SkyscraperCity Forum banner
2M views 11K replies 606 participants last post by  mlodyy1985 
#1 ·
Czy latem ruszą remonty wrocławskich ulic?

Marek Szempliński 22-06-2004, ostatnia aktualizacja 22-06-2004 20:02

Czy miasto ruszy w terminie z remontami wrocławskich dróg? Zobaczymy - dopiero wczoraj prezydent miasta ogłosił, które ulice idą "pod nóż". Czy zdąży z niezbędnymi formalnościami, tego dowiemy się za kilka dni

Program 14,5 mln - tak właśnie nazywa się projekt prezydencki. Nazwa pochodzi od sumy, jaką w ubiegłym roku Rafał Dutkiewicz wygospodarował z budżetu na szybkie remonty niektórych miejskich dróg. Pomysł zdaniem urzędników się sprawdził, więc w tym roku, choć z niespełna 12 milionami złotych, ma zostać powtórzony. Kłopot z tym, że rok temu plan remontów był gotowy już w lutym.

Dlaczego tak późno zaprezentowano ulice wytypowane do remontu? Bo rok temu nie obyło się bez wpadek - poprawki placu Legionów i Grunwaldzkiego, zmiana projektu na ul. Boya-Żeleńskiego i wydłużenie terminu zakończenia tutejszych robót, a wreszcie nie najlepsza koordynacja prac, co szczególnie utrudniło życie karłowiczanom. - W tym roku prace mają być staranniej zaplanowane - zapewnia Dutkiewicz. I dlatego te opóźnienia informacyjne.

- Tym razem przed sporządzaniem harmonogramu zleciliśmy badanie gruntów. Musimy z góry wiedzieć, za co się zabieramy. Takie pomiary można było wykonać dopiero, kiedy zrobiło się ciepło. Żeby uniknąć podobnych poślizgów, badania na przyszły rok wykonamy już tej jesieni - mówi dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Zbigniew Komar.

Zapewnia, że jeszcze w tym miesiącu ruszą pierwsze prace. Rozpocznie je remont jednej jezdni ulic Sienkiewicza i Drobnera. Wykonawcą jest firma Ziajka, którą krytykowaliśmy za niedociągnięcia na placach Legionów i Grunwaldzkim.

W tym miesiącu poznamy wykonawców remontu ulic Broniewskiego i Powstańców Śląskich. Ta pierwsza łączy wyremontowane w latach ubiegłych ulice Obornicką i Kasprowicza, jej nawierzchnia ma im teraz dorównać, ale prace przewidziane tutaj dopiero po wakacjach. Szybciej, bo w lipcu, powinny ruszyć roboty na Powstańców Śląskich.

W lipcu mają rozpocząć się jeszcze trzy inne inwestycje. Czy miasto zdąży wszystko przygotować? Na dniach mają być otwarte oferty przetargowe. Potem potrzeba jeszcze kilku dni na uprawomocnienie wyniku. Jeśli żadna firma z biorących udział w przetargu nie zaprotestuje, to zdążą. - Obawy mam tylko co do remontu ulic Zielińskiego i Swobodnej. W jej wypadku Zarząd Dróg i Komunikacji musiał zmieniać dokumentację, bo pojawiły się życzenia komunikacyjne inwestora, który buduje biurowiec przy Powstańców Śląskich. Ponieważ dołoży się do przebudowy skrzyżowanie Powstańców-Swobodna, nasz program go nie obejmie, ale przetarg jest opracowywany od nowa i będzie rozstrzygnięty dopiero w sierpniu - mówi dyrektor Zbigniew Komar.

Obawy może budzić także termin naprawy jezdni na ulicy Karkonoskiej. We wrześniu jej zwężenie może spowodować gigantyczne korki. - Podany termin jest trochę na wyrost. Myślę, że z tym będzie można uporać się podczas wakacji - uspokaja Zbigniew Komar.

 
See less See more
1
#21 ·
kotbehemot said:
lol ja mam inne zapatrywania. Generalnie uwazam ze odbudowywanie czegokolwiek w obecnej chwili w takim miescie jak Wroclaw to bzdura- ani to Polskie miasto, ani nowy targ nie zachwycal jakas super architektura- takie sobie kamieniczki-ok. Bylbym w stanie jednak przelknac odbudowe ich tak jak bylo- ok, ludzie chca miec kolejny placyk z bajkowa architektura- czemu nie. Natomiast ten projekt z lat '50, to byla jakas tragedia, na miare tego co zostalo zrealizowane na zachodniej sciane pl. solnego! Kamienice nizsze o 2 pietra od tego co tam stalo (nie chodzi mi tu o zaden monumentalizm, ale to zupelnie zmienia odbior placu! Zmienia sie zupelnie kat srodkowy!) Ponadto w stylu ktorego tam nigdy nie bylo (jakies sochaczewo- kazimierze dolne). To ja juz wole to co jest, dzieki
Ja jestem wlasnie jednym z tych, co by chcieli miec "kolejny placyk z bajkowa architektura". We Wroclawiu tak nie wiele zostalo z "bajkowej" architektury, ze byloby z kozyscia dla miasta te architekture przywrocic, w obrebie starego miasta
 
#22 ·
fredru$ said:
Ja jestem wlasnie jednym z tych, co by chcieli miec "kolejny placyk z bajkowa architektura". We Wroclawiu tak nie wiele zostalo z "bajkowej" architektury, ze byloby z kozyscia dla miasta te architekture przywrocic, w obrebie starego miasta
ja tez chce,
ale chyba trzeba poczekac az to co tam obecnie stoi samo sie rozsypie - oby do tego czasu nie stalo sie zabytkiem. bo wtedy bedzie problem
 
#23 ·
WYNIKI NEGOCJACJI Z OGŁOSZENIEM NA REMONT PL. 1 MAJA WE WROCŁAWIU

W negocjacjach z ogłoszeniem na remont pl. 1 Maja we Wrocławiu jako
najkorzystniejszą wybrano ofertę:

SKANSKA S.A. Oddział PRD-M we Wrocławiu 53-680 Wrocław ul. Braniborska 38/40 z ceną ofertową brutto 22.999.190,70 zł w tym podatek VAT 4.146.493,40 zł.

no to remont juz sie zbliża :)
 
#24 ·
Cytat ze svarte_sjel:

"Go?? portalu: kotbehemot napisa?(a):
> Co obejmuje ten remont?

1. Remont cz??ci nadziemnej przej?cia:
- drogi + ziele?;
- tory tramwajowe i trakcja tramwajowa;
- sie? wodoci?gowa
- odwodnienie nawierzchni;
- o?wietlenie uliczne;
- sygnalizacja ?wietlna
- organizacja ruchu zast?pczego;
- organizacja ruchu docelowego;

2.Remont cz??ci podziemnej przej?cia:
- konstrukcja wraz z izolacj?
- instalacje wod - kan i odwodnienie przej?cia;
- przepust ??cz?cy zbiorniki fosy;
- zasilenie przej?cia podziemnego energi? elektryczn?;
- instalacje elektryczne w przej?ciu;
- ogrzewanie pomieszcze? ;
- instalacje wentylacyjne.

3.Organizacja i likwidacja zaplecza budowy .

4. Nadzór archeologiczny."
 
#27 ·
Rafis said:
WYNIKI NEGOCJACJI Z OGŁOSZENIEM NA REMONT PL. 1 MAJA WE WROCŁAWIU

W negocjacjach z ogłoszeniem na remont pl. 1 Maja we Wrocławiu jako
najkorzystniejszą wybrano ofertę:

SKANSKA S.A. Oddział PRD-M we Wrocławiu 53-680 Wrocław ul. Braniborska 38/40 z ceną ofertową brutto 22.999.190,70 zł w tym podatek VAT 4.146.493,40 zł.

no to remont juz sie zbliża :)
A ja słyszałem (WPI Wrocław 2002-6) o remoncie przejścia na Placu 1 Maja /Krolewskim ??? Czy to jest to samo, część tego czy coś innego ????
Co tam jest do remontowania poza tym za 23 milony PLN ???
 
#28 ·
Codziennie przejezdzam kolo Drobnera i widok jest piorunujacy...Skutecznie wydarli asfalt oraz kostke, wykop jest na ponad 0,5 metra :). Kupy kostki oraz polacie asfaltu wywololy u mnie nieco negatywane emocje...nie wiem dlaczego, ale skojarzylem sobie od razu ze zniszczeniami wojennymi...Dziwne jest tez to, ze codziennie widze modernizowana A-4, rozebrane mosty, jakies gruzy i ten widoczki wywoluja u mnie pozytwyne emocje, ale to chyba przez spora ilosc żurawi wzdluz autostrady...
 
#29 ·
Rafis said:
tu z kolei ostatnie zdjęcia kamienicy, która niedługo przestanie istniec:

[/IMG]

a co nowego w jej miejsce beda budowac?
 
#32 ·
Rafis said:
Wieloletni Plan Inwestycyjny Wrocławia na lata 2004-08

www.wroclaw.pl/rtf/wpi-2004-2008.xls
jakby nie mogli tego dac w .pdf :rant: akurat wykasowalem juz jakis czas temu office bo mnie wkurzyl i nie chce mi sie ponownie instalowac :rant:
 
#34 ·
WroFanatyk said:
Tory zakrecowujace ;) leza na Teatralnym, chyba zaczynaja Widok - oby.

yyyy??? chyba zaraz sie z wrazenia tam przejde, mam 2 min drogi :D
 
#35 ·
Curz said:
jakby nie mogli tego dac w .pdf :rant: akurat wykasowalem juz jakis czas temu office bo mnie wkurzyl i nie chce mi sie ponownie instalowac :rant:
Nie mowiac juz o tym ze jest to jawne "zmuszanie" ludzi do MS Office'a co w instytucjach publicznych powinno byc karane wrecz ciezkim wiezieniem :D

Co prawda OpenOffice czyta xls'y ... ale to nie jest standard publikacji informacji. To samo czuje jak widze w niektorych ministerstwa pliki *.doc

pzdr
 
#36 ·
talkinghead said:
Nie mowiac juz o tym ze jest to jawne "zmuszanie" ludzi do MS Office'a co w instytucjach publicznych powinno byc karane wrecz ciezkim wiezieniem :D

Co prawda OpenOffice czyta xls'y ... ale to nie jest standard publikacji informacji. To samo czuje jak widze w niektorych ministerstwa pliki *.doc

pzdr
dokladnie! Tak samo na stronach uczelni, na wiekosci podania sa tez w .doc ale np. Politechnika Wr miala w .pdf za co ich chwalilem :) dokumenty najlepiej w .pdf choc i tego formatu nie lubie zabardzo, ale wole to niz Microsyfa ;)
 
#37 ·
Nie chodzi o to czy to jest Microsyf czy Microsoft. Chodzi o to ze nie wyszycy go uzywaja i co najwazniejsze - jest to produkt komercyjny i to dosc drogi (chodzi rzecz jasna o MS Office'a.

Instytucje publiczne powinny byc dla wszystkich i przede wszystkim "niezalezne".

pzdr
 
#38 ·
talkinghead said:
Nie chodzi o to czy to jest Microsyf czy Microsoft. Chodzi o to ze nie wyszycy go uzywaja i co najwazniejsze - jest to produkt komercyjny i to dosc drogi (chodzi rzecz jasna o MS Office'a.

Instytucje publiczne powinny byc dla wszystkich i przede wszystkim "niezalezne".

pzdr
no ja mialem to samo na mysli :)

ok, przejde sie do Rossmana na Swidnickiej a Teatralny mam po drodze i zobacze co z tymi szynami :D
 
#40 ·
Wlasnie bylem na pl. Teatralnym i rzeczywiscie, leza sobie dwie szyny zakrecowujace :D i stoi sobie jakas mala kopareczka, ale w stanie nieczynnym :) i nic wiecej pozatym :)
 
Top