daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 9th, 2009, 03:59 PM   #61
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Według mapki.

Warto zajrzeć do wątku o obwodnicy Chojnic. Akurat porusza się tam ten sam problem. Według mapki było wszystko fajnie, a to co wykonano ma mało wspólnego z S, przynajmniej według naszych norm.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 9th, 2009, 05:40 PM   #62
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 9691

S3+DK24

Czy z tych map dobrze wnioskuję, że od węzła Skwierzyna-Północ do Skwierzyna-Południe S3 będzie miała wspólny przebieg z DK24?
DSzumaher no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2009, 10:20 PM   #63
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by YAMATO View Post
Ten łącznik mogliby oznaczyć jako S24 bo chyba będzie spełniał wymagania dotyczące 1-jezdniowej drogi ekspresowej.
Łącznik ma mieć parametry GP choć z poboczami i długość 4,2 km
Old January 10th, 2009, 10:44 AM   #64
Ringstand
Registered User

Ringstand's Avatar

Likes (Received): 0

Podobno w umowie na A-2 jest zapis o tzw. "martwej strefie": w odległości 70km po obu strochach od osi autostrady płatnej nie wolno zwiekszać przepustowości dróg równoległych, a jedynie można poprawiać bezpieczeństwo.

Lechicka+Lutycka w Poznaniu to tego najlepszy dowód. I proszę tego nie podciągać pod 3R. "Łącznik poznański" w Skwierzynie też będzie 1x2, chociaż standardem obwodnic w Polsce jest teraz 2x2 (sam słyszałem w Teleskopie, kiedy przedstawiciel GDDKiA powiedział, że obejście Wyrzyska jest ostatnią realizacją w standardzie 1x2).

Ktoś z forumowiczów słyszał może o tym?
Ringstand no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2009, 10:52 AM   #65
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12254

Quote:
Originally Posted by Ringstand View Post
Podobno w umowie na A-2 jest zapis o tzw. "martwej strefie": w odległości 70km po obu strochach od osi autostrady płatnej nie wolno zwiekszać przepustowości dróg równoległych, a jedynie można poprawiać bezpieczeństwo.

Lechicka+Lutycka w Poznaniu to tego najlepszy dowód. I proszę tego nie podciągać pod 3R. "Łącznik poznański" w Skwierzynie też będzie 1x2, chociaż standardem obwodnic w Polsce jest teraz 2x2 (sam słyszałem w Teleskopie, kiedy przedstawiciel GDDKiA powiedział, że obejście Wyrzyska jest ostatnią realizacją w standardzie 1x2).

Ktoś z forumowiczów słyszał może o tym?
O tym co mówisz w 1 częsci to prawda. Jest coś takiego. O tym co piszesz później nie słuyszałem aczkolwiek było by to bardzo miło z ich strony.
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2009, 10:54 AM   #66
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Taa, na A4 Kato - Krk też miała być ta "martwa strefa", co okazało się całkowitą bzdurą wymyśloną przes fun-club Stalexportu
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2009, 04:16 PM   #67
Leszcz
Registered User

Leszcz's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Ringstand View Post
Istnieje, istnieje..... drogi PLH. Przez A4 nie powstała na pewno jedna obwodnica: albo ciągu DK44 (chyba Zator), albo na DK52. Ale nie zamierzam tego drążyć....

Panowie, kończymy ten OT!
Głupoty mówisz... Nie istnieje... Jak wytłumaczysz więc projekt i budowę obwodnicy Zabierzowa i Chrzanowa w ciągu DK79 oraz inwestycje drogowe w Jaworznie (m. in. obwodnica śródmiejska, projektowana obwodnica Byczyny i inne). A obwodnica o której wspominasz to całkiem inny temat i wcale nie chodzi o A4 ale o coś innego i jest już nawet tutaj wątek o tym...
Old January 10th, 2009, 07:07 PM   #68
Ringstand
Registered User

Ringstand's Avatar

W poprzednim wątku o S-3 była wzmianka, że firma Akme zakończyła prace archeologiczne. Podczas prac znaleziono schron o powierzchni 10m kw. Dobrze znam Międzyrzecki Rejon Umocniony i nie przypominam sobie, aby w tym rejonie występowały obiekty o zbliżonej powierzchni: są tylko Regelbau 58c "Ringstandy" (ok.4m kw.*) i dwa obiekty z tzw. IV etapu rozbudowy FF OWB (ok.47m kw.). Po analizie map zamieszczonych na wątku, doszedłem do wniosku, że S-3 może przechodzić przez obiekt Pz.W. 877, czyli ten większy.

Osobiście nie mam nic przeciwko budowie, która zniszczy wspomniany obiekt. Schron i tak jest poważnie wysadzony. Reprezentuje on typową konstrukcję, którą uzupełniono puste odcinki obrony w 1938 roku. Obiekt jest dobrze skatalogowany i opisany.
Szkoda byłoby z kolei, gdyby zniszczony został "Ringstand" położony w pobliżu obiektu na krawędzi pradoliny Warty: jest jeden z najładniej usytuowanych obiektów, jakie widziałem na naszych nizinach. Do tego wokół obiektu zachowały się świetnie fortyfikacje ziemne, co tworzy ciekawą spójną całość. Na obiekcie jest też naniesiony numer z inwentaryzacji przeprowadzonej w latach 50-tych XX w. przez Wojsko Polskie.
Może właśnie chodzi o taki obiekt, tylko zmierzyli go po obrysie zewnętrznym, a jak wiadomo, schron to schron:nawet niewielki, to ściany ma solidne.

ps: co do firmy Akme z Wrocławia mam wyrobione zdanie, ponieważ mieszkałem w postawionym przez nich apartamentowcu (z resztą siedziba firmy), do którego można użyć cytatu z filmu "Miś": "to nieprawda, że dach przeciekał, tym bardziej że przez dwa lata wcale we Wrocławiu nie padło".

*dane o powierzchniach obiektów: Jurga, Kędryna "Katalog Festungsfront Oder-Warthe-Bogen", Wydawnictwo Donjon 2000r
Ringstand no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 03:44 PM   #69
Mahon
Registered User

Mahon's Avatar

Mam takie pytanie kiedy planuje się dobudowe drugiej jezdni do obwodnicy Międzyrzecza? Czy takowa dobudowa w ogóle nie jest planowana?
Mahon no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:56 PM   #70
mphws
Lucky Strike

mphws's Avatar

W grudniu, (jak mniemam) wycięto pas lasu między Sulechowem a sulechowskim poligonem wojskowym - skojarzyłem to z budową S3. Jeśli dobrze się domyśliłem (także oczekuje potwierdzenie moich domysłów ;-) ) to będę się mógł wybrać i pstryknąć kilka fotek, a gdy ruszy budowa tak "na poważnie", pstryknąć ich jeszcze kilka co jakiś czas
mphws no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 09:58 PM   #71
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Mahon View Post
Mam takie pytanie kiedy planuje się dobudowe drugiej jezdni do obwodnicy Międzyrzecza? Czy takowa dobudowa w ogóle nie jest planowana?
Dobudowa jest planowana i pewnie rozpocznie się w roku 2011 może pod koniec 2010 roku
Old January 29th, 2009, 10:38 PM   #72
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 14424

Quote:
Originally Posted by mphws View Post
W grudniu, (jak mniemam) wycięto pas lasu między Sulechowem a sulechowskim poligonem wojskowym - skojarzyłem to z budową S3. Jeśli dobrze się domyśliłem (także oczekuje potwierdzenie moich domysłów ;-) ) to będę się mógł wybrać i pstryknąć kilka fotek, a gdy ruszy budowa tak "na poważnie", pstryknąć ich jeszcze kilka co jakiś czas
Super mamy fotorelatora z Sulechowa.
Yes, yes, yes...
Czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze fotki w tym wątku i przy okazji pozdrawiam serdecznie.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2009, 11:42 PM   #73
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1448

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
Super mamy fotorelatora z Sulechowa.
Yes, yes, yes...
Czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze fotki w tym wątku i przy okazji pozdrawiam serdecznie.
Przecież kolega wyraźnie napisał, że pyknie zdjęcia jak budowa ruszy "na poważnie", na razie to tylko...żarty
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2009, 10:15 AM   #74
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Quote:
Ministerstwo i drogowcy deklarują, nie będzie żadnych cięć na drodze S3 czy autostradzie A18. Rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński zapewnił nas wczoraj: - Naszym priorytetem jest ochrona wszystkich inwestycji, a szczególnie drogowych. Dlatego o żadnych cięciach w finansowaniu budowy drogi szybkiego ruchu S3 nie może być mowy. Podobnie będziemy dbać, by inne inwestycje drogowe w Lubuskiem, szczególnie druga jezdnia autostrady A12 powstała w terminie. Zresztą chcemy, by zapewnienia Ministra Infrastruktury potwierdziła w najbliższych dniach Rada Ministrów.

O tym, że droga S3 jest niezagrożona mówi też Artur Mrugasiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. - Nie rozumiem skąd te obawy. Przecież północna część S3 między Szczecinem a Gorzowem jest powstaje, a budowa południowej części do Nowej Soli też się rozpocznie.
źródło: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...NICA/546275432
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2009, 11:56 AM   #75
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 2942

A 12?? Skąd oni wzięli A-12??

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2009, 12:26 PM   #76
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Kiedyś ta droga nosiła numer A12, może dziennikarz ma starą mapę.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2009, 03:07 PM   #77
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12254

A w artykule na górze jest A 18
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2009, 03:17 PM   #78
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 2942

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Kiedyś ta droga nosiła numer A12, może dziennikarz ma starą mapę.
Wiem wiem, moje pytanie miało na celu podkreślenie tego, że sami nie wiedzą o czym piszą ot takie to polskie dziennikarstwo.

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2009, 07:17 PM   #79
mphws
Lucky Strike

mphws's Avatar

Króciutka fotorelacja z miejsca, gdzie za kilka lat istnieć będzie S3.

Orientacyjna mapka z planu działań:

Mapka wyznaczająca miejsca i kierunek robienia zdjęć:

(mam nadzieje, że za bardzo nie namieszałem Zdjęcia parzyste oznaczone ciemniejszym kolorem.)

1:

2:

3:

3 ze zbliżeniem:

4:

5:

6:

Trochę ciemno już było i czasu niewiele, ale cokolwiek widać
mphws no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2009, 06:16 PM   #80
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 552

Coś tu ucichło a sprawy idą powoli do przodu
Przy okazji ogłoszenia przetargu na opracowanie ROŚ na etapie decyzji o pozwoleniu na budowę dla odcinków Gorzów - Międzyrzecz i Międzyrzecz - Sulechów (minął termin składania ofert, trwa wybór wykonawcy) udostępniono raporty wykonane w 2006 r.

http://www.keram.iq.pl/gddkia/RAPORTY1.rar
http://www.keram.iq.pl/gddkia/RAPORTY2.rar
rsk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules