daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Gry i programy komputerowe

Gry i programy komputerowe Sim City i inne gry oraz software wszelaki

Reply

Thread Tools
Old September 13th, 2017, 08:26 PM   #1541
el nino
Anonimowy lukrecjoholik

Likes (Received): 5630

Quote:
Originally Posted by Mônsterior View Post
Ja wprawdzie nie miałem telefonu z czytnikiem z tyłu, ale zawsze podczas zabawy takimi urządzeniami szlag mnie trafiał Ewentualnie na bocznym przycisku mógłby być. Ale idealne miejsce jest pod ekranem.
Problem się rodzi jak chcesz odblokować telefon leżący na stole Czytnik z przodu jest ok, nawet z boku, ale pod spodem telefonu to dla mnie z założenia nieergonomiczne rozwiązanie. Ciekawe jak będzie działać Face ID, mam nadzieje że lepiej niż podczas prezentacji Ale pewnie wróci Touch ID w następcy X, tylko uda im się go wbudować w ekran.
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 08:54 PM   #1542
marek1980
Registered User

marek1980's Avatar

Likes (Received): 720

Quote:
Originally Posted by zbieraj View Post
Jakie niedogodności? Ja po przejściu na bezprzewodowe nie potrafiłbym wrócić do przewodowych. Tak samo jak uważam, za średniowieczne urządzenia używające czegoś innego niż USB-C.

Powiem tak - ja przywykłem do tego, że w tym wątku większość krytyki tak naprawdę będzie się odbywać z perspektywy pieniędzy. Bo telefon z Androidem sobie ktoś kupi za 600zł i jest zadowolony. Bo słuchawki bezprzewodowe kosztują kilka razy tyle co kablowe (zwłaszcza te trzymające np. 40h na jednym ładowaniu).
W Danii jak nie masz iPhone'a to znaczy, że jesteś turystą. Ceny te same co w Polsce, tylko zarobki kilka razy większe miesięcznie. Połowa narodu używa maków, bo kupno iMaka 5K to wysokość miesięcznej pensji (po opłaceniu rachunków).
Tak, z perspektywy Polski ceny i koszty związane z Apple są koszmarnie wysokie i nic się nie da z tym zrobić.
W innch bogatych krajach jakos IPhone tak sie nie przebil, przyklad Niemcy. Bardzo malo ludzi posiada tam IPhona, podejscie pragmatyczne, po co IPhone skoro tanszy Samsung i technicznie nie odbiego od IPhona.

IPhone przebilby sie gdyby wprowadzil jakies innowacyjne rozwiazania jak hologram, a tak trzeba zaplacic 1000 euro, za to, ze wywala jakis interface
Oni tak beda optymalizowac, ze na koncu sprzedadza pusta skrzynke za 5000$, a Fani IPhonow powiedza: "WoW, cool, teraz to juz nie potrzeba zadnych interfacow"
marek1980 no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 10:11 PM   #1543
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 6742

No właśnie - ile jest póki co słuchawek dokanałowych na BT, które dadzą naprawdę dobry dźwięk? Bo np. dla mnie w podróży liczą się tylko dokanałówki, nie mam zamiar wozić sporych słuchawek z pałąkiem. Te AirPodsy podobno nie zachwycają jakością, szczególnie przy tej cenie. Do tego słabo wyglądają. No i w przypadku kablowych słuchawek nie muszę się martwić, że się jakaś bateryjka wyczerpie.

No i mam podobne spostrzeżenie, jeśli chodzi o iP w Niemczech. W Berlinie widać je głównie w rękach dzieciaków i młodzieży, chcących poszpanować, oraz u... turystów

Za to iP 6S ma teraz niezłą cenę. Mając do wyboru 6S i np. Huawei P10 za podobną cenę ok. 500€ poważnie rozważyłbym japko.

We are escalator walkers
In the brand new temple
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 01:14 AM   #1544
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2663

A ja nie, nawet nie wiem czy 6S pod jakimkolwiek względem zbliża się do Huaweia.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 01:57 AM   #1545
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Quote:
Originally Posted by Balsen View Post
Co konkretnie masz na myśli? Bo wydaje mi się, że Android pod tym względem jest bardziej wszechstronny.
Często podłączam swojego androida do komputera / laptopa, przenosić pliki bez pieprzenia się z synchronizacją czy aplikacjami typu Itunes.
Wszechstronny? Połączenie Windows - Android jest wszechstronne? Nie jest. Takie samo jest łącząc Android - Mac. Po kablu z użyciem niezbyt szybkich programów. Mając 3 produkty apple, masz tak naprawdę jeden produkt w różnych formach. Sieć urządzeń połączonych. Z prawie każdego możesz dzwonić używając tego samego numeru, z zapisanymi rozmowami, kontaktami. Zapisując tekst w schowku możesz go wkleić na innym urządzeniu. Biblioteki są wspólne. AirPods nie trzeba parować i działają od razu z urządzeniem z którego aktualnie korzystasz. Trzymasz telefon, gra z niego muza. Podchodzisz do laptopa i włączasz muzę i już jest w słuchawkach. Wspólny ekran, przerzucanie ekranu, urządzenia mobilne jako panel sterowania/mini ekran. Wszystko jest domyślne i automatyczne. Tego nie masz nigdzie indziej. Bo urządzenia mobilne mają swój system, a komputery swój. Apple co roku coraz bardziej to rozwija. W tym roku np. zegarki dostały możliwość wykonywania połączeń. Za rok pewnie będą kolejne połączenia sprzętu.

iPhone jako jedyne urządzenie Apple'a jest po prostu smartfonem z podobnymi specyfikacjami co reszta. Coś ma lepszego, coś gorszego. Ale jako któreż urządzenie z jabłkiem to już jest zupełnie inna bajka. Bo możliwości wtedy są ogromne.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka

Mônsterior, pamelus liked this post
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:49 AM   #1546
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2005

Quote:
Originally Posted by demmat View Post
Połączenie Windows - Android [...] Takie samo jest łącząc Android - Mac. Po kablu z użyciem niezbyt szybkich programów
No właśnie potwierdziłeś, że to Android jest wszechstronny.
Nie wiem tylko o jakie "niezbyt szybkie programy" Ci chodzi.
Ja nie używam żadnych programów - po prostu podłączam androida i w windowsie wyskakuje jako przenośny dysk.

Apple jest rewelacyjny w swoim ekosystemie,
ale jak ktoś ma PC w domu, Chromebooka, służbowego laptopa z Windą to Iphone jest już problemem...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 12:50 PM   #1547
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 28550

Po prostu ekosystem Apple jest taki... bezproblemowy. Wszystko działa tak jak powinno (między sobą, a nie powiedzmy iPhone -> Windows).
Miałem Androida od słynnego Google G1 i Androida 1.6. Od zawsze używałem windowsa, ale gdy wszedłem parę lat temu w ekosystem appla to już się nie chce z niego wychodzić. Po prostu wszystko działa, bez żadnego przejmowania się kompatybilnościa, sterownikami, pierdołami.
To jest typowo user-friendly system, dlatego może denerwować ludzi którzy chcą pogrzebać w systemie, bawić się w roota androida itp.
Ale umówmy się, ilu jest takich zaawansowanych użytkowników? 1%? A iPhona/iPada/Maca włączasz i wszystko działa. Od razu.
lulek89 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 01:42 PM   #1548
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2005

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Po prostu ekosystem Apple jest taki... bezproblemowy. Wszystko działa tak jak powinno (między sobą, a nie powiedzmy iPhone -> Windows).
Miałem Androida od słynnego Google G1 i Androida 1.6. Od zawsze używałem windowsa, ale gdy wszedłem parę lat temu w ekosystem appla to już się nie chce z niego wychodzić. Po prostu wszystko działa, bez żadnego przejmowania się kompatybilnościa, sterownikami, pierdołami.
To jest typowo user-friendly system, dlatego może denerwować ludzi którzy chcą pogrzebać w systemie, bawić się w roota androida itp.
Ale umówmy się, ilu jest takich zaawansowanych użytkowników? 1%? A iPhona/iPada/Maca włączasz i wszystko działa. Od razu.
Android w czasach Iphona 1 - 3GS wypadał bardzo słabo w porównaniu do produktu Appla, pod każdym względem praktycznie.
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 01:55 PM   #1549
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 28550

Spokojnie, miałem każdą generację androida do 5, i każda mnie coraz bardziej irytowała
lulek89 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 05:59 PM   #1550
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Quote:
Originally Posted by Balsen View Post
No właśnie potwierdziłeś, że to Android jest wszechstronny.
Tak samo jak iOS. W taki sam sposób łączą się pomiędzy sobą i z windowsem.
Quote:
Nie wiem tylko o jakie "niezbyt szybkie programy" Ci chodzi.
Ja nie używam żadnych programów - po prostu podłączam androida i w windowsie wyskakuje jako przenośny dysk.
Android Transfer File, Sony bridge for Mac, inne marki mają swoje. Może i Windows nie potrzebuje żadnych programów, ale Mac już tak. Które nie są szybkie. Gdzie ta wszechstronność Androida? (to są wszystko programy oficjalne Androida, bądź poszczególnych marek, a nie tworzone oddolnie).
Quote:
Apple jest rewelacyjny w swoim ekosystemie,
ale jak ktoś ma PC w domu, Chromebooka, służbowego laptopa z Windą to Iphone jest już problemem...
Nie nie jest. Jest takim samym problemem jak masz Androida i komputery Mac. Dlaczego jak iPhone musi mieć iTunesa by wgrać muzykę/multimedia z Windowsa to problem i wada, a jak telefon z Androidem potrzebuje specjalnych programów do połączenia z Mac'iem to już nie problem Androida? Łączenie dwóch systemów jest zawsze kłopotliwe. Niezależnie od których to dotyczy. Np. mój najnowszy telefon (Hujawej P9 pro) nie łączy się z Windows XP. Każdy iPhone połączy się z każdym Maciem.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka

Last edited by demmat; September 14th, 2017 at 06:07 PM.
Old September 14th, 2017, 06:50 PM   #1551
zbieraj
Co się gapisz?

zbieraj's Avatar

Quote:
Originally Posted by marek1980 View Post
W innch bogatych krajach jakos IPhone tak sie nie przebil, przyklad Niemcy. Bardzo malo ludzi posiada tam IPhona, podejscie pragmatyczne, po co IPhone skoro tanszy Samsung i technicznie nie odbiego od IPhona.
Wiesz, Niemcy dla Duńczyków to bieda-kraj, gdzie jedzie się robić tanie zakupy . W sensie poważnie mówi się tutaj o "biedakach z południa". Nawet mi obecnie robi się dziwnie, jak się mówi "Niemcy, bogaty kraj". Zawsze muszę przestawić myślenie na Polskę, by to ogarnąć. Mówię, kwestia perspektywy. Szwecja, Norwegia i Dania Applem stoją.

Quote:
IPhone przebilby sie gdyby wprowadzil jakies innowacyjne rozwiazania jak hologram, a tak trzeba zaplacic 1000 euro, za to, ze wywala jakis interface
Oni tak beda optymalizowac, ze na koncu sprzedadza pusta skrzynke za 5000$, a Fani IPhonow powiedza: "WoW, cool, teraz to juz nie potrzeba zadnych interfacow"
Takie spłycanie tematu by podawać takie powody, dla których jednak te telefony się sprzedają to czysta ignorancja.
zbieraj no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 07:06 PM   #1552
krkseg1ops
Registered User

krkseg1ops's Avatar

Likes (Received): 1128

Quote:
Dlaczego jak iPhone musi mieć iTunesa by wgrać muzykę/multimedia z Windowsa to problem i wada, a jak telefon z Androidem potrzebuje specjalnych programów do połączenia z Mac'iem to już nie problem Androida?
To nie telefon na Androidzie potrzebuje oprogramowania, tylko OSX, ktory nie obsluguje MTP.
krkseg1ops no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 08:06 PM   #1553
wojnest
Blablablablabla

wojnest's Avatar

Likes (Received): 1236

Quote:
Wiesz, Niemcy dla Duńczyków to bieda-kraj, gdzie jedzie się robić tanie zakupy . W sensie poważnie mówi się tutaj o "biedakach z południa". Nawet mi obecnie robi się dziwnie, jak się mówi "Niemcy, bogaty kraj". Zawsze muszę przestawić myślenie na Polskę, by to ogarnąć. Mówię, kwestia perspektywy. Szwecja, Norwegia i Dania Applem stoją.
Holandia też.
Co do Niemców to jednak podejrzewam, że tu nie chodzi o pieniądze.

Android nie jest zły ale sprzęt Apple ma znacznie lepszy i bezpieczniejszy system, poza tym 3/4 aplikacji (teoretycznie tych samych) jest lepiej napisana na iOS.
wojnest no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 09:25 PM   #1554
marek1980
Registered User

marek1980's Avatar

Quote:
Tutaj jednak musze sprostowac wypowiedz kolegi.
List of countries by GDP (PPP) per capita mowi cos innego wedlug Eurostatu (GDP per capita in PPS), region z ktorego pochodze jest bogatszy od kazdego regionu w Danii wiec moje spostrzezenie dotyczylo wlasnie tego regionu w Niemczech.
Pamietaj tez, ze wjezdzajac do Niemiec na zakupy, wjezdzasz do najpotezniejszej gospodarki w UE

Quote:
Takie spłycanie tematu by podawać takie powody, dla których jednak te telefony się sprzedają to czysta ignorancja.
Powracajac do tematu watku, to chodzilo mi o to, ze dodatkowo ponad 500 euro (bo dobry smartphone mozna kupic juz od 400 euro) to troche za duzo kasy za "wypasy" takie jak znaczek jabluszka, prostota w obsludze (ale to juz subiektywne) i kompatybilnosc z innymi urzadzeniami Apple. Nie powiem, Design Apple byl i jest ladny, ale dla mnie ma to byc telefon i urzadzenie do surfowania, nic poza tym.
Bardziej fascynowala mnie osobowosc Steva Jobsa, tym bardziej po przeczytaiu biografii Steve Jobsa napisana przez Waltera Isaacsona
Old September 14th, 2017, 10:05 PM   #1555
demmat
Registered User

demmat's Avatar

Dobry smartfon kupisz za 400 Euro, ale nie topowy. Topowe od 500 się zaczynają. A to są sprzęty już mające kilka miesięcy. iPhone 7 kosztuje od 590 Euro.

I oczywiście, jeżeli ktoś traktuje smartfon jako urządzenie do przeglądania internetu i dzwonienia, to taki iPhone mu jest niepotrzebny. Tak jak konkurencyjne topowe smartfony. Ale, jeżeli ktoś traktuje takie urządzenia jako podstawowe narzędzie pracy, to już oczekuje bajerów. I nie są nimi znaczek, tylko realna wydajność, kompatybilność, funkcjonalność, szybkość i kultura pracy. Bo to są urządzenia do zaorania.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
Old September 14th, 2017, 10:10 PM   #1556
zbieraj
Co się gapisz?

zbieraj's Avatar

Quote:
Originally Posted by marek1980 View Post
Tutaj jednak musze sprostowac wypowiedz kolegi.
List of countries by GDP (PPP) per capita mowi cos innego
Wiedziałem, że ktoś zaraz wyskoczy z GDP - to nie ma nic do zarobków. Średnie zarobki w Niemczech są dużo niższe niż średnie zarobki w Danii (średnio o 1/3, i to już netto, po najwyższych podatkach na świecie - w sumie brutto w Danii średnie zarobki są dwukrotnie wyższe). Więc "bogactwo regionu", a "średnie zarobki" to dwa różne tematy.

Quote:
Pamietaj tez, ze wjezdzajac do Niemiec na zakupy, wjezdzasz do najpotezniejszej gospodarki w UE
... w którym dalej zarabia się grosze .

Stąd urządzenia Apple w Danii wcale nie uchodzą za drogie.

stvoreque liked this post
Old September 14th, 2017, 10:22 PM   #1557
marek1980
Registered User

marek1980's Avatar

Quote:
Dobry smartfon kupisz za 400 Euro, ale nie topowy. Topowe od 500 się zaczynają. A to są sprzęty już mające kilka miesięcy. iPhone 7 kosztuje od 590 Euro.

I oczywiście, jeżeli ktoś traktuje smartfon jako urządzenie do przeglądania internetu i dzwonienia, to taki iPhone mu jest niepotrzebny. Tak jak konkurencyjne topowe smartfony. Ale, jeżeli ktoś traktuje takie urządzenia jako podstawowe narzędzie pracy, to już oczekuje bajerów. I nie są nimi znaczek, tylko realna wydajność, kompatybilność, funkcjonalność, szybkość i kultura pracy. Bo to są urządzenia do zaorania.
I wlasnie o to mi chodzi. Nowy iPhone z jego cena musi mnie czyms przekonac, co mi ulatwi zycie lub jakims nowatorskim rozwiazaniem jak przykladowo hologram.

Przypuszczam tez, ze duza wiekszosc uzytkownikow IPhona nie uzywa go jako "narzędzia pracy" a bardziej jako modnego gadzetu mam w rodzinie IPhonowcow, ktorzy mieszkaja w Polsce i zawsze chca mnie przekonac aby zakupic ajfona. Zawsze ich sie pytam dlaczego mam wydac na to kupe kasy, to zawsze slysze odpowiedz: "no bo Facetime, no bo jest cool", wtedy odpowiadam: nie dziekuje, poczekam

@zbieraj:
OK, czy to jest 1/3 mniej, pamietaj ze to srednia razem z bylym DDR, wiec w samej Bawarii zarobki sa duuuzo wyzsze: Eurostat

A teraz porownaj ceny, ok nie ajfona Price Levels eurostat

Last edited by marek1980; September 14th, 2017 at 10:45 PM.
Old September 14th, 2017, 11:14 PM   #1558
zbieraj
Co się gapisz?

zbieraj's Avatar

Ale nic z tej listy nie wynika. Poza tym, że dalej w Niemczech bieda :>.

Średni dochód w Danii (po przeliczeniu na euro):
3,270 euro netto
Niemcy:
2,270 euro netto

Co do "lokalnych regionów" - równie dobrze możesz porównywać dowolny region Niemiec i lokalne średnie z "lokalną" Zelandią (na której leży Kopenhaga), czy w sumie z Aarhus . To, że "lokalnie" więcej region zarabia niż "średnia krajowa" to marne porównanie, bo tak to właśnie piłkę można odbijać .
Old September 14th, 2017, 11:32 PM   #1559
[email protected]
Inżynier od prądu

Luk@sz's Avatar

Likes (Received): 150

[Apple] iFPW czyli wątek dla użytkowników Jabłka 😊

marek1980 ale iPhone X to przecież nie jedyny telefon z jabłkiem na pleckach. Ja mam SE, który można kupić za 1500 zł - czy to „kupa kasy”? Jest to spora suma (przynajmniej dla mnie), ale telefony z robocikiem też potrafią kosztować podobne (a także większe) pieniądze.
Ja tam bardzo sobie chwalę swój telefon i nie wymienię go na X (raz, że mnie nie stać, dwa nowy system mam też na swoim telefonie, który mi w zupełności wystarczy).
Luk@sz no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2017, 02:47 AM   #1560
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2663

Quote:
Ale, jeżeli ktoś traktuje takie urządzenia jako podstawowe narzędzie pracy, to już oczekuje bajerów. I nie są nimi znaczek, tylko realna wydajność, kompatybilność, funkcjonalność, szybkość i kultura pracy. Bo to są urządzenia do zaorania.
1. To są trzy niemal wymienne rzeczy (zależą od tego samego) więc się powtórzyłeś. I androidowe flagowce dogoniły Apple pod tym względem.
2. Kompatybilność wyłącznie z innym topowo wycenionym sprzętem Apple'a.
3. Funkcjonalność nie zbliża się do otwartego Androida.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
apple

Thread Tools

Posting Rules