Received): 13293

Quote:
Originally Posted by Glonojad View Post

Szczerze mówiąc uważam, że zasięg "rażenia" widzimisizmu konserwatorskiego jest zbyt wielki. Trudno chyba o przykład bardziej subiektywnej interpretacji przepisów, niż "ocena wpływu na walory widokowe".

Pomijam fakt, że na część czynności konserwatorskich brakuje ustawowej ścieżki odwoławczej.
Pewna rekompensata za fakt, że w większości służby konserwatorskie nie są w stanie wypełnić swoich ustawowych zadań z powodu mizerii kadrowej i dużego zasięgu rażenia widzimisizmu inżynieryjnego. Plus developerskiego.

Jak robić to porządnie: ja tam odżałuję te kilka miesięcy.
Barcelona Budapeszt Grodno Kowno Madryt Moskwa Ukraina
Mruczek no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2010, 01:52 AM   #72
blinski
Registered User

Likes (Received): 301

Quote:
Originally Posted by Glonojad View Post

Zasięg widzimisizmu musi być duży, bo niby kto ma oceniać takie rzeczy, jak wpływ inwestycji na walory widokowe? Jak to ocenić obiektywnie - czym wymierzyć? Chodzi o co innego - o dobry feedback. Konserwator podaje myśl, media przekazują dalej, i rozpoczyna się dyskusja - mówi jeden spec, drugi, potem jakiś varsavianista, potem jeszcze dorzucamy opinię generała publicznego i dobry konserwator po tym wszystkim powinien wziąć uzyskaną informację zwrotną o swojej opinii pod uwagę, nie upierać się jak osioł. Powinno to też trwać w miarę krótko.
Quote:
Originally Posted by lkmiec View Post
Panie "jak rozumiem była konserwator", w świecie wolnym od propagandy płynącej z mediów, była znana z niedorzecznych i ewidentnie posiadających "drugie dno" decyzji... na przykład mój znajomy, który planował nadbudowę kamienicy, dostał polecenie wprowadzenia zmian do projektu, które były sprzeczne z prawem budowlanym!!
W którym świecie była z tego znana? Gdzie się tak powszechnie uważa? Które to są te decyzje z podwójnym dnem - jak rozumiem przez to masz na myśli korupcjogenność? Jakieś znane i dyskutowane publicznie sprawy, nie nadbudowy znajomych, bo kto to sprawdzi. Pytam, bo o tej akurat konserwator w przeciwieństwie do poprzedników mogę niewiele złego powiedzieć, szczególnie biorąc pod uwagę bałagan decyzyjny w jakim konserwator się porusza i złe przepisy.

Last edited by blinski; September 1st, 2010 at 01:59 AM.
blinski no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2010, 11:24 PM   #73
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by blinski View Post
W którym świecie była z tego znana? Gdzie się tak powszechnie uważa? Które to są te decyzje z podwójnym dnem - jak rozumiem przez to masz na myśli korupcjogenność? Jakieś znane i dyskutowane publicznie sprawy, nie nadbudowy znajomych, bo kto to sprawdzi. Pytam, bo o tej akurat konserwator w przeciwieństwie do poprzedników mogę niewiele złego powiedzieć, szczególnie biorąc pod uwagę bałagan decyzyjny w jakim konserwator się porusza i złe przepisy.
ehh, napisałem posta z odpowiedzią na powyższe, ale:

1) nie lubię wdawać się w takie połajanki

2) jest to off-topic

3) nie oczekuje sprawdzania niczego przez nikogo, i nikogo nie chcę przekonywać. Napisałem o swoich odczuciach i doświadczeniach, a kolega o swoich. Słowo przeciwko słowu. Jak zwykle w takich sytuacjach.

więc posta skasowałem i pozdrawiam

PS. jeżeli chcesz o tym podyskutować, zapraszam na priv
lkmiec no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2010, 01:01 AM   #74
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Quote:
Originally Posted by blinski View Post
Chodzi o co innego - o dobry feedback. Konserwator podaje myśl, media przekazują dalej, i rozpoczyna się dyskusja - mówi jeden spec, drugi, potem jakiś varsavianista, potem jeszcze dorzucamy opinię generała publicznego i dobry konserwator po tym wszystkim powinien wziąć uzyskaną informację zwrotną o swojej opinii pod uwagę, nie upierać się jak osioł. Powinno to też trwać w miarę krótko.
No cóż. Akurat z konserwatorem wojewódzkim nie miałem wiele do czynienia, ale z konserwatorem stołecznym wyglądało to tak, że miał on swoje stanowisko a "dyskusja" polegała na jego wygłoszeniu i podziękowaniu "dyskutantom" za przybycie. Opinie a contre zostały zignorowane. Po półrocznej batalii, spotkaniach na "najwyższym szczeblu" i paru iteracjach kompletnej dokumentacji projektowej, z rysunkami warsztatowymi włącznie (z pewnością niezbędnymi dla oceny wpływu na otoczenie, he he he) ustalono w końcu zakres dopuszczalnych parametrów. To "krótko" trwało łącznie tak koło roku w sumie, a efekt końcowy jest kundlem, który wygląda bardzo podobnie do wersji pierwotnej (czyli wciąż pasuje do otoczenia tak samo, jak wcześniej - czyli podobno wcale), ale jest dużo mniej praktyczny. A wszystko to w rejonie, w którym tak daleko idące pełnomocnictwa konserwatora były moim zdaniem uzurpowane.

Quote:
Originally Posted by Mruczek View Post
Pewna rekompensata za fakt, że w większości służby konserwatorskie nie są w stanie wypełnić swoich ustawowych zadań z powodu mizerii kadrowej i dużego zasięgu rażenia widzimisizmu inżynieryjnego. Plus developerskiego.
Ten argument przypomina mi polskie prawodawstwo - róbmy głupie i bezsensownie restrykcyjne przepisy, bo i tak mało kto ich przestrzega.
Quote:
Jak robić to porządnie: ja tam odżałuję te kilka miesięcy.
Mam przekonanie, że tu bynajmniej nie chodziło o porządek, a o zaspokojenie ambicji i poczucia władzy. W końcu można było się postawić prezydentowi miasta i I zastępcy, to jest władza na stołeczku! Efekt końcowy na pewno porządnym nazwany nie zostanie, jest bezsensownym kompromisem, w którym najbardziej ucierpiała funkcja.

No ale czego wymagać od urzędu, dla którego nadrzędny jest "historyczny gabaryt przystanku obejmujący jedynie słupek i małą wiatę". Jak wiadomo, Warszawa jest perełką światowej architektury i nie może sobie pozwolić na dziwaczne zadaszenia całoperonowe "niczym na dworcu kolejowym" - nie to, co jakieś tam Drezna, Sztrasburgi czy Bremy. No nic, Bogu dziękuję, że przynajmniej długości peronów tramwajowych nie oprotestowano, a były na Foksal i takie pomysły, z tego co słyszałem.

Last edited by Glonojad; September 2nd, 2010 at 01:11 AM.
Old September 2nd, 2010, 09:13 AM   #75
KalafiorWWA
Registered User

KalafiorWWA's Avatar

Likes (Received): 145

I pomyśleć, że mój szary blok z wielkiej płyty, razem z całą jego bracią,za 100 lat też będzie takim ważnym zabytkiem. Serce rośnie
Jamnik przy Kijowskiej to np perełka, bo najdłuższy. Za kilkadziesiąt lat urządzą w nim galerię sztuki na bank!
KalafiorWWA no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2010, 09:57 AM   #76
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 12131

Symbol nowej Warszawy obchodzi 10. urodziny

Quote:
Dzisiaj mija dziesięć lat od otwarcia mostu Świętokrzyskiego. Jego strzelista sylwetka odmieniła panoramę centrum: na tle Skarpy Warszawskiej czy zielonego brzegu Pragi podziwiamy piramidę 48 białych lin rozpiętych na wysokim pylonie. To pierwsza tej klasy podwieszana przeprawa w Polsce. Od projektu Fina Pekka Pulkkinena zaczęło się nowe myślenie o architekturze mostów, które mają służyć przeprawianiu się przez rzeki, ale też cieszyć nasze oczy.

- Most jest piękny, ale brakuje mu przedłużenia na obu brzegach Wisły. Wygrała koncepcja, żeby nie podłączać go do Wisłostrady. Były też wielkie nadzieje, że powstanie atrakcyjna dzielnica w miejscu zapuszczonego Portu Praskiego - przypomina Marcin Święcicki, prezydent Warszawy w latach 1994-99, który doprowadził do budowy Świętokrzyskiego, żeby zastąpić tzw. wieczną prowizorkę, czyli drewniany most Syreny.

Luksus, ale dla wszystkich

Wstęgę przecinał już jego następca Paweł Piskorski i to jego media wykreowały na budowniczego mostów. Obiecywał, że Świętokrzyski "umożliwi stworzenie nowej tkanki miejskiej po obu stronach rzeki". Jednak nad kosztownym tunelem Wisłostrady w jego planach znalazła się luksusowa mieszkaniówka. Na szczęście Lech Kaczyński jako prezydent miasta uznał, że musi tu powstać atrakcja, która będzie przyciągać wszystkich. Dzięki temu za miesiąc obecne władze Warszawy otworzą koło mostu Świętokrzyskiego wystrzałowe Centrum Nauki "Kopernik".

Po drugiej stronie Wisły Piskorski snuł wizję "nowego centrum Pragi, gdzie nowoczesnej architekturze towarzyszyć będą duże połacie zieleni i wcinająca się akwenami dzisiejszego portu woda". Przypomnijmy, że ten teren miasto oddało firmie Elektrim w zamian za finansowanie budowy mostu Świętokrzyskiego. Najpierw mówiło się, że prywatna spółka zapłaci za niego w całości, potem wyszło na jaw, że wyłożyła tylko 60 mln zł, a kolejne 100 mln musiał wysupłać ratusz.

Te pieniądze poszły w większości na dojazdy do przeprawy i od tego zaczęła się głośna przed kilkoma laty afera mostowa. Ujawniła powiązany z urzędnikami i politykami kartel firm i spółek drogowych, które nawzajem się kontrolowały i dawały sobie zlecenia.

A dojazdów nie ma

Na początku zeszłego roku gazety emocjonowały się wystawieniem Portu Praskiego na sprzedaż. A dokładnie spółki pod tą nazwą, która zarządza 38,5 ha chaszczy i baraków w tej okolicy. Bankrutujący Elektrim chciał za nie blisko 100 mln zł, reklamując, że projekt planu zagospodarowania zakłada tu m.in. cztery wieżowce (najwyższy może mieć aż 160 m). Wczoraj od Agnieszki Kaliszuk ze spółki Port Praski usłyszeliśmy, że do transakcji ostatecznie nie doszło. Jego drugim właścicielem nadal jest zaś spółka Embud. Już wcześniej przejęła za długi Elektrimu 42 proc. udziałów. Mówi się, że kontroluje ją właściciel Polsatu Zygmunt Solorz. Agnieszka Kaliszuk bezceremonialnie ucina jednak rozmowę na ten temat: - Takie przepytywanki są nie na miejscu. Skupcie się lepiej na dziesięcioleciu mostu.

Od początku z przeprawą związana jest należąca do miasta spółka Trasa Świętokrzyska. Na początku dekady warszawscy politycy i urzędnicy zarabiali po kilka, kilkanaście tysięcy złotych za zasiadanie w jej władzach i radzie nadzorczej. Utopili 7,6 mln zł w weksle upadającej Stoczni Szczecińskiej. Choć obecne władze Warszawy zapowiadały likwidację spółki Trasa Świętokrzyska, wciąż zajmuje się sprzedażą praw do wizerunku mostu i konserwacją tunelu pod nim.

Dziś jest to jej jedyny związek z drogami, choć pierwotnie miała się też zajmować wytyczeniem dojazdów do mostu Świętokrzyskiego. Te po dziesięciu latach nadal są prowizoryczne. Zrezygnowano z wiaduktu, który miał połączyć most i Powiśle z ul. Bartoszewicza na skarpie. Po praskiej stronie ul. Sokola, w którą zjeżdżamy ze Świętokrzyskiego, wciąż kończy się ślepo. Do jej przedłużenia w stronę Kijowskiej i dalej na Targówek ratusza nie zdopingują nawet mecze Euro 2012, które mają być rozgrywane na powstającym obok Stadionie Narodowym. Wygląda na to, że inwestycje w Porcie Praskim zamiast mostu Świętokrzyskiego przyniesie być może dopiero druga linia metra, która ma być gotowa za trzy lata.
gazeta.pl

układy i układziki -dobre z tą stocznią lol

Quote:
Zrezygnowano z wiaduktu, który miał połączyć most i Powiśle z ul. Bartoszewicza na skarpie.
mam nadzieję że już nikt nie powróci do tak głupiego pomysłu.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2010, 10:55 AM   #77
larius
▲▼▲▼▲▼▲

larius's Avatar

Likes (Received): 309

Quote:
Po praskiej stronie ul. Sokola, w którą zjeżdżamy ze Świętokrzyskiego, wciąż kończy się ślepo. Do jej przedłużenia w stronę Kijowskiej i dalej na Targówek ratusza nie zdopingują nawet mecze Euro 2012, które mają być rozgrywane na powstającym obok Stadionie Narodowym. Wygląda na to, że inwestycje w Porcie Praskim zamiast mostu Świętokrzyskiego przyniesie być może dopiero druga linia metra, która ma być gotowa za trzy lata.
A to ciekawe informacje, bo wg planu budżetowego Warszawy pieniądze są na to przeznaczone już w 2011r. Ciekawe jak to się potoczy...
larius no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2010, 10:55 AM   #78
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7949

Quote:
mam nadzieję że już nikt nie powróci do tak głupiego pomysłu.
Masz coś przeciw wiaduktom?
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2010, 01:40 PM   #79
phantom_x
WAW-Rembridge Garden

phantom_x's Avatar

Likes (Received): 169

Są jakieś nowości na temat odcinka TŚ od Kijowskiej do Zabranieckiej przez teren zabytkowego młynu?
* Całkowita ilość nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie przekroczyła poziom 5 mln metrów kwadratowych tj. więcej niż we wszystkich pozostałych dużych polskich miastach (powyżej 150 tys. mieszk.) razem wziętych.
* Aglomeracje i konurbacje (nie chodzi o województwa), warszawska+łódzka, śląsko-dąbrowska+krakowska, trójmiejska, wrocławska oraz poznańska wytwarzają łącznie około połowy (!) polskiego PKB >> Pilne dokończenie całych tras A1, S5 i S7 to absolutna konieczność.
phantom_x no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2010, 08:32 PM   #80
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Mało sprawny projektant, łasy na wszelkie preteksty do opóźnień kontra despotyczna i nieskora do kompromisów Pani Konserwator? Podlać to ZMIDowskim sosem "najważniejsza jest blacha na tyłek" i spokojnie można zakładać, że do EURO to dokumentacji nie będzie.

Reply

Tags
drogi miejskie, kamery, warszawa

Thread Tools

Posting Rules