search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 13th, 2009, 04:45 PM   #101
vanquisz
Registered User

Likes (Received): 17

Źle to zinterpretowałem.. Chodziło o znaczne obniżenie ruchu.
Dlaczego nie podłączyli tego pod IV MTdA?
vanquisz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 13th, 2009, 05:15 PM   #102
hawkmoon
Registered User

Likes (Received): 565

Dlatego Pocztowa będzie przebudowywana. Jawcio dostał pdf-a z koncepcją przebudowy. Pewnie ją niedługo tu opublikuje

Nie podłączyli, bo nie wiadomo było wówczas w którą stronę pójdzie projekt związany z Rynkiem. Był i drugi powód - za każdym razem trzeba gdzieś postawić kreskę i powiedzieć koniec. Nie da się wszystkiego zrobić "przy okazji".

Last edited by hawkmoon; July 13th, 2009 at 05:22 PM.
hawkmoon no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 08:30 PM   #103
modus66
Registered User

Likes (Received): 383

[B]
Quote:
Originally Posted by hawkmoon[/B
;39676530]Nie będą ślepe - Zielona będzie dwukierunkowa i łączyła się z dwukierunkową Narutowicza, zaś Pocztowa jednokierunkowa w w stronę Krakowa. Ulice będą parkingowe - zwłaszcza Pocztowa.
Czy jesteś pewien że Pocztowa będzie jednokierunkowa? Wysepka rozdzielająca pasy przy rondzie (zjazd z ronda i wjazd na rondo) oznacza że ulica będzie dwukierunkowa. Wjazd w ul Zieloną od ul Grunwaldzkiej będzie tylko od strony UM a wyjazd na ul Grunwaldzką w stronę ronda na KOSCIUSZCE W stronę UM nie da rady bo na wysokości wyjazdu z terenu zarządu PKW będzie się rozpoczynał lewo skręt w ul Matejki
modus66 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 09:04 PM   #104
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
[B]

Czy jesteś pewien że Pocztowa będzie jednokierunkowa? Wysepka rozdzielająca pasy przy rondzie (zjazd z ronda i wjazd na rondo) oznacza że ulica będzie dwukierunkowa. Wjazd w ul Zieloną od ul Grunwaldzkiej będzie tylko od strony UM a wyjazd na ul Grunwaldzką w stronę ronda na KOSCIUSZCE W stronę UM nie da rady bo na wysokości wyjazdu z terenu zarządu PKW będzie się rozpoczynał lewo skręt w ul Matejki
Jestem pewien. Wszystko dlatego by uzyskać maksymalnie dużo miejsc parkingowych na Pocztowej. Od strony Poczty w jodełkę, od strony parku - równolegle. Jadący z zachodu i chcący zaparkować na Pocztowej lub Zielonej mogą zawrócić na rondzie. Nadrobią raptem 250 metrów, ale nie będzie tamowania ruchu przy skręcie w lewo.

Wylot z ronda w stronę Pocztowej zostanie wygrodzony demontowalnymi słupkami co ma umożliwić incydentalną zmianę organizacji ruchu na przykład podczas imprez na Rynku i wprowadzenie wówczas ruchu dwukierunkowego. Z tego powodu krawęzniki na miejscach parkigowych będa zlicowane z asfaltem.
Old July 13th, 2009, 10:34 PM   #105
dziki_jaw
Registered User

Likes (Received): 0

W temacie przedłużenia DTŚ do Mysłowic znalazłem na Skyscrapercity link
http://www.tvs.pl/informacje/11393/
Oczywiście jeżeli Mysłowice nadal będą robiły w temacie dróg tyle co do tej pory to na przedłużenie DTŚ do Jaworzna nie doczekamy się nigdy.
dziki_jaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 07:27 AM   #106
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by dziki_jaw View Post
W temacie przedłużenia DTŚ do Mysłowic znalazłem na Skyscrapercity link
http://www.tvs.pl/informacje/11393/
Oczywiście jeżeli Mysłowice nadal będą robiły w temacie dróg tyle co do tej pory to na przedłużenie DTŚ do Jaworzna nie doczekamy się nigdy.
Cała nadzieja zatem w samorządzie wojewódzkim lub aglomeracji. Ta droga jest ważna z punktu widzenia Silesii. I kilka razy tańsza niż ciągnięcie jej na północ przez mocno zaludnione i zagospodarowane tereny, gdzie możliwość wejścia w konflikty z ludźmi jest gigantyczna.
Oczywiście bardziej światłe władze Mysłowic sprawią, że projekt dostałby kopa... Szkoda, że o projektach drogowych decyduje polityka a nie względy praktyczne
Old July 14th, 2009, 12:16 PM   #107
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by hawkmoon View Post
Jawcio dostał pdf-a z koncepcją przebudowy. Pewnie ją niedługo tu opublikuje
A proszę bardzo!!!

Jawcio no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 03:05 PM   #108
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Szczakowska - Chropaczówka
Projekt przebudowy skrzyzowania

Old July 14th, 2009, 03:39 PM   #109
modus66
Registered User

[QUOTE=Jawcio;39726440]Szczakowska - Chropaczówka

Jawcio szacun za dojścia i pokazywanie nowych projektów. Czy ul Zielona i Pocztowa będą robione w tym roku? Bo skrzyżowanie Szczakowska - Chropaczówka już chyba nie?

Wczoraj kończyli malowanie łącznika Młynarska - Matejki może w tym tygodniu otworzą?
Old July 14th, 2009, 04:49 PM   #110
hawkmoon
Registered User

[QUOTE=modus66;39727848]
Quote:
Originally Posted by Jawcio View Post
Szczakowska - Chropaczówka

Jawcio szacun za dojścia i pokazywanie nowych projektów. Czy ul Zielona i Pocztowa będą robione w tym roku? Bo skrzyżowanie Szczakowska - Chropaczówka już chyba nie?

Wczoraj kończyli malowanie łącznika Młynarska - Matejki może w tym tygodniu otworzą?

Młynarska powinna być otwarta jutro po południu. Nadzór budowlany musi przyjąć tylko papiery z zakończenia budowy.

A Zielona i Pocztowa idą w sierpniu na przetarg. Czy uda się zrobić całoś w tym roku? Zobaczymy
Old July 14th, 2009, 05:48 PM   #111
YtseMan
Registered User

YtseMan's Avatar

Likes (Received): 616

Skoro Jawcio tak "sypie" projektami (), to może zarzuci planem przebudowy skrzyżowania Grunwaldzka-Szczakowska? Mieszkam w tej okolicy i patrząc na kolejne, powtarzające się co chwila wypadki, nie mogę po prostu doczekać się modernizacji tego miejsca!

PS. Nic nie wiedziałem o przebudowie skrzyżowania Szczakowska-Chropaczówka... Nie mniej jednak, perspektywa kolejnej budowy cieszy oko
YtseMan no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 06:52 PM   #112
hawkmoon
Registered User

W przyszłym roku powstanie droga łącząca ul. Krakowską na Borach z węzłem autostradowym Jeleń – to pierwszy etap Budowy Drogi Współpracy Regionalnej.
We wtorek Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził wyniki konkursu dotyczącego budowy dróg wojewódzkich.
Jaworznicki projekt jako jeden z kilku dostał dofinansowanie, które pokryć może nawet 85 proc. wartości zadania. Miasto dostanie ponad 34 miliony złotych dotacji.

Więcej info jutro :-)))))
Old July 14th, 2009, 07:20 PM   #113
modus66
Registered User

[B]
Quote:
Originally Posted by hawkmoon[/B
;39736440]W przyszłym roku powstanie droga łącząca ul. Krakowską na Borach z węzłem autostradowym Jeleń – to pierwszy etap Budowy Drogi Współpracy Regionalnej.
We wtorek Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził wyniki konkursu dotyczącego budowy dróg wojewódzkich.
Jaworznicki projekt jako jeden z kilku dostał dofinansowanie, które pokryć może nawet 85 proc. wartości zadania. Miasto dostanie ponad 34 miliony złotych dotacji.

Więcej info jutro :-)))))
No w końcu bardzo dobra informacja ale czy na 100% pewna.Myślę że oficjalną informację poda również Urząd Miejski.Hawkmoon czy tu nie ma pomyłki co do kwot?Czytałem chyba na stronie Urzędu Marszałkowskiego że projekt DWR jest wart 59 milionów a Jaworzno ma szansę na 50 milionów dotacji i to rzeczywiście jest 85% wartości.Gdzie leży nie ścisłość?Chyba że mnie się coś pokręciło.Czekamy jutro na więcej szczegółów.
Old July 14th, 2009, 08:02 PM   #114
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
[B]

No w końcu bardzo dobra informacja ale czy na 100% pewna.Myślę że oficjalną informację poda również Urząd Miejski.Hawkmoon czy tu nie ma pomyłki co do kwot?Czytałem chyba na stronie Urzędu Marszałkowskiego że projekt DWR jest wart 59 milionów a Jaworzno ma szansę na 50 milionów dotacji i to rzeczywiście jest 85% wartości.Gdzie leży nie ścisłość?Chyba że mnie się coś pokręciło.Czekamy jutro na więcej szczegółów.
Razem z wkładem własnym to jest 44 miliony. Czyli 75 proc. kosztorysu. Ostatnimi czasy roboty drogowe idą po 50-60 proc, kosztorysów więc tych pieniędzy starczy i na 85 proc. dofinansowania. Info jest pewne. Jutro będzie w gazetach i na stronach internetowych.

Więc wypijmy
Old July 14th, 2009, 09:07 PM   #115
modus66
Registered User

Quote:
Razem z wkładem własnym to jest 44 miliony. Czyli 75 proc. kosztorysu. Ostatnimi czasy roboty drogowe idą po 50-60 proc, kosztorysów więc tych pieniędzy starczy i na 85 proc. dofinansowania. Info jest pewne. Jutro będzie w gazetach i na stronach internetowych.

Więc wypijmy
Dzięki za info
Old July 14th, 2009, 09:23 PM   #116
Jawcio
Registered User

Jawcio's Avatar

Quote:
Originally Posted by YtseMan View Post
Skoro Jawcio tak "sypie" projektami (), to może zarzuci planem przebudowy skrzyżowania Grunwaldzka-Szczakowska? Mieszkam w tej okolicy i patrząc na kolejne, powtarzające się co chwila wypadki, nie mogę po prostu doczekać się modernizacji tego miejsca!

PS. Nic nie wiedziałem o przebudowie skrzyżowania Szczakowska-Chropaczówka... Nie mniej jednak, perspektywa kolejnej budowy cieszy oko
Jawcio jak tylko coś dostanie od razu wrzuca...
Duże podziękowania dla hawkmoon

Quote:

Więc wypijmy
Zdrowie Panowie
Old July 14th, 2009, 11:48 PM   #117
YtseMan
Registered User

YtseMan's Avatar

Likes (Received): 616

Quote:
W przyszłym roku powstanie droga łącząca ul. Krakowską na Borach z węzłem autostradowym Jeleń – to pierwszy etap Budowy Drogi Współpracy Regionalnej. (...)
Napisałeś, że jest to pierwszy etap... Wniosek z tego taki, że będą kolejne Możesz to rozwinąć?
YtseMan no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 07:29 AM   #118
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by YtseMan View Post
Napisałeś, że jest to pierwszy etap... Wniosek z tego taki, że będą kolejne Możesz to rozwinąć?
Na terenie Jaworzna jeszcze jeden etap - od węzła na południe do granicy z Chełmkiem. Ten etap ma decyzję środowiskową i studium wykonalności. Jego realizacja zależy w dużej mierze od tego co będzie działo się z S1 - Mysłowice-BB. Jak na razie projekt tak intensywnie promowany ugrzązł w wariantach DOŚU... I wygląda na to, że długo z nich nie wyjdzie - mozliwości przyblokowania inwestycji jest na tym etapie co nie miara. Począwszy od możliwości skarżenia wszystkich postanowień uzgadniających...

W pewnym momencie Oświęcim zauważy, że odpuszczenie sobie DWR, bo ktoś obiecał S1 było błędem. Nie zdywersyfikowali sobie ryzyka przygotowania inwestycji drogowych i zostali z projektem, którego realizacja odsuwa się o kolejne lata w nieokreślona przyszłość.

Tymczasem DWR w Jaworznie jest niespodzianką. Najwięksi optymiści nie wierzyli w jego realizację, a co dopiero w przyszłym roku. Nawet w materiałach studialnych ta droga pojawia się jako element układu po 2012 roku. Cóż. wystarczyło uprzeć się by powstał projekt techniczny, uprzeć, by złożyć wniosek. I już. :-)
Old July 15th, 2009, 09:17 AM   #119
gancu
Registered User

gancu's Avatar

Likes (Received): 0

Coś to rondo Szczakowska-Chropaczówka i ten zielony wylot wygląda mi na początek koncepcji połączenia z Gigantem?
gancu no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 10:15 AM   #120
hawkmoon
Registered User

Quote:
Originally Posted by gancu View Post
Coś to rondo Szczakowska-Chropaczówka i ten zielony wylot wygląda mi na początek koncepcji połączenia z Gigantem?
Z nowym przebiegiem Św. Wojciecha i dalej drogą betonową do Bukowskiej. Docelowo rondo koło kamieniołomu, które jest zaledwie 750 metrów (czyli około trzech milionów złotych) od Chropaczówki będzie czterowlotowe.

http://i700.photobucket.com/albums/w...oWojciecha.jpg

Reply

Tags
śląskie, dk79, drogi, drogi miejskie, inwestycje, jaworzno, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules