SkyscraperCity Forum banner

Malls & Shopping Centers in Constanta

582K views 3K replies 145 participants last post by  Saila 
#1 · (Edited)
#1,174 ·
Daca nu ma inseala memoria , acum cativa ani aparuse prin ziare cate ceva despre modernizarea pasajului de la Tomis. Nu am mai gasit articolul , dar imi aduc aminte clar ce bine arata ideea , avea inclusiv acoperis peste scarile dinspre mall , bag seama ca a fost doar una din minunatele "idei de campanie" asa cum mai recent a fost pacaleala cu largirea drumului spre Navodari :eek:hno:
 
#1,175 ·
Despre ce pacaleala vorbesti? Largirea si amenajarea bulevardului se va face bine mersi!
Cat despre pasaj, nu stiu despre ce articol vorbesti, insa nu a fost vorba de o astfel de investitie.
 
#1,176 ·
Cred ca am "sunat" mai pesimist decat vroiam legat de drumul spre Navodari :nuts: Nu ma intelege gresit , imi doresc drumul ala largit de ieri daca se poate !
Pesimismul s-ar putea sa aiba legatura cu faptul ca il parcurg extrem de des si singurele "largiri" le-am constatat la gropi - plus adanciri , iar de amenajat s-au amenajat doua sensuri giratorii mici dar perverse :lol:

Ca o idee , poate deschidem un thread cu acest drum ?

Legat de pasaj , caut inca articolul , iti spun ca mi-a ramas intr-un colt al mintii , arata asa bine ca am zis atunci ceva de genul "nu se face la noi asa ceva" ... si asa o fost. Nu se vorbea de investitie , era o propunere dar sa ma pici cu ceara daca mai tine minte a cui.
 
#1,177 ·
eu zic sa deschidem acel thread cand vor incepe lucrarile, si asta se va intampla probabil dupa incheierea sezonului. dupa cum vezi avem vreo cateva threaduri deschise pentru unele proiecte care stau degeaba fiindca lucrarile intarzie sa inceapa.
iar despre acea propunere legata de pasaj nu te contrazic pentru ca propuneri au fost o groaza pentru multe proiecte in diferite locatii.
 
#1,183 ·
:D inteleg!

In principiu nu e o idee rea fiindca vom scapa de stalpii vechi galbejiti si de cei care stau sa cada. Insa la prima impresie astia noi mi se par urati. Sper sa ma insel...
Btw, anul asta se pare ca nu se va mai vopsi nici cu galben si nici cu vreo alta culoare prin oras :) iar daca va fi asa, banii care s-ar fi cheltuit pentru asta ar intra in cheltuiala cu stalpii noi, deci o parte din costuri va veni de la economisirea banilor pentru vopsit:nuts:
 
#1,187 · (Edited)
Helau!

Pentru baietii care mai credeau in revitalizarea Tomis Mall, probabil ca ati aflat deja ca managerii de acolo si-au rezilitat contractul de comun acord cu patronatul. Niciunul dintre proiectele lor nu va fi dus la capat.

Cat despre Corall Mall, au anuntat cativa dintre chiriasi. Nimic deosebit: "Takko, CCC, Jolidon, Casa Rusu, Altex, Zoomania, Maxbet, Helpnet, Arsis, Germanos, Orange Store"

http://constanta.ro/tomis-mall-ramane-fara-conducere-corall-mall-anunta-o-parte-din-chiriasi/
 
#1,190 ·
#1,198 ·
Asa cum spuneam intr-o postare anterioara lucrarile la WTC se sisteaza, etapa de consolidare fiind incheiata. Structura metalica provizorie finalizata astazi va permite reluarea traficului auto pe str Traian. Mall-ul si hotelul raman deocamdata pe hartie.



"După ce se vor găsi fondurile de investiţie, vor continua şi celelalte lucrări, în ceea ce priveşte tot amplasamentul, de circa 300 de metri."
http://www.replicaonline.ro/mazare-am-intalnit-multi-mancatori-de-rahat-care-tipau-ca-blocurile-de-pe-strada-traian-o-vor-lua-la-vale-110741/
 
Top