SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[Croatia] - Transportation and infrastructure/promet i infrastruktura

125K views 841 replies 112 participants last post by  LostInc 
#1 · (Edited)
So this will be thread for projects like this:

- Construction of the motorway coridor 5C and others
- Modernisation of the railway coridor 5C in Bosnia and Herzegovina
- Arrival of the first high speed trains at the end of the 2008 in Bosnia and Herzegovina
- Tram system in Sarajevo
...
- Construction, reconstruction and etc of the public transport and infrastructure projects not just in Sarajevo but all around Bosnia and Herzegovina.

I will start something what I was heard before two days:

Connection of the 5C coridor with Banjaluka on one side and Tuzla on other side. I think that is good idea and it must be consider before main construction of the coridor 5C start. We must look our interest before European, so main thing during construction of the project must be Bosnia and Herzegovina interest. So Banjaluka, Mostar, Tuzla, Sarajevo, Bihac, Zenica and Neum must be also connected soon as possible, than we must think international. The same thing is for railway system in Bosnia and Herzegovina. First Talgo trains when they arrive must connect Bosnian main cities and after that they must connect Bosnian cities with foreign cities. I am sure that this project will be huge succes and that after first high speed trains Bosnia will order more.

Ovo bi trebao biti thread za sljedecu vrstu projekata:


- Izgradnja autocesta kroz BiH
- Modernizacija zeljeznickog saobracaja Koridora 5C u BiH
- Dolazak prvih high speed vozova/vlakova krajem 2008 u BiH
- Tram sistem u Sarajevu
...
- Konstrukcije, rekonstrukcije itd javnog transporta i infrastrukture ne samo u glavnom gradu nego u cijeloj BIH.

Pa da ja pocnem sa idejom koju sam cuo prije dva dana:

Spajanje 5C koridora sa Banjalukom i Tuzlom. Mislim da je to dobra ideja koja se mora uzeti u obzir prije ili u toku izgradnje 5C. Znaci moramo uzeti u obzir nase interese i prvo na njih gledati pa onda na europske, srpske ili hrvatske. Znaci cemu bi trebali teziti je da spajamo svakako bosanske i hercegovacke gradove pa tek onda da gledamo to u internationalnoj perspektivi. Prvi Talgo vozovi/vlakovi moraju spajati bosanske i hercegovacke gradove, a sto ostane treba upotrijebiti za ino saobracaj. Uvjeren sam da ce to biti uspjesan projekt jer ima sve predispozicije da bude, sto znaci to je samo pocetak i vjerovatno da ce BiH narucivati vise tih vlakova/vozova.
 
See less See more
#333 · (Edited)
Parlament BiH treba što prije usvojiti odluku o koridoru 5C

Dok Parlament BiH ne usvoji odluku Vijeća ministara iz prošle godine, ne može biti raspisan tender, upozorava Izet Bajrambašić

Ministarstvo prometa i komunikacija BiH i Komisija za koncesije pokrenut će inicijativu u Parlamentu BiH da što prije usvoji odluku o obimu i sadržaju koncesije za izgradnju autoceste na koridoru 5C, saznaje "Dnevni avaz".
Da bi Komisija za koncesije BiH mogla odobriti Studiju izvodljivosti autoceste na koridoru, neophodno je da prije toga Parlament potvrdi odluku koju je još sredinom prošle godine usvojilo Vijeće ministara BiH. Pomoćnik resornog ministra Izet Bajrambašić je za naš list potvrdio ovu informaciju.

Učešće entiteta

- Komisija za koncesije ne može donijeti odluku o odobravanju koncesije dok Parlament ne usvoji odluku Vijeća ministara BiH. Bez toga ne možemo ni raspisati tender niti nastaviti aktivnosti na projektu - kaže Bajrambašić.
On ističe da bi bilo izuzetno važno da novi sastav Parlamenta podrži projekt, bez obzira što entiteti sami pokreću određene projekte.
- Aktivnosti entitetskih vlada na izgradnji autoputeva, poput memoranduma koji je RS potpisala sa austrijskim "Strabagom", ni na koji način ne ugrožavaju niti umanjuju potrebu da se koridor realizira kao cjelovit projekt. Naprotiv, sve ono što se radi na toj trasi može biti učešće entiteta u cijelom projektu - kaže Bajrambašić.

"Strabag" ne odustaje

On navodi da je austrijska kompanija "Strabag" u svom pismu Ministarstvu prometa i komunikacija jasno naznačila da "nije odustao od namjera niti od interesa za koridor", bez obzira na dogovore sa Vladom RS.
- U utorak smo imali susret sa predstavnicima austrijskih kompanija, među kojima je bio i "Strabag". Prezentirali smo im Studiju izvodljivosti i zaključeno je da je realizacija moguća samo ukoliko to bude cjelovit državni projekt - kaže Bajrambašić.


Zainteresirane austrijske firme

Među predstavnicima austrijskih kompanija koji su prisustvovali prezentaciji Studije izvodljivosti u Sarajevu bili su, osim "Strabaga", i predstavnici firmi "Porr", "Alpine", "Mayerdr", velika koncesiona firma čiji je većinski vlasnik "FCC",te "Asfinag - Autobahnen" i drugih manjih kompanija
_____________
http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.asp?a=153&z=7&isasp=
 
#336 ·
odlicna mapa :eek:kay:
 
#349 ·
ohladite
 
#352 · (Edited)
a ebo ga, ocel ko slike postavit da vidim kako izgleda ta satra, setra, il kako vec :D

samo se nemojte svadjati, budite razumni ;)

edited:
naso sam :S

http://i21.photobucket.com/albums/b290/skyscraper_BiH/GRAS2.jpg

pa ovi tramvaji vec postoje u SA (nekoliko njih) i djiraju se redovno... ja sam mislio da ce to biti nesto drukcije :(
kao u zagrebu npr... oni su prejaki :) niskopodni heheh... u nas sve sa stepenicama grrr
 
#353 ·
DOKIĆ O KRIZI U PREGOVORIMA VLADE RS I STRABAGA

Interes za realizaciju i izgradnju je jedno, ali je realizacija nešto sasvim drugo dok su Austrijanci zainteresirani i za koridor 5C i autoputeve u RS. Vlada Republike Srpske u realizaciji memoranduma ...

... o izgradnji autoputeva koji je potpisala s austrijskim koncernom "Strabag" morat će proći sve ono što je Ministarstvo prometa i komunikacija prošlo s projektom koridora 5C, potvrdio je ministar Branko Dokić.

Garancija ulaganja

On je prokomentirao informaciju o tome kako su pregovori "Strabaga" i Vlade u Banjoj Luci zapali u krizu, nakon čega je resorni entitetski ministar Nedeljko Ćubrilović pozvao i druge firme da se uključe u razgovore.
- Ne znam šta su konkretno oni potpisali, ali znam da postoji put kojim se mora proći. Mi smo sličnu situaciju, kada je u pitanju izgradnja autoputa na koridoru 5C, imali s firmom"Bosmal". Interes za realizaciju i izgradnju je jedno, ali je realizacija nešto sasvim drugo - kaže Dokić.
"Strabag" je, prema saznanjima našeg lista, i dalje zainteresiran za izgradnju autoputeva i u RS i na koridoru 5C, ali su se predstavnici austrijskog koncerna uvjerili da je projekt koridora u realizaciji mnogo dalje odmakao od memoranduma koji je potpisao premijer RS Milorad Dodik.
Kako tvrdi naš izvor, međunarodni finansijeri jasno su sugerirali da se ne može garantirati ulaganje novaca u projekt koji još nema ni studiju izvodljivosti niti se pouzdano zna da li je uopće isplativ.

Isplativost projekta

Stoga su se Austrijanci u prvom redu okrenuli koridoru 5C, čija je Studija završena i pokazala je isplativnost izgradnje cijele ceste.
Ministar Dokić navodi da je "Strabag" svoj interes za koncesiju u izgradnju autoputa na koridoru 5C više puta zvanično iskazao.
- Jedan projekt ne ugrožava drugi i to se mora jasno reći, naprotiv. "Strabag" se prijavio na naš pozvi za iskazivanje interesa i ako ima kapaciteta ta kompanija da se uključi u projekte koje će voditi Vlada RS, to je sasvim uredu - kaže Dokić.
 
#354 ·
Sarajevska zaobilaznica ponovo uskovitlala javnost

Oštre kritike izrečene na račun odgovornih povodom neizgradnje Sarajevske zaobilaznice ponovo su aktuelizirale problem zašto novac obezbijeđen za njenu izgradnju godinama stoji na računu. Naši sagovornici upozoravaju da kašnjene izgradnje šteti i ne samo domaćim građevinskim firmama, nego i ukupnom privrednom razvoju.

Gužve, zastoji i saobraćajni haos koji pritišću grad Sarajevo i kanton, samo su dio prizora sa kojima se svakodnevno susreću vozači pri ulasku i izlasku iz glavnog bh. grada. Strpljenje i dobri nervi su im, kažu naši sugovornici, jedino što preostaje ukoliko žele smireni stići do svoga odredišta.

Jedan od njih je i delegat Doma naroda FBiH i potpredsjednik SDU BiH Miro Lazović. “Ako izlazite i ulazite u grad Sarajevo, pogotovo vikendom, onda vam treba jedna dobra tabla apaurina da zaštitite svoje emocije i flustracije koje imate”, kaže na početku razgovora Lazović.

Iako je Lazović u više navrata ponovo i tokom januara ove godine, javno prozvao i oštro kritizirao federalnog ministra prometa i komunikacija Nedžada Brankovića, te direktora Federalne direkcije za ceste Ljubu Pravdića kako su odgovorni za kašnjenje izgradnje zaobilaznice, od njih kako je Lazović potvrdio za Sarajevo-x.com nikada nije dobio zvaničnog odgovora.

“Oko 118 miliona eura je obezbijeđeno za obilaznicu, ta sredstva stoje neutrošena, još se ništa nije počelo raditi što znači da Federalno ministarstvo i Direkcija za ceste nisu uradili svoj dio posla”, kaže Lazović. On dodaje kako je i kao delegat u Domu naroda sa drugim delegatima postavljao poslanička pitanja oko sporosti izgradnje zaobilaznice. "Aposlutno nikada nismo dobili neke zvanične odgovore. Gospodin Branković i nadležni su se javljali preko sredstava informisanja ali ne direktno odgovarajući nama ponovo zamajavajući narod da je projekat sasvim blizu da će mašine izaći na kraju godine, ali evo ni do dan danas nisu riješeni niti imovinsko-pravni odnosi“, kaže Lazović.

Sa Lazovićem se slaže i potpredsjednik Privredne komore Kantona Sarajevo Irfan Mehičić. I on nam je također potvrdio da novčana sredstva bezrazložno stoje neutrošena. Kako nam je izjavio ne postoiji „niti jedan, apsolutno niti jedan opravdan razloga da se toliko kasni sa njenim izvođenjem. Sve je znači subjektivnog karaktera ljudi koji su odgovorni da se taj posao efikasnije radi“.

Podsjećamo, još 2000. godine od spomenute sume, koja još uvijek stoji neutrošena, prvo je dobiven kredit od Evropske investicione banke vrijedan 36 miliona eura. Narednim kreditom Evropske banke za obnovu i razvoj obezbijeđeno je još 37 miliona eura, te od kredita OPEC fonda 18 miliona USD. Sarajevska zaobilaznica je inače podijeljena u tri LOT-a. Prvi LOT je od Jošanice do Butila, drugi od Butila do Briješća, i treći LOT je od Butila do Blažuja. Ukupna dužina bi trebala biti oko 16,5 kilometara.

Kako nam je kazao Mehičić, prvi kredit za zaobilaznicu odobren prije 4-5 godina stoji na računu. "Od jednog dijela tih para izgrađen je most Tuđmana u Mostaru i koliko ja imam informacija za taj dio su obezbjeđena sredstva i zbog toga je čudno zašto se ne realizuje Sarajevska obilaznica", pita Mehičić.

Mehičić upozorava kako će štete za domaće građevinske firme biti neprocjenjive ukoliko se radovi ne ubrzaju. "Naše firme ukoliko ne budu imale posla, kompletna oprema i ostalo koje oni imaju sada će zastariti. Oni neće za nekoliko godina biti u stanju da obavljaju ni jedan drugi posao. Jer i čak kad se objavljuju tenderi isključuju se iz mogućnosti jer nemaju reference na nekim putevima, a ne uzimaju se one reference prije rata, a nemaju posla sada“, upozorava Mehičić. Dodaje kako su u više navrata preko komore pokušavali da utječu na resornog ministra Brankovića i direktora Direkcije da krenu sa radom, ali bezuspješno. "Oni mnogo što šta obećavaju ali ne kreću“, izjavio nam je Mehičić.

I Ured za reviziju FBiH, u januaru 2007. godine upozorio je na nesavjesno poslovanje Direkcije za ceste. U nizu preporuka i mišljenja, kritika Direkciji upućena je upravo i na sredstva koja nisu utrošena za Sarajevsku zaobiliznicu “iako je Ugovor sa EIB potpisan 2000. godine“, zaključuju revizori.
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070131024
 
#355 ·
novi tremvaji tek ugledali svjetlost dana, a vec poceli poprimati stari oblik... bar sto se interijera tice...

evo par fotkica (danas uslikao, posto sam bio isfrustriran prizorom brrrr)







naravno, da napomenem da je i sam "plafon" bio isfrljan. Primjetio sam takodje da su pokusali na jednom dijelu brisati potpise, ali im nije uspjelo bas najbolje, tako da se ipak primjeti jos kada se malo bolje zagledate...

u svakom slucaju sramota prava i dokaz da narodu u glavnom gradu BiH ne mozes dat nista a da ne upropaste. jednostavno ne vidim nikakvog razloga zasto ulagati u taj saobracaj tolike pare, kada ce na kraju sve ispati bas onako kako je bilo. bolje nek se ulozi prvo u skole, nek se ljudi malo nauce pameti, pa im tek onda im pustiti malo da ih se stavi na probu... ovo je haos pravi... nisam mogo da vjerujem svojim ocima ccc...

a na kraju sam ipak shvatio, pa u Sarajevu zivim... :eek:hno:
 
#358 ·
nikad mi nije palo ni napamet da tako nesto uradim... a iskreno ja nisam nikad do sad bio prisutan tu kad se neko "potpisivao"... da jesam, siguran sam da bih uradio nesto povodom toga... pa cak izadj iz tramvaja pa se obracunat :D ...

inace, vecinom to rade oni srednjoskolci, pubertetlije, koje nemaju drugog posla ccc... jadno nema dalje!
 
#359 · (Edited)
SHUT DOWN YOUR ELECTRICAL APPLIANCES (yes, your PC too:))

Shut down your electrical appliances at 19:55!!! This is part of a global action meant to represent our awareness about climate change that man is causing!!!

sorry for posting so late..
 
#361 ·
:D, well anywayz, I did it, but I didn't see any difference looking through the window:eek:hno:..
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top