search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 29th, 2007, 02:27 PM   #21
dArk AnGel
BANNED

Likes (Received): 1

Oj nie przecież to będzie zagłada środowiska jak ta S-ka powstanieWszystkie ptaszki pouciekają.Ale przecież jak wiadomo[na (nie)szczęście] nasi dzielni ekolodzy zrobią wszystko żeby Warmię i Mazury odgrodzić skuteczne od reszty świata....
dArk AnGel no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 29th, 2007, 02:42 PM   #22
Mateusz
Registered User

Mateusz's Avatar

Likes (Received): 232

Warmia i Mazury wygląda ubogo jeśli chodzi o plany GDDKiA itp itd. Ten region również potrzebuje drogi ekspresowej, najlepiej w wymiarze 2X2, choc to pewnie marzenia TAK dla S16 !
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2007, 08:10 PM   #23
infrus[pl]
Registered User

infrus[pl]'s Avatar

Likes (Received): 0

Mam pytanie czy może ktoś sfocić odcinek od Olsztyna do Barczewa? Jestem ciekaw w jakim etapie jest budowa tego odcinka i czy przypadkiem w Barczewie tak gdzie sie znajdują teraz światła nie bendzie węzła z S16 aha i czy ten odcinek bendzie 2x2.
Old October 2nd, 2007, 09:49 PM   #24
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 313

W mojej opinii, S-16 powinna zostać przemianowaną na S-5 jako kontynuacja tej drugiej od Grudziądza, aż po Ogrodniki...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2007, 10:40 PM   #25
infrus[pl]
Registered User

infrus[pl]'s Avatar

To niejest taki zły plan z tą S5. Widziałem dzisiaj na TVP3 Olsztyn rysunek jakiegoś węzła ma S16 w okolicach Barczewa całkem niezły był.
Old October 3rd, 2007, 09:43 AM   #26
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 313

Quote:
Originally Posted by infrus[pl] View Post
To niejest taki zły plan z tą S5. Widziałem dzisiaj na TVP3 Olsztyn rysunek jakiegoś węzła ma S16 w okolicach Barczewa całkem niezły był.
Dokładnie o tym mówię... S-5 biegnąca od Ogrodnik (PL LT) przez Augstów - Ełk - Olsztyn - Ostródę - Grudziądz - Bydgoszcz - Gniezno - Poznań - Leszno - Rawicz (odejście przez DK36 do A-4 i A-18 na węźle Krzyżowa) - Wrocław - Lubawka (PL CZ) jako alternatywa dla S-8. Budowana jako 2x2 byłaby szybsza od S-8 biegnącej przez Wawę i połączyła północno wschodnią Polskę z południowym zachodem via Kujawy i Wielkopolska tworząc oś stymulacji gosporarczej regionu, tak jak to się dzieje teraz w przypadku A-4 i A-2. Plan uważam za prosty i genialny i nie pozbawiony szans na realizację... Mam nadzieję, kiedyś...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2007, 02:27 PM   #27
zipped79
Registered User

Będzie S16 2x2

Quote:
Originally Posted by MateoW View Post
Warmia i Mazury wygląda ubogo jeśli chodzi o plany GDDKiA itp itd. Ten region również potrzebuje drogi ekspresowej, najlepiej w wymiarze 2X2, choc to pewnie marzenia TAK dla S16 !
Oczywiście że będzie S16 2x2, nowe projekty które są w opracowaniu zakładają taki przekruj tylko że narazie budowany bedzie 1x2 z poboczami 2m z zajęciem pasa drogowego i obiektami pod drugą jezdnię. Tylko pierw potrzebna jest konkretna koncepcja obwodnicy Olsztyna i projekt drugiego pasa obwodnicy Wójtowa a jedno od drugiego jest zależne bo tam powstana węzły no a dalej to ju z górki. Winny całej sytuacji jest brak kasy w poprzednich latach.
Miejmy nadzieje, że nie zabiorą tego co w tej chwili przyznali
A jak będę miał czas to pare fotek aktualnej przebudowy trzasnę i zamieszczę
zipped79 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2007, 04:00 PM   #28
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Quote:
Originally Posted by JohnDeere View Post
W mojej opinii, S-16 powinna zostać przemianowaną na S-5 jako kontynuacja tej drugiej od Grudziądza, aż po Ogrodniki...
Droga krajowa o numerze nieparzystym musi byc drogą o relacji północ-południe a nie zachód-wschód
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2007, 04:34 PM   #29
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 389

Quote:
Originally Posted by marcin m View Post
Droga krajowa o numerze nieparzystym musi byc drogą o relacji północ-południe a nie zachód-wschód
Tia, czego najlepszym dowodem DK7 Gdańsk (Żukowo) - Elbląg albo cała DK8. Ta druga jako ani relacja południkowa ani równoleżnikowa musiałaby mieć numer chyba DK0. ;-)
Spokojnie S5 można i TRZEBA ciągnąć do Olsztyna. A dalej to już pasuje A6 i najlepiej nie do Ogrodnik (bo obok bedzie S8) tylko w okolicy Dąbrowy Białostockiej do Grodna (potrzebne nowe przejście z Białorusią).
Old November 26th, 2007, 09:21 PM   #30
przemopoznan
Registered User

dk 15 9 dk 12 w wlkp. i kuj-pom.

Mam swieze fotki a bedą tez kolejne z drog krajowych dk 12 dk 15 , prosze o przyjecie tych zdjec na swe mailowe konto...tu prosba do Bartka . ja nie umiem tego tu wklejac poza tym mam tak zapelniony dysk c ze juz zadnego nowego fotosika czy innych badziewi nie przyjmuję .
Mam fotki chce sie nimi podzielic z calym swiatem ( internet) a szczegolnie z tym forum.
Jako ciekawostkę by was zapalic do termatu mam dowody na to ze na skromnych odcinkach dk 15 ma pobocza asfaltowe i to na odcinku na którym do niedawna byla droga WOJEWODZKA.

Last edited by przemopoznan; November 26th, 2007 at 09:22 PM. Reason: mistakes
przemopoznan no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2007, 09:22 PM   #31
przemopoznan
Registered User

dk 15 i dk 12 w wlkp. i kuj-pom.

Mam swieze fotki a bedą tez kolejne z drog krajowych dk 12 dk 15 , prosze o przyjecie tych zdjec na swe mailowe konto...tu prosba do Bartka . ja nie umiem tego tu wklejac poza tym mam tak zapelniony dysk c ze juz zadnego nowego fotosika czy innych badziewi nie przyjmuję .
Mam fotki chce sie nimi podzielic z calym swiatem ( internet) a szczegolnie z tym forum.
Jako ciekawostkę by was zapalic do termatu mam dowody na to ze na skromnych odcinkach dk 15 ma pobocza asfaltowe i to na odcinku na którym do niedawna byla droga WOJEWODZKA.
Old November 27th, 2007, 10:15 AM   #32
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Likes (Received): 459

A co to ma wspólnego z S16??
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1
przemoe no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2007, 09:20 PM   #33
przemopoznan
Registered User

Droga krajowa 15

Dobra nie ma tu dk 15 ale miala byc w g tego co pisal tu ten co zarzadza tym chaosem forumowym.
Ja chce utworzyc dzial , wątek cokolwiek ci udokumentuje kolejną drogę krajową . Mam fotki z niej i chcialbym je umiescic tu.
Old November 29th, 2007, 09:30 PM   #34
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

jest: [DK15] Trzebnica - Toruń - Ostróda
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 04:41 PM   #35
meinz
Registered User

meinz's Avatar

Likes (Received): 23

Ostatnio jechałem kilka razy na trasie Olsztyn -M-wo więc kilka uwag nt remontu od Olsztyna do Barczewa. Najważniejsze to to że prace trwają Pogoda taka sobie ale żadnych przestojów nie ma. Ciekawe czy idą z harmonogramem? Na większości trasy jedzie się drogą zastępczą albo objazdem. W budowie są już chyba wszystkie obiekty inż. planowane na tym odcinku. Wyglda na to że trasa pójdzie nowym śladem na wielu odcinkach. Mam nadzieję że dotrzymają terminu czyli do połowy 2008 się z tym uporają.

http://www.gddkia.gov.pl/viewattach....3bbb4bc2a616a9

Pod tym adresem znajduje się prezentacji z której wynika że w 2008 zacznie się budowa następnych odcinów na wschód do Biskupca i Borków a rok później odcinek do Mrągowa. Czy wie ktoś jak sprawdzić czy są juz jakieś przetargi i czy wogóle te newsy są aktualne?

Bardzo żałuję że to co sie teraz buduje jest 1x1 przecież dobudowywanie pasów nas nie ominie na tak ważnej drodze.

Pozdro
meinz no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2007, 07:54 PM   #36
Limer
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by meinz View Post
Bardzo żałuję że to co sie teraz buduje jest 1x1
o nie ! ruch wahadłowy wprowadzą
Limer no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2007, 11:39 AM   #37
zipped79
Registered User

Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowe odcinka Barczewo - Kromerowo - Biskupiec. Będzie to przebudowa do przekroju 1x2 + pobocza bitumiczne o szer 2m. dwa węzły i trzy mosty i kilka mniejszych obiektów inż.. Pas drogowy ma rezerwę pod drugą nitke która jest w planach za jakiś 5 lat (projekt w opracowaniu)
Zakończenie rozbudowy odcinek Gietrzwałd-Naglady Wójtowo-Barczewo zaplanowane jet na listopad 2008r ale faktycznie szanse są na wcześniejsze ukończenie.
zipped79 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2007, 11:46 AM   #38
mienszewik
Registered User

mienszewik's Avatar

Quote:
Originally Posted by infrus[pl] View Post
Mam pytanie czy może ktoś sfocić odcinek od Olsztyna do Barczewa? Jestem ciekaw w jakim etapie jest budowa tego odcinka i czy przypadkiem w Barczewie tak gdzie sie znajdują teraz światła nie bendzie węzła z S16 aha i czy ten odcinek bendzie 2x2.
Postaram się wrzucić kilka fot w tym tygodniu.
Na skrzyżowaniu DK16 z drogą na Jeziorany w Barczewie będzie bezkolizyjne skrzyżowanie i podobno akurat w tym miejscu ma być 2x2. Co ciekawe w samym Olsztynie jak do tej pory nie ma żadnego bezkolizyjnego skrzyżowania.
mienszewik no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2007, 11:52 AM   #39
mienszewik
Registered User

mienszewik's Avatar

Quote:
Originally Posted by MateoW View Post
Jeśli chodzi o ruch na DK16 to poza sezonem nie jest on znowu aż taki duży. Większy ruch zaczyna sie od dopiero od Barczewa do Olsztyna. Po prostu dotychczasowa kręta i wąska droga powoduje to, że powstają korki jak jedzie np. pod górkę ciężarówka z dłużycą 40 km/h i nie ma jak takowej wyprzedzić. Jeżeli się wyprostuje zakręty i poszerzy jezdnię to nawet jednojezdniowa S16 w zupełności wystarczy.
Old December 16th, 2007, 02:05 AM   #40
mienszewik
Registered User

mienszewik's Avatar

Oto przedwczorajsza "fotorelacja" z remontowanego odcinka DK16 z Barczewa do Wójtowa, z góry przepraszam za podłą jakość zdjęć - po pierwsze, robiłem te zdjęcia w czasie jazdy więc te zdjęcia są takie jakie są, po drugie, pogoda była do ... .

Reply

Tags
augustów, dk16, ełk, grudziądz, iława, olsztyn, ostróda, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules