search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Fotoforum

Fotoforum Sprzęt, porady, galerie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 3rd, 2017, 07:35 PM   #7781
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 17092

Otóż to - na szerokim końcu powinno być od 10 do 12 mm bo inaczej to dużo za wąsko. Pierwsze założenie szerokiego kąta na bagnet to jak otwarcie nowego świata obrazowania, polecam
Tomeyk está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 3rd, 2017, 10:00 PM   #7782
mateoooz
Registered User

mateoooz's Avatar

Likes (Received): 0

Dzieki za informacje. Wiadomo ze sprzet to nie wszystko, itp., ale chcialbym sie od poczatku jakos tak konkretnie wkrecic w to wszystko
mateoooz no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2017, 10:09 PM   #7783
PrzemekSzczecin
Future aviator

PrzemekSzczecin's Avatar

Likes (Received): 1192

Panowie (i Panie), potrzebuję porady. Zamierzam wrócić do "zabawy" w fotografowanie. Przed sobą mam wyjazd na dłużej do Norwegii, więc terenów do eksploracji będzie multum. W związku z tym, proszę o porady dotyczące ewentualnego zakupu sprzętu. Miałem Sony A450 + 2 kit'owe obiektywy (18-55 i 55-200), lecz ze starości już się go wyzbyłem.
Przejrzałem ostatnio to co jest na rynku i zupełnie nie mam pojęcia z czego wybierać - czy z superzoomów jak np. Panasonic FZ2000, czy jednak lustro + obiektywy (tutaj przyglądałem się Canonowi 800D i ofercie Tamrona).

Jakie są Wasze spostrzeżenia nt. tego co obecnie jest na rynku, w co warto iść, w co nie. Głównie chciałbym skupić się na fotografii miejskiej (na potrzeby SSC chociażby), czasem jakiś krajobraz itp.
Old September 3rd, 2017, 10:46 PM   #7784
aleph_null
¾

aleph_null's Avatar

Wszystko zalezy od tego co chcesz z tym robic i ile chcesz zainwestowac i czy myslisz o tym na dluzsza mete i dlugotrwale, czy po prostu chcesz jednorazowo kupic aparat, aby spelnial dzisiaj pokladane w nim Twoje oczekiwania.

Dalej, jakie masz wymagania. Chcesz z nim chodzic po gorach i jaskiniach i tak aby nie bylo ciezko i dalej sie tym wszystko dalo zrobic i miejsca nie zajmowalo? Szedl bym w superzoom/bezlusterkowaca. Zalezy Ci na bezkompromisowej jakosci zdjec i rozbudowaniu systemu? Raczej lustra.

Nastepnie budzet. Ile chcesz teraz wydac, jak szybko potrzebujesz sprzetu. Musisz bardziej okreslic swoje wymagania i okreslic jakies parametry, ktore sa dla Ciebie najwazniejsze. Inaczej kazdy z nas wypisze liste dwuch-trzech aparatow, ktore ni jak sie beda mialy do Twoich wymogow.
aleph_null no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2017, 11:09 PM   #7785
PrzemekSzczecin
Future aviator

PrzemekSzczecin's Avatar

Chciałbym żeby była to konstrukcja która będzie w stanie posłużyć mi te kilka lat (nie wiem, 3-5), tak żebym nie musiał za chwilę stwierdzić że to staroć i nie nadaje się do niczego (choć takie stwierdzenia w obecnym rozwoju technologii to dość powszechne zjawisko). Ma służyć przede wszystkim na weekendowe wypady w miasto czy gdzieś poza nie, żeby uwiecznić trochę zmian w mieście, architektury czy krajobrazu (nic specjalistycznego). Także fajnie byłoby gdyby była to w miarę mobilna konstrukcja, którą będę mógł "wrzucić" w plecak/torbę, wziąć statyw pod pachę i iść/jechać rowerem.

Budżet? Myślę że w chwili obecnej jestem w stanie przeznaczyć około 6 tysięcy, przy czym zdaję sobie sprawę że to nie jest jakoś szczególnie duża kwota. Sprzęt chciałbym kupić gdzieś za około 2-3 miesiące, na dziś nie mam ciśnienia. No i domyślam się, że na lustro z sensownym obiektywem taka suma może być niewystarczająca.
Old September 4th, 2017, 10:24 AM   #7786
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

W fotoplusie jest teraz Pentax k-70 z obiektywem 18-135 za 4300 PLN.
Korpus przyzwoity, zwłaszcza matryca, obiektyw uniwersalny, choć oczywiście nie ma co oczekiwać jakości czy światła Sigmy 18-35, ale plusem jest przy takich weekendowych wypadach, że jedno szkło obskoczy praktycznie wszystkie potrzeby (choć gdybyś chciał bardziej wejść w architekturę, to będzie ciasno, tak jak to było pisane w postach powyżej).
Dodatkowy plus na wycieczki to obiektyw i aparat uszczelniane, więc teoretycznie mógłbyś je zakopać w piasku a potem wymyć szlaufem i dalej pstrykać (nie próbowałem z moim Pentaxem, wystarczyło mi oglądanie filmów na youtubie ).
Old September 4th, 2017, 11:02 AM   #7787
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8198

Na rower to bardziej bym szukał jakiegoś bezlusterkowca, z wizjerem obowiązkowo:
https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...roniczny.bhtml
este no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2017, 12:54 PM   #7788
PrzemekSzczecin
Future aviator

PrzemekSzczecin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tomeyk View Post
W fotoplusie jest teraz Pentax k-70 z obiektywem 18-135 za 4300 PLN.
Korpus przyzwoity, zwłaszcza matryca, obiektyw uniwersalny, choć oczywiście nie ma co oczekiwać jakości czy światła Sigmy 18-35, ale plusem jest przy takich weekendowych wypadach, że jedno szkło obskoczy praktycznie wszystkie potrzeby (choć gdybyś chciał bardziej wejść w architekturę, to będzie ciasno, tak jak to było pisane w postach powyżej).
Dodatkowy plus na wycieczki to obiektyw i aparat uszczelniane, więc teoretycznie mógłbyś je zakopać w piasku a potem wymyć szlaufem i dalej pstrykać (nie próbowałem z moim Pentaxem, wystarczyło mi oglądanie filmów na youtubie ).
Odnośnie Pentaxa, to jak z jakością zdjęć? Kiedyś od znajomego który korzysta z K-50 słyszałem, że usilnie odszumia zdjęcia mimo wyłączenia tej funkcji, prawda to?
Przyjrzałem się K-70 i w sumie wydaje się ciekawą propozycją, choć w sumie w budżecie zmieściłbym chyba też K-3. Jest ktoś w stanie porównać te dwa korpusy z własnych doświadczeń? Nie chciałbym opierać się na recenzjach z neta.
Old September 4th, 2017, 01:24 PM   #7789
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Ja mam k5IIs, to model z 2012 roku, więc trudno go porównywać do aktualnych konstrukcji, chociaż ja absolutnie nie narzekam, nadal robi dobre jakościowo zdjęcia.

Tutaj jest test aparatu:
https://www.optyczne.pl/index.php?te...at&test_ap=373
Wynika z niego, że jakieś odszumianie jest obecne, to samo było w moim starym k-x i nie dostrzegałem tego w praktyce (choć nie bawiłem się wtedy w astrofoto, gdzie to najbardziej widać - mój obecny K5IIs nie odszumia więc nie wiem jak to może wpłynąć).
Old September 5th, 2017, 04:29 PM   #7790
PrzemekSzczecin
Future aviator

PrzemekSzczecin's Avatar

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Po przejrzeniu dokładnie tego co jest dostępne, zdecyduję się chyba na K-70 + 18-135 na początek. Kiedyś gdzieś tam przy okazji wiszę piwko za porady
Old September 6th, 2017, 01:20 PM   #7791
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Jakbyś jeszcze coś chciał o tym modelu i obiektywie poczytać, to zapraszam na pentax.org.pl, jest tam spory wątek i o korpusie i o obiektywie (ale nie potrafię go znaleźć nie wiem czemu). Tutaj jest jeszcze o wyborze obiektywu do k-70.
Mam nadzieję (jeśli go kupisz ) że będzie Ci dobrze służył.
Old September 14th, 2017, 04:40 PM   #7792
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6795

Ile taka bateria w D750 wytrzyma nagrywania?
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 08:55 PM   #7793
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 28550

Ciągłego nagrywania? No to z godzinę, dwie i po zabawie, więcej nie ma szans myślę.
lulek89 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 15th, 2017, 12:43 AM   #7794
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6795

Ciągłe
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 10:31 PM   #7795
FRED PERRY
Najlepszy sort Polaków

FRED PERRY's Avatar

Likes (Received): 2833

Może ktoś polecić coś szerokiego i stosunkowo niedrogiego pod Sony E? Dwa tygodnie z Sigmą 19mm f/2.8 i doszedłem do wniosku, że choć rysuje bardzo ładnie i jest poręczna a do tego tania to jest trochę za wąsko a praca pod światło jest tragiczna.
FRED PERRY no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 11:22 PM   #7796
aleph_null
¾

aleph_null's Avatar

Samyang 12mm/2?
aleph_null no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 11:33 PM   #7797
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8198

Samyang 8 2.8 (fisz)
Tańszy i ładnie wykrzywia
este no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 11:56 PM   #7798
Mieteq
Registered User

Likes (Received): 1287

To, co aleph_null powiedział. Najlepszy wybór na bezlusterkowce, chociaż 10/2.8 tego samego producenta też całkiem niezły.
Mieteq está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 04:28 PM   #7799
sharky_88
™

sharky_88's Avatar

Likes (Received): 55

Pytanie do mieszkańców Warszawy:
Wiecie gdzie można kupić aparat jednorazowy - chodzi mi o sklep stacjonarny, najlepiej w Śródmieściu?

[Edit]:
Już wiem. W Fotoformie na Metro Centrum kupiłem Kodak Funsaver 800 (https://www.ceneo.pl/25206840) za 40 zł.

Last edited by sharky_88; September 25th, 2017 at 10:02 PM.
sharky_88 no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2017, 10:48 PM   #7800
OlaIks
Registered User

Likes (Received): 0

czy mógłby mi ktoś polecić lustrzankę w przedziale cenowym 1.000-2.000. Zamierzam fotografować krajobrazy i postacie. Zależy mi, żeby taki aparat robił ładne zdjęcia portretowe.
OlaIks no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules