daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Ekonomia, Shėrbimet Publike dhe Turizmi. > Ekonomia

Ekonomia Economic News and Developments.

Reply
 
Thread Tools
Old August 5th, 2011, 09:56 AM   #1
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

[AL/RKS] Prodhime Vendase | Domestic Products

DS-ja e famshme.

image hosted on flickr


Ja dhe "Iliria"

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 09:59 AM   #2
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

Birra "Tirana""Peja""Korēa"

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 10:02 AM   #3
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

Zara

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 10:05 AM   #4
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

Ja dhe paketa e cigareve "Porti"...

image hosted on flickr


only tradition
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 10:06 AM   #5
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

Prodhuar ne uzinen e armeve ne Skrapar dhe Gramsh.

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 10:08 AM   #6
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,868
Likes (Received): 900

Nuk u mor vesh kurre nese keta traktoret u prodhuan ne Shqiperi apo thjesht u montuan ketu me pjese te ardhura nga Bashkimi Sovjetik ose Kina dhe PPSH propagandonte.

image hosted on flickr
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 01:12 PM   #7
gjakova
Registered User
 
gjakova's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: fallen city of the brave ones
Posts: 64
Likes (Received): 1

kosova e shqiperia duhen me bashkpuno ma shume,pse kosova me importu pi maqedonis ku ekeme shqiperin erdhe vet keme mundsi me prodhru.mu me vjen keq ku pe sho sene ma shume pi bosnjes e maqedonis se shqiperis.kosova u tranu krejt,nuk ban mo keshtu,komb shqiptar duhet me bashkpuno me njonen qetren.
__________________
ONE BLOOD ONE FAITH ONE LANGUAGE ONE UNITED GREAT ALBANIA
gjakova no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 05:59 PM   #8
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,147
Likes (Received): 120

Uje RugoveUje Akull

Tamel (Qumesht) VitaASK Foods:

AjvarMarmelate
Ulli, Kornishone, Feferone, etj.
Xhem dietalLengPrinc KafeKosovatex jeans

Jogurt Bylmeti

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 06:40 PM   #9
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,635
Likes (Received): 2022

KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 06:46 PM   #10
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,635
Likes (Received): 2022KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 06:48 PM   #11
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,635
Likes (Received): 2022

KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 09:13 PM   #12
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,667
Likes (Received): 346

Birra Korca kam degjuar shitet me shume jasht shtetit(amerike,angli,gjermani) se ne Shqiperi. Ka marr nje cmim ne Frankfurt, Gjermani. Eshte me e mire se birra e tiranes.
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 09:19 PM   #13
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: International
Posts: 2,667
Likes (Received): 346

Skanderbeg Konjak classic
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2011, 12:26 PM   #14
Kumanovari
#Albania
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 5,245
Likes (Received): 2511

Kepuc lekure ne Vögele Shoes ne Zvicer

http://www.voegele-shoes.com/Vögele ka gati 900 Shitore ne Zvicer, Gjermani, Austri, Belgjike, Holland, Slloveni, Hungari,Poloni dhe ne Qeki.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2011, 12:33 PM   #15
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,635
Likes (Received): 2022

Birra peja ja ka zene vendin tiranes ne shqiperi.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2011, 01:17 AM   #16
Plisat
Registered User
 
Plisat's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Prishtina
Posts: 4,036
Likes (Received): 1348

Keto langjet Mam's ishin prej Gjilanit edhe shume te mira. 100% lengje, bash u vrejke qe jane pa pezarvatim apo shtim sheqerit....nje nder lengjet ma naturale qe kom perdore.
Plisat no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2011, 03:33 PM   #17
7t
.......
 
7t's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Mexico
Posts: 5,851

Other products from Albania

7t no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2011, 03:38 PM   #18
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,444
Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by 7t View Post
hahahaaha
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2011, 03:42 PM   #19
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,647
Likes (Received): 19929

keto perdoren pas se bahet "fap".
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2011, 03:44 PM   #20
7t
.......
 
7t's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Mexico
Posts: 5,851

My older brother's girlfriend used to work for a company called Merentino based in Gjirokastėr http://www.merentino.com

7t no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 07:50 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2016 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2016 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu