search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 31 votes, 5.00 average.
Old Today, 07:33 PM   #8341
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Likes (Received): 415

Dziwne jest też to, że ktoś był pod telefonem w dniu, w którym park był zamknięty.
Wydaje mi się, że komentujący piszą to jako usprawiedliwienie.

reti32, Arturo222 liked this post
PabloA está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old Today, 07:44 PM   #8342
Arturo222
Registered User

Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by MarcinS View Post
Dla mnie to też głupota, że ktoś pojechał i nie sprawdził czy park jest otwarty. To świadczy o głupocie ludzi. Zgadzam się też z tym, że to jest tak jakby pojechać do sklepu w godzinach jego zamknięcia. I mieć pretensje do sklepu.

Natomiast niektórzy z tych "poszkodowanych" ludzi twierdzą, że przed przyjazdem DZWONILI do EL i upewniali się, czy park w dniu ich przyjazdu będzie czynny. Dostali odpowiedź, że będzie otwarty - dlatego pojechali. Na miejscu okazało się, że jest zamknięte.

Jeśli faktycznie tak było, to nie dziwie się, że ludzie są wściekli. Wierzycie, w aż tak wielką niekompetencje pracowków EL? Nie wiedzieli by w które dni park jest czynny?

Dziwne to dla mnie.
nie wiem jak Ty, ale ja w takie cuda nie wierzę, by pracownicy byli tacy nie kompetentni, to bujda, a ci ludzie szukają usprawiedliwienia dla swojej głupoty i nie dopatrzenia
Arturo222 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:15 PM   #8343
Cwiker
Registered User

Cwiker's Avatar

Likes (Received): 152

Nie widzę tych hejtów na FB, a też chciałem się pośmiać :<

Edit: znalazłem , pomyliłem opinie z komentarzami

Nie, no nie mogę! Siedzę i nie mogę z tych ludzi "przyjechałem do parku a tu zamknięte - 1/5".

PabloA liked this post

Last edited by Cwiker; Today at 08:26 PM.
Cwiker no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:26 PM   #8344
Spoxcoaster
Registered User

Likes (Received): 628

Oczywiście winni są głównie niefrasobliwi klienci, ale nie do końca, bo EL też nie jest całkowicie bez winy.
Za bardzo chcieli się nachapać, i teraz mają smród i problem.

Nie wiem, co mówili klientom w rozmowach telefonicznych, ale tak wyglądały ulotki rozdawane w końcu 2016 z rozpisanym kalendarzem na 2017 rok i pewne zmiany w kalendarzu jednak były.

A taki jest aktualny kalendarz (nie znalazłem mniejszego), różni się jednak 24 kwietnia - w obecnym EL jest zamknięte.

Moi znajomi na podstawie tej oficjalnej mapki pojechali bez zaglądania na stronę EL z Grouponem w poniedziałek 24.04 i pocałowali klamkę, i też byli wściekli.

25.04 to już inna sprawa, klienci pojechali bez sprawdzania widząc reklamy EL w TV i dlatego, że był to jedyny ciepły, ładniejszy dzień.
Po prostu EL nie powinna tak sprzedawać tych Grouponów do samego końca, widząc jaka jest długoterminowa prognoza pogody.
Teraz pozostaje ładnie z tego wybrnąć, przeprosić i przedłużyć zawiedzionym ludziom ważność biletów, co poprawi PR parku.
Spoxcoaster no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:43 PM   #8345
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

Mapka jak i regulaminy się zmieniają i trzeba je śledzić na bieżąco.
Old Today, 08:43 PM   #8346
Cwiker
Registered User

Cwiker's Avatar

O ile odwiedzający 24 kwietnia naprawdę mają solidne podstawy do roszczeń - bo mogli nie śledzić na bieżąco kalendarza skoro mieli właśnie ten ze zdjęcia @Spoxcoaster (chociaż i tak bym nie ufał za bardzo kalendarzom z tak dużym wyprzedzeniem), ale tych z 25 nic nie tłumaczy. Toż to zakrawa o absurd - zaplanuj wycieczkę 300km do danego miejsca, a nie sprawdź godzin/dni otwarcia.

reti32 liked this post
Cwiker no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:50 PM   #8347
Rafal1986
Registered User

Likes (Received): 122

Ciekawe co EL teraz zrobi? JA na ich miejscu wysłałbym tym wszystkim klientom darmowe bilety ważne do 23.06. Nie ważne kto się zagapił. ważny jest PR parku a te 100 biletów to dla parku finansowo żadna strata
Rafal1986 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:53 PM   #8348
maciek1601
Registered User

Likes (Received): 112

No tak, Tylko Ty moglbys cos takiego powiedzieć...
Ludzie sami sobie zawinili, i jeszcze ich nagradzać...

pawel98123 liked this post
maciek1601 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:54 PM   #8349
Cwiker
Registered User

Cwiker's Avatar

"Jestem za wniesieniem pozwu zbiorowego. I wiem, ze takich osób jest znacznie więcej."

Chciałem iść patrzeć na film - ale to jest o niebo ciekawsze!

Old Today, 09:02 PM   #8350
Spoxcoaster
Registered User

Jeżeli uwzględnią (zresztą całkowicie uzasadnione i słuszne) roszczenia osób z 24.04, to pozostali podniosą jeszcze większy hejt.
Najlepiej ogłosić oficjalnie na FB przedłużenie ważności biletów z grouponu np. do końca maja.

Koszt takiej operacji jest dla nich niewielki, a zrobi pozytywne wrażenie i wygasi falę hejtu.
Dobrą opinię buduje się długo, a zepsuć ją jest bardzo łatwo, te kilkaset biletów (przecież zapłaconych) chyba nie jest tego warte.
Old Today, 09:41 PM   #8351
pawel98123
Registered User

Likes (Received): 334

Cała ta sytuacja jest po prostu śmieszna. Sadzę ze EL nic nie zrobi w tej sprawie jak dla mnie to nic zlego jesli nie nagrodzą ich biletami. Z jednej strony narobili trochę bagna Energylandii i malutki problem jest a z drugiej widac gołym okiem ze śmierdzi to oplaconymi ludźmi no ale cóż zobaczymy czy EL coś zrobi
pawel98123 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 09:51 PM   #8352
PabloA
Registered User

PabloA's Avatar

W ogóle to reklamacje w sprawie Grouponów należy zgłaszać tam, a nie do EL.

Edit:
Znalazłem kalendarz EL, który był widoczny na stronie WWW w dniu 6 grudnia 2016 roku:

pawel98123 liked this post

Last edited by PabloA; Today at 10:03 PM.
Old Today, 10:45 PM   #8353
Witek83
Registered User

Likes (Received): 120

Trochę się sami prosili - kasują krytyczne komentarze, więc ludzie się jeszcze bardziej wkurzają i dają temu upust.
Witek83 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 10:52 PM   #8354
Jacek Kadziolka
Registered User

Likes (Received): 18

Ludzie ale jakie zwroty, jakie wydłużanie grupona, po pierwsze w żadne 100 osób nie wierze, tym bardziej nie wierze w telefony do EL - dzień wcześniej niby dodzwonić się można było żeby uzyskać informację że park otwarty a jak przyjechali to już nikt nie odbiera telefonu - ci ludzie są śmieszni, po drugie to Gupon odpowiada za bilety które sprzedaje i z tego co wiem informują iż należy sprawdzić daty otwarcia parku, po trzecie od zeszłego roku jest nowy harmonogram pracy parku - stary nawet z dopiskiem 2016/2017 jest od ponad pół roku nie aktualny, i nie martwiłbym się stratami wizerunkowymi - kto ma ochotę na dobrą zabawę ten przyjedzie i nie będzie patrzył na opinie kilku za przeproszeniem idiotów którzy nie potrafią sprawdzić czy park jest czynny czy nie - tym bardziej że oprócz hejtu jest tam sporo wpisów w obronie EL

pawel98123, PabloA liked this post
Jacek Kadziolka no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 11:01 PM   #8355
Spoxcoaster
Registered User

Quote:
EL nic nie zrobi w tej sprawie jak dla mnie to nic zlego jesli nie nagrodzą ich biletami.
Nie chodzi o to, by kogoś "nagradzać", tylko naprawić błędy, które sami wcześniej również popełnili.

Klienci z 25.04 to jedno, a w sprawie terminu 24.04.2017 ewidentnie dali ciała.
Przez kilka miesięcy pod koniec ubiegłego sezonu rozdawali mapkę z kalendarzem takim, jakiego zdjęcie zamieścił tu na forum 21.10.2016 kolega @Gajeś.

Nie każdy, nawet w dzisiejszych czasach, ma w domu internet i mógł opierać się na tym, co otrzymał wtedy w kasie parku.
Nawet jeśli ma dostęp do netu, to niekoniecznie odczuwał taką potrzebę, po prostu zerknął na ten kalendarz.
Nie każdy też jest takim fanem parków rozrywki jak my tu na forum, którzy śledzimy ich stronę, ich FB i wszystkie oficjalne i nieoficjalne informacje na temat EL.

Warto też przypomnieć sprawę ważności sprzedawanych przez EL na Grouponie biletów.
Przez długi czas sprzedawano je przecież z datą ważności od 1 do 28 kwietnia 2017r, a dopiero później po tym jak ta sprawa pojawiła się na naszym forum, wysyłano do klientów maile ze sprostowaniami.

Quote:
Originally Posted by woocasch View Post
To, że marketing EL kłamie na temat parametrów swoich atrakcji to jedno, ale wg mnie gorsze jest to, że kłamie w żywe oczy także w swojej ofercie na grouponie.
Aktualnie w sprzedaży jest oferta, gdzie w warunkach piszą, że groupon ważny jest od 01.04.2017 do 28.04.2017. Super miesiąc czasu, ale link do kalendarza, który jest w ofercie dotyczy roku 2016 i dopiero gdy wejdzie się na główną stronę EL to okazuje się, że w przyszłym roku otwierają dopiero 17.04.2017. Czyli kłamią w żywe oczy i naciągają ludzi, bo okazuje się, że okres ważności grouponu to nawet nie 2 tygodnie.

Z jednej strony inwestują miliony w atrakcje, chcą być w światowej czołówce, a wykładają się na takich pierdołach. Żenada !!
Ta sama poprawiona już oferta na Gruponie była ciągle dostępna przez całą zimę, wiosnę i jest nawet dzisiaj, a ważność tych biletów wynosi tak naprawdę tylko 7 dni pracy parku!

Pisałem nie tak dawno o kilku zasadach niezbędnych do odniesienia sukcesu w tej branży.
Dalej są one aktualne, szczególnie ta pierwsza o zatrudnieniu właściwych osób (szczególnie kłania się dział marketingu).
Drugą i trzecią jak to widać na ich FB z powodzeniem starają się stosować.

I naprawdę, nie bronię tu ani nie hejtuję nikogo: ani tych niekumatych klientów, ani samej EL.

Reply

Tags
małopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules