search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 9th, 2008, 06:56 PM   #1
..:marwin:..
Registered User

..:marwin:..'s Avatar

Likes (Received): 19

[Polska] MOP-y / Gastronomiczna mapa drogowa

Nie wiem czy tutaj czy w Po Godzinach. Zawsze można przenieść.

Od jakiegoś czasu noszę się z założeniem tego wątku i chyba właśnie nadszedł czas
Celem tego wątku będzie prezentacja i ocena krytyczna przydrożnych barów, tudzież restauracji. Myślę, że tutejsze informacje będą przydatne dla ludzi, którzy często jadają w takich przybytkach.

Tak więc zapraszam do wymiany doświadczeń z przydrożnych lokali
..:marwin:.. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 9th, 2008, 07:00 PM   #2
Registered User

Tak więc pozwolę sobie zacząć.
Trasa nr 11 odcinek Poznań - Piła
Jadąc z Poznania do Piły za Złotkowem po lewej stronie znajduje się bar (albo zajazd) Dziupla. Szczerze mówiąc nie polecam. Jedzenie takie sobie a i ceny dosyć wysokie. Za normalny dwudaniowy obiad wydamy ok 25pln.

Reszta później...
Old April 9th, 2008, 07:06 PM   #3
holy
Registered User

Likes (Received): 44

DW163 między Wałczem i Czaplinkiem. Bar na pasie startowym (DW się poszerza w tym miejscu) - super grochówka )

DK10 - okolice Śmiłowa, między Piłą a Bydgoszczą. znana restauracja byłego senatora Henryka S. - jedzenie względnie tanie i zaskakująco smaczne
holy no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 07:19 PM   #4
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 6797

DK 25 między Koronowem a Bydgoszczą ( a właściwie tuż przy Koronowie ) miejscowość Stopka, super żarcie z grilla
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 07:25 PM   #5
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5035

dk6, 15 poludnik.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 07:50 PM   #6
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Zwykle przy drodze nie jadam, ale wyjątkowo odwiedzam stację BP na zachód od Człuchowa przy DK22. Wadą są tłumy klientów, ale dzięki temu żarcie jest zawsze świeże. Poza tym smakowite. Polecam zupę gulaszową.

Dodatkową atrakcją jest mini zoo.

Last edited by pmaciej7; March 29th, 2012 at 11:32 PM. Reason: zachód, nie wschód
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 08:01 PM   #7
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

Mini zoo? Co tam mają?
Old April 9th, 2008, 08:27 PM   #8
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Całe stada potworów - kozy, strusie, żurawie, jakieś małpy niegolone.
Old April 10th, 2008, 08:03 AM   #9
mgnat1
Unused register

mgnat1's Avatar

Likes (Received): 109

Bar Leśne Runo.
Przy DK10, ok 14 km na południowy wschód od Torunia, w miejscowości Obrowo , przy stacji ORLENU.
Bardzo porządne jedzenie w fajnych warunkach.
Jeżdżąc z Warszawy nad morze prawie zawsze robię tam postój i jeszcze się nie zawiodłem.
Od tej roboty

(DBB)
mgnat1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 08:40 AM   #10
bender82
Registered User

bender82's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Zwykle przy drodze nie jadam, ale wyjątkowo odwiedzam stację BP na wschód od Człuchowa przy DK22. Wadą są tłumy klientów, ale dzięki temu żarcie jest zawsze świeże. Poza tym smakowite. Polecam zupę gulaszową.

Dodatkową atrakcją jest mini zoo.
Potwierdzam jadam tam od lat i chyba byłem już o wszystkich możliwych porach, polecam wszelkiego rodzaju pierogi ale ogólnie wszystko jest dobre jak wspomniał pmaciej7 wada jest duża liczba gości zwłaszcza w letnie weekendy
bender82 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 08:53 AM   #11
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4209

Ja moge z czystym sumieniem polecic TIR-bar w Brzozowcu na DK3 przed Gorzowem od strony Zielonej Gory i Miedzyrzecza, w Brzozowie jest "Pod Kogutem" znanej szczecinskiej brygady restauracyjnej, na DK3 przed rozjazdem Swinoujscie/Kamien Pom., a takze zajazd rowniez na DK3 miedzy Gorzowem a Zielona Gora, rowniez z mini zoo Ten jednak trzeba odwiedzac predko, bo niedlugo bedzie przebiegac przez srodek baru S3
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 09:34 AM   #12
jadwas
Stargardzki warszawiak

DK10 na północ od Torunia jakieś 3 kilometry od końca S10 po zachodniej stronie - super grill
Ta knajpa pod Śmiłowem u Stokłosy nazywa się Pasibrzuch - do tego zwykle stoi tam przewoźny sklepik
Old April 10th, 2008, 10:29 AM   #13
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 409

Moze rozszerzyc watek na:

[Polska] MOP-y / Gastronomiczna mapa drogowa

Last edited by bebe.2006; April 10th, 2008 at 10:41 AM.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 11:13 AM   #14
ufonut
Atlantyda

ufonut's Avatar

Likes (Received): 1473

Miedzy Warszawa a Bialymstokiem na DK8 byl/jest wojskowy "MOP" z grochowka i kielbaskami w lesie. Ciekawy jestem co z nim bedzie jak DK8 zmieni sie w S8 do 2012 roku.

Jego najwiekszym atutem jest chyba brak cywilizacji, wszystko jest otoczone drzewami iglastymi.
Old April 10th, 2008, 12:07 PM   #15
Registered User

Ok kontynuacja wypowiedzi.
Jadąc dalej z Poznania do Piły na wysokości Budzynia po prawej stronie znajduje się stacja benzynowa (BP albo Shell - nie pamiętam). Na stacji jest świetna restauracja!!! Naprawdę królowa dróg Menu jest większe niż w niejednej drogiej restauracji na Starym Rynku w Poznaniu. Z tego co pamiętam do wyboru z zup jest m.in rzadko spotykana czernina. Ja osobiście polecam żurek (jest boski - mógłbym jeść litrami), można jeszcze wrzucić flaczki. Po zupce dopełnić się możemy, daniami mącznymi (pierogi, makarony), rybnymi (słodkowodne np. karp! i morskie) i oczywiście mięsnymi (wieprzowiny, wołowiny, cielęciny i to chyba wszystko). Hot dogi i hamburgery to standard ale tych nie polecam bo zęby można połamać :/
Jeżeli chodzi o wystrój to jak na knajpę przy stacji benzynowej 9/10.
Ceny. Podam tylko przykład bo nie chcę się rozpisywać. Resztę można samemu wydedukować. Żurek + stek z ziemniakami komplecik surówek i coś do napitku ok. 20PLN!

Reasumując:
Jedzenie: 9/10
Wystrój: 9/10
Cena: 9/10
Średnia 9/10

Wniosek: Jedna z lepszych jak nie najlepszych knajp przydrożnych w jakich kiedykolwiek byłem. GORąCO POLECAM!!!
Old April 10th, 2008, 12:33 PM   #16
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Przed Wałczem (patrząc od strony Szczecina), na DK10, w miejscowości Piława, jest bar "u Sternika", dobry dla zwolenników ryb wszelkiej maści. Ja osobście tam nie jadam, bo ryb nie lubię, ale wszyscy którzy tam byli - chwalą. Jest tam też sklep z rybami.
Old April 10th, 2008, 12:54 PM   #17
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Przed Wałczem (patrząc od strony Szczecina), na DK10, w miejscowości Piława, jest bar "u Sternika", dobry dla zwolenników ryb wszelkiej maści. Ja osobście tam nie jadam, bo ryb nie lubię, ale wszyscy którzy tam byli - chwalą. Jest tam też sklep z rybami.
Potwierdzam jak tylko zobaczyłem ten wątek to chciałem napisać o Sterniku. Jedzonko super, niestety wjazd jest pod kątek 90st z DK10 w wąską bramę, więc tylko 3,5t.
Polecam wszelkie rybki a'la Victoria
Dodatkowo w pogodne dni można usiąść w ogrodzie pod altanką.

Inne miejsce z rybą jest jeszcze na DK10 w miejscowości Skępe pare km za Lipnem w stronę Warszawy. Bar 'u Dąbka', ostatni po prawej stronie. Polecam lina w śmietanie i uszykowane marynowane rybki na wynos w słoikach. Można zaparkować TIRem.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 01:05 PM   #18
jadwas
Stargardzki warszawiak

Bar w Skępem jest OK, potwierdzam.
Old April 10th, 2008, 02:17 PM   #19
Registered User

Quote:
Dobrze wiedzieć następnym razem się zatrzymam

Quote:
Inne miejsce z rybą jest jeszcze na DK10 w miejscowości Skępe pare km za Lipnem w stronę Warszawy. Bar 'u Dąbka', ostatni po prawej stronie. Polecam lina w śmietanie i uszykowane marynowane rybki na wynos w słoikach. Można zaparkować TIRem.
Słyszałem wiele dobrego o tym linie. Mój ojciec lubi się tam stołować

Ale wracając do trasy nr 11.
Podgaje
Duża stacja benzynowa z dobrze rozwiniętą infrastrukturą (jest nawet kino samochodowe). Jeżeli chodzi o bar to nic nadzwyczajnego. Jest kilka dań, które można zjeść (np. rzadko spotykana w tej części kraju zupa solanka - trzeba przyznać, że jest to potrwa jednodaniowa - wielkość porcji średnia ale za to dużo mięsa. Jak ktoś nie jadł to powinien spróbować). Z konkretnych dań trudno cokolwiek polecić. Jak dla mnie standard. Jeżeli chodzi o ceny to sprawa już zupełnie inna. Za dobry dwudaniowy obiadek + herbatka zapłacimy ok 28PLN. Wg mnie jedzenie nie warte tej ceny.
Jeżeli chodzi o wystrój to nic szczególnego zwykły bar przy stacji benzynowej.

Reasumując:
Jedzenie: 6,5,
Wystrój: 4,
Cena: 3.
Średnia: 4,5

Wniosek: Nie polecam jeżeli nie jest się naprawdę głodnym.
Old April 10th, 2008, 02:26 PM   #20
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22098

Stacja ORLEN z restauracją przy A2 za Poznaniem za węzłem BUK krótko mówiąc MOP Sędzinko bardzo pyszne obiady polecam

jak przypomne sobie inne pyszne lub nie pyszne bary to doodam
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules