daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Ekonomija i razvoj > Privreda, Infrastruktura i Transport

Privreda, Infrastruktura i Transport Economy, infrastructure and transport

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 126 votes, 4.99 average.
Old Today, 12:16 AM   #13541
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Likes (Received): 1359

Quote:
Originally Posted by Mareeramm View Post
Nisam siguran jel rade oni uopste Stokholm?
Rade, na aerodrom Skavsta.
Jedina mana tog aerodroma je udaljenost od Stockholma, 100km juzno od centra grada: http://en.wikipedia.org/wiki/Stockholm_Skavsta_Airport

Ali nije mala regija sto pokriva, cijeli Sodermanland, jedna od najbogatiji ako ne i najbogatija regija, a i pokriva Ostergotland, regija koja broji nekih pola miliona stanovnika.
Jako zanimljiv polozaj aerodroma, dobro spojen sa Stockholmom i pokriva dobar dio Balticke obale.

Bio bi pun pokodak jer dosta nasih bi dobilo blizu opciju od Goteborga i Malma.
AdnanPD no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Today, 12:26 AM   #13542
Mareeramm
Registered User

Mareeramm's Avatar

Likes (Received): 47

^

A da, ali 100 km, to je blize Nyköping-u nego Stokholmu, pa to treba platiti voz ili bus do Stokholma, tako sam ja isao Wizz-om na London Luton, pa onda na bus za London, nakarika se tu troskova..
Mareeramm no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:32 AM   #13543
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Quote:
^

A da, ali 100 km, to je blize Nyköping-u nego Stokholmu, pa to treba platiti voz ili bus do Stokholma, tako sam ja isao Wizz-om na London Luton, pa onda na bus za London, nakarika se tu troskova..
Nije on blize vec je on zapravo u Nykopingu
170 kruna ti je voz od Stokholma do Skavste nekih 37 maraka. Put traje 1:35 min. Sto ces priznati i nije lose niti pretjerano skupo.
Old Today, 01:10 AM   #13544
Mareeramm
Registered User

Mareeramm's Avatar

^

Pa dobro nije tolio skupo, u Britaniji je prevoz dosta skuplji!

Ali plati to, pa ako si iz Sarajeva npr ili od nekud iz BIH (van Tuzlanskog kantona), prevezi se od Tuzle do Sarajeva i plati tu pevoz..
Old Today, 01:21 AM   #13545
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Quote:
^

Ali plati to, pa ako si iz Sarajeva npr ili od nekud iz BIH (van Tuzlanskog kantona), prevezi se od Tuzle do Sarajeva i plati tu pevoz..
Eh sad ti bi i jare i pare. Nece moci
Opet isplati se i to platiti nego ici 30+ sati autobusom.
Avionski prevoz je luksuz cak i ovaj low cost. Ako nemas za i od prevoz aerodroma onda nemas ni za putovanja.
Old Today, 01:27 AM   #13546
Mareeramm
Registered User

Mareeramm's Avatar

^

Ma znam Adnane, sve te ja razumem, ali me smara to da idem vozovima i busevima po dva sata, pa cekas na aerodromu, a pritom se desava da stave jako lose vreme sletanja za wizz -ove letove, i iz tih aeodroma koji su u "pizdicima" poput London Luton, Pariz Beauvais jedva i da se snadjes u nocnim satima kad ti stave let, za prevoz do grada, ako nemas ko da te pokupi kolima mozes i problem da imas.. mi smo za London jedva navatali bus iz Lutona kad smo sleteli nesto kasno po noci..zatvorli i saltere za prodaju karata, samo neka ticket machine stoji tamo, u nju ubacujes funte, zatvorili menajcnice...a ja samo sa eurima, ma bezi bre..
Old Today, 01:30 AM   #13547
Mareeramm
Registered User

Mareeramm's Avatar

Ali dobro sto jes jes, Britishom ili Air Srbijom do London Heathrow platis duplo ili tri puta skuplje kartu..ali opet si na Heathrow-u, a ne u selendraci Lutonu!
Old Today, 01:38 AM   #13548
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Nije to nista kakvih sam ja sve avantura imao po Becu od pola 11 do pola 6 cekajuci voz za Bratislavu i to sam samcat
Old Today, 01:41 AM   #13549
Mareeramm
Registered User

Mareeramm's Avatar

^

hahahahha

Ma sta cu na Lutonu da cekam jutro, tamo samo niskotarifne kompanije lete, mahom za Poljsku, za polsjku dijasporu u Britaniji...
Old Today, 11:07 AM   #13550
nestvaran
Deutscher Fußball-Bund

nestvaran's Avatar

Likes (Received): 952

Povratna karta za let iz Sarajeva za Dubai već od 370 eura

Quote:
Kompanija Flydubai od 8. decembra uvodi letove na relaciji Dubai-Sarajevo. Također, letovi će biti uvedeni i iz Zagreba.

S dvije nove rute, koje će biti otvorene u decembru ove godine, broj destinacija na kojima ovaj avioprevoznik leti u Srednjoj i Istočnoj Evropi i u Zajednici Nezavisnih država (ZND) iznosit će 26. U

kupno, aviokompanija će tad letjeti na 75 destinacija unutar pet i po satnog radijusa letenja od Dubaija.

Kako bi podržao neprekidan rast svoje mreže i povećao frekvenciju na postojećim rutama, Fydubai će u julu preuzeti tri nova aviona sljedeće generacije Boeing 737-800s, čime će njegova flota narasti na 39 aviona. Do kraja 2014. godine, avioprevoznik će dobiti još dodatna četiri aviona.

"Ostajemo fokusirani na otvaranje ruta na tržištima do kojih do sad nismo letjeli te na jačanje zračnih veza između centra zrakoplovstva u Dubaiju i regije. Novi letovi za BiH i Hrvatsku predstavljaju nove mogućnosti za putovanja, trgovinu i turizam za putnike iz obje zemlje i Ujedinjenih Arapskih Emirata", kazao je glavni izvršni direktor Ghaith Al Ghaith .

Flydubai će postati prvi avioprevoznik koji će nuditi direktne letove između Dubaija i Sarajeva, odnosno Zagreba. Inače, Fydubai od septembra uvodi i letove prema Almatyju i Shymkentu u Kazahstanu.

Poslovni razred će biti dostupan na sve četiri rute, pružajući putnicima dodatnu praktičnost i udobnost za vrijeme putovanja.

"Kazahstan je zemlja rastuće ekonomije s velikim mogućnostima ulaganja i uzbudljivim turističkim atrakcijama, dok Bosna i Hercegovina i Hrvatska imaju mnogo prirodnih i kulturnih znamenitosti. Zadovoljstvo nam je što možemo osigurati direktnu zračnu povezanost prema ovim destinacijama", istakao je Jeyhun Efendi , viši komercijalni potpredsjednik Flydubaija.

Flydubai će letjeti dva puta sedmično na liniji Dubai – Sarajevo počevši od 8. decembra 2014.

Let FZ761bi trebao poletjeti u 09:45 sati sa Terminala 2 Međunarodnog aerodroma Dubai i sletjeti na Međunarodni aerodrom Sarajevo u 13:00 sati prema lokalnom vremenu.

Let FZ762 bi trebao poletjeti u 13:50 sati sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo i sletjeti na Terminal 2 Međunarodnog aerodroma Dubai u 22:00 sati prema lokalnom vremenu.

Početna cijena povratne karte za ekonomski razred iz Dubaia za Sarajevo uključujući i prijavljenu prtljagu do 20 kilograma iznosit će 370 eura, dok će početna cijena povratne karte za poslovni razred iznositi 1.400 eura te uključuje sve takse i do 40 kilograma prijavljene prtljage.

Fydubai će letjeti tri puta sedmično na liniji Dubai – Zagreb počevši od 16. decembra 2014..

Let FZ0767 bi trebao poletjeti u 09:40 sati sa Terminala 2 Međunarodnog aerodroma Dubai i sletjeti u 13:00 sati na Međunarodnu zračnu luku Zagreb prema lokalnom vremenu.

Let FZ0768 bi trebao poletjeti iz Međunarodne luke Zagreb u 13:45 sati prema lokalnom vremenu i sletjeti na Terminal 2 Međunarodnog aerodroma Dubai 22:10 sati prema lokalnom vremenu.

Početna cijena povratne karte za ekonomski razred iz Dubaija za Zagreb uključujući i prijavljenu prtljagu do 20 kilograma iznosit će 390 eura, dok će početna cijena povratne karte za poslovni razred iznositi 1.600 eura, te uključuje sve takse i do 40 kilograma prijavljene prtljage.

Počevši od 16. jula, karte za letove se mogu kupiti putem Flydubai internetske stranice flydubai.com, flydubai kancelarije u Zagrebu +3851 4829495/496 ili preko putničkih agencija u BiH .

Otvaranje Flydubai kancelarije u Sarajevu se očekuje u septembru 2014. Više informacija i detalje o najmu automobila i putničkom osiguranju, također se mogu naći na internetskoj stranici flydubai.com.
klix.ba

Visit us at Bosnia&Herzegovina section!
nestvaran está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 11:32 AM   #13551
mirza-sm
Boznian

mirza-sm's Avatar

Likes (Received): 2807

Quote:
^

Platim i ja shuttle od Kopenhagena do Malmea, pa onda iz Tuzle do Sarajeva, ili Krajine. Ako mogu ja sa svojim znj poslom i koji sam se nedavno preselio u DK, onda tek moze i dijaspora koja je ovdje po 20 godina i ima minimum petorocifreni iznos na bankovnoj stednji (u eurima, ne krunama)

AdnanPD liked this post
mirza-sm no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 11:50 AM   #13552
nestvaran
Deutscher Fußball-Bund

nestvaran's Avatar

Kad krene krene... Juče onaj na Tajvanu, danas ovo:

Air Algerie: Izgubljen kontakt sa putničkim avionom koji je poletio iz Afrike

Old Today, 11:56 AM   #13553
nestvaran
Deutscher Fußball-Bund

nestvaran's Avatar

Gledam sad Wizz uspostavio najnoviju bazu u Craiovi u Rumuniji. Odatle lete na šest linija, tj ukupno 16 letova sedmično. Tuzla s druge strane ima 5 linija odnosno 13 letova po hefti, što znači da ako misle otvoriti makar još jednu liniju valja im parkirat avion na Dubravama

Old Today, 12:18 PM   #13554
mirza-sm
Boznian

mirza-sm's Avatar

Likes (Received): 2807

Sta se desava s avijacijom i avionima ove godine, koliko je ljudi izguinulo do sad?!
Old Today, 12:19 PM   #13555
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1648

Zanimljivi podaci o preletima iznad BiH

Quote:
Više aviona na nebu iznad BiH

BiH očekuje neznatno povećanje civilnog vazdušnog saobraćaja zbog složene političko-bezbjednosne situacije u istočnoj Ukrajini, saopšteno je iz Direkcije za civilno vazduhoplovstvo BiH.

"Nakon što je zatvoren dio vazdušnog prostora Ukrajine, očekuje se neznatno povećanje broja preleta u vazdušnom prostoru BiH. Značajnije povećanje, oko 15 do 20 odsto, nakon događaja u Ukrajini zabilježeno je u Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj i Turskoj", rečeno je "Nezavisnim" u Direkciji.

Dodali su da pružaoci usluga kontrole letenja u vazdušnom prostoru BiH imaju kapacitet i spremno dočekuju očekivano povećanje vazdušnog saobraćaja, uz određena ograničenja u brzini i količini protoka koja su moguća ako se pojavi veliki broj aviona u isto vrijeme.

"Nadležne službe EUROCONTROL-a i EASA u saradnji s pružaocima usluga u avio-kompanijama, svakodnevno prate i vrše monitoring vazdušnog saobraćaja, tako da se ne očekuju iznenadne situacije", naveli su u Direkciji, koja djeluje u sastavu Ministarstva komunikacija i transporta BiH.

Iznijeli su nam podataka da je u prvih pet mjeseci vazdušni prostor BiH preletjelo 85.190 vazduhoplova.

"Dan s najvećim prometom u navedenom periodu bio je 24. maj sa 1.134 preleta", naveli su u Direkciji.

Dodali su da su u istom periodu prošle godine bila 80.734 preleta, te da su u 2013. ukupno bila 248.083 preleta.

"U 2012. godini je BiH preletjelo 257.089 vazduhoplova. Dan s najviše preleta u 2013. godini je bio 17. avgust, kada su zabilježena 1.263 preleta", naveli su.

Podsjećamo, nakon što je prošlog četvrtka iznad istočne Ukrajine oboren malezijski boing 777, civilne vlasti su zatvorile taj dio vazdušnog prostora Ukrajine.

U nesreći je poginulo svih 298 putnika i članova posade, a u toku je istraga o tome ko je ispalio projektil koji je oborio avion.

mirza-sm, AdnanPD, nestvaran liked this post
leopol está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 12:52 PM   #13556
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1648

Jedna zanimljivost:

Moja sestra je u ovoj i prethodnoj sedmici 15 dana letila sa Austrianom, Croatiom, Air Serbiom i BH Airlines. Letila je sa Airbusom, Dashom i ATR.

Rezime: odusevljena je sa BHA kojim je letila BEG - SJJ

I osobljem i lunch paketom (kaze da je sendvic odlican ) i Oslobodjenjem i urednoscu aviona i kompletnim ugodjajem Kaze da je bio popunjen nesto manje od pola.

Inace, provela je noc na BEG cekajuci da majstori poprave ATR od Air Serbie, poletili za Solun u 5am umjesto u 12:30am. A sve to nakon sto se desio "abort tako-off", dakle nakon sto je pilot vec bio podigao nos aviona prekinuo je uzlijetanje i kocio do kraja piste, da bi se potom vratio na gate gdje je pocelo sarafanje... Potom su cekali drugi ATR da dodje...
Old Today, 12:55 PM   #13557
TGW
n24.ba

TGW's Avatar

Likes (Received): 73

oooooh shit....
Old Today, 01:01 PM   #13558
ssaray
Registered User

Likes (Received): 89

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Jedna zanimljivost:

Moja sestra je u ovoj i prethodnoj sedmici 15 dana letila sa Austrianom, Croatiom, Air Serbiom i BH Airlines. Letila je sa Airbusom, Dashom i ATR.

Rezime: odusevljena je sa BHA kojim je letila BEG - SJJ

I osobljem i lunch paketom (kaze da je sendvic odlican ) i Oslobodjenjem i urednoscu aviona i kompletnim ugodjajem Kaze da je bio popunjen nesto manje od pola.

Inace, provela je noc na BEG cekajuci da majstori poprave ATR od Air Serbie, poletili za Solun u 5am umjesto u 12:30am. A sve to nakon sto se desio "abort tako-off", dakle nakon sto je pilot vec bio podigao nos aviona prekinuo je uzlijetanje i kocio do kraja piste, da bi se potom vratio na gate gdje je pocelo sarafanje... Potom su cekali drugi ATR da dodje...
koliko samo mrznje iz tebe, hajde priznaj da je to sve tako bilo al obrnuto
ssaray está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 01:32 PM   #13559
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Quote:
Originally Posted by mirza-sm View Post
Platim i ja shuttle od Kopenhagena do Malmea, pa onda iz Tuzle do Sarajeva, ili Krajine. Ako mogu ja sa svojim znj poslom i koji sam se nedavno preselio u DK, onda tek moze i dijaspora koja je ovdje po 20 godina i ima minimum petorocifreni iznos na bankovnoj stednji (u eurima, ne krunama)
Da je dzabe ljudi bi se zalili sto je dzabe.
Ko je prosao muku zvanu autobus Stockholm-Bosna nece zaliti dodatnih 50-100 eura za lokalne transporte u Svedskoj i Bosni

Reply

Tags
airports, bosnia and herzegovina

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules