search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 10th, 2008, 02:29 PM   #21
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 401

Droga miedzy Piotrkowem a Sulejowem: 14 km = 17 punktow gastronomicznych (restauracje, bary, stacje benzynowe) - rekord Polski !
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 10th, 2008, 02:50 PM   #22
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Likes (Received): 405

DK1 Karczma w Miłosnej (5km za Krośniewicami w stronę Łodzi) - stały punkt odwiedzin jak tylko się jedzie do Łodzi. Jedzonko bardzo dobre od zawsze, wielkość porcji taka że naje się chyba każdy.
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1
przemoe no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 03:26 PM   #23
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by ..:marwin:.. View Post
Ale wracając do trasy nr 11.
Podgaje
Wniosek: Nie polecam jeżeli nie jest się naprawdę głodnym.
Tak? A ja myślałem, że to jest na DK22*.

Potwierdzam wnioski co do jakości jedzenia. Mogliby się bardziej postarać, tym bardziej, że robią wokół siebie dużo szumu (np. przy wejściu galeria zdjęć znanych ludzi, którzy tam jedli). Mają taką lokalizację, że zgarnęliby miliony na samym karmieniu ludzi.
Poza tym, o ile sie nie mylę, ta stacja kilka lat temu otrzymała tytuł stacji roku, naprawdę się dziwię za jakie zasługi.

*To wspólny odcinek obu tych dróg.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 03:48 PM   #24
..:marwin:..
Registered User

..:marwin:..'s Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Tak? A ja myślałem, że to jest na DK22*.
*To wspólny odcinek obu tych dróg.
No rzeczywiście tego nie dodałem ale w błąd też nie wprowadziłem
..:marwin:.. no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2008, 05:03 PM   #25
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14647

Quote:
Originally Posted by przemoe View Post
DK1 Karczma w Miłosnej (5km za Krośniewicami w stronę Łodzi) - stały punkt odwiedzin jak tylko się jedzie do Łodzi. Jedzonko bardzo dobre od zawsze, wielkość porcji taka że naje się chyba każdy.
Potwierdzam jadło świetne, też już tam gościłem
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 09:45 AM   #26
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 401

Pewnie juz bylo w watkach o infrastrukturze na autostradach ale skoro mamy nowy watek dotyczacy MOP-ow to wrzuce tutaj. Bedzie sie cos ruszac:

Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4
2008 - 04 - 09 | 14:56
źródło: GDDKiA
mojeauto.pl
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu wstępnych ofert w przetargu na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradach A-2 Konin – Stryków oraz A-4 Wrocław – Katowice. Przetarg zostanie rozstrzygnięty do końca II kwartału 2008 roku.
Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4 Będą walczyć o budowę stacji przy A-2 i A-4 Od zakończenia prac budowlanych na 103 km odcinku A-2 z Konina do Strykowa i na 180 km odcinku A-4 z Wrocławia do Katowic minęło już sporo czasu, jednak do tej pory kierowcy nie mogą tam zatankować, gdyż nie wybudowano jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych. Sytuacja ma się jednak zmienić i w ciągu 12 miesięcy mają zostać otwarte nowe stacje paliw i motele przy autostradach.

8 kwietnia bieżącego roku otwarto oferty wstępne w przetargu na dzierżawę nieruchomości przeznaczonych na Miejsca Obsługi Podróżnych kategorii II i III w ciągu autostrad A-2 i A-4. Oferty nie zawierają jeszcze szczegółów finansowych. Do przetargu przystąpiło 6 liderów konsorcjów: BP, Lotos, Łukoil, Orlen, Shell i Statoil. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca II kwartału 2008 roku. Do tego czasu będą poddane analizie wstępne projekty architektoniczne oraz plan zagospodarowania terenu, wstępny harmonogram realizacji, źródła finansowania oraz program funkcjonalny.

Przy autostradach powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych, należące do dwóch kategorii: III (stacja paliw, gastronomia i motel) oraz II (stacja paliw i gastronomia). Na autostradzie A-2 znajdą się dwa zespoły MOPów (MOP II Łęka i MOP III Police oraz MOP II Chrząstów i MOP III Chrząstów), natomiast na A-4 trzy zespoły MOPów (MOP III Oleśnica, MOP II Witowice, MOP II Rachowice, MOP II Kozłów; MOP III Młyński Staw, MOP II Rzędziwojowice, MOP III Wirek, MOP II Halemba oraz MOP III Wysoka i MOP II Góra Św. Anny). Jedno konsorcjum może wygrać jeden zespół MOPów na każdej z autostrad.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 10:17 AM   #27
ExGliwice
Registered User

Likes (Received): 47

Restauracja/Bar "Armenia".. ok 15 km za czestochowa na W-We ( DK1), po prawej stronie jadac od czestochowy.

Bar wyglada obskurnie, i raczej odtrasza, ale jedzenie zajefajne, tylko trzeba wiedziec co wybrac.

Ja zawsze biore szaszlyk po ormiansku ( w zasadzie jest to kawal miecha, a nie szaszlyk, ale nazywa sie szaszlyk), to tego ryz jakis taki tez dziwaczny/smaczny , sos czosnkowy, i ormianski jogurt/kefir.. calosc jakos 12-14pln.
Polecam
ExGliwice no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 10:24 AM   #28
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Czy jest prawnie ustalone jaka może być minimalna odległość pomiędzy węzłem a MOPem? Bo MOP to też wjazd/zjazd z autostrady i pewnie nie może być zbyt blisko węzłów. Czy ktoś wie? Jak było to wystarczy link do odpowiedzi..
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 10:30 AM   #29
Skml
Wielki Gdak

Skml's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
Czy jest prawnie ustalone jaka może być minimalna odległość pomiędzy węzłem a MOPem? Bo MOP to też wjazd/zjazd z autostrady i pewnie nie może być zbyt blisko węzłów. Czy ktoś wie? Jak było to wystarczy link do odpowiedzi..
Nie mniej niż 2700 m od węzła WA i 2000 m od węzla WB (mowa o autostradzie).
Skml no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 01:05 PM   #30
Bartek610
Registered User

Bartek610's Avatar

Likes (Received): 271

DK4 Tomaszów Bolesławiecki, 50ąty kilometr - bar "Grażka" - bardzo dobre jedzonko, duży wybór - szczególnie polecam Kotlet po Szwajcarsku, Wątróbkę drobiową, Placek po Węgiersku, Żurek

DK4/A4 Węzeł Krzywa, 57 kilometr - Zajazd pod Kogutem - całkiem smaczne, domowe jedzonko

DK8 Bardo, 46 kilometr - "Karczma Misoni" - smaczne jedzenie, duży wybór, miła atmosfera

DK8 Byków, 138 kilometr - Bar "Apetito" - jeden z najbardziej słynnych barów wśród kierowców ciężarówek ponieważ z niego wywodzi się już teraz popularna w innych barach "świeżonka" ale nigdzie nie jest taka smaczna, jak tam. Inne dania też mają bardzo smaczne - dużo potraw grillowanych

S_Poli liked this post
Bartek610 no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 01:07 PM   #31
Bartek610
Registered User

Bartek610's Avatar

DK4 Tomaszów Bolesławiecki, 50ąty kilometr - bar "Grażka" - bardzo dobre jedzonko, duży wybór - szczególnie polecam Kotlet po Szwajcarsku, Wątróbkę drobiową, Placek po Węgiersku, Żurek

DK4/A4 Węzeł Krzywa, 57 kilometr - Zajazd pod Kogutem - całkiem smaczne, domowe jedzonko

DK8 Bardo, 46 kilometr - "Karczma Misoni" - smaczne jedzenie, duży wybór, miła atmosfera

DK8 Byków, 138 kilometr - Bar "Apetito" - jeden z najbardziej słynnych barów wśród kierowców ciężarówek ponieważ z niego wywodzi się już teraz popularna w innych barach "świeżonka" ale nigdzie nie jest taka smaczna, jak tam. Inne dania też mają bardzo smaczne - dużo potraw grillowanych
Old April 11th, 2008, 06:50 PM   #32
Bartek610
Registered User

Bartek610's Avatar

Coś się popierniczyło w tym ustrojstwie i dwa razy wstawiło mój post także moda proszę o skasowanie 31 postu
Old April 11th, 2008, 07:42 PM   #33
Registered User

Teraz czas na drogę DK10
Jadąc ze Szczecina starą dziesiątką do Stargardu Szczecińskiego po prawej stronie jest knajpka (niestety nie wiem jak się nazywa) taki murowany domek z kutym ogrodzeniem. Byłem tam tylko raz i muszę przyznać, że lipny ten przybytek. Na zupę czekałem ok 20min a na drugie dodatkowe 40min. Jak się człowiek rozejrzy po wnętrzu, od razu widać, że wcześniej było tu mieszkanie. Wystrój dosyć skąpy i trochę zimny.
Jedzonko standardowe jak na dość wysoką cenę (25pln).
Reasumując:
Jedzenie: 6,
Wystrój: 3,5,
Cena: 4
Średnio wychodzi 4,5

Wniosek: Mała przydrożna knajpka, do której chyba rzadko kto zagląda. Fakt ten może przemawiać za długim czasem oczekiwania na zamówienie. Ogólnie kojarzy się mało pozytywnie.
Old April 11th, 2008, 08:33 PM   #34
bogusz00
Registered User

bogusz00's Avatar

Też dodam male info. Rzadko jadam w trasie, ale te dwa przypadki zapisały mi się w pamięci.

Najpierw negatywne (było to prawie 1,5 roku temu wiec może sie coś zmienilo):
Wracalem z Niemiec przez Świecko, czyli DK2. Zatrzymałem się na stacji oznaczonej logiem Petrochemii (blisko granicy, stacja umiejscowiona po prawej stronie jadąc do Poznania - nie pamietam miejscowości - może podpowiecie?) - w kompleksie był bar. Zamówiliśmy schabowe z ziemniakami. W sumie nie było masakry, ale w moich ziemniakach była sobie martwa mucha (obgotowana lub obsmażona). Mucha jak mucha, ale to był grudzień, więc muchy zdaje się, że zimują wtedy. Na moją uwagę, że w ziemniakach jest mucha - Pani ze zdziwieniem w głosie stwierdziła: O tej porze roku? ... na tym skonczylem moj pobyt w tamtym miejscu.

Teraz pozytyw - niestety tez nie pamiętam miejscowości ani nazwy restauracji.
kawałek za Częstochową (DK1) w kierunku Wawy - po prawej stronie napotkaliśmy zajazd - spory dom (prawie jak dworek, stacji benz. chyba nie było). Całość z zewnątrz wyglądała nawet elegancko. Wystrój całkiem spoko, obsługa też ok. Bardzo dobry obiad dostaliśmy, bardzo elegancko podany. Jedyny mankament to, że troche długo czekaliśmy na jedzenie. Pamiętam, że był spory wybór dań - normalne obiady, jakieś fastfoody też były, ale mnie to nie kręci. Ceny umiarkowane, za dwudaniowy obiad dla dwóch osób (ze sporą ilością warzyw) zapłaciliśmy ok 45-55złotych (+ kawa i herbata). Niestety, problemem był brak sali dla palących/niepalących (ewentualnie, nie było jasnego zakazu palenie - to dla mnie minus). w czasie gdy jedliśmy sobie obiad to restauracji przyjechało "eleganckie" małżeństwo - wpadli na kawe... a do kawy wypada zajarać ... Moja żona była w ciąży, więc zrobiło się nieprzyjemnie.
Byłem tam tylko raz - w wakacje '07, nie żałowałem. Nie wiem jak tam jest obecnie.
bogusz00 no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 09:54 PM   #35
radix77
Registered User

radix77's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by ..:marwin:.. View Post
Ok kontynuacja wypowiedzi.
Jadąc dalej z Poznania do Piły na wysokości Budzynia po prawej stronie znajduje się stacja benzynowa (BP albo Shell - nie pamiętam). Na stacji jest świetna restauracja!!! Naprawdę królowa dróg
Stacja na 100% BP miejscowość Podanin duży kompleks nawet chyba o ile dobrze pamiętam kręgielnia jest... Skoro tak zachwalasz chyba wstąpie tam kiedyś po drodze.
radix77 no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 01:54 AM   #36
Registered User

Podanin jest dalej przed Chodzieżą.
Ja mówię o stacji na wysokości Budzynia jeszcze przed zjazdem na Radwanki.
Old April 12th, 2008, 02:12 PM   #37
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 5988

To może jakaś mapka z naniesionymi punktami gastronomicznymi ? ( może wzorem jak z wątku "[Statystyka] Autostrady i drogi ekspresowe" ? )
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 07:32 PM   #38
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1092

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Zwykle przy drodze nie jadam, ale wyjątkowo odwiedzam stację BP na wschód od Człuchowa przy DK22. Wadą są tłumy klientów, ale dzięki temu żarcie jest zawsze świeże. Poza tym smakowite. Polecam zupę gulaszową.

Dodatkową atrakcją jest mini zoo.
Ta stacja to jedna z większych atrakcji turystycznych w tamtej okolicy Świetne obiady i pełno frajdy - szczególnie dla dzieci. Postój obowiązkowy

Poza tym polecam:
- DK7 gdzies na wysokosci Nidzicy, duża stacja bodajże Shell, wyróżnia się obecnością czołgu i BWP na parkingu. Świetna restauracja, ale zawsze pełno ludzi i czsem trzeba sobie poczekać na jedzonko

- Karczma Żywiecka, DK17 tuż za miejscowością Zakręt jadąc w stronę Lublina po prawej stronie. Świetne pierogi, naleśniki i nie tylko po przystępnej cenie. Ładny parking pośród lasu

- Kurów, DK17, stacja benzynowa (Orlen?), w restauracyjce polecam szczególnie żurek, nie wiem jak inne dania

- Oborniki Wlkp, DK11, restauracja (nazwy nie pamiętam) po prawej stronie drogi jadąc w kierunku Piły. Bardzo dobre i syte obiady za około 20 zł.
cichy87 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 13th, 2008, 12:57 AM   #39
Registered User

Quote:
Originally Posted by cichy87 View Post
- Oborniki Wlkp, DK11, restauracja (nazwy nie pamiętam) po prawej stronie drogi jadąc w kierunku Piły. Bardzo dobre i syte obiady za około 20 zł.
Na początku Obornik (na przeciwko Delicji)?
Trzeba będzie to zbadać

Następna knajpka (na drodze nr 10), o której napiszę znajduje się w Reczu (jadąc ze Szczecina po prawej stronie). W zasadzie jest to bar z parkingiem dla tirów.
Jedzonko nawet dobre i niedrogie. Szczególnie polecam ogórkową Wystrój taki sobie. Za 22pln można już się najeść.
Old April 13th, 2008, 12:31 PM   #40
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1328

Trasa DK 17 Wawa - Lublin, kilka kilometrów za Rykami, "U Alfreda - Zajazd nad Wieprzem" (to rzeka, jakby ktoś nie wiedział) proponuję tylko zupkę, bo na drugie długo się czeka, a zupki mają naprawdę niezłe. Przed Lublinem "Bida" w sam raz dla kogoś ze średnio grubym portfelem i potrafiącego sporo zjeść, porcje olbrzymie! Zawsze full ludzi, mogą być problemy ze stolikami.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules