search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 31st, 2011, 06:09 PM   #101
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1358

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
Dużo bardziej polecam karczmę Baba Jaga przy DK12 (ok. Radomia), weekendami ciężko z miejscami, ale na tygodniu jak najlepiej. Bardzo tanio i rozsądne, ale duże porcje. Choć wiadomo kulinarnie szału nie ma, ale to drogowa karczma
Baba Jaga jest OK, jak ktoś lubi duże porcje. Kilka kilometrów dalej jest Jagna po tej samej stronie. Wydaje się, że porcje mniejsze, ale szlachetniejsze. Żurek, a zwłaszcza Świeżonka rewelacja . Bidę bym sobie darował, zbyt dużo ludzi, straszny hałas.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 31st, 2011, 09:03 PM   #102
Halfpipesaur
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Halfpipesaur's Avatar

Likes (Received): 250

Szkoda, że dopiero teraz znalazłem ten temat. Może oszczędziłoby mi to jedzenia "placka po węgiersku" obficie polanego ketchupem w barze przy DK10 (nie pamiętam gdzie dokładnie, niestety. Ale w okolicach Bydgoszczy).
Halfpipesaur no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 10:46 PM   #103
Tomek 2008
9 lat na SCC

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1411

No tak, odświeżyłem wątek a tu tylko BIDA
Czy nikt nie stołuje się na A4?
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 08:43 PM   #104
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Likes (Received): 8

Mam taki pomysł aby w w tym wątku powrzucać zdjęcia np. po max 10 z jednego obiektu z polskich MOP-ów przy autostradach i eskach a w przyszłości może nawet z tego typu miejsc za granicą i zrobiła by się z tego całkiem ciekawa mapa. Najlepiej by było gdyby się udało sfocić stacje benzynową (marka stacji) i jakie są obiekty gastronomiczne.

Jeszcze jednym powodem dla którego chciałbym abyśmy to zrobili wspólnym siłami jest fakt że w okolicy mojego zamieszkania buduje się właśnie S17 i także będą MOP-y (MOP Wierzchowiska i Bystrzejowice na odcinku zadania 5 i Markuszów na odcinku 1.Ze swojej strony obiecuje liczne fotorelacje z ich budowy która mam nadzieję ruszy jeszcze w tym roku.
Na początek zdjęcia obecnych "mopów' Bystrzejowice(Janówek) BP i Wierzchowiska Shell. Na ich miejscu mają powstać nowoczesne obiekty.

s17lublin no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2011, 05:10 PM   #105
Kayu
Kierowca

Likes (Received): 236

czy widać już jakieś oznakowanie granic terenów całych MOPów ? Wg. przetargu na dzierżawę tych MOPów ich powierzchnia to ponad 3 ha każdy. Stacje zazwyczaj mają maksymalnie 1 ha.
Kayu no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2011, 10:12 AM   #106
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
Niestety, będzie właśnie McDonald's.
Czyli dalej nic do jedzenia, ech...
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2011, 01:07 PM   #107
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23934

Przedwczoraj jadłem frytki z Maca i jakoś mi smakowały Prawdziwym dramatem byłoby KFC
Old August 4th, 2011, 01:41 PM   #108
jadwas
Stargardzki warszawiak

Prawdziwym dramatem jest to, że po takim jedzeniu wypadałoby przepłukać układ jakąś pięćdziestką a tu jechać trza....
Old August 4th, 2011, 02:00 PM   #109
NYCrusader
S11-A2-S3-A4-A8-S8

NYCrusader's Avatar

Likes (Received): 3

Mc Donald's jeszcze ujdzie. Jedzenie tam nie jest takie złe.
KFC? Jedzenie dobre, ale nie na każdą kieszeń. Strasznie tam drogo.
Chociaż ja tam wole te nie-sieciowe polskie restauracje. Najlepszą w Polsce jak dla mnie jest Las Vegas w Mostkach przy DK2 i dalej połączona z nią Nevada w Poźrzadle. Chyba właśnie przez nią będę dalej jeździł do Niemiec starą dwójką, bo przy A2 raczej nic takiego nie postawią, a szkoda.
Old August 4th, 2011, 03:20 PM   #110
Janek0
Registered User

Likes (Received): 379

Quote:
Originally Posted by NYCrusader View Post
Mc Donald's jeszcze ujdzie.
Zgadzam się, McDonald's sporo się zmienił po filmie Super Size Me. Zmieniono receptury, każdy produkt ma podane wartości odżywcze, natomiast w zestawie zamiast frytek można wybrać sałatkę, a zamiast napoju gazowanego sok, kawę lub herbatę. Oczywiście nie oznacza to, że teraz to najlepsze miejsce do stołowania się, ale nie trzeba unikać jak ognia.
Janek0 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2011, 03:57 PM   #111
bosmanito
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Janek0 View Post
Zgadzam się, McDonald's sporo się zmienił po filmie Super Size Me. Zmieniono receptury, każdy produkt ma podane wartości odżywcze, natomiast w zestawie zamiast frytek można wybrać sałatkę, a zamiast napoju gazowanego sok, kawę lub herbatę. Oczywiście nie oznacza to, że teraz to najlepsze miejsce do stołowania się, ale nie trzeba unikać jak ognia.
W Niemczech przy autostradach można bez problemu znaleźć tomaty, wursty i inne niemieckie potrawy. W PL przy A1,A2,A4 będzie straszny problem z kupieniem schabowego, bigosu, kapuśniaka czy żury... wszyscy będziemy musieli jeść "pasze" z McD, KFC itp.
bosmanito no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 02:27 AM   #112
sneerr
Registered User

Ktoś kiedyś w tym wątku wspominał o bistro na stacji Orlenu w Kurowie przy DK17, a kilkaset metrów dalej w stronę Lublina jest zajazd Bali, który śmiało można polecić. Ceny niskie, żarcie dobre, duże porcje, a co najważniejsze przez blisko 10 lat jak tam zajeżdżam, utrzymują stały, dobry poziom.
sneerr no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2011, 04:28 PM   #113
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Likes (Received): 2258

No to jadziem
Z moich doświadczeń - jadąc na Korbielów (droga 69) polecam zajazd Niedźwiadek - b. dobre jedzenie, duże porcje - kuchnia regionalna, fajny wystrój.
http://www.niedzwiadek.pl/strony_wew/kontakt.html
Stołowałem się tam kilka razy - bez zastrzeżeń.

Rejon Nowy Targ - Czorsztyn - droga 969:
Restauracja Cicha Woda - ogromne porcje, trochę drogawo - ale warto
http://www.cichawoda.sponti.pl/

Z mojego rejonu - Jaworzno - droga 79 (no dobra, po obecnych obwodnicach, trzeba odrobinę zjechać w bok), restauracja/hotel Pańska Góra ul. Krakowska 1
http://www.panskagora.pl/
- świetne placki po węgiersku

Mysłowice - ul. Bończyka - kawałek od drogi 79 (skrzyżowanie przy Realu - w stronę A4) - Restauracja - Auto Bar - Braks
http://www.braks.pl/1-o_nas.html?ln=pl
fajny wystrój, sympatyczne miejsce i dobre jedzenie. Jedyne czego im nie wybaczę - to że nie ma już w karcie żuru w chlebie

W stronę wschodnią - typowy szybki bar z daniami obiadowymi + fastfood, jadłem tam kilka rzeczy - bez zastrzeżeń.
Pilzno droga E40 - Bar Taurus:
http://www.gastronauci.pl/12490-bar-taurus-pilzno
Zresztą z tej sieci barów jest więcej - m.in. jadąc w stronę przejścia granicznego z UA w Korczawie - niestety, źle zapamiętało mi miejsce w GPS - więc nie jestem w stanie powiedzieć jaka to miejscowość - na pewno za Rzeszowem (byłem tam nie dalej jak miesiąc temu - b. dobre jedzenie za niewielkie pieniądze).
Mogę również polecić bar/fast-food na samym przejściu granicznym w Korczowie. I co ważne - poza jedzeniem - dobry punkt sanitarny (sporo kabin wc, sporo pisuarów + prysznice).
nomad_fh no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2011, 08:41 PM   #114
w0jaczek
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by bosmanito View Post
W Niemczech przy autostradach można bez problemu znaleźć tomaty, wursty i inne niemieckie potrawy. W PL przy A1,A2,A4 będzie straszny problem z kupieniem schabowego, bigosu, kapuśniaka czy żury... wszyscy będziemy musieli jeść "pasze" z McD, KFC itp.
Wyjatkiem jest A2 (odcinek kulczykowy), MOP chyba Osiecza (pierwszy za Koninem jadac w strone PO, na stacji dawnego Romexu. Jest bar samoobslugowy z normalnym zarciem Tylko uwaga na filizanki do kawy, bo mi sie kiedys zamowiony napoj nie zmiescil
w0jaczek no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2011, 10:43 PM   #115
Stradie
BANNED

GDDKiA zamieściło na stronie lokalizacje i klasy wszystkich MOPów istniejących i planowanych.
Stradie no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 03:14 PM   #116
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Likes (Received): 8

Można prosić link do tych MOP-ów
s17lublin no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 03:22 PM   #117
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1358

Quote:
Originally Posted by sneerr View Post
Ktoś kiedyś w tym wątku wspominał o bistro na stacji Orlenu w Kurowie przy DK17,
Masz na myśli obecnego Shell'a? Co tam jest takiego ciekawego? Nie stwierdziłem.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 11:02 PM   #118
sneerr
Registered User

Mam na myśli zajazd z motelem, który na pewno nie jest powiązany z żadną stacją. A przynajmniej nie był jeszcze kilka miesięcy temu. Shell jest chyba po drugiej stronie drogi.
sneerr no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2011, 06:26 PM   #119
Stradie
BANNED

Stradie no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2011, 02:09 PM   #120
Janek0
Registered User

Likes (Received): 379

To stare jest. Poza tym wcale tu nie ma wszystkich planowanych MOP-ów. W ogóle nie ma kategorii "MOP-y planowane do budowy - Koncesjonariusz", z kolei na A4/A18 Wrocław-Olszyna to chyba jakieś MOP-y będą, a przy drogach ekspresowych to w ogóle nie znalazłem żadnego.
Janek0 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules