search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Forum Bosne i Hercegovine > Sarajevo

Sarajevo Projects and construction

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 501 votes, 4.99 average.
Old October 15th, 2017, 01:20 PM   #14441
sarma
Registered User

Likes (Received): 2315

Po meni ide taman onom dinamikom koliki je i prioritet. Izgleda kao cirkus ovo cjepekanje slažem se ali realno nije neka žurba.

Ono sto čudi je što općina ne digne neki petogodišnji kredit i ne završi za godinu radove a onda otplaćuje 5. Vjerovatno bi i trošak kamate mogao biti pokriven iz uštede koju bi dobili da se radi jedan tender za cijelu dionicu
sarma no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 15th, 2017, 03:50 PM   #14442
NNagib
Registered User

Likes (Received): 4810

Quote:
Originally Posted by xal3n View Post
Nastavak izgradnje dionice Ilidza - Hrasnica
Dragi forumaši,

Alen je bio u depresiji proteklih sedmica, jer je razbio dron. Drago mi je da se vratio

Sretno Alene
Old October 15th, 2017, 08:40 PM   #14443
bjazi
Registered User

Likes (Received): 1168

Quote:
Originally Posted by sarma View Post
Po meni ide taman onom dinamikom koliki je i prioritet. Izgleda kao cirkus ovo cjepekanje slažem se ali realno nije neka žurba.

Ono sto čudi je što općina ne digne neki petogodišnji kredit i ne završi za godinu radove a onda otplaćuje 5. Vjerovatno bi i trošak kamate mogao biti pokriven iz uštede koju bi dobili da se radi jedan tender za cijelu dionicu
da ali ovdje postoje enormni potencjali kako za širenje grada tako i nove projekte ranije navedene poput žičare i tramvaja

sarma liked this post
bjazi no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2017, 01:53 PM   #14444
xal3n
Registered User

xal3n's Avatar

Likes (Received): 2985

Quote:
Originally Posted by NNagib View Post
Dragi forumaši,

Alen je bio u depresiji proteklih sedmica, jer je razbio dron. Drago mi je da se vratio

Sretno Alene
Hvala

Slike od maloprije

SARAJEVO U IZGRADNJI: http://bit.ly/22rMbsY

Namibija, Alien x, Nikola.P, vladosa12, konjz and 7 others liked this post

Last edited by xal3n; October 16th, 2017 at 02:12 PM.
xal3n no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2017, 06:13 PM   #14445
dadorkc
Registered User

Likes (Received): 7

pozdrav forumaši, malo sam upoznat sa cestovnim projektima u Sarajevu, pratim redovito ovaj podforum ali ako može neko da mi pojasni koja je ovo dionica ceste, i u kojoj je fazi i njen budući profil (zavisi koliko su slike sa Google Maps užurne) dionicu označenu plavom strelicom znam, ali ne i ovu crvenu.

dadorkc no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2017, 06:22 PM   #14446
atlantis.
Modulator

atlantis.'s Avatar

Likes (Received): 1833

Quote:
Originally Posted by dadorkc View Post
pozdrav forumaši, malo sam upoznat sa cestovnim projektima u Sarajevu, pratim redovito ovaj podforum ali ako može neko da mi pojasni koja je ovo dionica ceste, i u kojoj je fazi i njen budući profil (zavisi koliko su slike sa Google Maps užurne) dionicu označenu plavom strelicom znam, ali ne i ovu crvenu.
To opstina Ilidza pravi lokalnu cestu uz rijeku Zeljeznicu, profila 1+1. Iako je najavljivana kao dio projekta Nova Ilidza, ova cesta se kosi sa objavljenim regulacionim planom. Izgradnja je u toku.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/poce...miru/170728091

AlfredG liked this post
atlantis. no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2017, 08:25 PM   #14447
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

Likes (Received): 484

[email protected]
Imas je iznad, u Alenovom postu.....posljednja fotka u nizu (prije videa)
Old Yesterday, 01:46 PM   #14448
LordMarshall
Evil is a Point of View

LordMarshall's Avatar

Location: Banja Luka - San Francisco - Washington DC - Taipei - Damascus - Amman - Jakarta - Seoul
Likes (Received): 4673

Mibral: Naša kompanija nije razlog oronulih ulica u Starom Gradu

Quote:
Kompanija Mibral nije razlog oronulih i oštećenih ulica u Općini Stari Grad i projekti koje je izvodila naša kompanija, realizirani su u skladu sa najvišim standardima, te čvrsto stojimo iza svega što smo ikada uradili, saopćeno je iz ove kompanije, demantujući navode

"Naša kompanija je na veoma ružan način zloupotrijebljena u određenom mediju, čime se direktno ide na štetu ugleda te budi sumnja kod svih koji u nama vide potencijalnog poslovnog partnera. Istina je da je naša kompanija radila rekonstrukciju i popločavanje u nekoliko starogradskih ulica, ali je neistina da su te ulice danas oronule i oštećene", navode iz Mibrala.

Ističu da su svi projekti koje su radili u Starom Gradu urađeni besprijekorno, u skladu s najvišim standardima, te su sve ulice danas u odličnom stanju.

Inače, projekti na kojima je kompanija Mibral radila, na području Općine Stari Grad, su Rekonstrukcija i popločavanje ulice Bravadžiluk i mali Bravadžiluk / april - avgust 2010. godine, Rekonstrukcija Ulice Sarači /mart - juni 2011. godine, Rekonstrukcija ulice Ferhadija od apoteke Stari Grad kod Katedrale do Tržnice /maj 2012. godine - maj 2013. godine.

Napominju da nikada nisi kontaktirani od strane Općine Stari Grad za saniranje ili popravku neke od ulica na kojima su radili, jer su radovi urađeni potpuno propisno, te nije bilo potrebe za naknadnim intervencijama.

Poslovni odnosi između naše kompanije i Općine Stari Grad su potpuno profesionalni i korektni, a svi poslovi se sklapaju isključivo u skladu sa postojećim zakonima i procedurama Javnih nabavki, gdje se se kompanija javi sa ponudom kao i sve ostale kompanije.

Mi naš imidž gradimo na kvalitetnim uslugama, što naši partneri itekako znaju prepoznati.
Akta

“The Roots of Violence: Wealth without work, Pleasure without conscience, Knowledge without character, Commerce without morality, Science without humanity, Worship without sacrifice, Politics without principles” - Mahatma Gandhi

nemirko liked this post
LordMarshall no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:44 PM   #14449
atlantis.
Modulator

atlantis.'s Avatar

Likes (Received): 1833

Ima li kakvih vijesti iz Safeta Zajke? Jesu li zavrsili asfaltiranje? Koristi li se sad kruzni tok?
Old Yesterday, 07:35 PM   #14450
voBra
Registered User

voBra's Avatar

Likes (Received): 52

Cestovna Infrastruktura - Цестовна Инфраструктура

Quote:
Originally Posted by atlantis. View Post
Ima li kakvih vijesti iz Safeta Zajke? Jesu li zavrsili asfaltiranje? Koristi li se sad kruzni tok?

Asvaltiranje kruznog je zavrseno i onaj dio makadama koji je vodio do kruznog.

Ima onaj jedan unutrasnji gazni prsten da se asvaltira ako me shvatas i trotoari su ostali da se “poplocaju”

PS koristi se ali nije dozvoljen izlaz prema autoputu.

sarma, atlantis., Namibija liked this post
voBra no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules