search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old August 10th, 2012, 05:32 PM   #321
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by maciek9207 View Post
Przejazd starą i nową częścią obwodnicy Ełku.
Dzięki!
Jest film - można przenieść do ukończonych

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 11th, 2012, 09:02 PM   #322
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 895

Również miałem okazję jechać obwodnicą. Moja refleksja jest jedna - jadąc osobówką od strony Orzysza (DK16) lub Staświn (DW656) w stronę Białegostoku (DK65) uważam, że nijak nie kalkuluje się jechać obwodnicą. Ciąg ulic Wojska Polskiego i Kilińskiego jest na tyle wydolny, a sygnalizacje nie są upierdliwe, że czasowo może wyjść podobnie lub szybciej przez centrum.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2012, 09:08 PM   #323
Tolesi
Registered User

Likes (Received): 24

Widzę ,że po nowej części obwodnicy jeżdżą rowerzyści ,UWAGA przy wjazdach stoją znaki B-9 zakaz wjazdu rowerów .
Tolesi no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2012, 12:06 AM   #324
rolekelk
Ciekawostkożerca.

rolekelk's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Również miałem okazję jechać obwodnicą. Moja refleksja jest jedna - jadąc osobówką od strony Orzysza (DK16) lub Staświn (DW656) w stronę Białegostoku (DK65) uważam, że nijak nie kalkuluje się jechać obwodnicą. Ciąg ulic Wojska Polskiego i Kilińskiego jest na tyle wydolny, a sygnalizacje nie są upierdliwe, że czasowo może wyjść podobnie lub szybciej przez centrum.
Póki te roboty się jeszcze na dobre nie zaczęły to rzeczywiście ujdzie przejechać w miarę sprawnie. Ale niedługo na pewien czas to się zmieni. Ciekawe jak im wyjdzie te rondko, poszerzenie mostu i te światła.. hmm, czas pokaże.
rolekelk no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2012, 01:01 PM   #325
Lotnik54
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Czyli istnieje silna potrzeba aby przy wjeździe do Ełku ustawić znak ograniczenia prędkości w całym mieście do 40 km/h. Wtedy wszystkim "malkontentom" zacznie się opłacać i przestaną nam utrudniać życie. Piszę to w desperacji, bo wolałbym jeździć po moim mieście z prędkością 60 km/h ale niestety bywają duże przedziały czasu w ciągu dnia, że jeździ się wolniej niż by się szło pieszo i jest to często spowodowane WŁAŚNIE TAKIM KOLEGOM CO TO IM SIĘ NIE OPŁACA. Przepraszam, ale obwodnica jest po to aby miejscowym żyło się łatwiej a nie aby tylko i wyłącznie przejeżdżającym się opłacało.
Pozdrawiam
Lotnik54 no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2012, 01:29 PM   #326
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lotnik54 View Post
Czyli istnieje silna potrzeba aby przy wjeździe do Ełku ustawić znak ograniczenia prędkości w całym mieście do 40 km/h. Wtedy wszystkim "malkontentom" zacznie się opłacać i przestaną nam utrudniać życie. Piszę to w desperacji, bo wolałbym jeździć po moim mieście z prędkością 60 km/h ale niestety bywają duże przedziały czasu w ciągu dnia, że jeździ się wolniej niż by się szło pieszo i jest to często spowodowane WŁAŚNIE TAKIM KOLEGOM CO TO IM SIĘ NIE OPŁACA. Przepraszam, ale obwodnica jest po to aby miejscowym żyło się łatwiej a nie aby tylko i wyłącznie przejeżdżającym się opłacało.
Pozdrawiam
Nie unoś się kolego

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Białostoczanin i w relacji Orzysz - Białystok nie korzystam z obwodnicy. Ilekroć przejeżdżałem przez Ełk nie natrafiłem na jakieś specjalne utrudnienia, ruch był w miarę płynny, a i potrawy serwowane nad jeziorem bardzo dobre.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2012, 12:27 AM   #327
rolekelk
Ciekawostkożerca.

rolekelk's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Lotnik54 View Post
Pozdrawiam
Hola hola, sporo tych kolegów którym "to się nie opłaca", nie jest tylko przejeżdżającymi ale mieszkańcami Ełku tak jak Ty i skoro wolą jechać przez miasto to ich sprawa. Jeśli komuś zależy w miarę szybko i sprawnie dostać się na wylot na Białystok to pojedzie obwodnicą i tyle.. ja obwodnicę sobie chwalę właśnie w godzinach szczytu kiedy trzeba się dostać na te baranki albo wherever dalej ale w tym kierunku, w godzinach małego ruchu nie ma takiej potrzeby.
rolekelk no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2012, 11:17 AM   #328
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Obiektywnie patrzac to od ronda na 11 listopada do ronda na Grajewskiej ulicami WP i Kilinskiego jest troche ponad 4 km a jadac obwodnica bedzie okolo 10km. Gdyby cała obwodnica miała parametry nowego, dwujezdniowego odcinka i dało sie jechac cały czas te 100km/h to pewnie nikt nie myslałby o jezdzie przez miasto a ze prawie polowa obwodnicy to w zasadzie zwykla miejska ulica o przekroju 2x2 z ograniczeniem do 70km/h to wcale mnie nie dziwi ze czesc kierowcow w relacji Bialystok - Orzysz woli jechac przez centrum.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old August 21st, 2012, 12:18 PM   #329
twist_chi
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by mako22 View Post
Obiektywnie patrzac to od ronda na 11 listopada do ronda na Grajewskiej ulicami WP i Kilinskiego jest troche ponad 4 km a jadac obwodnica bedzie okolo 10km. Gdyby cała obwodnica miała parametry nowego, dwujezdniowego odcinka i dało sie jechac cały czas te 100km/h to pewnie nikt nie myslałby o jezdzie przez miasto a ze prawie polowa obwodnicy to w zasadzie zwykla miejska ulica o przekroju 2x2 z ograniczeniem do 70km/h to wcale mnie nie dziwi ze czesc kierowcow w relacji Bialystok - Orzysz woli jechac przez centrum.
Teoretycznie tak, praktycznie, jadąc obwodnicą, nie oszukujmy się nie jedziesz 70 km/h tylko blisko 100 km/h (jesli nie więcej). Jadąc obwodnicą masz pewność, że przejedziesz bez zatrzymania się bądź spowolnienia, wybierając drogę przez miasto można natrafić na kilka niespodziewanych spowolnień, pseudo rondo skręcając z 11 Listopada w Sikorskiego kilka kilkadziesiąt sekund umyka, gdy lecą samochody od Wojska Polskiego, Sikorskiego 4o km/h i tyle Ełczanie tam jeżdżą (piesi itd, Straż Miejska i fotki na wysokości basenu---wiem bo doświadczyłem), przejazd kolejowy (jak trafisz to 5-8 minut z głowy), za przejazdem kolejowym jadąc w stronę Suwalskiej drugi przejazd kolejowy, światła przy Tesco no i Suwalska z fotoradarem. Nie mówcie, że przez miasto szybciej bo nie ma takiej możliwości, nawet w godzinach nocnych (obwodnica w nocy przysparza dodatkowych km/h na liczniku)
twist_chi no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 01:07 PM   #330
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Tylko ze ja miałem na myśli relacje Białystok - Orzysz, natomiast Ty widze ze wspominasz o okolicach basenu, ulicach Sikorskiego czy Suwalskiej gdzie nikt jadący w relacji Białystok - Orzysz nie jezdzi ... no chyba ze chce pozwiedzac miasto.
Jasne ze jadąc ciaglę DK 16 od Olsztyna w strone Augustowa mało kto pojedzie przez miasto mając do dyspozycji obwodnice na ktorej spokojnie caly odcinek robi sie z predkoscia 90-100km/h. Jadac jednak dalej w ulice Przemysłową w ciągu DK65 mamy ograniczenie do 70km/h i z moich obserwacji wynika ze kierowcy jezdzacy tam powyzej 80km/h stanowia wyjatki.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old August 22nd, 2012, 08:12 AM   #331
twist_chi
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by mako22 View Post
Tylko ze ja miałem na myśli relacje Białystok - Orzysz, natomiast Ty widze ze wspominasz o okolicach basenu, ulicach Sikorskiego czy Suwalskiej gdzie nikt jadący w relacji Białystok - Orzysz nie jezdzi ... no chyba ze chce pozwiedzac miasto.
Jasne ze jadąc ciaglę DK 16 od Olsztyna w strone Augustowa mało kto pojedzie przez miasto mając do dyspozycji obwodnice na ktorej spokojnie caly odcinek robi sie z predkoscia 90-100km/h. Jadac jednak dalej w ulice Przemysłową w ciągu DK65 mamy ograniczenie do 70km/h i z moich obserwacji wynika ze kierowcy jezdzacy tam powyzej 80km/h stanowia wyjatki.
Białystok - Orzysz, czyli tak bliżej to kierunek na Grajewo, wybacz przyjezdnemu ... jeśli o ten kierunek chodzi to rzeczywiście przez miasto jednak chyba jest lepiej i masz rację na starszej części obwodnicy jakoś się nie pospieszy
twist_chi no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2012, 10:07 PM   #332
c5
Registered User

Likes (Received): 0

Czyli, jak widać z dyskusji powyżej, budowa obwodnicy mogła sobie poczekać jeszcze parę lat. Może lepiej by było wydać te pieniądze np. na poprawę drogi Ełk-Białystok (65).
c5 no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2012, 11:27 PM   #333
kolarzov
Registered User

kolarzov's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by c5
Czyli, jak widać z dyskusji powyżej, budowa obwodnicy mogła sobie poczekać jeszcze parę lat. Może lepiej by było wydać te pieniądze np. na poprawę drogi Ełk-Białystok (65).
Czy ja wiem, ruch tranzytowy tam nikły, nawierzchnia w miarę dobra no i wątpie czy białostocka GDDKIA miała by kasę na jednak dłuższą część trasy. Obwodnica stworzyła również w okolicy sporo dobrego terenu pod inwestycje. Poczekajmy parę lat z konkretną oceną
Old August 28th, 2012, 04:15 PM   #334
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 895

Quote:
Originally Posted by kolarzov View Post
Czy ja wiem, ruch tranzytowy tam nikły, nawierzchnia w miarę dobra no i wątpie czy białostocka GDDKIA miała by kasę na jednak dłuższą część trasy.
DK65 była dobra. Z upływem czasu staje się co raz bardziej dobita, a środków na remont nie ma. Wystarcza jedynie na położenie asfaltu na krótkich odcinkach drogi.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2012, 11:23 PM   #335
kolarzov
Registered User

kolarzov's Avatar

Likes (Received): 81

Nasza obwodnica 12 lat temu

Old December 14th, 2012, 09:05 PM   #336
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Likes (Received): 142

uwielbiam takie zdjęcia masz może więcej? Ogólnie miasta nie tylko obwodnicy
The Worm no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2012, 10:04 PM   #337
RoboD7
Registered User

Likes (Received): 86

Tu możesz zajrzeć > http://www.castlesofpoland.com/prusy/elk.htm
RoboD7 no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2012, 11:41 PM   #338
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Likes (Received): 142

stronę znam, bardziej na myśli mam prywatne kolekcje
The Worm no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2016, 08:23 PM   #339
RoboD7
Registered User

Likes (Received): 86

Quote:
Moja refleksja jest jedna - jadąc osobówką od strony Orzysza (DK16) lub Staświn (DW656) w stronę Białegostoku (DK65) uważam, że nijak nie kalkuluje się jechać obwodnicą. Ciąg ulic Wojska Polskiego i Kilińskiego jest na tyle wydolny, a sygnalizacje nie są upierdliwe, że czasowo może wyjść podobnie lub szybciej przez centrum.
W między czasie przybyło trochę spowalniaczy, więc postanowiłem zrobić eksperyment. Jazda obwodnicą od Setonu (kierunek Białystok) zajęła mi 6min 50sek. Kierunek powrotny (miastem) pokonałem w czasie krótszym o jedną minutę.
Uwagi: w jedną i drugą stronę jechałem tyle ile pozwala PoRD. Przez miasto przejechałem w najlepszej możliwej sytuacji. Jedynym kilku/kilkaunastu sekundowym opóźnieniem było włączenie się na rondo przy Atu. Wszystkie światła przejechałem na zielono, w tym dwa na Kilińskiego z opcją "czerwonego spowalniacza". Wniosek mój jest taki, że w godzinach szczytu bezwzględnie szybciej będzie przejechać obwodnicą, w pozostałe godziny jest już różnie, ale raczej światła i piesi połkną zysk wynikający z krótszego dystansu trasy przez miasto.
RoboD7 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk16, dk65, ełk, obwodnica, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules