search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old August 11th, 2011, 10:56 AM   #121
twist_chi
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by kolarzov View Post
Mam pytanie, na których odcinkach obwodnicy zostaną zamontowane bariery dźwiękochłonne ?
1) Na wysokości LOTOS-u w pasie oddzielającym obwodnicę od drogi D1
2) Mniej więcej od połowy odcinka między WD-03 i WD-04 do WD-04 po prawej stronie w wykopie
3) Po lewej stronie od ronda łącznicy 1 do WD-03 (DK65)
twist_chi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 14th, 2011, 09:58 PM   #122
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

Trochę świeżych zdjęć z dzisiaj. W trakcie przejazdu mijałem kogoś kręcącego film z przejazdu pomiędzy węzłami Kajki i Kolonia oraz pana spacerującego z aparatem po tymże odcinku. Jeśli to osoby od nas to pozdrawiam

Zdjęcia z odcinka między węzłami Kolonia i Kajki. Poruszamy się od węzła Kolonia w kierunku na Olsztyn.

Rozpoczynamy kawałek za mostem na rzece, gdzie rozpoczyna się odcinek dwujezdniowy. Widok w stronę Olsztyna na węzeł Kolonia.

Patrzymy w stronę Augustowa. Na zdjęciu widać, że położone są juz, w niektórych miejscach 2 warstwy asfaltu.

Powtórka pierwszego ujęcia.

Niezbyt udana próba pokazania przekroju jezdni

Zdjęcie dokładnie spod obiektu WL6 w kierunku Olsztyna.

Kawałek dalej w stronę Olsztyna. Obiekt WD5.

Obrót w drugą stronę. Pomimo niedzieli na zdjęciu widać ekipę grzebiącą przy poboczu.

Zoom na węzeł Kolonia. Na zdjęciu widoczny pan robiący zdjęcia (pozdrawiam!)

Mijamy obiekt WD5. Patrzymy w stronę Augustowa.

Zbliżenie na wspomniany obiekt.

CDN

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2011, 10:13 PM   #123
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Z miejsca w którym wykonywałem ostatnie zdjęcia z posta powyżej. Widok w stronę Olsztyna.

Kawałek dalej, przed węzłem Kajki, na wysokości ogródków działkowych. Widok na Augustów.

Zoom na wzniesienie z ostatniego zdjęcia. Jak widać odcinek nie jest zupełnie płaski.

Jedna z łącznic węzła Kajki na której zebrano pokaźną górkę tłucznia.

Rzut oka na miasto. Na tym zdjęciu mniej więcej widać odległość w jakiej obwodnica będzie przebiegała od osiedla Północ.

Węzeł Kajki, w kierunku Olsztyna.

Zoom.

KONIEC

Część zdjęć wykonywana niestety bezpośrednio pod słońce zatem wybaczcie ich jakość.

Z gorszych wiadomości, niestety absolutnie nic nie dzieje się z budową wiaduktu nad torami w ciągu ulicy Kajki co wyzbywa mnie wszelkich wątpliwości, że budowa w tym roku nie będzie skończona. Podejrzewam że tunel pod linią kolejową do Mikołajek też jest niestety na porównywalnym etapie.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old August 14th, 2011, 11:36 PM   #124
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Likes (Received): 142

Myślę że samą obwodnicę skończą w terminie natomiast wszelkie wiadukty i inne mniejsze drogi będą miały opóźnienia
The Worm no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2011, 11:38 PM   #125
carsense
BANNED

Likes (Received): 0

3 miesiace? Brzmi troche nierealnie ale mozliwe ze tak wlasnie jest. W sumie roznica miedzy dwoma najtanszymi ofertami to raptem 0,4mln wiec protes jest moim zdaniem prawdopodobny. W kazdym razie akurat w tym przypadku mysle ze ze wzgledu na sztywny deadline projektu wykonawca migiem wejdzie na budowe.
carsense no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2011, 02:04 AM   #126
kolarzov
Registered User

kolarzov's Avatar

Likes (Received): 81

Dzięki Mako za fotki
Wcześniej pytałem się o ekrany dźwiękochłonne, lecz zapomniałem dopytać się o oświetlenie obwodnicy. Orientuje się ktoś czy latarnie będą stały tak jak na przemysłowej na pasie zieleni po środku drogi, czy może po obu stronach?
Old August 15th, 2011, 03:06 AM   #127
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Będą stały po obu stronach, co więcej, nie będą na całej długości obwodnicy a tylko na fragmentach 'wrażliwych' typu zwężenie czy węzeł drogowy
Old August 15th, 2011, 03:52 AM   #128
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Jesli sobie dobrze przypominam to z dokumentacji ktora kiedys byla na reprocentrum wynika ze latarnie beda tylko na wezlach i beda po obu stronach obwodnicy.

@The Worm
Moim zdaniem nie ma szans w tym roku bo nie wyrobią się z wiaduktem kolejowym przy Lotosie. Jesli sie zmobilizuja to może odcinek ze zdjec uda im sie skonczyc.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old August 15th, 2011, 11:37 AM   #129
NELa
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by mako22 View Post
Jesli sobie dobrze przypominam to z dokumentacji ktora kiedys byla na reprocentrum wynika ze latarnie beda tylko na wezlach i beda po obu stronach obwodnicy.

@The Worm
Moim zdaniem nie ma szans w tym roku bo nie wyrobią się z wiaduktem kolejowym przy Lotosie. Jesli sie zmobilizuja to może odcinek ze zdjec uda im sie skonczyc.
podobno wszystko zalezy od aury,
pod koniec tygodnia maja zamknac wylot na olecko przez kajki - ruch/objazd puszcza przez WD6 i obwodnica miedzy wd 6 a wd 4 i wezma sie za WD7
wg planow jako pierwszy obiekt ma powstac most 1 do konca wrzesnia, co dalej sie okaze.
miedzy Augustowem a Oleckiem planowana jest przejezdnosc w tym roku.
pozdrawiam

Last edited by NELa; August 15th, 2011 at 11:41 AM. Reason: .
NELa no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2011, 11:11 PM   #130
Obywatel_Nikt
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by NELa View Post
podobno wszystko zalezy od aury,
Taa.. na nią najłatwiej zwalić, bo nie wiadomo zawczasu że zimą jest zima

[offtop] chociaż może... naprawdę nie wiadomo?
no bo jak już niespodzianie przyjdzie,
to znowu zaskoczy drogowców [/offtop]

Quote:
wg planow jako pierwszy obiekt ma powstac most 1 do konca wrzesnia,

Którego roku ?!?!?!
Bo jak tego, to... ZAPOMNIJ...
Zostało 45 dni, a zbrojenie nawet z ziemi nie wylazło,
jako kierownika budowy by musieli zatrudnić Harrego Pottera

Te "plany" przestały być aktualne tak koło trzeciego miesiąca budowy,
teraz to już tylko
A tak w ogóle to przypominam że według "planów" (chyba jakichś wcześniejszych)
do końca października mieli oddać całą inwestycję.

Quote:
miedzy Augustowem a Oleckiem planowana jest przejezdnosc w tym roku.
No jasne że jest planowana, ba nawet jest niezbędna by móc zamknąć przejazd na Kajki,
i to w tej katergorii nalezy to rozpatrywać.
To nie jest przejezdność Augustów - Olecko (chociaż w gazecie tak zabrzmi lepiej)
To tylko jest objazd dla WD-7

Last edited by Obywatel_Nikt; August 15th, 2011 at 11:20 PM.
Obywatel_Nikt no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 02:02 PM   #131
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Quote:
Drogowcy zamykają drogę wyjazdową z miasta

Wypróbujemy obwodnicę.

Gdyby mnie było stać, kupiłabym sobie helikopter, żeby ominąć te korki – narzeka Anna Zakrzewska, mieszkanka ul. Tuwima. – Z jednej strony remontują ul. 11 listopada, z drugiej Kajki. Ostatnio pół godziny wcześniej wyjeżdżam do pracy, bo czasami samochody stoją w korku aż do wieży ciśnień.

Do Olecka pojedziemy przez Konieczki
Ełczan czekają jeszcze większe korki, tłok na ulicach i gigantyczne objazdy. W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamyka część ulicy Kajki, otwiera za to fragment obwodnicy. Tak więc np. z ul. Grodzieńskiej w kierunku Olecka pojedziemy przez... os. Konieczki.

– Zamknięte będzie ok. 150 metrów drogi, od wiaduktu w kierunku torów – informuje Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA. – Objazd zaplanowany jest północną nitką obwodnicy, na której jest już warstwa podbudowy i można się nią poruszać.

To kolejny etap budowy obwodnicy Ełku. Dla mieszkańców osiedli leżących przy tej drodze zmieni się niewiele. Aby wydostać się np. z ul. Tuwima, nadal będą przeciskać się pomiędzy drogowcami.
W znacznie gorszej sytuacji będą natomiast ci, którzy z Ełku wybierają się w stronę Olecka i Gołdapi. Będą musieli nadłożyć sporo drogi albo przedzierać się przez nadal remontowaną ul. Wileńską lub przez stale zakorkowaną Sikorskiego.

– Miało być lepiej, gdy zakończy się remont Wojska Polskiego, ale jest jeszcze gorzej – irytuje się pan Andrzej, jeden z ełckich taksówkarzy. – Klienci się denerwują, bo przez ulice Kajki czy 11 listopada jedzie się nawet 20 minut. Może gdy zamkną wyjazd na Olecko, będzie trochę łatwiej, ale za to Sikorskiego zatka się jeszcze bardziej.

Kajki do końca roku, obwodnica do jesieni
Zamknięcie części ulicy było konieczne ze względu na budowę wiaduktu i dwupoziomowego skrzyżowania. Mają zostać skończone do końca tego roku. Później remontowana będzie dalsza część ulicy Kajki. Obecnie budowlańcy kładą tam chodniki i ścieżki rowerowe.

Drogowcy są na półmetku prac przy obwodnicy miasta. Z siedmiu zaplanowanych, najbardziej pracochłonnych wiaduktów i mostów w budowie jest już pięć. Budowa obwodnicy ma się zakończyć w listopadzie przyszłego roku.
wspolczesna.pl

Coś nie podoba mi się ta data. Albo redaktorzyna się pomylił albo o czymś nie wiemy...
Old August 19th, 2011, 02:13 PM   #132
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

(...)
Old August 19th, 2011, 04:34 PM   #133
emde
Registered User

emde's Avatar

Likes (Received): 5

Wczoraj podobno był transport belek betonowych o sporych długościach, osobiście nie widziałem słyszałem od znajomego, możliwe że na wiadukty.
emde no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 10:57 PM   #134
kadym81
Registered User

kadym81's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by emde View Post
Wczoraj podobno był transport belek betonowych o sporych długościach, osobiście nie widziałem słyszałem od znajomego, możliwe że na wiadukty.

Witam wszystkich.
Obserwuję uważnie postępy w budowie obwodnicy. Przestudiowałem plany jakie są na stronie pierwszej tego wątku (dzięki Obywatel_Nikt ). Widziałem także opisy poszczególnych obiektów inżynierskich na stronie GDDKiA. Zastanawiałem się co to są te belki strunobetonowe typu "T" lub Typu "Kujan".
Poniżej krótkie ich opisy i linki na stronę producenta.

Belki mostowe strunobetonowe typu "T" mają zastosowanie w drogowych obiektach mostowych. W przekroju poprzecznym belki mają kształt litery T. Pólka górna ma stałą szerokość wynoszącą 89 cm. Belki typu "T" mają zastosowanie w konstrukcjach zespolonych typu beton prefabrykowany - beton na mokro.

http://www.pw-comfort.com.pl/content...5/118/lang,pl/

Strunobetonowe belki mostowe o kształcie odwróconej litery Ttypu “KUJAN” stosowane są jako elementy konstrukcyjne w budownictwie mostowym.
W zależności od klasy obciążeń belki mostowe typu “KUJAN” produkowane sa w klasie “A” i “B”.

http://www.pw-comfort.com.pl/content...1/108/lang,pl/

Każdy chyba się domyśla jak one i gdzie mają być zastosowane, a co za tym idzie znacznie przyspieszy budowę poszczególnych wiaduktów.

Zastanawiałem się co z obiektem WD-07, jak będzie przebiegał objazd itd. Dziś już wiem co i jak. Doszedłem jednak do wniosku, że albo będą mieli magiczny napój od jakiegoś druida albo naprawdę im Harry Potter pomoże, bo patrząc ile im zeszło z budową podpór na WD-05 czy WD-07 , to (jak dobrze rozumiem i czytam plany) trzeba zbudować 9 takich podpór na cały ten wiadukt.Dlatego uważam ,że tegorocznego terminu oddania obwodnicy nie dotrzymają.

Mam pytanie. Przeglądając ten plan (http://img196.imageshack.us/img196/3...10206cdjvu.jpg ) Czy w zakres prac firmy budującej obwodnicę wchodzi także budowa dróg na Os. Bajkowym tak jak na tym planie, czy to tylko przyszłość?

Pozdrawiam
kadym81 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2011, 11:47 PM   #135
The Worm
( ಠ_ಠ)

The Worm's Avatar

Quote:
Originally Posted by kadym81 View Post
Witam wszystkich.
Zastanawiałem się co z obiektem WD-07, jak będzie przebiegał objazd itd. Dziś już wiem co i jak. Doszedłem jednak do wniosku, że albo będą mieli magiczny napój od jakiegoś druida albo naprawdę im Harry Potter pomoże, bo patrząc ile im zeszło z budową podpór na WD-05 czy WD-07 , to (jak dobrze rozumiem i czytam plany) trzeba zbudować 9 takich podpór na cały ten wiadukt.Dlatego uważam ,że tegorocznego terminu oddania obwodnicy nie dotrzymają.
Na WD-07 pójdzie szybciej bo cały sprzęt będzie zajmował się tylko tym wiaduktem (budowa pozostałych wiaduktów była prowadzona niemal jednocześnie) ale mogę się mylić.

Quote:
Originally Posted by kadym81 View Post
Mam pytanie. Przeglądając ten plan (http://img196.imageshack.us/img196/3...10206cdjvu.jpg ) Czy w zakres prac firmy budującej obwodnicę wchodzi także budowa dróg na Os. Bajkowym tak jak na tym planie, czy to tylko przyszłość?
Tak, na osiedlu Bajkowym także zostaną wykonane projektowane drogi.

Last edited by The Worm; August 19th, 2011 at 11:54 PM.
Old August 20th, 2011, 08:04 AM   #136
emde
Registered User

emde's Avatar

Likes (Received): 5

Dziś rano miałem okazję natknąć się na transport tych belek. I tak jak napisał kadym81 są to belki mostowe strunobetonowe typu "T". Dokładnie 4 ciężarówki po dwie belki na każdą. Transport odbywał się rano, natknąłem się na niego o 6.10, zjazd na chodnik i cyknąłem na szybko 3 fotki, byle jakie ale zawsze są.

Możliwe że jutro w tych godzinach będzie kolejny transport.

Last edited by emde; August 20th, 2011 at 08:10 AM.
emde no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2011, 11:39 AM   #137
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Super
Teraz tylko czekać aż będą je montować. Ile takich belek wchodzi na jeden wiadukt wielkości tych nad nasza obwodnica? 8? Wiecej?

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old August 20th, 2011, 01:26 PM   #138
twist_chi
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by mako22 View Post
Super
Teraz tylko czekać aż będą je montować. Ile takich belek wchodzi na jeden wiadukt wielkości tych nad nasza obwodnica? 8? Wiecej?
MS-01 ---28 szt
WD-03 ---33 szt
WD-04 ---28 szt
WD-05 ---32 szt
WD-07 ---128 szt

ciut więcej niż 8 szt.
twist_chi no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2011, 07:30 PM   #139
kadym81
Registered User

kadym81's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by The Worm View Post
Na WD-07 pójdzie szybciej bo cały sprzęt będzie zajmował się tylko tym wiaduktem (budowa pozostałych wiaduktów była prowadzona niemal jednocześnie) ale mogę się mylić.

Tak, na osiedlu Bajkowym także zostaną wykonane projektowane drogi.

Sprzęt sprzętem ale natury nie oszukasz, wiązania betonu się nie przyspieszy, musi swoje odczekać. Dochodzą do tego zbrojenia, kolejne wylewki, trzeba na to sporo czasu. Ale może właśnie taki był plan. I za rok w wakacje jak będę w Ełku na urlopie to uda mi się przejechać po tym wiadukcie jak i po innych oraz całą obwodnicą, od ul.Grajewskiej aż po most w kierunku Olsztyna.
kadym81 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2011, 09:47 PM   #140
RoboD7
Registered User

Likes (Received): 86

Dzisiejsze fotki, od Kajki jadąc w kierunku PRD i dalej do wjazdu w starą drogę.

RoboD7 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk16, dk65, ełk, obwodnica, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules