search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2008, 11:30 PM   #121
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 5426

Iława, przebudowa ulicy Niepodległości w ciągu DK16

Tu będzie nowe rondo (poprzednio sygnalizacja świetlna):

Last edited by Slodi; May 4th, 2008 at 07:15 PM.
Slodi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 4th, 2008, 12:12 AM   #122
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

DK16 Laseczno Małe - Iława (10 kilometrów)

Laseczno Małe:

Stradomno:

Skrzyżowanie z magistrala kolejową E65:

Iława (plany objazdów):

Old May 4th, 2008, 03:00 PM   #123
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Jechalem 2 maja z Augustowa do Olsztyna i musze podzielic sie 2 komentarzami:
1. Odcinek mniej wiecej miedzy Orzyszem a Mikolajkami to totalna porazka! Jak taka droga moze byc DK, wiekszosc DW w Polsce wyglada lepiej. Strasznie wasko, brak malowania, beznadziejny asfalt. Zastanawiam sie jak bardzo musza zwalniac ciezarowki i autobusy zeby sie tam minac.
2. Odcinek przed Olsztynem w przebudowie. Bedzie to chyba fajnie wygladalo i chyba calkiem szybko pracuja, bo jak czytam na forum kiedy zaczeli i jak to wyglada na dzien dzisiejszy to jest super. Fotek niestety nie mam, bo jechalem w deszczu, a pozniej bylo juz ciemno.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2008, 04:26 PM   #124
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

Miedzy Orzyszem a Mragowem ciezarowki w zasadzie nie jezdza chyba ze zaopatrzenie albo jacys zablakani zagraniczni kierowcy ale przecietny tir nie zmiesci sie pod wiaduktami na tym odcinku.

Na przyszlosc, do czasu wytyczenia i wybudowania tego odcinka w nowym przebiegu, polecam objazd przez Pisz i Ruciane

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2008, 05:46 PM   #125
Laskowski
Registered User

Laskowski's Avatar

Likes (Received): 612

Slodi chyba sie pomyliłeś. 1 rondo ma być zamiast świetlnego, a 2 rondo ma być nie koło ratusza a w okolicy pizzeri De Grasso . zamiast tego skrzyżowania w kształcie Y (niestety wszystkich nazw ulic nie znam w Iławie).
Laskowski no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2008, 07:13 PM   #126
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

masz rację, wydawało mi się że tam też widziałem rondo w planach. już poprawiam. dzięki.
Old May 11th, 2008, 07:57 PM   #127
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Likes (Received): 833

Witam
Mam pytanko : jadąc ostatnio DK16 ,za Barczewem ,gdzie kończy się przebudowywany odcinek ,dalej jest ostra wycinka lasu w okolicach drogi ,czy to ma związek z planowanym odcinkiem Barczewo - Biskupic ?
Widziałem ,że tam w okolicach jeziorka wycieli drzewa na skarpach ,ceikawe czy będą te skarpy przy drodze niwelować
Mateusz25 no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2008, 08:57 PM   #128
Hohlick W-M
Registered User

Likes (Received): 463

a jak myślisz? Przecież nie zrobili wycinki dla zabawy, poza tym szosa będzie biegła w większości w tamtym miejscu nowym szlakiem (mniej zakrętów), dlatego wydaje się Tobie, że coś robią przy skarpach, a w rzeczywistości to będzie normalne równanie terenu. Jakbyś uważniej obserwował drogę to zobaczyłbyś po przeciwnej stronie za drzewami wycięty drzewostan idący przez górę, potem nad dolinką (rzeką?) będzie most na wprost ostatniego prostego odcinka przed znakiem ogr. 70. Przed Kromerowem od strony Biskupca również jest prowadzona wycinka pod obwodnicę Kromerowa
Hohlick W-M no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2008, 10:28 PM   #129
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Acha
Ja tamtędy nie jeżdzę prawie wcale ,ostatnio byłem tam wyjątkowo ,więc nie znam za bardzo tamtych terenów. Dobrze ,że wycinka jest prowadzona już
Old May 13th, 2008, 10:33 PM   #130
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Jadąc przez odcinek Wujtowo - Barczewo widziałem ,że odcinek za obwodnicą jest już prawie gotowy ale za Barczewem jest chyba jeszcze sporo pracy przy wiaduktach i przy moście nie ma jednego nasypu ,ale nowy odcinek prawie już skończony (łuki) . Słyszałem ,że podobno ma być buidowane przedłuzenie Towarowej ,tak ,że połączy się ona bezposrednio z DK16 ,odciązyc to ma ulicę
Budowlaną

Pozdrawiam
Old May 13th, 2008, 11:13 PM   #131
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Likes (Received): 434

witam wszstkich forumowiczów

Odnośnie przebudowy Naszej kochanej 16 zastanawiałem sie kiedy ruszą prace z dobudową drugiej nitki, na stronach GDDKiAolsztyn mozna przeczytać ,że odcinek Olsztyn -Biskupiec ma wyglądać 2x2(lata 2008 2010).Podobna również modernizowany w tej chwili odcinek Wójtowo -Barczewo na obwodnicy Barczewa miał mieć 2x2 jednak patrzac na to co tam jest robione nie wyglada to na takie rozmiary.
Czy ktos może wie coś wiecej na ten temat???
marol80 no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 09:33 AM   #132
Hohlick W-M
Registered User

No właśnie chyba na odcinku Olsztyn-Barczewo nie będzie 2x2, bo z tego co widzę to kładą już chodniki i zatoki autobusowe, na dodatek zaraz za Wójtowem stawiają barierki dla pieszych
Old May 14th, 2008, 07:30 PM   #133
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Moim zdaniem - niech lepiej najpierw zrobia porządna jednopasmówke ,z szeroikm poboczem ,na całej długosci drogi ,bo bedzie - na jednym odcinku prawdziwa S ,a potem zjazd na wązką ,podziurawioną nawierzchnię
Old May 14th, 2008, 10:31 PM   #134
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Też jestem za tym, żeby pierw skończyli pierwszą nitkę.
Widac ,że np. przy Kaplitynach ten most nad strumieniem trochę wąski jest i tak zastanawiam się dlaczego czy zrobili go tylko na jedną jezdnię a przy drugiej wybudują coś obok?Przynajmniej w dwóch miejscach widać ,że zostawiają sobie miejsce pod drugą jezdnię- początek drogi za Wójtowem i za węzłem Barczewo_droga serwisowa jest w znacznej odległości.
Co do dalszych odcinków to zastanawia mnie dlaczego GDDKiA wybiera wariant DK 16 2x2 tylko Olsztyn Biskupiec , dalej do Mrągowa będzie 1x2 a odcinek Mrągowo Orzysz znów 2x2.Wydaje mi się ,że nasilenie ruchu do
M-wa jast znacznie większe niż dalej do Mikołajek,przecież w M-wie jest rozjazd na Giżycko.Równie dobrze odcinek Olsztyn Ostróda powinien wygladac 2x2.

Hohlick W-M mam do Ciebie pytanko (jak widzę jesteś z Mrągowa) kiedy rusza przebudowa krzyżówki przy PKS-sie podobno będzie tam rondo i co z obwodnicą na Dk 59 na Giżycko budowa ma ruszać w tym roku???
Old May 15th, 2008, 01:04 AM   #135
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

Wazne ze w ogole cos mysla zeby odcinkami bylo 2x2 a z czasem na pewno pozostale odcinki beda mialy dobudowana druga jezdnie ale na chwile obecna nie ma problemu bo tak czy siak to jest kwestia kilkunastu lat Poki co licze ze jak najszybciej zabiora sie za odcinek Orzysz-Mragowo nawet jednojezdniowy byle w koncu szerszy i rowniejszy niz obecny bo to jest skandal w jakim stanie jest ta droga

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2008, 01:20 AM   #136
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 896

GDDKiA Olsztyn

Data wysłania ogłoszenia: piątek 25 kwiecień 2008
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dród Krajowych i Autostrad
Oddział w Olsztynie, Al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn
Przedmiot zamówienia: Studium techniczno-ekonomiczno środowiskowe wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla inwestycji polegającej na budowie docelowego przebiegu drogi krajowej nr 16 Ełk-Augustów, tj. od końca III etapu budowy obwodnicy Ełku do km około 324+000 (dł. około 26 km) oraz nowego przebiegu drogi krajowej nr 65 na odcinku Ełk-granica województwa (tj. od km około 65+300 do km około 82+000)
Numer przetargu: GDDKiA-O/OL-R2-P2-2814-06/08
Termin realizacji: - Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowe
Etap I - 5 m-cy od podpisania umowy
- Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowe
Etap II - 8 m-cy od podpisania umowy
- Materiały do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 10 m-cy od podpisania umowy

Mapka docelowego przebiegu DK16 i DK65.

Last edited by Białostoczanin; September 1st, 2010 at 12:10 AM.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2008, 02:12 AM   #137
Hohlick W-M
Registered User

Marol80
No czekamy cały czas kiedy wbiją pierwszą łopatę pod budowę ronda, ma podobno ruszyć jeszcze w tym miesiącu (środek sezonu z robotą w tle )
a co do tej części obwodnicy na Giżycko, to znajomek widział jak na polach między Mrągowem, a Marcinkowem geodeci stawiali słupki orientacyjne, w urzędzie miasta dowiedziałem się, że na DK59 obwodnica ma zaczynać się właśnie między Mrągowem, a Marcinkowem, ale jak oni to zrobią skoro jest tam już ciasna zabudowa domków jednorodzinnych to ja pojęcia nie mam
Domki ludzie stawiają koło drogi DK16, a obwodnica będzie wchodzić w lewo od DK16 jadąc w kierunku Mrągowa
Old May 15th, 2008, 07:03 PM   #138
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Dzieki za wieści Hohlick W-M

Z tym rondem to tak zastanawiam sie jak oni to rozwiążą układ ullic w tym rejonie jest trochę nietypowy- wojska polskiego i Warszawska to mały problem ale mragowiusza( o ile się nie mylę- ta przy stadionie) jest równoległa do Warszawskiej,ale pewnie jakies wyjscie znaleźli.

CO do przebiegu DK 59 jako obwodnicy słyszałem,że ma zaczynać sie gdzieś miedzy Marcinkowem a M-wem( tak jak mówiłes)dalej ma omijać osedle Mazurskie ale przed mleczarnią i oiedlem domków jednorodzinnych Widok(tam jest taki stary mostek-waskotorówka-)i dalej przebiegać ma na tyłach Szpitala Powiatowego( przez obecna bazę drogowców) ,później krzyżówka z wylotem na Kętrzyn i dalej na tyłach tego oś.domków jak sie jedzie na dawne FSO tam jakaś estakada nad dolinką i przy słynnym Mrongoville w stronę giżycka. Takie (mniej więcej )są plany

poz.
Old May 15th, 2008, 09:15 PM   #139
Hohlick W-M
Registered User

dokładnie będzie tak jak piszesz. Nie robią początku obwodnicy z okolic Bagienic Nowych przed torami gdyż są tam jakieś obszary ochronne, oczka wodne i jeziorka, dlatego wybrali taki wariant jak podałeś.
Co do ronda to będzie ciekawe rozwiązanie. Zlikwidują część tego placu parkingowego obok, dworzec PKS i jakoś to powiążą razem
Old May 15th, 2008, 10:24 PM   #140
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Trochę szkoda ,że będzie miedzy Marcinkowem a M-ewm tam przez te Mar. jest dość waskie gardło(i nie ma mozliwości ,aby je poszerzyć)z jednej strony jezioro a z drugiej chodnik mureki domy!! aleto may problem),

Trudniej będzie poprowadzić obwodnice w ciągu DK 16 ,patrzac na mapkę to początek trasy na Orzysz zaczyna się za wiaduktem przy działkach wojskowych.Jeżeli ma ona zaczynac się w Bagiennicach(żeby ominąć dwa przejazdy kolejowe)i biec przez pola to w końcu i tak dojedzie do słynnego "ZWALENIAKA" (jeśli Wiesz o czym ja mówię) taka dolinka ze strumykiem w dole(dawna trasa kolejowa do Pisza) a tam to już nie wiem gdzie drogowcy znajdą miejsce pod 2x2.Z lewej strony wysoki nasyp kolejowy(tory do Mikołajek) z prawej jezioroi grząski teren-omijać tego jeziorka raczej nie będą bo wtedy trzeba jechać przez lotnisko-, jakby chcieli przebić się przez nasyp to po drugiej stronie też bez rewelacji jakaś ferma drobiu a dalej też jezioro

tak prawdę mówiąc to M-wo ma"problem" z tymi jeziorami na północ JUNO (parę km) w śroku CZOS a na połdnie WIERZBOWSKIE,a po miedzy nimi jeszcze pare innych i wąskie gardła spore wyzwanie dla planistów

poz.

Reply

Tags
augustów, dk16, ełk, grudziądz, iława, olsztyn, ostróda, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules