search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 42 votes, 5.00 average.
Old March 27th, 2007, 06:25 PM   #61
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 22

Mogliby jednak wprowadzić jakieś nieprzesadzone akcenty, które sugerowałyby, że sklep jest dla ludzi a nie dla bydła.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 28th, 2007, 03:19 PM   #62
kamil.bukowski
Kamil00

kamil.bukowski's Avatar

Likes (Received): 1

Oto co zobaczyłem dziś kiedy wyjrzałem przez okno:

Nie wiem dokładnie co to ma znaczyć ale chyba robią coś z rurami bo dziś cały dzień nie ma w bloku wody

A ten budynek (ruderę) mają zamiar zburzyć i wybudować parking (tak słyszałem )

A zresztą coś więcej o Ełckich parkingach :

Ełk jest zakorkowany - o tym wie każdy kierowca.
I większość z nich ucieszy się z wiadomości, że w tym roku powstanie w mieście prawie dwieście nowych miejsc parkingowych, chociaż żadne w samym centrum.

Największym parkingiem będzie ten pomiędzy ulicami Orzeszkowej a Małeckich, przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycja rozpoczęta w zeszłym roku, w tym zostanie zakończona. Zmieści się tam 120 aut.

Kolejne miejsce dla kierowców to ulica Sępa-Świackiego. Tam ciąg parkingowy jest na jezdni. Zmieni się to, gdyż na chodniku zostało wygospodarowane miejsce dla około 30 aut. Z kolei pojazdy parkujące na ul. Moniuszki powodują, że jeden pas jest wyłączony z ruchu. Miasto chce zaaprobować takie parkowanie i zrobić ulicę jednokierunkową. Tyle konkretów, reszta to plany.

- Czerwonym światłem dla urzędników jest parking na ul. Roosevelta - mówi z kolei Andrzej Semeńczuk. - Parkowanie tam to horror, a zwłaszcza zimą jest fatalnie. Mamy taką koncepcję, by z szerokiego chodnika po lewej stronie wygospodarować miejsce na parking, aby samochody stawiać prostopadle do osi jezdni. Może jeszcze w tym roku zostaną zrobione plany, najpóźniej w przyszłym.
Old March 30th, 2007, 11:27 PM   #63
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

TUTAJ jest oficjalne ogloszenie o wylonieniu wykonawcy elckiej promenady. Juz niedlugo mozemy spodziewac sie rozpoczecia robot

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2007, 11:59 PM   #64
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Znalazlem jeszcze nowe wizualizacje apartamentowca Villa Park

Im dluzej ogladam te wizualki tym bardziej tandetny wydaje mi sie ten budynek. Mozna bylo pokusic sie o jakas ambitniejsza nowoczesna architekture w tym miejscu no ale to sa tylko marzenia

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old March 31st, 2007, 12:50 PM   #65
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Już się gościnnie wypowiadałem na ten temat, ale to co widzę, upewnia mnie w przekonaniu, że szkoda ładnej lokalizacji na taki projekt.
Old March 31st, 2007, 05:24 PM   #66
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

Mi ten projekt bardzo przypomina Sopot za 2 lata. Tam bardzo podobne projekty powstaną w przeciagu 2 lat, bo inwestycja jest juz od dłuższego czasu realizowana.
Old March 31st, 2007, 10:09 PM   #67
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

W Sopocie też tak będą knocić przestrzeń?
Old April 1st, 2007, 01:02 AM   #68
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

mi sie tez zdecydowanie ten projekt kojarzy z Sopotem ale balem sie mowic o tym glosno

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old April 1st, 2007, 12:35 PM   #69
Oskar_3M
Registered User

Oskar_3M's Avatar

Likes (Received): 47

Quote:
Originally Posted by Luxis View Post
Mi ten projekt bardzo przypomina Sopot za 2 lata. Tam bardzo podobne projekty powstaną w przeciagu 2 lat, bo inwestycja jest juz od dłuższego czasu realizowana.
Luxis ty najpierw dobrze przyjrzyj się obu projektom,
a może uda ci się nie wypisywać takich bzdur...

mniej zorientowanych zapraszam na stronę:
http://www.centrum-haffnera.eu

Last edited by Oskar_3M; April 1st, 2007 at 12:41 PM.
Oskar_3M no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 12:51 PM   #70
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Luxis ma rację.Projekt bardzo sopocki.Strasznie mnie wkurzają te dwa okrągłe "cosie".Bez tych łuczków z guzikami na szczycie wyglądałoby to trochę lepiej.
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 01:01 PM   #71
Oskar_3M
Registered User

Oskar_3M's Avatar

Quote:
Originally Posted by Exar Kun View Post
Luxis ma rację.Projekt bardzo sopocki.Strasznie mnie wkurzają te dwa okrągłe "cosie".Bez tych łuczków z guzikami na szczycie wyglądałoby to trochę lepiej.
Tak o Fiacie 126p też mozna powiedzieć że przypomina Mercedesa klasy S
ma 4 koła, budę, błotniki itp....
Projekt sopocki nawiąuje do stylu przedwojennej secesji, jest bardzo dopracowany jezeli chodzi o szczególy,
ten bez urazy nawiązuje do wspólczesnej architektury jaką można czasami spotkać na nowych osiedlach.
Old April 1st, 2007, 01:15 PM   #72
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Z tym mercedesem to przesadzasz,ewentualnie można by tu porównywać 126p z co najwyżej polonezem... Oba projekty są niemal jednakowo kiczowate.
Old April 1st, 2007, 01:34 PM   #73
Oskar_3M
Registered User

Oskar_3M's Avatar

Quote:
Z tym mercedesem to przesadzasz,ewentualnie można by tu porównywać 126p z co najwyżej polonezem... Oba projekty są niemal jednakowo kiczowate.
kwestia dobrego smaku

dla mnie kicz to nieudolne powielanie architektury schlebiające popularnym gustom
słowem mówic kiedy budujesz coś nawiązującego do starej architektury w sercu "nowoczesności"

Sopot bedzie OK
Old April 1st, 2007, 02:19 PM   #74
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Dla mnie jest to po prostu słaba architektura i nie ważne do czego nawiązuje-do starego czy nowego to bez znaczenia.Pora na coś innego bo te odwoływania jakoś do mnie nie przemawiają.Tak samo męczy mnie ciągłe wałkowanie "gdyńskiego" modernizmu {zaokrąglenia itp.} w Gdyni.To sztuczne i udawane.Świat idzie do przodu. Ale jak napisałeś to wszystko kwestia smaku a nie każdy lubi te same dania..Wracając do Sopotu to może faktycznie trzeba poczekać na końcowy efekt.
Old April 1st, 2007, 03:00 PM   #75
Oskar_3M
Registered User

Oskar_3M's Avatar

Quote:
Dla mnie jest to po prostu słaba architektura i nie ważne do czego nawiązuje-do starego czy nowego to bez znaczenia.Pora na coś innego bo te odwoływania jakoś do mnie nie przemawiają.Tak samo męczy mnie ciągłe wałkowanie "gdyńskiego" modernizmu {zaokrąglenia itp.} w Gdyni.To sztuczne i udawane.Świat idzie do przodu. Ale jak napisałeś to wszystko kwestia smaku a nie każdy lubi te same dania..Wracając do Sopotu to może faktycznie trzeba poczekać na końcowy efekt.
Niech więc Sopot pozostanie Sopotem, a nowoczesną architekturę budujmy gdzie indziej....
np. w Ełku
Old April 1st, 2007, 10:43 PM   #76
moonlight shadow
Registered User

moonlight shadow's Avatar

Likes (Received): 0

Tiry wyjadą z miasta

2007-03-30

Budowa trzeciego i czwartego etapu obwodnicy, choć od lat wyczekiwana przez kierowców, budzi wiele emocji. Mieszkańcy pobliskich domów i osiedli obawiają się przede wszystkim hałasu i spalin. Wzburzeni są także działkowcy, którzy będą musieli rozstać się ze swoimi działkami. - Proszę nam chociaż powiedzieć, do kiedy mamy siać marchewki? - pytają.

O budowę obwodnicy samorządowcy walczyli kilkanaście lat. W 2005 roku oddano do użytku pierwszy i drugi etap, a rok temu piąty. Do września ma zostać opracowany projekt ostatnich już etapów obwodnicy, a budowa ruszy w przyszłym roku i potrwa do 2010. Na długości 4,1 km od istniejącej już obwodnicy na osiedlu Konieczki do trasy wylotowej w kierunku Olsztyna powstanie dwupasmowa jezdnia o standardzie drogi ekspresowej. W projekcie uwzględniono trzy zjazdy: na ulicę Kolonia (osiedle Konieczki) i dwa na ulicę Kajki w pobliżu przejazdu kolejowego i za przejazdem w stronę Olecka nieopodal osiedla domków jednorodzinnych Martina Morelli. Aby ruch na ulicy Kajki odbywał się płynnie, zamiast tradycyjnych skrzyżowań powstaną dwa ronda przy każdym ze zjazdów. Pierwsze konsultacje społeczne, na których mieszkańcom zaprezentowano wstępny projekt, nie obyły się bez protestów.
- Obwodnica ma przebiegać w miejscu, gdzie mamy ogródki działkowe, nie zgadzamy się na to - krzyczał jeden z działkowców. - Ciężką pracą, na terenach gdzie kiedyś były bagna, wybudowaliśmy domki, posadziliśmy drzewa, niedługo zakwitną kwiaty. A teraz wy lekką ręką chcecie nam to wszystko zabrać! My, emeryci, protestujemy.
- Od 40 lat uprawiamy tę ziemię, wychowaliśmy tam nasze dzieci, wnuki, a nawet prawnuki - mówi Jerzy Paszkowski, właściciel działki przy ulicy 11 Listopada. - Teraz dowiadujemy się, że będzie to nam zabrane. Może chociaż ktoś nam powie, do kiedy mamy siać?

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, około 50 proc. ogródków działkowych zostanie zlikwidowanych, ale jak zapewnia Arkadiusz Obidziński, naczelnik wydziału planowania GDDKiA w Olsztynie, działkowcy nie zostaną z niczym.
- Każdy z właścicieli nieruchomości i użytkowników działek otrzyma od nas rekompensatę - wyjaśnia naczelnik. - Ceny będą rynkowe, określone przez rzeczoznawcę. W wycenie uwzględnimy wszystko, od drzewa do ogrodzenia. Na pewno właściciele nie będą stratni. Umowy o wykupie gruntów będziemy podpisywać od 2008 roku. A z tego, co wiem, miasto szykuje dla tych osób działki na osiedlu Konieczki.
Obawy mieszkańców dotyczyły także natężenia hałasu i emisji spalin.
- Chcemy zapewnienia i to na piśmie, że zostaną ustawione ekrany akustyczne - żądał jeden z mieszkańców ulicy 11 Listopada.
- Nie mogę nikomu obiecać, że nie będzie hałasu, ale wszędzie tam, gdzie jego natężenie będzie przekraczało normy, ekrany będą postawione - uspokaja Renata Leszczyńska, autorka raportu o oddziaływaniu obwodnicy na środowisko.
Anna Turowska

Jest z czego się cieszyć
Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku:
- Cieszę się, że udało nam się przyspieszyć termin rozpoczęcia inwestycji z 2013 roku na 2009. Budowa obwodnicy to dla nas duża szansa na to, by tiry wyjechały z miasta i by w końcu było bezpiecznie. Z budżetu miasta na opracowanie dokumentacji technicznej przeznaczyliśmy 1 mln 250 tys zł, a pozostałe pieniądze pochodzić będą z funduszy unijnych.
moonlight shadow no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 10:53 PM   #77
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Obwodnica to z cala pewnościa bedzie najbardziej spektakularna inwestycja w miescie. Ciekawe tylko jak sie skonczy historia z trzypoziomowym wezlem o ktorym informacje pojawily sie we wspolczesnej

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old April 2nd, 2007, 10:36 PM   #78
kamil.bukowski
Kamil00

kamil.bukowski's Avatar

Likes (Received): 1

Ostatnio czytałem na necie że mają w planach odremontowanie wieży kościelnej przez co będą mogli otworzyć taras widokowy dla ludzi. Na razie nie ma jednak na to szans ponieważ jak twierdzi kościół nie mają pieniędzy...
Mogli by odremontować jak najszybciej. Ciekawe widoki by były z tej wieży
Old April 2nd, 2007, 11:39 PM   #79
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

a to ciekawe ... kosciol nie ma pieniedzy

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

Old April 3rd, 2007, 09:36 AM   #80
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Quote:
Originally Posted by kamil.bukowski View Post
Ostatnio czytałem na necie że mają w planach odremontowanie wieży kościelnej przez co będą mogli otworzyć taras widokowy dla ludzi. Na razie nie ma jednak na to szans ponieważ jak twierdzi kościół nie mają pieniędzy...
Mogli by odremontować jak najszybciej. Ciekawe widoki by były z tej wieży
Taras w Ełku... bardzo dobry pomysł.

Reply

Tags
ełk, inwestycje, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules