search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 21st, 2008, 12:50 AM   #61
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

Kolo Lublina za blisko domu, wiec nic nie polecę
Ale z nieco dalszych okolic, z czystym sumieniem mogę polecić knajpkę przy DK 12, zaraz za Zwoleniem, po lewej stronie jadąc w kierunku Radomia.
Pamiętam też, że znakomite jedzenie było parę lat temu w niepozornym barze w Siemiatyczach, przy DK 19, przed miasteczkiem, jeśli sie jedzie od południa. Świeżonka była po prostu palce lizać!
hubertkm no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 5th, 2008, 04:17 PM   #62
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

DK72, Natolin, zaraz za Łodzią, karczma o wystroju i klimacie cygańskim, z głośników też leci cygano-polo. Masę pracy włożono w zgromadzenie wszystkich eksponatów.

Jedzenie średnie. Ja jadłem żurek w chlebie, koleś szaszłyka podanego na podpłomyku. Żurek dobry i duża porcja. Szaszłyk duży, ale słabo upieczony. Może to kwestia złego dnia kucharza.

Ceny przyzwoite.

W sumie, jeśli kucharz ma więcej takich słabych dni, to raczej należy traktować jako ciekawostkę.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2008, 09:59 PM   #63
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2821

Generalnie na zdjęciach widać że kiczowata zbieranina jakich mało

A też żurek w chlebie to ostatnio całkiem popularny się stał
Old May 7th, 2008, 11:39 AM   #64
Wujekdobrarada
I'm so-so

Wujekdobrarada's Avatar

Likes (Received): 61

Żurku nie jadam, wy ten miskowaty chleb jecie czy nie jecie ?
Wujekdobrarada no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2008, 12:16 PM   #65
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Ja zjadam pokrywkę (czasami uchwyt jest zakalcowaty, to go zostawiam) i rozmoczony zupą miąższ ze środka, a skóry tyle, ile zdołam wepchnąć. Ten był duży, to zjadłem pół.
Old May 7th, 2008, 09:57 PM   #66
ElSuru
Lublin

Likes (Received): 0

W Lublinie, niedaleko McDonalds na Chemicznej, (jadąc na Zamość mijasz po lewej Mcdonalds i zjeżdzasz na prawo) jest knajpa z potrawami grillowymi: karkówka, szynka, kaszanka, polecam, zwłaszcza karkówkę (~15zł, DUUUUżA porcja), tylko dojazd jest kurde trochę zamieszany, trzeba na drogę równoległą do tej na Zamość zjechać, może ktoś z was wie jak się to nazywa, jak będę pamiętał to GPS podam.
Punkt ten odwiedza wielu kierowców. Polecam głównie o ciepłej porze roku, bo trochę mało miejsca mają w samej budce, a latem jest namiot obok do dyspozycji.

Acha, jak ktoś nie da rady zjeść to pakują na wynos.
ElSuru no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 01:16 PM   #67
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

21 maja 2008r. Bar na DK3.

O jedzeniu nie będę za dużo pisał, bo okazało się, że zupę gulaszową można zrobić z ziemniaków i marchewki. Ale klientów sporo, może złe danie wybrałem.

Minizoo.
Kozy.

Osły Karol i Matylda. W tle wycinka pod S3.

W środku skóry dzików, poroża saren oraz wypchane ptaki, lisy i wiewiórki.

Widok z drogi.

Odwołano ministra ->

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
Old June 22nd, 2008, 10:38 PM   #68
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1301

DK11, jadąc z Poznania w stronę Piły, przed Ujściem po prawej stronie drogi znajduje się Biała Karczma. Mały biały budyneczek z zachęcającym wystrojem w około. Wszystko wygląda spoko dopóki nie zamówiłem jedzenia.
Z góry muszę jednak napisać, że tego miejsca zdecydowanie NIE POLECAM. Powodów jest wiele. Danie obiadowe kotlet+fryty+surówa kosztuje 22-35 zł. Czeka się na nie bite 30 minut. Za obsługę robi jakaś niemiła gówniara, której się nawet nie chce do stolika podejść. Zamówiłem kotlet hawajski z frytami, groszkiem i marchewką. Kotlet na zjadliwy, groszek i marchewka chyba świeżo wywalone z puszki i nie doprawione. Żadnego smaku to nie miało. Do tego w całym lokalu latały setki much, które skutecznie utrudniały spożycie wszystkim klientom. Nie żebym ja był taki wybredny, bo byli i tacy którzy głośno wyglaszali swoją opinię na ten temat

Podsumowując: długo, niezbyt tanio, mało smacznie i niehigienicznie. Po tym wszystkim szczytem moich marzeń był Mc Donalds w Pile.
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 12:15 PM   #69
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Chata Skrzata.

DK10, Kruszyn - ostatnia wioska od strony Szczecina przed wjazdem na obwodnicę Bydgoszczy (no dobra, jest jeszcze Pawłówek).

Drogo, taki zestaw + sok jabłkowy 0.25l - 29 złotych. Jedzenia mało, nawet jak dla mnie, a nie mam w zwyczaju jeść dużych porcji. Musiałem w samochodzie popchnąć wafelkiem.

Wystrój drewniany.

Obsługa irytująco słodko-familijna. Chcieli być mili, ale ja tego rodzaju gościnności nie lubę.

Generalnie - nie polecam.

Odwołano ministra ->

Old November 25th, 2008, 11:35 PM   #70
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Wie ktoś może coś więcej o zrezygnowaniu firmy Autogrill z tworzenia wraz z Orlenem MOP-ów w Polsce?
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2008, 01:18 AM   #71
Mateusz
Registered User

Mateusz's Avatar

Likes (Received): 232

Jak na potęge tych zajazdów stylizowanych na stare wiejskie chaty... mam nadzieję, że chociaż przy autostradach powstaną jakieś przyzwoite MOPy na wzór niemieckich Rasthoffów czy włoskich Autogrillów
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2008, 02:29 AM   #72
Japinta9
Registered User

Byłem w tej chacie skrzata i więcej tam się nie zatrzymam na pewno.
Japinta9 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2008, 08:44 AM   #73
KamileQ1987
Registered User

Quote:
Originally Posted by nsolak View Post
Wie ktoś może coś więcej o zrezygnowaniu firmy Autogrill z tworzenia wraz z Orlenem MOP-ów w Polsce?
No właśnie co z tym Auto-Grillem w Polsce? Po wycofaniu się z A2 i A4 jest szansa, że przystąpi do przetargu na A1 czy definitywnie skończył z polskimi MOP-ami?
KamileQ1987 no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 12:17 PM   #74
hypercube
Registered User

hypercube's Avatar

[Drogi] MOPy na drogach klasy S i A

Dyskusja o MOPach na drogach ekspresowych i autostradach przeniesiona z watku: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=815150

Quote:
Originally Posted by Gdaczek
Akurat temat MOPów jest mi wyjątkowo bliski bo sam na sobie sprawdziłem chyba większość MOPów w całej Europie , ba nawet we Francji rozbiłem namiot na jednym z nich w desperacji kiedy nie było dostępnego motelu, odradzam, ciężarówki co chwila grzeją silniki wiec noc z głowy. Na marginesie jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie gdzie na MOPach kat.1 znajdują sie ochroniarze, powód jest prozaiczny, znikały kible, żarówki, umywalki, wszystko co dało się ukraść i to jest smutne.
Wracając do tematu generalnie posiadanie MOPu przy autostradzie czy drodze ekspresowej generuje spore zyski zatem powinno podlegać dzierżawie, w przypadku kiedy w ramach planowanego MOPu istnieje już w danym miejscu stacja paliw zostanie ona wywłaszczona za stosownym odszkodowaniem a na miejsce zostanie rozpisany przetarg na MOP lub zespół MOP. Zaletą tego rozwiązania jest podniesienie standardu usług oraz wpływy do budżetu państwa i to nie małe jak pokazały przetargi na A2 i A4 na zespoły MOPów. Nie może być takiej sytuacji że ktoś mając stacje paliw przy drodze rozbudowanej do kategorii S będzie dalej miał stacje paliw a inni będą płacić czynsz dzierżawny lub ktoś znając plany rozbudowy drogi wykupi grunty i będzie mógł z pominięciem przetargu budować stacje paliw. Reasumując miejsca przeznaczone pod MOPy z istniejącą stacją paliw będą wywłaszczane za stosownym odszkodowaniem
hypercube no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 12:22 PM   #75
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12093

Co ma być w tym wątku bo już jest wątek o miejsach gdzie da się dobrze zjeść np. Chodzi Ci o powierzchnie, infrastrukturę czy o co ??
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 12:30 PM   #76
hypercube
Registered User

hypercube's Avatar

Poprosilem moderatora o przeniesienie kilku postow ze wskazanego watku. Dyskusja dotyczy podejscia do struktury wlasnosci MOPow, sposobow ich zagospodarowania oraz przetargow na MOPy. Czy GDDKiA bedzie wykupywalo wszystkie grunty i stacje paliwowe wzdluz drog ekspresowych czy tez nie? Czy wywlaszczenie w przypadku istniejacych obiektow jest uzasadnione celem publicznym? Mysle, ze jesli okaze sie, iz temat jest interesujacy zaledwie dla paru osob, bedzie mozna go skasowac a ewentualna dyskusja bedzie sie toczyc droga wiadomosci prywatnych.
Old February 26th, 2009, 06:20 PM   #77
hypercube
Registered User

hypercube's Avatar

Quote:
Originally Posted by KamileQ1987 View Post
No właśnie co z tym Auto-Grillem w Polsce? Po wycofaniu się z A2 i A4 jest szansa, że przystąpi do przetargu na A1 czy definitywnie skończył z polskimi MOP-ami?
Nic nie jest do konca pewne, ale po tym jak AG zwiazal sie w Polsce z Impelem, jest szansa, ze pojawi sie na A4.
Old February 26th, 2009, 06:28 PM   #78
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12093

Przecież związał się z Impelem - wszsytko jest w wątku o A-2 i A-4 - infrastruktura. Coś tam wklejałem
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 07:13 PM   #79
paput1987
Eastman

paput1987's Avatar

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
Trasa DK 17 Wawa - Lublin, kilka kilometrów za Rykami, "U Alfreda - Zajazd nad Wieprzem" (to rzeka, jakby ktoś nie wiedział) proponuję tylko zupkę, bo na drugie długo się czeka, a zupki mają naprawdę niezłe. Przed Lublinem "Bida" w sam raz dla kogoś ze średnio grubym portfelem i potrafiącego sporo zjeść, porcje olbrzymie! Zawsze full ludzi, mogą być problemy ze stolikami.
Potwierdzam Bida rządzi Zestawu normalnego nie zje jedna osoba, megakotlety, a przy tym wszystko smaczne
Old February 27th, 2009, 06:26 PM   #80
Skml
Wielki Gdak

Skml's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by hypercube View Post
Poprosilem moderatora o przeniesienie kilku postow ze wskazanego watku. Dyskusja dotyczy podejscia do struktury wlasnosci MOPow, sposobow ich zagospodarowania oraz przetargow na MOPy. Czy GDDKiA bedzie wykupywalo wszystkie grunty i stacje paliwowe wzdluz drog ekspresowych czy tez nie? Czy wywlaszczenie w przypadku istniejacych obiektow jest uzasadnione celem publicznym? Mysle, ze jesli okaze sie, iz temat jest interesujacy zaledwie dla paru osob, bedzie mozna go skasowac a ewentualna dyskusja bedzie sie toczyc droga wiadomosci prywatnych.
Ze spotkań z nafciarzami odnoszę wrażenie, że wolą być wywłaszczani
i dostać kasę, niż zostać z ręką w nocniku, gdy S-kę puszczają po nowym śladzie.
Skml no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules