search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 13th, 2009, 04:31 PM   #61
jvc74
Registered User

Likes (Received): 11

Wczoraj była wyprzedaż w fasion hause -90% . Korki były niesamowite, całe rondo zablokowane, 15 minut od Mysłowic, jak również S1 i 30 minut korka od Osiedla Stałego i tak przez cały dzień
jvc74 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 15th, 2009, 06:06 PM   #62
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Likes (Received): 87

Budowa obejścia kamieniołomu "Sodowa Góra" w ciągu ulicy Św. Wojciecha

www.jaw.pl
Materiał filmowy: tutaj
Jawcio no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2009, 06:29 PM   #63
hawkmoon
Registered User

Likes (Received): 566

Stalowy wiadukt nad kamieniołomem zżarła rdza. Kapitalny remont, a właściwie odbudowa wyniosłaby około 8 mln złotych. Za 7,5 mln będzie kawał nowej drogi z możliwością wykorzystania w przyszłości betonowej drogi na dnie kamieniołomu.

Projekt dostanie 3 mln dofinansowania schetynowego
hawkmoon no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2009, 10:58 AM   #64
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

www.jaw.pl

Materiał filmowy: tutaj
Old June 20th, 2009, 01:43 PM   #65
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Nie bardzo "czaję" o co chodzi z tym łącznikiem

Mamy juz łącznik!!! Ulicę Nowo-Lipową!!! Przygotowalem mapkę:
na pomarańczowo - istniejace ulice
na żółto - istniejacy łącznik A.D. 2008
na czerwono - 1 KDZ - drogi o funkcji zbiorczej - czyli rezerwa przestrzenna istnieje, tylko po cholerę budowac zjazd 50 m dalej? Czyzby Nowo-Lipowa była tymczasowa?

mapka pochodzi ze stony UM - plan zagospodarowania przestrzennego
Old June 22nd, 2009, 11:09 AM   #66
hawkmoon
Registered User

W złym miejscu narysowałeś to żółte. Oś skrzyżowania i łącznika pokrywa się. Nowolipowa jest tymczasowa, na kilka lat tylko. Docelowo łącznica ma wbijać się w 11 Listopada. Dlaczego? Bo to bardziej logiczne z punktu widzenia układu dróg by krzyżować się z drogą Zbiorczą a nie Dojazdową
Old June 29th, 2009, 02:56 PM   #67
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
I Jawcio lub hawkmoon wiecie może czy ul Wojska Polskiego będzie przebudowana do dwupasmówki jeśli ministerstwo odrzuci protest i nie przyzna dotacji na III etap MTdA? czy zostanie dwukierunkową?
modus66 nie wiem co wymyśli urząd... pozostawienie odcinka jednojezdniowego było by dużym błędem, jednak na wszystko potrzeba kasy i jeśli miasto będzie musiało budować drogę ze środków własnych wszystko się opóźni
Old June 29th, 2009, 08:14 PM   #68
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

www.twj.pl

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. planuje rozbudować węzeł komunikacyjny „Byczyna”. Zjazd na autostradę w Byczynie będzie płatny. - Będzie to jedna, dodatkowa stacja poboru opłat z drogi „79” w stronę Krakowa – poinformował Andrzej Czarnohorski, dyrektor projektu Stalexportu.

Węzeł komunikacyjny „Jeleń” nie będzie rozbudowywany. - Mocą decyzji lokalizacyjnej węzeł „Jeleń” jest zakwalifikowany do wyłączenia z ruchu autostradowego. – powiedział Andrzej Czarnohorski. - Jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie kierunku ruchu autostrady od i do Katowic, jak również kierunku Chełmek – Jaworzno. Te połączenia nie ulegną zmianie. Nie możemy jednak działać wbrew własnym interesom i uruchamiać, przez rozbudowę węzła „Jeleń”, łącznicy od i do Krakowa – dodaje dyrektor projektu. Zatem węzeł „Jeleń” pozostanie takim, jakim jest.

Inwestycje Stalexportu kierują się w inną stronę. Między innymi planowana jest rozbudowa węzła komunikacyjnego „Byczyna”. Inwestycja ma ruszyć po 2013 roku i trwała będzie około pięciu lat. Wraz z rozbudową węzła kierowcy muszą liczyć się z wprowadzeniem opłat za wjazd na autostradę. Na koncesjonariuszu autostrady A4 spoczywa obowiązek uruchomienia punktu poboru opłat w tym miejscu. - Będzie to jedna, dodatkowa stacja poboru opłat z drogi DK79 w stronę Krakowa – poinformował dyrektor Czarnohorski.
Old June 29th, 2009, 11:08 PM   #69
vanquisz
Registered User

Likes (Received): 17

Zastanawia mnie gdzie on by mógł powstać, bo chyba nie w byczynie..
vanquisz no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2009, 06:32 PM   #70
YtseMan
Registered User

YtseMan's Avatar

Likes (Received): 628

Witam wszystkich na forum! Nie będę ukrywał, przeglądam je codziennie od kilku miesięcy

Zafascynowany zachodzącymi w Naszym mieście zmianami i tym, że trzeba przyznać BARDZO dużo się u nas dzieje (dzieje się na lepsze) postanowiłem stworzyć filmik dokumentujący ową modernizację. Podzielę go na kilka części. Pierwsza część jest o budowie Trasy Śródmiejskiej (kolejne będą o bibliotece, przebudowie centrum oraz przyszłych inwestycjach). Mam nadzieję, że się Wam spodoba

PS. Mam prośbę do Jawcio i nomad'a... Czy będę mógł wykorzystać w kolejnych częściach niektóre ze zdjęć Waszego autorstwa? Oczywiście w celach niekomercyjnych (robię to jedynie dla własnej przyjemności ), z zaznaczeniem autorstwa, żródła pochodzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=_hwAH_5kE1M

Last edited by YtseMan; July 3rd, 2009 at 06:33 PM. Reason: brak linka ;)
YtseMan no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2009, 06:00 PM   #71
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Quote:
Originally Posted by YtseMan View Post
PS. Mam prośbę do Jawcio i nomad'a... Czy będę mógł wykorzystać w kolejnych częściach niektóre ze zdjęć Waszego autorstwa? Oczywiście w celach niekomercyjnych (robię to jedynie dla własnej przyjemności ), z zaznaczeniem autorstwa, żródła pochodzenia.

YtseMan - fajny filmik... niezły motyw "przed i po"

Jeśli chodzi o moje mapki i zdjęcia to nie ma sprawy!!! Możesz je wykorzystać!

Last edited by Jawcio; July 6th, 2009 at 08:59 PM.
Old July 7th, 2009, 09:42 AM   #72
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Tydzień w Jaworznie
www.twj.pl

W Jeleniu mamy stan zawału
30.06.2009

Rozmowa z prezydentem Pawłem Silbertem na temat węzła jeleńskiego i planowanej rozbudowy węzła w Byczynie

Czy władze miasta wiedzą o tym, że Stalexport nie zamierza rozbudowywać węzła jeleńskiego?
Gmina zna ustalenia dotyczące węzła jeleńskiego od 1997 roku. Skutki tego, że nie udało się wówczas władzom miasta wywalczyć odpowiednich zapisów umowy koncesyjnej między rządem a Stalexportem odczuwamy właśnie dziś. Szczęściem dla miasta jest fakt, że koncesja nawet w obecnym kształcie nie nakazuje zamknięcia węzła jeleńskiego.
Nie jest również problemem jego rozbudowa gdyż nie ma najmniejszej takiej potrzeby. Spełnia on wszystkie wymagania techniczne. Wystarczy otworzyć kłódki zamykające bariery blokujące wjazd na pasy w stronę Krakowa by był w pełni sprawny.

- Kiedy odbyły się ostatnie negocjacje i na jakim etapie się zakończyły?-
Gmina nie jest stroną umowy koncesyjnej i nie może zmusić w drodze negocjacji koncesjonariusza do otwarcia węzła. To co było rolą samorządu już zrobiliśmy – węzeł jeleński jest w planach zagospodarowania przestrzennego województw małopolskiego i śląskiego w pełni działającym węzłem obsługującym nasze miasto oraz gminy na południe od węzła - Libiąż, Chełmek, Oświęcim. Ustalenia przestrzenne i wola polityków regionalnych jest po naszej stronie.Prowadzimy oczywiście rozmowy i korespondencję ze Stalexportem. Ostatnia wymiana korespondencji miała miejsce dwa miesiące temu i dotyczyła budowy Drogi Współpracy Regionalnej. Najważniejszą kwestią stawianą przez koncesjonariusza był ekonomiczny sens otwarcia węzła – czyli dostarczenie na autostradę w Jeleniu tak dużej ilości samochodów by było to opłacalne. I temu służyły działania podjęte przez Jaworzno – uzbrojenie terenów inwestycyjnych i przygotowanie budowy Drogi Współpracy Regionalnej. Ma to dać powyżej dwóch tysięcy pojazdów umownych wjeżdżających codziennie na autostradę. My ze swoich zobowiązań się wywiązujemy.

- Czy będą nadal prowadzone rozmowy z zarządem Stalexportu co do możliwości rozbudowy węzła jeleńskiego?-
Staleksport będzie zajmował się autostradą tylko przez najbliższe kilkanaście lat. Potem autostrada wraca do Państwa Polskiego. Nie oznacza to, że przez ten okres będziemy akceptować sytuację, że autostrada służy dziś interesom prywatnej spółki a nie tym, za których pieniądze została zbudowana i którzy codziennie płacą za jej utrzymanie. Rola autostrad jest zupełnie inna niż uważa koncesjonariusz – one są krwioobiegiem gospodarki. W Jeleniu tymczasem mamy stan zawału – krew płynie tylko w jedną stronę.
Rozmowy będą nadal prowadzone ale dotyczyły będą nie tyle rozbudowy co otwarcia zamkniętych łącznic na Kraków. Nic więcej nie jest nam potrzebne.
Old July 7th, 2009, 11:22 AM   #73
nomad_fh
Registered User

nomad_fh's Avatar

Likes (Received): 2258

Quote:

Nie ma problemu. Smacznego
nomad_fh no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2009, 09:00 PM   #74
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Old July 9th, 2009, 04:12 PM   #75
gancu
Registered User

gancu's Avatar

Likes (Received): 0

yyy, pomyłka działów :P
gancu no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 06:56 PM   #76
YtseMan
Registered User

YtseMan's Avatar

Likes (Received): 628

1. Czy mógłby ktoś zamieścić dokładne plany III etapu MTdA? Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć w jaki sposób nowa obwodnica będzie łączyć się z Orląt Lwowskich (mniej więcej widziałem na poprzednich "wizualizacjach" Jawcio, ale chodzi mi o coś dokładniejszego) oraz z Wojska Polskiego. Chyba innych zjazdów "pomiędzy" tymi dwoma nie będzie??

Następne pytanie to, czy powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż owej obwodnicy?

W jaki sposób będzie rozwiązana sprawa przejścia przez tory na Łubowcu (tego mniej więcej "za działkami" - w kierunku Osadnika, EIII)? Zlikwidowane? Bo kładka czy przejście podziemne to chyba zbyt kosztowne rozwiązania... Chyba, że po prostu skrzyżowanie...

No i najważniejsze... Kiedy ruszają prace??? Bo było mówione, że w lipcu 2009, a rok później droga oddana do użytku... Czy wybrano już wykonawcę? Chyba, że przez tą "mini-aferę" z odrzuceniem dofinansowania wszystkie się już opóźni...

2.
Jeśli to nie będzie problem to chciałbym też zobaczyć plany przebudowy ronda na Osiedlu Stałym, bo przedstawiona przez UM wizualizacja sugeruje mi, że stacja benzynowa K&J miałaby być zlikwidowana... Jeśli się mylę to bardzo proszę o wyprowadzenie z błędu

3. Ostatnia kwestia: co wchodzi w skład V etapu MTdA? Bo stwierdzenie: "przebudowa odcinka dwujezdniowego między Osiedlem Stały a Leopoldem wraz z budową dróg serwisowych", jest dość ogólne... Jedynie co to domyślam się, iż oprócz wspomnianej modernizacji/likwidacji ronda na OST, "przedłużenie" Alei Piłsudskiego, przebudowa skrzyżowania ze Szczakowską (i tu następne pytanie: na czym miałaby ona polegać?? Dobre by było rondko, tak przy okazji ...)

Trochę tego wszystkiego się nazbierało... Wybaczcie mi, ale po prostu straszliwie mnie to od jakiegoś czasu ciekawi, a znalezienie tego forum to po prostu dla mnie manna z nieba i przy okazji świetna okazja, żeby w końcu odpowiedzieć na wszystkie nurtujące mnie pytania

Last edited by YtseMan; July 10th, 2009 at 11:59 PM.
YtseMan no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 09:05 PM   #77
modus66
Registered User

Likes (Received): 396

Quote:
1. Czy mógłby ktoś zamieścić dokładne plany III etapu MTdA? Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć w jaki sposób nowa obwodnica będzie łączyć się z Orląt Lwowskich (mniej więcej widziałem na poprzednich "wizualizacjach" Jawcio, ale chodzi mi o coś dokładniejszego) oraz z Wojska Polskiego. Chyba innych zjazdów "pomiędzy" tymi dwoma nie będzie??

Następne pytanie to, czy powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż owej obwodnicy?

W jaki sposób będzie rozwiązana sprawa przejścia przez tory na Łubowcu (tego mniej więcej "za działkami" - w kierunku Osadnika, EIII)? Zlikwidowane? Bo kładka czy przejście podziemne to chyba zbyt kosztowne rozwiązania... Chyba, że po prostu skrzyżowanie...

2.
Jeśli to nie będzie problem to chciałbym też zobaczyć plany przebudowy ronda na Osiedlu Stałym, bo przedstawiona przez UM wizualizacja sugeruje mi, że stacja benzynowa K&J miałaby być zlikwidowana... Jeśli się mylę to bardzo proszę o wyprowadzenie z błędu

3. Ostatnia kwestia: co wchodzi w skład V etapu MTdA? Bo stwierdzenie: "przebudowa odcinka dwujezdniowego między Osiedlem Stały a Leopoldem wraz z budową dróg serwisowych", jest dość ogólne... Jedynie co to domyślam się, iż oprócz wspomnianej modernizacji/likwidacji ronda na OST, "przedłużenie" Alei Piłsudskiego, przebudowa skrzyżowania ze Szczakowską (i tu następne pytanie: na czym miałaby ona polegać?? Dobre by było rondko, tak przy okazji ...)

Trochę tego wszystkiego się nazbierało... Wybaczcie mi, ale po prostu straszliwie mnie to od jakiegoś czasu ciekawi, a znalezienie tego forum to po prostu dla mnie manna z nieba i przy okazji świetna okazja, żeby w końcu odpowiedzieć na wszystkie nurtujące mnie pytania
Jawcio,hawkmoon,nomad fh ma pewnie dokładniejsze informacje razem z mapkami ale wtrącę kilka zdań.
Z tego co pamiętam jak czytałem specyfikację przetargową to:
1 nasza obwodnica miała się łączyć z dwupasmówką przed rondem przy FH. Jeśli nie będzie dofinansowania to będzie się zaczynać ok. 300 m dalej (od ronda) na ul Orląt Lwowskich na przeciwko przecinki w lesie. Coś na podobieństwo jak obecnie na Borach. Odpadnie budowa 1 jezdni,wiaduktu i lokalnej drogi w tamtym rejonie.
2 rondo w Os Stałym miało zostać przebudowane na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Czy tak się stanie bez dotacji zobaczymy.
3 będą 2 zjazdy na starą drogę i na przyszłe tereny inwestycyjne + drogę serwisową
4 ścieżka rowerowa nie była planowana między Orląt Lwowskich a Wojska Polskiego. Dopiero wzdłuż W. Polskiego ma być przebudowana.
5 co do torów. W lesie powstanie wiadukt kolejowy. Przebiega tam 1 tor z PCC RAIL. Na Wojska Polskiego zostanie przejazd kolejowy z podwójnymi zaporami i sygnalizacją świetlną i dźwiękowa. Budka dróżnika zostanie przeniesiona na drugą stronę drogi.
6 stacja benzynowa przy przebudowie ronda na skrzyżowanie miała zostać zlikwidowana. Słyszałem że zaproponowali im nową lokalizację na końcu Parku Lotników po drugiej stronie drogi (kierunek Katowice w okolicy byłego przejazdu kolejowego)
7 oprócz tego co napisałeś co do V etapu wiem o budowie przejścia podziemnego przy targowisku Manhattan.
No ale więcej informacji to pewno od Jawcia,hawkmoona i nomada fh.
POZDRAWIAM
modus66 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2009, 11:15 AM   #78
gancu
Registered User

gancu's Avatar

Likes (Received): 0

Daje w formie pdf, ale pokazuje dokładnie cały projekt jaki miałby być wykonany gdyby było dofinansowanie:

> Skrzyżowanie z Orląt Lwowskich
> Skrzyżowanie z Wojska Polskiego
> Przebudowane rondo na OST

Wszystkie 3 pdf'y tworzą jedną całość drogi.

Dodam jeszcze, że kiedyś Jawcio dał kilka screen'ów z tego, np.:
gancu no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2009, 03:07 PM   #79
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
1 nasza obwodnica miała się łączyć z dwupasmówką przed rondem przy FH. Jeśli nie będzie dofinansowania to będzie się zaczynać ok. 300 m dalej (od ronda) na ul Orląt Lwowskich na przeciwko przecinki w lesie. Coś na podobieństwo jak obecnie na Borach. Odpadnie budowa 1 jezdni,wiaduktu i lokalnej drogi w tamtym rejonie.
UM zapewniał, że finansowanie pierwszego zadania w ramach III etapu MTdA (FH - Wojska Polskiego) nie jest zagrożone bo środki i tak były zabezpieczone! Czy po ogłoszeniu przetargu oraz otwarciu ofert można sobie zmieniać projekt?
Old July 11th, 2009, 03:55 PM   #80
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by Jawcio View Post
UM zapewniał, że finansowanie pierwszego zadania w ramach III etapu MTdA (FH - Wojska Polskiego) nie jest zagrożone bo środki i tak były zabezpieczone! Czy po ogłoszeniu przetargu oraz otwarciu ofert można sobie zmieniać projekt?

Etap został podzielony na dwa kontrakty - pierwszy dotyczy odcinka od FH bez wiaduktów i 300 metrów dwujezdniówki - do Wojska Polskiego z pełnym skrzyżowaniem w stronę Elektrowni III i "lejkiem" na dotychczasowy ślad Wojska Polskiego.

W drugim kontrakcie miały być wiadukty i pozostały odcinek Wojska Polskiego i Grunwaldzkiej do początku Trasy Śródmiejskiej z drogami serwisowymi na północ od Grunwaldzkiej.

Kontrakt nr 1 ma być rozstrzygnięty na dniach i po kontroli UZP ruszamy z robotą - 12 miesięcy, czyli pod koniec lipca 2010 - jeździmy nową dwujezdniówką

Last edited by hawkmoon; July 11th, 2009 at 04:05 PM.

Reply

Tags
śląskie, dk79, drogi, drogi miejskie, inwestycje, jaworzno, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules