search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 9th, 2011, 04:20 PM   #121
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24310

http://s.fothost.pl/upload/11/14/21303cc1.jpg
Fail

ad. http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=115
Pamiętajcie, że na tej mapce nie ma ruchu na drodze na Golczewo i na drodze na Kamień Pomorski. Tak więc mamy jedynie szczątkowy obraz sytuacji.

Sponsored Links
Old April 9th, 2011, 04:53 PM   #122
kmieciu
-_-_-_-_-_-

kmieciu's Avatar

Likes (Received): 1856

Sieć dróg, gdzie obowiązuje System viaTOLL

Quote:
Originally Posted by MortisPL View Post
Jakie opłaty? Czyżby coś mnie ominęło?
źródło

Quote:
viaTOLL » Ciężarowe » Sieć dróg

Sieć dróg Gdzie obowiązuje System viaTOLL?

viaTOLL to system elektronicznego poboru opłat obowiązujący na wybranych odcinkach polskich dróg. Od 1 lipca 2011 roku każdy kierowca, poruszający się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, będzie zobowiązany do korzystania z Systemu viaTOLL.

Ostateczny wykaz odcinków objętych Systemem viaTOLL został wskazany przez Ministerstwo Infrastruktury w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej.

Lista dróg objętych Systemem viaTOLL:

Drogi krajowe lub ich odcinki klasy A i S, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) autostrada A1 na odcinkach:
a) węzeł Tuszyn – węzeł Bełchatów,
b) węzeł Sośnica – węzeł Świerklany;
2) autostrada A2 na odcinku węzeł Modła – węzeł Stryków I;
3) autostrada A4 na odcinkach:
a) Zgorzelec (granica państwowa) – węzeł Bielany Wrocławskie,
b) węzeł Bielany Wrocławskie – węzeł Kleszczów,
c) węzeł Kleszczów – węzeł Murckowska,
d) węzeł Balice I – węzeł Szarów;
4) autostrada A6 na odcinku Kołbaskowo (granica państwowa) – węzeł Kijewo;
5) autostrada A8 na odcinku węzeł Nowa Wieś Wrocławska (A4) – węzeł Pawłowice;
6) autostrada A18 na odcinku Golnice – Krzyżowa;
7) droga ekspresowa S1 na odcinkach:
a) Bielsko – Biała (Komorowice) – Cieszyn – Boguszowice (granica państwowa),
b) Dąbrowa Górnicza (Ząbkowice) – Tychy,
c) Pyrzowice – Lotnisko - węzeł Podwarpie;
8) droga ekspresowa S3 na odcinkach:
a) węzeł Goleniów Północ – Szczecin (węzeł Kijewo),
b) węzeł Klucz – Gorzów Wielkopolski (węzeł Gorzów Południe),
c) węzeł Sulechów – węzeł Nowa Sól;

9) droga ekspresowa S5 na odcinku węzeł Stryszek – węzeł Białe Błota;
10) droga ekspresowa S6 na odcinku węzeł Gdynia (skrzyżowanie z ul. Morską) – węzeł Rusocin (A1);
11) droga ekspresowa S7 na odcinkach:
a) obwodnica Płońska,
b) węzeł Kroczewo – węzeł Czosnów,
c) Grójec (z obwodnicą Grójca) – Jedlińsk,
d) Skarżysko Kamienna (z obwodnicą Skarżyska Kamiennej) – węzeł Kielce-Północ,
e) węzeł Jędrzejów Północ – węzeł Jędrzejów Wschód (skrzyżowanie z drogą krajową nr 78),
f) Rybitwy – węzeł Bieżanów,
g) węzeł Myślenice – węzeł Lubień;
12) droga ekspresowa S8 na odcinkach:
a) węzeł Dąbrowa – węzeł Cieśle,
b) węzeł Konotopa – węzeł Powązkowska,
c) Radzymin (z obwodnicą Radzymina) – Wyszków (z obwodnicą Wyszkowa),
d) obwodnica Ostrowi Mazowieckiej;
13) droga ekspresowa S10 na odcinkach:
a) węzeł Stargard Szczeciński Zachód – węzeł Stargard Szczeciński Wschód (obwodnica Stargardu Szczecińskiego),
b) węzeł Nieszawka – węzeł Czerniewice;
14) droga ekspresowa S11 na odcinku Krzesiny – Kórnik;
15) droga ekspresowa S22 na odcinku Elbląg – Grzechotki (granica państwowa).

Drogi krajowe lub ich odcinki klasy GP i G, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) droga krajowa nr 4 na odcinku Rzeszów – Tywonia (początek obwodnicy Jarosławia);
2) droga krajowa nr 6 na odcinku Gościcino – granica m. Gdynia;
3) droga krajowa nr 7 na odcinkach:
a) Płońsk – węzeł Kroczewo,
b) Czosnów – granica m. Warszawa,
c) granica m. Warszawa – Grójec,
d) granica m. Kraków – Myślenice;
4) droga krajowa nr 10 na odcinku granica m. Szczecin – węzeł Stargard Szczeciński Zachód;
5) droga krajowa nr 18 na odcinku Olszyna (granica państwowa) – Golnice;
6) droga krajowa nr 77 na odcinku Radymno – Przemyśl;
7) droga krajowa nr 81 na odcinku granica m. Katowice – Skoczów (z wyłączeniem m. Żory);
8) droga krajowa nr 92 na odcinkach:
a) skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 305 – granica m. Poznań,
b) granica m. Poznań – Września;
7) droga krajowa nr 94 na odcinku granica m. Dąbrowa Górnicza – granica m.
Kraków.
"Stara trójka" nie jest krajówką i nie można na niej wprowadzić opłat, trochę dziwne.
kmieciu no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2011, 01:53 AM   #123
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
...i na koniec, to co kierowcy szczególnie osobówek, uwielbiają najbardziej na drodze o takim przekroju, czyli "ślimak", wyprzedza innego "ślimaka" (naklejka na cysternie, jak ulał pasuje do opisu ).
Co irytuje podwójnie, jeśli spotka się takich po 30 kilometrach pustej drogi :hahno:

----

Dzisiaj połączyłem swoje dwa największe bziki i wybrałem się do Sulęcina na koncert Acid Drinkers. W uzupełnieniu relacji JacYka, garść wrażeń z jazdy dziennej i nocnej po S3:

Co jest oświetlone:
- obwodnica Gorzowa na odcinku oznaczonym samochodzikiem - w całości,
- węzły Pyrzyce, Gryfino i Klucz,
- wiadukt z niebieskim łukiem,
- most nad Wartą.

Co nie jest oświetlone, a powinno być:
- węzeł Myślibórz,
- łuk gotycki.

Co mogłoby być oświetlone:
- pomnik gajowego.

Ekrany chroniące pole, łąkę i bagno, rzeczywiście wyglądają głupkowato. Na szczęście ustawione są tak, że ja nie miałem wrażenia jazdy w tunelu. No i jeśli ma być eko, to mogliby zadbać o estetykę ekranów, a nie montować najprostsze panele. Ale to pewnie kwestia pieniędzy.

W jedynym miejscu, zaraz za węzłem Gryfino w stronę Szczecina, wzdłuż ekranów należałoby dostawić bariery energochłonne. Na razie ich nie ma i jest to mało bezpieczne.

Bramy awaryjne są (wyglądają na) pozamykane. Ale zwierzyna i tak dostaje się na drogę, pomiędzy pomnikiem gajowego a tablicą Myślibórz 3000 m, widziałem na drodze rozpłaszczone ślady dużego zwierza.

Na obwodnicy Gorzowa, za węzłem południowym (Zamoście) należy wymienić tablicę szlaku drogowego, bo tam jest Szczecin 105, a na początku 2x2 (za Małyszynem) - Szczecin 107.

Przy końcu 2x2 w stronę Gorzowa, wzdłuż ogrodzenia nasadzono roślinności. Jak wypuści liście, to nie będzie oślepiania się przez jadących S3 i starą trójką.

Wracając wyprzedziłem 5 ciężarówek i 7 osobówek, a mnie wyprzedziły 4 samochody. Jak na dystans (~90 km) i porę (z Gorzowa wyjechałem o 22.50), to ruch był marny.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2011, 04:35 AM   #124
tomryb
Registered User

Likes (Received): 0

Wszyscy piszą o starej DK3...
Czy ktoś wie jaką nazwę będzie miała (ma?) ta droga?
tomryb no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2011, 11:44 AM   #125
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 9652

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Co jest oświetlone:
- obwodnica Gorzowa na odcinku oznaczonym samochodzikiem - w całości,
Na odcinku nieoznaczonym samochodzikiem też jest oświetlona. Choć jak ostatni raz jechałem obwodnicą po zmierzchu to między mostem a Zakanalem nie świeciło.
DSzumaher no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 03:42 PM   #126
dlachowski
www.lepszyszczecin.org

dlachowski's Avatar

Likes (Received): 707

Quote:
Originally Posted by tomryb View Post
Wszyscy piszą o starej DK3...
Czy ktoś wie jaką nazwę będzie miała (ma?) ta droga?
zdegradowana do rangi drogi gminnej (popraw mnie ktoś, jeśli inaczej) nie posiada jako taka ogólnodostępnych oznaczeń numerycznych, które widniałyby na tablicach kierunkowych czy mapach

dlachowski no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 03:51 PM   #127
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 84

Pytanko mam - z racji tego, że na S3 pomiędzy Szczecinem a Gorzowem Wlkp jest mało węzłów, czy gdzieś powinno się dobudować nowe ?

Tak sobie patrzę na mapę i widzę, że można zrobić nowy węzeł na pewno przy DW128 pomiędzy miejscowościami Otanów a Tarnowo - przy okazji łącząc DK26 - nie przez środek Myśliborza ale po północnej jego stronie.

Bo pomiędzy węzłami Myślibórz i Gorzów Północ raczej nie ma sensu robić dodatkowego węzła bo nie ma jak go połączyć z DW albo z krajówką bo S3 idzie środkiem lasów.

Co o tym myślicie ?
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 04:06 PM   #128
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

W miejscu mopu Sitno. To byłby węzeł dla jadących ze Szczecina do Lipian i z Gorzowa do Pyrzyc.
Old April 11th, 2011, 05:25 PM   #129
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 203

Tak, Sitno wygrywa jako miejsce gdzie najbardziej przydałby się węzeł
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 07:00 PM   #130
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 14040

To ja również w tym plebiscycie, oddaję swój głos na węzeł Sitno.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 08:33 PM   #131
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Węzeł koło Otanowa też nie jest głupim pomysłem, bo tak jak mówi j-cube, powstałby substytut obwodnicy Myśliborza (S3+DW128), a przy okazji doszłoby do przebudowy idiotycznie wymyślonego łuku. To jest w tym miejscu, gdzie jadąc w stronę Szczecina jest ostry łuk w prawo i ekrany zasłaniające widoczność.

Jeśli można pozwolić sobie na przedstawienie własnego pomysłu:

Po prawej stronie drogi jest trochę miejsca, a dalej - waląca się stodoła; na północ od wiaduktu blisko drogi jest dom. Tutaj byłaby łącznica zjazdowa oraz świński ogonek wjazdowy. Łącznica wjazdowa nie stykałaby się z S3, ale szła osobno wzdłuż jezdni głównej.

Jak widać, pod wiaduktem jest miejsce na łącznicę. Ekran byłby oddalony od jezdni głównej i w razie potrzeby podwyższony.

Dzięki odsunięciu ekranu, tutaj byłaby znacznie lepsza widoczność. Czyli przy okazji upieklibyśmy pieczeń z BRD.

I dopiero tu, po wyjściu z łuku, łącznica wchodziłaby w jezdnię główną.

Tu widok wstecz (spokojnie, zdjęcia robiliśmy z JacYkiem jeszcze przed otwarciem tej drogi, dlatego między innymi na jednym ze znaków widać ograniczenie do 40), widać dom przed wiaduktem i walącą się stodołę - ten żółty budynek w tle:

Projektu dla węzła Sitno nie rysuję, bo według mojej koncepcji łącznice po prostu oplatałyby teren mopu.

Oba węzły dałyby się wykonać w zgodzie z przepisami. Mop Sitno jest na 40 kilometrze, wiadukt w Otanowie na 46, a węzeł Myślibórz na 54, czyli minimalne odległości międzywęzłowe byłyby zachowane.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Last edited by pmaciej7; April 11th, 2011 at 09:54 PM.
Old April 11th, 2011, 08:47 PM   #132
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 749

Ktoś wie jak wygląda sprawa z MOP-ami na Gorzów-Szczecin? jakie/ile jest w budowie, na jakim etapie budowy i kiedy bedą oddane oraz kiedy będą (były) kolejne przetargi?
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 09:05 PM   #133
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Quote:
Węzeł koło Otanowa też nie jest głupim pomysłem.
Zgadzam się, ale za DW128 też wypadałoby się zabrać, bo ona w tych okolicach jest klasy Z. Z rozporządzenia wynika, że węzeł klas S i Z możliwy jest tylko warunkowo.
Old April 11th, 2011, 09:34 PM   #134
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
za DW128 też wypadałoby się zabrać, bo ona w tych okolicach jest klasy Z.
I w tym momencie zderzamy się z problemem o nazwie Natura 2000.

Z węzłem Sitno nie byłoby takiego problemu, bo droga łącząca S3 i starą DK3 nie koliduje z N2000 i jej rozbudowa byłaby łatwa.
Old April 11th, 2011, 09:36 PM   #135
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
Ktoś wie jak wygląda sprawa z MOP-ami na Gorzów-Szczecin? jakie/ile jest w budowie, na jakim etapie budowy i kiedy bedą oddane oraz kiedy będą (były) kolejne przetargi?
W telegraficznym skrócie, bo już o tym pisałem kilka stron wcześniej.
Tam gdzie przetargi zostały rozstrzygnięte (MOP-y "Wysoka" wschód i zachód oraz "Sitno" wschód i zachód), nic się nadal nie dzieje. W drugim ogłoszonym przetargu na zagospodarowanie MOP-ów Marwice, do pierwszego etapu zgłosiły się: Orlen, Shell i Statoil. Wszystkie te podmioty, zostały zakwalifikowane do etapu drugiego, ale żadna z nich ostatecznie nie złożyła oferty.
Co do MOP-ów (tylko wypoczynkowe, bez stacji paliw) za których zagospodarowanie odpowiada GDAKA w Szczecinie tj. Kunowo (wschód i zachód) oraz Nowogródek Pomorski (wschód i zachód), prócz wymiany gruntu (już zakończonego) na terenie pod MOP-y Kunowo, również nic się nie dzieje.
Krócej się nie dało...
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
Old April 11th, 2011, 09:51 PM   #136
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 749

a dzięki za informacje a znasz moze plany kiedy przestanie nic się dziać i zaczną pracować ładne ekspedientki sprzedające hot-doga na stacji?
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2011, 10:16 PM   #137
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
a dzięki za informacje a znasz moze plany kiedy przestanie nic się dziać i zaczną pracować ładne ekspedientki sprzedające hot-doga na stacji?
Niestety nie wiem.

EDIT:
Jedyne, co znalazłem w "Specyflkacji Warunków Kwalifikacji Wstępnej":

Quote:
4. OKRES DZIERZAWY i JEJ PODSTAWOWE WARUNKI

4.1 Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony 20 (dwadzieścia) lat od dnia przekazania Dzierżawcy całej nieruchomości (Obiektu).

4.2 Dzierżawca będzie zobowiązany w terminie wskazanym w umowie do zagospodarowania terenu wydzierżawionego Obiektu, w tym do wybudowania lub rozbudowania obiektów budowlanych składających się na Miejsce Obsługi Podróżnych. Dopuszcza się etapowanie inwestycji z tym, ze oddanie do użytkowania stacji paliw nastąpi nie później niż po 12 (dwunastu) miesiącach, a Zakończenie Inwestycji nie później niż po 24 (dwudziestu czterech) miesiącach od dnia Odbioru Nieruchomości. Miejsce Obsługi Podróżnych będzie musiało spełniać warunki wynikające z Obligatoryjnego Programu Funkcjonalnego, który zostanie opisany w IWP udostępnionej Oferentom zakwalifikowanym do Etapu II przetargu.
Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejsze oferty jest datowane na 04.08.2010r. Myślę więc, że jeszcze w ubiegłym roku mógł odbyć się odbiór nieruchomości przez Lotos i BP. Niby mają 12 miesięcy na oddanie do użytku stacji paliw, a tu już kwiecień...
Istnieje też taka opcja, że obie te firmy w konsekwencji, jednak nie podpisały umów z GDAKĄ i wycofały się z tego interesu. Dochodzi jeszcze inna możliwość, mianowicie zmian zapisów (aneksów) w umowach, np. dot. terminu wybudowania stacji.
Zbyt dużo znaków zapytania, a za mało dostępnych informacji.
Jeremy Clarkson

Last edited by JacYk; April 11th, 2011 at 10:41 PM.
Old April 11th, 2011, 10:16 PM   #138
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Quote:
I w tym momencie zderzamy się z problemem o nazwie Natura 2000.
Półproblemem DW128 w kierunku Myśliborza jest poza obszarem, a kierunku Rowu natychmiast za krzyżówką jest już N2000.

Quote:
droga łącząca S3 i starą DK3 nie koliduje z N2000 i jej rozbudowa byłaby łatwa.
No to byłaby niezła zmiana jakościowa tej drogi, ponieważ obecnie wygląda mi na taką, która jest klasy L (ewentualnie naciągane Z).
Old April 11th, 2011, 10:28 PM   #139
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
Półproblemem DW128 w kierunku Myśliborza jest poza obszarem, a kierunku Rowu natychmiast za krzyżówką jest już N2000.
Ale to jest właśnie ta połowa problemu, która nas bardziej interesuje. Ten węzeł miałby służyć transportowi do Trzcińska Zdroju, Chojny i Schwedt, czyli przez N2000. Droga w drugą stronę, do Myśliborza, nie jest tak ważna. Nawet dobrze byłoby - w miarę możliwości - wyeliminować z niej ruch ciężarowy przez zastosowanie ograniczeń czy szykan.

Last edited by pmaciej7; April 11th, 2011 at 10:36 PM.
Old April 12th, 2011, 07:40 PM   #140
6182
Taki nasz eksperyment

6182's Avatar

Likes (Received): 1467

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post

PZ-53a w ciągu S3. Ujęcie w kierunku Gorzowa.

cdn...
Ekrany faktycznie zacne.Przypominają styl zagospodarowania tej autostrady,którą bardzo lubię

Pozdrawiam
Daniel
6182 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, goleniów, gorzów, lubuskie, międzyrzecz, nowa sól, s-3, sulechów, szczecin, zachodniopomorskie, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules