daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old July 21st, 2014, 12:38 PM   #1161
adeks9
Registered User

adeks9's Avatar

Likes (Received): 0

Spokojna głowa, przepisy niekoniecznie są po to, żeby ich przestrzegać. Poza tym raczej dopuszczają one taką możliwość stety/niestety.

Przypadek Lecha i Amica`i to nie jedyny. Licencję od Groclinu kupiła Polonia Warszawa, aby nie spaść z ekstraklasy i także nie było z tym żadnego problemu (poza tymi, które później wynikły, ale to już inna bajka).

To, jak podejdą do sprawy kibice oraz "kibice" jest na razie niewiadomą. Nie zdziwcie się także, jeśli wróci teraz temat KP Rzeszów. Ja mam nadzieję, że skończy się na tyle dobrze, że stadion będzie w sensownym procencie wypełniany na meczach piłkarskich.
adeks9 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 21st, 2014, 01:03 PM   #1162
White Tigger
Registered User

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 346

"kibice" już się wypowiedzieli - będą kibicować klubowi z okręgówki: Stal II Rzeszów.
Kibice przyjdą na mecz każdej Stali - czy to pierwszo, czy trzecio-ligowej.
Ja stoję z boku, bo wolałbym jednak, żeby klub osiągnął ten wynik sportową drogą.

EDIT: jednak to wyjście dla wiernych kibiców Stali Rzeszów (tej Stali z tradycjami) też zostanie zamknięte, bo jak Stal Rzeszów przejmie licencję na grę w I lidze, to Stal II Rzeszów przejmie licencję na grę w III lidze po Stali Rzeszów...

Last edited by White Tigger; July 21st, 2014 at 01:26 PM.
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2014, 04:37 PM   #1163
LCCoolC
Registered User

LCCoolC's Avatar

Likes (Received): 1

Stal dawno by awansowała, gdyby nie Korona Kielce, Cracovia, Heko Czermno czy Kmita, które to były umoczone w aferze korupcyjnej w 3 lidze i każdy z tych klubów awansował kosztem Stali. Chyba ktoś tu czegoś nie pamięta Dodatkowo słynny baraż o 2 ligę z Ruchem, gdzie Ruch zapłacił sędziemu za dobry wynik.
Pojawia się pytanie co jest gorsze - dawanie w łape sędziom, czy wykorzystanie "prawa" (zwał jak zwał, ale jednak prawa) i kupienie licencji ("finansowe uzdrowienie innego klubu")?
Nie powiem żeby mi się podobał taki "awans", ale pamiętam jak Stal miała najlepszą ekipę w II lidze przez 2-3 sezony i za każdym razem awansować miał ktoś inny.
Nie odbierajcie mnie źle, ale mówienie "nie tędy droga", "bez honoru", "przy zielonym stoliku", pada z ust kogoś kto nie wie albo nie chce pamiętać jak było naprawdę
Jakby wywalczyli awans karnymi - nikt by się nie czepiał, ot takie to jest dziwne właśnie.

Troszkę odbiegliśmy od tematu jakim jest stadion, sam offtopie, ale korciło mnie, żeby się wypowiedzieć nt. nieszczęsny temat.
LCCoolC no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2014, 05:00 PM   #1164
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 339

To jak wyglądała polska liga i po części jak nadal wygląda to już historia na oddzielny temat... Kiedyś praktycznie co weekend jeździłem gdzieś na ekstraklasę, później jak się okazało że wiekszość z tych meczów była ustawiona, powiedziałem sobie nigdy więcej złamanego grosza na polską ligę, chodzę czasem od przypadku do przypadku u siebie na A klasową kopaninę, co i tak wiem że kiedyś wszyscy w tej lidze kupczyli meczami i cały Stalowowolski ZPN to był jeden wielki folwark ze świniami na stołkach... ale cóż.
Efekty tego dziadostwa mamy teraz w poziomie polskiej piłki, to trzeba będzie dziesiątki lat odbudowywać.
Old July 21st, 2014, 08:48 PM   #1165
Gekonek
Registered User

Likes (Received): 1064

Jak jedziecie na ostro to proszę:
http://www.weszlo.com/2014/07/21/flo...to-nielegalne/
Gekonek no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2014, 08:53 PM   #1166
redzik
Registered User

Likes (Received): 102

Niestety. Tak ten klub będą postrzegać w Polsce. Kaziu Greń załatwił, choć to on powinien stać na straży regulaminu. Czy naprawdę nie mogli tej kasy i może jeszcze trochę zainwestować rok temu? Oglądałem II ligę przez parę ostatnich lat. Poziom jest niski. I prezentują go w zasadzie wszystkie kluby. Serio nie trzeba Barcelony, żeby awansować do I ligi.

Last edited by redzik; July 21st, 2014 at 09:03 PM.
redzik no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2014, 09:08 PM   #1167
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Jeśli są przepisy które jasno mówią to powinno ich się przestrzegać, bo robi się z piłki szmaciankę.

Jeśli natomiast można legalnie kupić misce w lidze, to czemu nie, w Polskiej lidze koszykówki a nawet już teraz siatkówki to normalna praktyka. Niestety ale tylko kluby z dobrym zapleczem finansowo-personalnym mogą się liczyć w tym sporcie, a piłkarze to tak naprawdę gdzieś tam na końcu dopiero się liczą

Last edited by letowniak; July 21st, 2014 at 09:17 PM.
letowniak no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 10:09 AM   #1168
LCCoolC
Registered User

LCCoolC's Avatar

Najbardziej rozbawił mnie tekst: "niż jakiemuś trzecioligowcowi z drugiego końca Polski."
Widać, że boli.
Jeszcze niedawno z ciekawości sprawdzałem miejsce Świnoujścia na mapie Polski. Zdaje się, że od stadionu Floty, do granicy Niemiec jest jakieś 500-1000 metrów.
Właściwie, na ten tekst z weszło mógłbym odpowiedzieć tak samo jak wyżej. Z drugiej strony przyznaję racje (żeby nie było!), wolałbym awans na boisku.
Widocznie któryś ze sponsorów postawił Tadkowi warunek - "wchodzimy z kasą, ale tylko w 1 lidze, więc macie dwie opcje: albo jakimś cudem ugracie awans, albo... kombinuj Panie".
Powiedzcie mi tylko czy to nie dziwne. Czemu nikt nie komentuje kupowania meczy (co prowadziło do awansów kilku drużyn), a cały ambaras nazywany skandalem zaczyna się dopiero przy kupnie licencji? Ja tego totalnie nie rozumiem (oczywiście i jedno i drugie to farsa - to nie podlega dyskusji).

Last edited by LCCoolC; July 22nd, 2014 at 10:15 AM.
Old July 22nd, 2014, 02:52 PM   #1169
przypadek1
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by redzik View Post
Niestety. Tak ten klub będą postrzegać w Polsce.
Minie 2-3 sezony i większość o tym zapomni. Tak jak teraz mało kto pamięta o kupowaniu licencji przez Lech, Polonie czy inne kluby.

Nie żebym to popierał, ale skoro mamy takie zasady działania i polski pzpn na to pozwala ...

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

ZAPRASZAMY !
przypadek1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 02:57 PM   #1170
White Tigger
Registered User

White Tigger's Avatar

Nie pozwala - wszystko idzie w kierunku stwierdzenia, że przeniesienie licencji nie jest możliwe - nie tylko, że jest za późno, ale w ogóle nie jest już to możliwe po niedawnych zmianach w przepisach. Moim zdaniem jest to efekt dbałości o wysoki poziom gry na wyższych szczeblach rozgrywkowych - jak Stal jest dobra na grę w I lidze, to za dwa lata tam ją zobaczymy.

redzik liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 04:34 PM   #1171
redzik
Registered User

Quote:
Originally Posted by LCCoolC View Post
Najbardziej rozbawił mnie tekst: "niż jakiemuś trzecioligowcowi z drugiego końca Polski."
Widać, że boli.
Nie mam 100% pewności, ale ten felietonista raczej ze Świnoujścia nie pochodzi.

Quote:
Originally Posted by LCCoolC View Post
Powiedzcie mi tylko czy to nie dziwne. Czemu nikt nie komentuje kupowania meczy (co prowadziło do awansów kilku drużyn), a cały ambaras nazywany skandalem zaczyna się dopiero przy kupnie licencji? Ja tego totalnie nie rozumiem (oczywiście i jedno i drugie to farsa - to nie podlega dyskusji).
Jak to nikt nie komentuje? Afera korupcyjna była szeroko komentowana w mediach, a np. trenerzy Korony, były prezes Motoru Lublin piłkarze, sędziowie i kwalifikatorzy dostali wyroki. Sama Korona została karnie zdegradowana w 2008 r.
Old July 22nd, 2014, 05:04 PM   #1172
RST
Registered User

RST's Avatar

Likes (Received): 41

Quote:
Flota Świnoujście nadal będzie grać w I lidze! - Mam bezpośrednią informację od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, z którym rozmawiałem telefonicznie - wyjaśnia prezes Floty, Edward Rozwałka. - Poinformował mnie, że zarząd PZPN nie zatwierdził naszej umowy ze Stalą Rzeszów dotyczącej przeniesienia licencji na grę w I lidze. W tej sytuacji Flota nadal występować będzie w I lidze. Ponownie zaprosimy do klubu pana Andrzeja Kuchara, który był zainteresowany sponsorowaniem Floty. Zwrócimy się także do rady miasta o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku o dotację.
A zatem teraz główną walką zarządu Floty będzie walka o środki fiannsowe.
Pojawiły się głosy, że jeżeli nie nastąpi przeniesienie licencji ze Świnoujścia do Rzeszowa, to w I lidze grać będzie Puszcza Niepołomice. - Nie ma takiego tematu: w I lidze będzie grała Flota - mówi krótko dyrektor Floty, Jarosław Dunajko.
źródło:http://www.mksflota.swinoujscie.pl/
RST no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 05:13 PM   #1173
schlesier
Danke, Frau Ribbentrop

schlesier's Avatar

Likes (Received): 487

Ufff, brakowalo jeszcze kolejnego pseudotworu.
schlesier no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 06:21 PM   #1174
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Mają 1,3mln na kupno to powinno się znaleźć 1,3 mln na awans. Minimum pierwsza liga jest tu potrzebna, choć wolałbym żeby to był świeży zespół a nie Stal czy też Resovia... z poparciem Grenia... raz się wiesza raz robi swoje gierki, fałszuje kombinuje... Ta głowa powinna już dawno spać.

przypadek1 liked this post
letowniak no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2014, 06:42 PM   #1175
redzik
Registered User

To już tak wracając do tematu stadionu pojawiła się zapowiedź podgrzewanej płyty i zagospodarowania pomieszczeń na głównej trybunie. Ciekawe czy bez I ligi będzie to realizowane.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...RT15/140729897
Old July 23rd, 2014, 09:17 AM   #1176
LCCoolC
Registered User

LCCoolC's Avatar

No i sprawa wyjaśniona
Choć moim zdaniem, wizerunkowo - dzięki przedwczesnym przechwałkom Pana Grenia, Szczepaniaka czy choćby Ferenca - Stal nieco ucierpiała.

Okropnie zastanawia mnie teraz, czy pieniądze na zakup zawodników (a co za tym idzie stadion > murawa > itd.) się znajdą czy sponsor się nagle obrazi? (retoryczne).
Old July 23rd, 2014, 01:21 PM   #1177
przypadek1
Registered User

Likes (Received): 32

Cała ta szopka to wina Ferenca któremu marzy się piłka na wyzszym poziomie (szczególnie, że zbliżają się wybory).

Ciekawi mnie tylko jak to jest - przeciez podpisali umowe z Flota i niby za nia zapłacili. To teraz co? Umowa zostanie anulowana czy wszyscy piłkarze i trener przyjadą do Rzeszowa? Heheh

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

ZAPRASZAMY !
przypadek1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 04:17 PM   #1178
redzik
Registered User

I tak Ferenc ma szczęście, że nie ujawnili tajemniczego sponsora, bo by sobie pewnie wroga stworzył po takim blamażu wizerunkowym.
Old July 23rd, 2014, 06:56 PM   #1179
White Tigger
Registered User

White Tigger's Avatar

Pewnie umowa była warunkowa - umowa dojdzie do skutku, gdy zostaną uzyskane wszystkie wymagane zezwolenia.

Reply

Tags
żużel, infrastruktura sportowa, podkarpackie, rzeszów, speedway, stadion, stadiony

Thread Tools

Posting Rules