search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 4th, 2012, 04:54 PM   #141
hajdut
Oblatywacz budów

hajdut's Avatar

Likes (Received): 337

a czy będzie opcja żeby program sprawdzał czy jest aktualna wersja softu?

Sponsored Links
Old December 4th, 2012, 04:56 PM   #142
kamilost
Registered User

Likes (Received): 876

Możnaby dodać, tylko pytanie czy nie wystarczy, jak ktoś sobie zasubskrybuje wątek?
Old December 27th, 2012, 05:54 PM   #143
kondi10
Registered User

Likes (Received): 970

ściągnąłem plik o nazwie fotorelacjonusz2 na linuxa i niestety wywala mi program, bez robienia czegokolwiek
kondi10 no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2012, 09:50 PM   #144
kamilost
Registered User

A plik exif ściągnąłeś? Oba muszą mieć bity wykonywalności i muszą być w tym samym katalogu. Odpal fotorelacjonusz2 w terminalu i wklej tu output.

Od razu zapytam jaka dystrybucja?
Old December 28th, 2012, 01:11 AM   #145
kondi10
Registered User

./fotorelacjonusz2
./fotorelacjonusz2: symbol lookup error: ./fotorelacjonusz2: undefined symbol: _ZN14QHttpMultiPartC1EP7QObject

oba mają bity wykonywalności, są w tym samym katalogu, moja dystrybucja to ubuntu 11.04, po wybraniu wyślij na ssc pojawia się na ułamek sekundy kolejne okno i cały program znika (dobrze mieć czasem windę na drugiej partycji)
Old December 28th, 2012, 05:55 AM   #146
kamilost
Registered User

Quote:
Originally Posted by kondi10 View Post
./fotorelacjonusz2: symbol lookup error: ./fotorelacjonusz2: undefined symbol: _ZN14QHttpMultiPartC1EP7QObject
Klasa QHttpMultiPart, z której program korzysta i o którą krzyczy dodano w Qt 4.8. W Twoim Ubuntu 11.04 Qt jest w wersji 4.7.2. Zaktualizuj system przynajmniej do wersji 12.04, lub zainstaluj najnowsze Qt poprzez instalator na http://qt-project.org/downloads
Old December 29th, 2012, 05:03 PM   #147
kondi10
Registered User

nowe ubu mnie nie kręci z uwagi na unity, a niestety wyższe qt mi się nie chce skompilować. no nic, będę wkładał fotki przez windowsa. dzięki za dobre chęci.
Old December 29th, 2012, 05:35 PM   #148
kamilost
Registered User

Nie musisz kompilowac, sciagnij i uruchom instalator.
Old December 29th, 2012, 07:58 PM   #149
kondi10
Registered User

okazało się, że za dużo dependencji, odpuściłem sobie, na windzie też bywam codziennie
Old December 30th, 2012, 01:46 AM   #150
kondi10
Registered User

Quote:
Originally Posted by Polex View Post
Przeciągam na pierwsze okno jakie pokazuje się po odpaleniu fotorelacjonusza. Zdarzają się wówczas (niegroźne) komunikaty, że program nie odpowiada ("Przełącz na..." ew. "Ponów próbę"), ale mimo tego zdjęcia program przyjmuje.

Zwykle przechodziłem wówczas do Plik >> Ustawienia >> i tu ustawiałem parametry (rozmiar, ew. numeracja itp). I po ustawieniach klikałem "OK", ale... okno nie znikało. Mimo to w oknie zasadniczym klikałem na "Wyślij na SSC". W kolejnym oknie widać proces wysyłania na forum - w polu "Wszystkie obrazki" następował progres od 0% do 100%. I dopiero w tym momencie (po osiągnięciu 100%) klikałem we właściwy wątek na forum. I właśnie wówczas pojawiało się okno ze wskaźnikiem progres 33%, który nie posuwał się do przodu.

Ponieważ te ustawienia utrzymują się od poprzedniego wysyłania, więc spróbowałem pominąć krok z ustawieniami i wysłałem na SSC. Efekt identyczny do tego, który opisałem powyżej.
do tego momentu mam identycznie, tylko ja wybieram odpowiednie forum od razu, a nie czekam na koniec uploadu - zwiesza się na 33%. poza tym przy uploadowaniu zdjeć wyskakuje mi, że exif się wykrzaczył i należy go zamknąć, chociaż to niczemu nie przeszkadza, bo zdjęcia wszystkie się pokazują w programie, a część nawet się uploaduje.

------------
chodzi o wersję na viście
Old December 30th, 2012, 07:20 PM   #151
kamilost
Registered User

Program exif jest uruchamiany dla każdego zdjęcia załadowanego do fotorelacjonusza, żeby wyczytać z niego geotagi. Czy mógłbyś metodą prób i błędów sprawdzić na jakie zdjęcie exif tak reaguje? Na początek wystarczy pełna ścieżka do pliku.
Old December 30th, 2012, 07:49 PM   #152
kondi10
Registered User

Quote:
Originally Posted by kamilost View Post
Program exif jest uruchamiany dla każdego zdjęcia załadowanego do fotorelacjonusza, żeby wyczytać z niego geotagi. Czy mógłbyś metodą prób i błędów sprawdzić na jakie zdjęcie exif tak reaguje? Na początek wystarczy pełna ścieżka do pliku.
wszystkie po kolei, zarówno te robione telefonem (samsung), aparatem kompaktowym (sony), czy lustrzanką (canon)
Old December 30th, 2012, 07:59 PM   #153
kamilost
Registered User

Poproszę pełną ścieżkę do pliku.
Old December 31st, 2012, 12:02 AM   #154
kondi10
Registered User

Cały folder ściągnięty z serwera jest u mnie na pulpicie w viście. dziś też exif wykrzaczało, ale jak poczekałem z wejściem do konkretnego wątku aż zuploadują się wszystkie zdjęcia na imageshacka, to ładnie mi wszystko się zrobiło i wrzuciło co trzeba na ssc.

wielkie dzięki za ten program, to olbrzymie ułatwienia, a i chce się przynajmenij zdjęcia wrzucać
Old December 31st, 2012, 12:27 AM   #155
kamilost
Registered User

Mimo wszystko chciałbym błędy namierzyć i naprawić. Ostatnio problemem w przypadku exifa były znaki diakrytyczne w ścieżce do pliku. Mimo, że tamten błąd naprawiłem chciałbym zacząć właśnie od sprawdzenia ścieżki, dlatego poproszę o pełną ścieżkę do pliku, na którym exif się wywala. Można uruchomić sam plik exif.exe podając mu nazwę pliku, np:
Code:
exif.exe IMG00001.JPG
i sprawdzić, czy rzeczywiście wywala się właśnie na tym.

Jako pełną ścieżkę do pliku mam na myśli oczywiście np: "C:\Documents and Settings\User\Desktop\album\IMG00001.JPG"

Jeśli w ścieżce nie będzie dziwnych znaków, to poproszę o przesłanie mi zdjęcia, które powoduje błąd.

Last edited by kamilost; December 31st, 2012 at 12:50 AM.
kamilost no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2012, 08:07 PM   #156
kondi10
Registered User

exif.exe - Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono zlib1.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem.

taki komunikat wyświetla mi się po uruchomieniu exifa, samego bez zdjęć. co do zdjęć, to wywalał się na każdym.
Old January 1st, 2013, 02:43 PM   #157
kamilost
Registered User

Zatem proponuje ponownie "zainstalować" aplikacje, czyli ściągnąć zipa i rozpakowac. Najwyraźniej brakuje Ci jednego pliku.
Old January 4th, 2013, 07:25 PM   #158
kondi10
Registered User

rzeczywiście ściągnięcie ponowne zadziałało w przypadku exifa. w przypadku 33% niestety nie. dziś wstawiałm 4 zdjęcia, ale byłem niecierpliwy i od razu wszedłem do właściwego wątku. następnym razem poczekam, tak jak jakiś czas temu i dam znać, czy się też zwiesiło.
Old January 4th, 2013, 10:26 PM   #159
kamilost
Registered User

Zdaję sobie sprawę, że ten błąd pozostaje nienaprawiony, ale niestety nie jestem w stanie go odtworzyć u siebie, niezależnie kiedy wybieram wątek.

W każdym razie pracuję nad tym.
Old January 5th, 2013, 08:39 PM   #160
kamilost
Registered User

Dodałem kolejną funkcjonalność - własne podkłady mapowe. Wystarczy raz przerobić mapę z np. nowej organizacji ruchu na POW i potem każde geotagowane zdjęcie będzie miało automatycznie dodaną mapkę.

1. Końcówka obecnie budowanej POW - stare zdjęcie Koszatka

Własny podkład to poprostu plik .kmz, który robi się w google-earth. Do overlaya używamy tylko plików graficznych z dysku, te z netu podane przez url nie będą potem działać. Żeby wydobyć plik graficzny z pdfa użyłem pdfimages, ale ja pracuję na linuxie, na windzie nie wiem jak, ale pewnie wujek google Wam coś doradzi.

Po zrobieniu podkładu trzeba go znaleźć w zakładce "Miejsca" po lewej, kliknąć prawym przyciskiem myszy i zapisz miejsce jako (koniecznie plik .kmz). Następnie taki plik wrzuca się do katalogu overlays w katalogu fotorelacjonusza i gotowe. Po uruchomieniu programu warto w ustawieniach sprawdzić, czy podkład został łyknięty.

Jak ktoś zrobi overlaya w google-earth to oczywiście żaden problem podzielić się z innymi. Ode mnie macie właśnie nową organizację POW.

Uwaga: po wrzuceniu pliku kmz do katalogu fotorelacjonusza i uruchomieniu program nieco go modyfikuje, żeby później nie musieć powtarzać tej operacji przy każdym uruchomieniu. Toteż jeśli wrzucicie na raz kilka nowych podkładów, to przy pierwszym uruchomieniu może trochę zmulić. Chodzi o to, że każdy taki podkład to jest b. duży plik graficzny więc operacje na nim są kosztowwne. To samo jeśli dacie mały zoom w ustawieniach - wtedy mapa wstawiana do każdego zdjęcia będzie skalowana z prawie całego podkładu, co też może zmulać. Dużo też zależy od kompa.

Nie dopatrzywszy się błędu funkcjonalność wstawiania postów na forum napisałem od nowa. Może to pomoże.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Last edited by kamilost; February 10th, 2013 at 12:22 PM.
kamilost no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
fotorelacja, fotorelacjonusz, pomoc, zdjęcia

Thread Tools

Posting Rules